Odhadovaná doba odpovědi:

Psychologické poradenství Terra Kasal, M.A.
Charvátova 3, Praha 1, Praha

Přijímám: dospělí
Hotovost, Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Psychologické poradenství • 2 400 Kč

Nejčastěji hledané služby

Charvátova 3, Praha

2 400 Kč

Psychologické poradenství Terra Kasal, M.A.

Pomohu Vám naučit se rozumět svému tělu, rozeznat funkčnost Vašich myšlenek a žít v souladu s Vašemi hodnotami. Je důležité vědět odkud pocházíme a ja...

Ukončené školy

• La Salle University, 1900 West Olney Avenue, Philadelphia, PA 19141, United States
  • SUNY Empire State College, 2 Union Avenue, Saratoga Springs, NY 12866, United States

Stáže

Účty sociálních médií

Publikace a články

Publikace (17)

Umístění: Psychologické poradenství Terra Kasal, M.A.

Musím říct, že (asi jako každý) jsem měla z oslovení psychologa strach. Tou dobou jsem měla pocit, že jsem se jen dostala do těžké životní situace a že bych si s takovou věcí měla poradit sama - ostatně jako vždy se vším. Bála jsem se, že při prvním sezení se dozvím něco ve smyslu, že to, co se mi děje je zcela normální a že jen blokuji místo jiným, kteří pomoc potřebuji víc. Nic takového se ale nestalo. Přivítala mě milá, usměvavá Terra a vybídla mě, ať se posadím a naslouchala mým problémům.

Člověk si kolikrát vůbec neuvědomí, že to, co se mu v životě stalo není to, co se děje každému a že v tom žít nemusí. Vřele bych Terru doporučila každému, komu v jeho životě něco nevyhovuje a chce to změnit, jen neví jak. Terra se mi v té těžké chvíli stala spojencem a pomohla mi se prokousat obdobím, kdy to, co si o mně myslí okolí pro mě bylo důležitější než to, jak se cítím já a co si o tom myslím. To byl asi hlavní důvod, se kterým jsem přišla i když jsem to zpočátku neuměla pojmenovat.

Nezapomenu na sezení, kdy mi to došlo: "Vy přesně víte, co chcete, ale plavete v bahně a když se myšlenka toho, co chcete dostane nad to bahno, stáhnete ji zase zpátky." Byla jsem "hodná", raději jsem něco skousla, než abych vyvolala konflikt a to byla chyba. Určitě to zná každý, jak to dopadne, když věci přechází a pak přijde poslední kapka... .

Terra mi pomohla získat sebevědomí, naučila mě vidět v sobě hodnotu a začít myslet především na sebe. Díky tomu jsem začala poslouchat své pocity, spoléhat se na sebe a naslouchat tomu nejdůležitějšímu hlásku - tomu vnitřnímu, který mi říkal co chci a co nechci.

Na terapie jsem docházela přibližně 8 měsíců - nejprve intenzivně 1x týdně a pak se termíny prodlužovaly až jsem si já sama uvědomila, že již jsem se dopracovala tak daleko, že pomoc nepotřebuji. Po celou dobu terapií jsem na sobě pracovala a nebylo to vždy snadné. Teď se mám ráda, znám svoji hodnotu a nepotřebuji, aby mě hodnotilo okolí. Umím se ohodnotit a ocenit sama a vím co chci a snažím se si za tím jít. Když se mi něco nelíbí, snažím se o tom mluvit hned a nedusit to v sobě. Ten pocit svobody, která s tím přišla, je skvělý. Stále mám na čem pracovat, ale už vím jak. Především vím, že už nikdy nechci být svazována tím, co si o mně kdo myslí. Jsem přeci člověk, který nechce nikomu ublížit a tím myslím i sebe sama.
Terro, děkuji!
Anet

Mgr. Terra Kasal, M. A.

Anetko, děkuji moc za upřímná a silná slova. Je to krásné počtení.
Jsem na vás hrdá a držím palce!

