24 hodinové ambulantní monitorování krevního tlaku

Ekg - elektrokardiografie +5 Více

Holterovské 24-hodinové EKG - monitorování

Kardiologické konzultace

Kardiologické vyšetření

Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

MUDR. LIBOR NECHVÁTAL 1979 – 1980: Rtg klinika FN Brno-Bohunice 1980 – 2009: I.IKAK FN U sv. Anny 2009 – dosud: privátní ambulance Atestace z vn...

• infarkt myokardu

Kardiologické vyšetření

Měření krevního tlaku

Zátěžový test

Hybešova 43, Brno

Tento kardiolog, už od dveří vyvozoval závěry, že mám zdravé srdce a bolest je jen od páteře. Moje anamnéza a příznaky infekce ho vůbec nezajímaly, zvýšený krevní tlak a tachykardie také ne, že mohu mít infekční zánět srdce ho nenapadlo. Ví vůbec o tom, že existuje nemoc srdce, která se nazývá myokarditida?

Oceňuji, že přednostně udělal sono srdce, nicméně mohl si odpustit hloupé poznámky jako "pacient je tenzní" a bagatelizování až zesměšňování mého zdravotního stavu před dalším pacientem. Navíc nemohu výsledku sono vyšetření věřit, vzhledem, k tomu, že nepoznal myokarditidu a tvrdil, že mám srdce zdravé i když bylo nemocné. Ostatní vyšetření, na která jsem byl objednaný, jsem zrušil, protože byly zbytečné, nenašla by se skutečná příčina mých zdravotních problémů a bylo by to jen plýtvání času a peněz ze zdravotního pojištění.

Naštěstí mě napadlo že mohu mít lymeskou myokarditidu, protože jsem měl i další klinické příznaky chronické boreliozy a v minulosti mnoho klíšťat. Měl jsem tak silné bolesti, že jsem neměl na vybranou, když lékaři nepoznali boreliozu a nepomohli, musel jsem si sám sehnat a nasadit antibiotickou léčbu. Během několika dní bolesti odeznívaly a krásně se upravil krevní tlak na normální hodnoty. Po několikaměsíční antibiotické léčbě jsem nyní ve stabilizovaném stavu, bolesti se po vysazení antibiotik již nevrací. Určitě jsem neměl bolesti od páteře, jak tvrdil tento kardiolog, měl jsem v srdci infekční zánět a potřeboval jsem přeléčení antibiotikama.

Závěr: Pokud trpíte bolestmi srdce, nebo zvýšeným krevním tlakem, je to jasná signalizace zdravotního problému, který je potřeba diagnostikovat a řešit. Myokarditida je rozšířené a vážné onemocnění, které způsobuje bolesti, poruchy srdečního rytmu i krevního tlaku, poškození srdce a může způsobit i zástavu a smrt. Je nutné léčit antibiotiky. Bohužel pokud jsou vaše problémy s krevním oběhem způsobené myokarditidou, budete jen těžko hledat kardiologa, který tento problém řeší, ignorace a bagatelizování chronických infekcí je systémový problém ve zdravotnictví. Mnozí pacienci ani nemají správně stanovenou diagnozu a místo léčby příčiny jsou doživotně dopováni symptomatickými léky.

Pan doktor je velice důsledný a ochotný. Ambulanci má zařízenou pěkně a chod ordinace také. Sestřičky jsou strašně milé a obětavé ale téměř pokaždé když jdu na kontrolu, je tam jedna která je velice "zlá "a na ty ostatní nepřátelská. Když jsem zde byla naposledy, "dolítla" do ambulance a začala ostatním sestřičkám před ostatníma pacientama co v ordinaci seděli a čekali na pana doktora nadávat. Udělalo to na mne strašně špatný a neprofesionální dojem. Pana doktora ovšem doporučuji.

Pan doktor je velmi prijemny a peclivy kardiolog. Vynikajici odbornik na srdce, nabizel vice moznosti vysetreni. Pana doktora vrele doporucuji. Jedine, co se mi v teto ordinaci nelibilo je to, ze jedna ze sestricek je dost neprijemna a nepratelska. Ostatni jsou v pohode.

Velmi kvalitní a pečlivý kardiolog. Léčím se zde s vysokým tlakem. Prostředí je čisté, a sestřičky jsou velmi přátelské a pečlivé. Na každé kontrole sestřičky změří krevní tlak a natočí EKG a zeptají se na aktuální stav. Pan doktor je také velmi pečlivý, dokáže vše přátelsky a srozumitelně vysvětlit. Po dvou letech pan doktor vždy udělá echo vyšetření a zátěžovou ergometrii, zdali se nepřidali nějaké nové obtíže. Mohu tedy jen doporučit a na každou kontrolu se vždy těším.

• infarkt myokardu
  • srdeční vady