Klinická psychologie
Bělohorská 78, Praha

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Umístění: Klinická psychologie Jiný

Jsem v soku z negativnich nazoru na Dr. Kalfirta. Ve svem zivote jsem zazila pomerne dost psychoterapeutu za obdobi 25 let, navic nejen v Praze, ale tez v New Yorku. Dr. Kalfirt je ze vsech psychoterapeutu nejlepsi. Nejlepsi terapie, pristup k reseni prekazek v zivote, moudrost, laskavost. Terapie pomoci vizualizace, vrele doporucuji. Dr. Oldrich Kalfirt mi pomohl v pomerne dulezitem obdobi v mem zivote plne nastrah a prekazek. Uz bych nesla k jinemu terapeutovi.

Umístění: Klinická psychologie Jiný

Nejsem si jistá komu pan psycholog může reálně pomoci.

První návštěvu ukončil po dvaceti minutách a mezitím si vyřídil soukromý telefonický hovor - u této profese mi to přijde velmi nevhodné.

U druhého sezení mne nechal patnáct minut čekat, nevěděl kdo jsem i když sem byla objednaná jménem na konkrétní hodinu.
Druhé sezení bylo ukončeno po patnácti minutách s tím, že do budoucna se už vidět nemusíme.

Z obou sezení jsem odcházela s pocitem, že ho obtěžuji a že moje problémy jsou zbytečnost mladé blbé holky.

Mrzí mě to, dala jsem tomu dvě šance, ale nemohu doporučit dál, ušetřete čas a peníze na někoho, u koho to má skutečně smysl.

S terapií u pana doktora Kalfiřta jsem byla spokojená. Pomohl mi postupně objevit, z čeho by mohly pramenit některé mé problémy, urovnat si sama sobě rodinné vztahy a lépe pak s ostatními vycházet v reálném životě. Byl klidný, naslouchající, snažil se mne postupně dovést k jádru problému. Rozhodně jako psychologa doporučuji.

Pro mne je ten, který ve mne dokáže vzbudit důležité otázky. A ten, který mi i laskavě pomáhá, postrádané odpovědi najít...

Partnerství, ať už v běžném životě či psychoterapeutickém spojení může přijít přirozenou cestou, ale také se musí pěstovat. Ti, kteří usednou na sofa a očekávají vypsané body s řešením co mají udělat, aby se jejich problém vyřešil - nejsou správně nastaveni na pomoc tohoto druhu. Na problémy které máme bychom měli hledět racionálně, intuitivně a nechat se terapeutem vést k pojmenování obtíží - pokud je neznáme a nalézt tak s jeho pomocí řešení, které je uschováno v nás samotných. Pomoci si vždy můžeme jen a jen mi samotní, terapeut je nástrojem pomoci. Někdo rád mluví, někdo rád poslouchá....ale terapeut musí zvládat obojí. Ukotvit v sobě myšlenku a poznání kdo jsem, co je mým úkolem na mé cestě a jak dosáhnout vnitřího klidu je pro mnohé záležitost velmi složitá a pro některé je v životě nepoznaná a nedefinovatelná. Proto si myslím, že kritizovat takovým způsobem terapeuta je pro samotného autora nelidské a nedůstojné. Jsme jen lidé a každý má v sobě kousek temnoty, která se s prodlevami dere ven a cosi nám naznačuje. Deprese je nemoc jako každá jiná, a tak by se k ní mělo i přistupovat. A to pan Oldřich rozhodně má. To, že Vám nedokázal pomoci či Vy samotní jste se v jeho pomoci neorientovali je věc zcela normální a je to pouze signál pro Vás, abyste hledali cestu jinou a svůj klid tak našli...

Roztržitý, nepřipravený, ani na 5. sezení si nepamatoval mé jméno, pak zase zapomněl, že máme hodinu... nepamatoval si, co jsem mu říkala na předchozí hodině. Stěží mi kdy řekl něco, co by mě jakkoli inspirovalo nebo dalo jiný náhled na věc. Jeho přemýšlení mi přišlo šablonovité, líné, dokonce pohodlné. Když se mezi námi schylovalo ke konfliktu, který by u dobrého terapeuta mohl být nakonec přínosný, "schoval" se do bezpečí toho, kdo je "normální", zatímco já jsem ta, která je "zvláštně predisponovaná" - začal mě škatulkovat, nebyl schopen vyslechnout do konce, zcela vyloučil jakýkoli svůj podíl na vzniklé situaci.
Lidem, kteří sem píšou pozitivní hodnocení, věřím. Moje zkušenost je ale bohužel jiná - na mne působil jako někdo, kdo si na terapeuta spíš samolibě hraje, než že by jím opravdu byl.

Pan doktor mi pomohl v mé prozatím nejtěžší situaci. Člověk sám se bojí vidět pravdu, přiznat si určité okolnosti, pochopit proč se to či ono stalo. Ale on Vám dá možnost nahlédnout za tu Vaši pravdu, utkvělou představu. Řekne Vám, jak on to vidí, nabídne možnosti řešení, vysvětlí vše... Byla jsem poprvé u psychologa a upřímně jsem z toho byla ve velkém stresu, ale jakmile jsem přišla, chvíli brečela a mluvila, udělalo se mi lépe, protože pan doktor měl skvělý přístup a pochopení i pro věc, která pro něj i v jeho praxi musela být banalita. Děkuji

Byla jsem u tohoto lékaře a velmi mi pomohl.Zvažuji po 9 letech se znovu na něj obrátit.Neznám lepšího člověka.Je to fajn,že ještě někdo umí pohladit po duši.Vřele doporučuji.

Mě velmi pomohl, má realistický, pozitivní přístup, neutvrzuje v depresi.

Velmi dobry psychoterapeut. Je otevreny klientovi, nehledi na nej skr sablony, diagnozy. Je velmi autenticky a to je hrozne cenne! Dava skutecny pocit bezpeci a prijeti. Vlastni uzdravny proces lze u nej proto stavet na velmi kvalitnim terapuetickem vztahu. Kdo ale hleda nekoho, kdo za nej vyresi jeho vlastni problemy, a zodpovednost za vlastni zivot prehrava na nej, muze byt zklamany a nastvany. Ale nepravem na nej..