Umístění: Psychologické poradenství Terra Kasal, M.A. psychoterapie

Terra je úžasný člověk a také skvělý psycholog. Kdybych věděla, že mi terapie takhle pomůže, udělám to už dávno :) Teď už vím, že opravdu všichni by měli jednou zajít na terapii, kde zjistí a pochopí spoustu věcí, které vám pak usnadní život. Jsem ráda, že moje první zkušenost s psychologem byla takhle pozitivní - také jsem se samozřejmě jako asi většina lidi obávala této návštěvy. Prošla jsem si "intenzivnější terapii" - sezení každý týden během několik týdnu - a musím říct, že mi Terra moc pomohla - celkově v mém životě, zpracovat a přijmout minulost (o které jsem samozřejmě ani nevěděla, jak moc mě ovlivňuje :)) v mých otázkách, nejistotách, atd. Velké DÍKY a samozřejmě všem plně doporučuji.
Já už vím, kam se mám v budoucnosti obrátit, v případě, kdy si nebudu opět něčím jistá, budu mít jiné starosti, problémy či otázky. Ještě jednou děkuji.

Mgr. Terra Kasal, M. A.

Milá Majko, děkuji za vaše vlídná slova. Práce s vámi mě velmi těšila. Ať se vše vydaří tak, jak má. Hodně zdraví a těším se na updates. Obímám.

Umístění: Psychologické poradenství Terra Kasal, M.A. psychologické poradenství

Když jsem u Terry zaklepala poprvé, neměla jsem vůbec ponětí, jak se poprat s tím, co se ve mě odehrávalo. Za tu dobu, co jsem se s Terrou scházela, jsem pochopila jak moc jsem se nechala ovládat strachem a obavami. Postupně jsem si dovolila, spoustu věcí prožít a nechat je prostě být. Dneska určitě nemám ještě vyhráno a vím, že je to běh na dlouhou trať, nicméně už vím jak lépe se sebou pracovat a to díky Teře :-) Především jsem ocenila přátelský, rovnocený přístup, kdy jsem si někdy připadala, že si povídám s kamarádkou, která ovšem dokáže naslouchat a poradit.Celkově jsem se na terapie vždy těšila, i když jsme se někdy během sezení dostávaly na více hluboká témata. Terru bych doporučila každému, kdo se chce lépe poznat a vydat se na cestu hledání vnitřního klidu :-)

Mgr. Terra Kasal, M. A.

Kájo, díky moc. Držím palce na cestách! Myslím na vás a držím palce, ať jde vše, tak jak má :)

Umístění: Psychologické poradenství Terra Kasal, M.A. psychologické vyšetření

Vyhledat pomoc jsem se rozhodla zhruba po půl roce přesvědčování, že můj problém není psychický. Když už jsem sama sebe přesvědčila, že potřebuji pomoc, padla volba podle recenzí na Terru. První návštěvy jsem probrečela, naštvaná na celý svět, proč zrovna já mám tenhle problém... Pak se karta obrátila. Terra na tom má lví podíl. Je neuvěřitelně empatická, naslouchá, líbí se mi její pozitivní přístup i neformálnost. Nutno dodat, že problém nezmizel jako mávnutím kouzelného proutku. Jsou okamžiky, kdy se mi připomíná intenzivněji a dny, kdy o něm vůbec nevím....Terra není kouzelnice. Pokud však hledáte někoho, kdo vám dá odvahu i pozitivní přístup, nasměruje vás, vyslechne a podpoří, jste na správné adrese. Člověk si musí hlavně uvědomit, že on je ten hlavní bojovník. Já svůj boj vyhraný nemám, ale cítím, že jsem o kus jinde, dál na cestě než tenkrát, když jsem poprvé zaklepala na dveře Terry poradny. A jsem jí za to vážně vděčná!

Mgr. Terra Kasal, M. A.

Hanko, děkuji za vaše slova. Byla radost sledovat, jak získáváte ve svém životě víc té zdravé kontroly, ale i jak se učíte některé věci nechat jít. Vaše odvaha a bojovnost přináší zasloužené výsledky. Jsem na vás hrdá!

Umístění: Psychologické poradenství Terra Kasal, M.A.

