Klinická psychologie
Ladova 7/2042, Praha

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Určitě mohu doporučit všem, kteří na sobě chtějí pracovat. Díky artediagnostice se dostanou rychleji k jádru věci. Paní doktorka je velmi lidská, zkušená a milá. Myslím, že má již díky své letité praxi i jakýsi instinkt, který spolupracuje s odbornými znalostmi. Mne osobně velmi pomohla. Návštěva u ní je pro mne z pravidla přínosem.

Věcná, odborně vedená a hloubková arteterapie; doporučuji.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobry den, kamaradka mi doporucila at se svym problemem vyhledam odbornika. Jen nevim ktery odbornik by mi pomohl. Trpim poslednich par let panickym strachem ze smrti, vzdy se to stupnuje ,kdyz nekdo z meho okoli necekane zemre. Nejspis si o tom potrebuji promluvit, protoze v noci ani kvuli tomu nespim. Moc dekuji za odpovedi. Veronika

Člověk se konfrontuje se strachem ze smrti jednak v předškolním věku, kdy zjišťuje, že např. umře zvířátko, už není, zkoumá to, hraje si na pohřby apod. Ještě se nebojí o sebe, ale třeba o rodiče a seznamuje se s takovým tématem. Další období, které je v tomto směru krizové, je období kolem 10 let, kdy už jde o skutečné pochopení, že smrt je lidský úděl, dítě o tom přemýšlí a také už je schopno emočně konec života prožívat a mít strach, protože už pochopilo, že se smrt týká i jeho samotného. Možná by stálo za to, abyste se podívala a zavzpomínala na tato období ve Vašem životě. Jak jste to prožívala Vy, jestli v tomto období jste se smrtí setkala, jestli jste někdy o smrti přemýšlela a jak, jestli jste byla vystavena nějakému zážitku se smrtí spojenému, jestli zemřel někdo blízký (a jak jste se to dozvěděla), příp. jste vnímala reakci ostatních (rodičů apod.) na smrt, jestli jste někdy jako malá chtěla umřít. Důležité je, kdy (v jakém vývojovém období) se Vaše panické stavy objevily. Odborník - klinický psycholog, psychiatr, psycholog specializovaný na tuto problematiku - pomůže panické stavy redukovat.

PhDr. Marie Lhotová