Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Narozena v roce 1985

Vzdělání:
2004- 2010 Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouc...

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Magda Szewczyk? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

16 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Hezký den,
můj dotaz se týká možnosti vysazení antikoncepce. Je mi 48 let, jedno dítě a delší dobu nemám partnera. Užívám HA Logest cca 15 let. Prodělala jsem v cca 30 letech endiometriozu, měla jsem cystu na vaječníku (mám již jeden vaječník) a konizaci čípku. Babička měla rakovinu dělohy. mamka myomy. HA jsem začala užívat hlavně z léčebných důvodů, nejen kvůli nechtěnému otěhotnění. Nyní začínám uvažovat o vysazení antikoncepce, ale bojím se, aby se mi opět neobjevila cysta apod. Menstruaci mám tak 2 dny velmi slabou. S lékařem jsem se radila, samozřejmě nechal rozhodnutí na mě s tím, že by to spíše nedoporučoval. Svému lékaři věřím, ale ráda bych znala názor i jiného odborníka. Děkuji. Renata

Dobrý den, já se přikláním k názoru kolegy, pokud vám antikoncepce nedělá potíže či nemáte jiné zdravotní potíže, které by zvyšovali riziko vzniku krevním sraženin, tak je vhodné pokračovat v užívání a překlenout tak i období perimenopauzy. Samozřejmě vysazení je také možné, zda-li se po vysazení objeví potíže s menstruací či vytváření cyst se nedá vyloučit.
S pozdravem MUDr. Magda Szewczyk

MUDr. Magda Szewczyk

Můžete mi, prosím, sdělit, zda se jednorázové zrcátko u gynekologa, za které pacientka platí, vytahuje již vybalené ze skříně a následně odhazuje do umyvadla? Mám podezření, že můj lékař používá zrcátko opakovaně.

Dobrý den, žádný jednotný postup na užívání zrcátek není. Jsou samozřejmě jednorázová a tudíž by měla být použita pouze pro jednu pacientku. Dodávají se samostatně zabalená. Měla by jste se informovat svého lékaře.