Terru jsem vyhledala poté, co jsem už nevěděla kudy kam a každá maličkost pro mě byla problém. Ze všeho jsem byla vystrašená a nevěděla, jak řešit každodenní situace. Kdybych tušila, jak ráda budu k Teře chodit a jak mi pomůže, udělám to mnohem dřív. Každé sezení pro mě bylo jako balzám na duši a vždy jsem měla pocit, jako by mi vlila novou krev do žil. Úkoly, které mi zadávala sice byly občas obtížné a šly až na dřeň, ale každý z nich mi dával smysl a po jejich splnění ze mě spadl obrovský balvan. Nyní se cítím daleko líp a snažím se na sobě neustále pracovat. Pokud někoho hledáte, neváhejte a zvolte Terru. Myslím, že nešlápnete vedle ;) Terro, ještě jednou Vám moc děkuju, jste skvělá.
Lucka

Mgr. Terra Kasal, M. A.

Lucko, děkuji moc :) přeji mnoho štěstí! Udělala jste veliký pokrok a Vaše odvaha bojovat je to hlavní, co je Vaším hnacím motorem. Jen tak dál :)

Umístění: Psychologické poradenství Terra Kasal, M.A.

Pokud váháte ke komu zajít a mezi vašemi nabídkami je i Terra, neváhejte a zvolte Terru. Vystřídala jsem spoustu psychologů, dokonce i psychiatrů a Terra je ze všech nejlepší. Věnuje se vám na sto procent, neokrádá vás o čas, vnímá vás a váš problém se vám pokouší poradit vyřešit. Po naší první schůzce jsem odešla spokojená a plná elánu do života, s pocitem, že chci změnit svůj dosavadní život. Dokonce i moje rodina se mě ještě ten den ptala z čeho jsem tak šťastná, že mě takovou dlouho nezažili. Jsem člověk, co není jen tak spokojený a dokáže se ozvat, ale u Terry nemám nic, co bych vytkla. Ubírá mě správným směrem a to je důležité. Rozhodně nemarním čas a ty peníze za tu péči stojí.
Děkuji :)

Mgr. Terra Kasal, M. A.

Baru, díky moc. Je radost s vámi pracovat :)

Nemůžu hodnotit jinak, než jako Velmi dobrý, do té doby, než jsem se rozhodl jít k psychologovi, tak jsem si myslel, že je to něco "divného". Poznal jsem, že to lze dělat tak, že si člověk nepřipadá divně, protože chodí k cvokaři - u Terry je to prostě v pohodě.
Pro mě byla Terra spíš něco jako kouč, který mě navedl na tu správnou cestu, sama poznala, jak přistupovat k mým řešením či problémům, už při prvním sezení jsem pochopil, že to nebude snadný, ale že to bude vostrý. Terra nepatří k lidem, kteří by šli někomu na ruku - stálo to za to, dostal jsem spoustu tipů k dalšímu čtení či dalšímu získávání informací.
Terra se u mě osvědčila jako člověk, který mě navedl na tu správnou cestu a byla pro mě tím správným koučem, který mi dokázal říct, že takhle ne a že tohle je prostě špatně, a to i když jsem si myslel, že jsem plně v právu - je zcela jistě autoritou, která ví jak na člověka - za mě rozhodně doporučuju a beru to tak, že tohle byl dobrý tah.
Do dalšího života jsem si odnesl spoustu nového, kdy Terrapie u Terry mi pomohla si utřídit myšlenky a navést mě na správnou cestu v oblasti morálky - Terra má obrovskej přehled a ač jsem ji mnohokrát trápil a rozbolela ji ze mě a mého slovíčkaření hlava, tak i přesto se mnou dokázala bojovat a nenachala se uchlácholit tím, co jsem říkal a dokázala vést sezení tak, abysme došli dál.
Pro mě to byl způsob osobního rozvoje a duševní hygieny, někdo chodí cvičit, někdo chodí za koučem - obojí je to stejné, jen u Terry z toho nebolí celé tělo. :)
Takže za mě super, rozhodně doporučuju dál - nejen pro akutní problémy, ale i pro další vedení a lepší přehled o vašem životě. Díky, bylo to fajn a věřím, že i já jsem vás něčím obohatil. :)

Mgr. Terra Kasal, M. A.

