Magda Szewczyk, gynekolog Havířov

Gynekolog Více

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

ulice Místní 9, Havířov
Gyn Prenatal

MUDr. Magda Szewczyk Narozena v roce 1985 Vzdělání: 2004- 2010 Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci Praxe: 2010-dosud sekun...

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidat

16 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Hezký den,
    můj dotaz se týká možnosti vysazení antikoncepce. Je mi 48 let, jedno dítě a delší dobu nemám partnera. Užívám HA Logest cca 15 let. Prodělala jsem v cca 30 letech endiometriozu, měla jsem cystu na vaječníku (mám již jeden vaječník) a konizaci čípku. Babička měla rakovinu dělohy. mamka myomy. HA jsem začala užívat hlavně z léčebných důvodů, nejen kvůli nechtěnému otěhotnění. Nyní začínám uvažovat o vysazení antikoncepce, ale bojím se, aby se mi opět neobjevila cysta apod. Menstruaci mám tak 2 dny velmi slabou. S lékařem jsem se radila, samozřejmě nechal rozhodnutí na mě s tím, že by to spíše nedoporučoval. Svému lékaři věřím, ale ráda bych znala názor i jiného odborníka. Děkuji. Renata

Dobrý den, já se přikláním k názoru kolegy, pokud vám antikoncepce nedělá potíže či nemáte jiné zdravotní potíže, které by zvyšovali riziko vzniku krevním sraženin, tak je vhodné pokračovat v užívání a překlenout tak i období perimenopauzy. Samozřejmě vysazení je také možné, zda-li se po vysazení objeví potíže s menstruací či vytváření cyst se nedá vyloučit.
    S pozdravem MUDr. Magda Szewczyk

MUDr. Magda Szewczyk

• Můžete mi, prosím, sdělit, zda se jednorázové zrcátko u gynekologa, za které pacientka platí, vytahuje již vybalené ze skříně a následně odhazuje do umyvadla? Mám podezření, že můj lékař používá zrcátko opakovaně.

Dobrý den, žádný jednotný postup na užívání zrcátek není. Jsou samozřejmě jednorázová a tudíž by měla být použita pouze pro jednu pacientku. Dodávají se samostatně zabalená. Měla by jste se informovat svého lékaře.