ambulance klinické psychologie
Tovární 12, Praha 7, Praha

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Mgr. Jana Růžičková? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den mám takový dotaz. Ve škole si všichni myslí že jsem zamilovana do našho mistra odborného vycviku.
Jenže ja vím že má svou rodinu přitelkyni a nikdy bych se do něho zamilovala a tohle když jsem všem řekla i jemu přimo do oči tak mi nevěří. Tak nevim co mám dělat.

Dobrý den. Otázkou je, co hledáte. Jestli jak ostatní přesvědčit o své pravdě. (A to nemusí být v našich silách.) Nebo jak si udržet nadhled a vlastní názor?
Člověk se může zamilovat i do zadaného protějšku. Na tom není nic špatného. Důležité je, co udělá. A čemu věří, co cítí on sám. A z toho se nemusí nikomu zpovídat.

Mgr. Jana Růžičková

Dobrý den, je mi 43 let. Před cca. rokem a půl jsem nečekaně skončila po 10 letech v zaměstnání. Bylo to ze strany zaměstnavatele a nečekaně, takže pro mě šok. Prostě jsem se jim nehodila. Bála jsem se všeho. Teď jsem v novém zaměstnání cca. 13 měsíců. Skoro půl roku mi trvalo, než jsem si zvykla. Ale co mě trápí. Nad vším moc přemýšlím a někdy mám z budoucích věcí panický strach. Teď momentálně skoro 3. den nemohu spát a dopředu se vnitřně bojím, jak to dopadne. Ráda bych se naučila pohlížet na vše pozitivně a neničit se takhle vnitřně. Prosím o radu. Děkuji.

jestli rozumím správně, ničíte se úvahami a představami, co by mohlo nastat... a jak se na to připravit, jak tomu čelit.
To, co se teď děje, ukazuje každému z nás, že nejsme pány tvorstva, ale zranitelní lidé. Je pochopitelné, že máte obavy. Současně je skvělé, že jim nechcete nechat veškerý svůj prostor, protože vám brání užívat si to hezké, co je v životě i teď. A právě v tuto chvíli. Bývají to jednoduché věci: svítí sluníčko, mám dobré jídlo, projdu se v přírodě, sedí se mi pohodlně... Pokud vás však úzkostné nebo katastrofické myšlenky ovládají a nejde je zastavit, velmi pomáhá promluvit si s odborníkem, kterému důvěřujete, jak navrhuje kolegyně. Přeji hodně sil! J. Růžičková

Mgr. Jana Růžičková