Díky, Jiří, za vaši referenci. :) Sezení byla zajímavá i pro mne, jak říkáte. Přeji vám mnoho úspěchu a momentů, kdy klid vyhraje nad reakcí ;) btw Terrapie (I see what you did there!) :)

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Nemohla jsem vybrat lip. Je to vzdelany a flexibilni clovek, ktery uprednostnuje potreby klienta pred tabulkami a naucenymi postupy. Je prima, otevrena, empaticka a mila, ale taky ma "koule" - dokaze byt dost durazna ve chvili, kdy to zrovna potrebujete. Jedna z mych nejlepsich zivotnich investic :)

Mgr. Terra Kasal, M. A.

Ach, Gabi! Úplně se červenám ;) díky moc! Však zásluhy jsou především vaše!

Terra je naprosto skvělá, vybrala jsem si ji samozřejmě jak jinak dle 100% pozitivních názorů. Již jsem měla tu čest poznat pár psychologů, kteří člověku nepomohli, ale jeho stav ještě zhoršily. Proto jsem nikam jít nechtěla, ale můj současný stav mě donutil o dobrém psychologovi přemýšlet. A tady na Známémlékaři jsem narazila na Terru. Již po prvním setkání jsem se cítila mnohem lépe. Je to opravdový profík. Vidíte, že jí Váš příběh opravdu zajímá a že ho prožívá s Vámi a že Vám chce pomoct. Je před námi ještě dlouhá cesta, ale já věřím, že to s Terrou zvládnu a budu se zase cítit dobře. Kéž by takovýchto psychologů bylo více. Terro moc děkuji! Bára

Mgr. Terra Kasal, M. A.

Baru, děkuji moc za vaše milá slova. Věřím, že ona cesta bude plna poznání, uvědomění a práci sama na sebe. Základní stavební kameny spokojeného života. Tak jdeme na to :)

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Když jsem se rozhodovala, jestli mám poprvé v životě zajít k psychologovi, pečlivě jsem vybírala a četla reference. Dlouho se mi k psychologovi vlastně úplně nechtělo ( kolegyně v práci vyprávěly ne moc fajn zážitky s psychology). Terra měla reference výborné, tak jsem se nakonec rozhodla, že k ní zkusím zajít (to jsem ještě netušila, jak moc budu mít ráda naše sezení a budu si přát na ně chodit dalších 100 let:-))

Terra je velký odborník, velmi kvalifikovaná, zkušená a profesionální, ale zároveň je opravdu mooc fajn a skvělý člověk - to je kombinace, kterou je těžké najít. Díky této unikátní kombinaci je každé sezení přínosné, odborné, ale zároveň se člověk s Terrou cítí moc fajn. Tak nějak normálně lidsky jako člověk. Cítíla jsem z ní, že jí opravdu zajímá, co jí říkám a opravdu se mi snaží pomoct, a nejsem jenom jeden z mnoha ,,pacientů."

Terru jsem vyhledala kvůli úzkosti ( kterou jsem nesprávně označovala jako stres), událostem v dětství a partnerským vztahům. Ve všem mě dokázala nasměrovat správným směrem a uměla odborně poradit. Vím, že mám před sebou ještě kus cesty a není to tak, že by vše zmizelo jako mávnutím kouzelného proutku, ale už vím, jak mám dál se sebou pracovat. Terro, mockrát děkuju!!! Budete mi strašně moc chybět. PS: Přemýšlela jsem nad našimi sezeními celou cestou domů, že jsem si zapomněla jít koupit ten kebab! A na závěr už bych jen chtěla dodat: ,,We dont meet people by accident. They are meant to cross our path for a reason." :-))

Mgr. Terra Kasal, M. A.

Heli, děkuji moc! jste poklad! Práce s vámi byla intenzivní, emotivní a plná momentů, na které ráda budu vzpomínat :) So you go, girl, go conquer the world! :)