Respimed
Kartouzská 204/6, Praha

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Michal Ton? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je nějaká šance napravit můj problém.Zhruba před rokem jsem se začala aktivně věnovat fitness a někdy v polovině roku,kdy svaly začaly růst,jsem přišla na to,že mám totálně křivé lopatky z toho,že jsem celý život nosila kabelku na pravém rameni,tudíž jí mám jakoby sesazenou dolu a druhá je normální. Zařadila jsem spoustu core a balančních cviků,cviků bez použití osy,převážně jednoruční činky,ale místo zlepšení, se to horší a všechno mi začal přebírat levý trapéz.Už jsem z toho nešťastná,jelikož se chci fitness věnovat profesionálněji.Ve finále to tedy vypadá tak,že levé rameno je výš a trapéz je objemnější,pravá část níž a trapéz žádný. Díky za odpověď , Bára

Dobrý den Báro.
Dle Vašeho popisu to vypadá na zhoršení disbalance ve smyslu skoliosy. Pokud jste doposud dělala cviky symetricky, bude třeba na základě vyšetření svalové nerovnováhy vybrat cvičení asymetrické, dělané na míru vašemu aktuálnímu stavu.
Nicméně, stav nemusí být závažný a někdy stačí korekce již zažitých cviků. To však závisí na výsledku vyšetření terapeutem.
S pozdravem,
Michal Ton

Michal  Ton

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli umí zatejpovat záda i praktický lékař nebo ortoped.

Dobrý den.
Pokud se to lékař učil pod odborným dohledem a je si vědom principů terapie, pak určitě ano.

Michal  Ton