Odborný lékař pro všeobecnou chirurgii
Josefská 25/27, Brno

Zobrazit ostatní profily chirurgů v okolí

Nejlepší chirurg,kterého znám.Odborník v chirurgii,výborné chování,vstřícnost,ochota a má i výborné sestry. Radost k takovému lékaři chodit.

Nechápu ve 21. století, že nejsou schopni si koupit diář na objednávání lidí. Jinak jako doktor dobrý.

Dostal jsem se k němu,když můj chirurg měl dovolenou,zůstal jsem u něho a chodí k němu už celá rodina.Nedovedu si představit,že by jeho přístup byl někdy jiný,než že je za všech okolností vyslovený pohodář.Platí to i o jeho spolupracovnících.To,že honí body mu čekárnu neplní,tu mu plní spokojenost pacientú s ním a jeho přístup k nim,Ti nespokojení chodili na stejné adrese asi k jinému Dr Hrbáčkovi.

S panem doktorem Sahelim mám velmi dobré zkušenosti.Je to šikovný chirurg a"lidský"lékař.Velmi dobře komunikující s paciety.Má zlaté ruce.

Velmi kvalitní lékař.

vynikajici lekař

Kvalitní péče po všech stránkách

no jo jste úúúúúžasní...že vám ta samochvála není už trochu hloupá..

Velka spokojenost jak s panem doktorem, tak i se sestrickama. Dekuji!

TŘI ROKY JSEM S BOLESTIVOU KYČLÍ BĚHALA OD LÉKAŘE K LÉKAŘI,AŽ PO OŠETŘENÍ VE ZDEJŠÍ ORDINACI JSEM BEZ BOLESTÍ.DĚKUJI.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Zdravím, nevím ani zda je to problém,ani jak to popsat. A ke komu by měla otázka směřovat. ale pod prsy se mi udelal jakoby takový pás nwm jestli je to tuk nebo zda se to mohlo udělat ze špatného cvičení když jsen chodila do posilovny, protože mam pocit ze to mam od té doby. Foto bych zaslala na email pokud by bylo možné. Děkuji

Z vašeho sdělení nepoznám, co je to za "pás", zda vystupující podélná kožní prominence či barevně odlišný okrsek či něco jiného .... Doporučuji vyšetření chirurgické, ev. dle nálezu dermatologické s případným
vyšetřením paraklinickou metodou. Asi začněte u svého praktického lékaře, který vás nasměruje k odbornému vyšetření.

MUDr. Jan Hrbáček

Cituji zpravu z chirurgie: "hernia ing. l.dx. v pr. trisle hernie velikost 3cm v prum, reponibilni, branka pro prst."
Po vysetreni mi byl okamzite nabidnut termin operace, laparoskopicky v celkove narkoze, s vlozenim sitky na zpevneni postizeneho mista.
Kvuli dalsim obtizim jsem o nekolik dni pozdeji absolvoval vysetreni na gastroenterologii, bez nalezu ale lekar mi radil abych s takto drobnou kylou operaci neabsolvovat, je udajne zbytecna. Moje otazky,
1) co se bude dit pokud operaci zrusim, jaka je prognoza vyvoje kyly.
2) v pripade operace , jaka je statisticky pravdepodobnost ze se obtizi definitivne zbavim a ty se nevrati.
3) obecne vas nazor na tuto situaci, nejradeji bych to konzultoval s lekarem ktery me na operaci objednaval, ale bohuzel pri objednacich terminech uz bych to az do operace nestihl.

Čím menší branka (u vás pro prst), tím větší riziko uskřinutí a nutnost akutní operace bez event. přípravy.
Indikace k plánované operaci je naprosto jednoznačná, odlišný názor není chirurgicky fundovaný. LAP operace s implantací síťky je zcela standartní postup. Ve své praxi jsem se nesetkal s recidivou. Operace není urgentní, ale zbytečně bych ji neodkládal.

MUDr. Jan Hrbáček