Mgr.

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeut přijímá nové pacienty

13 názorů +přidat

Objednat se Přidejte názor 276 návštěv profilu během posledních 30 dní

Zabývám se podpůrným poradenstvím a psychoterapií zaměřenou na pomoc dospělým či dospívajícím v tíživé životní situaci, při řešení vztahových problémů, na zvládání psychické nepohody… Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.

Hodnocení pacientů

• J
    Umístění: Psychoterapeutická poradna DikobrazzSlužby: Psychické problémy

Zatím první návštěva u paní psycholožky. Prostředí bylo příjemné, paní magistra se mi po celou dobu plně věnovala, pozorně naslouchala a poté jsme se dohodli na úpostupu léčby s tím, že bude dlouhodobá. Zatím veliká spokojenost.

Dana Horáková2018-04-26

Pevně věřím že Vaše spokojenost bude pokračovat :-)

• M
    Umístění: Psychoterapeutická poradna DikobrazzSlužby: psychoterapie

Dana je dle mého názoru nejen skvělá terapeutka,ale i skvělý člověk:-) Chodím k ní již čtvrtým rokem.Udělala pro mě vždy maximum, aby mi pomohla dostat se z nepříjemných stavů.Je to takový můj anděl strážný:-) Věnuje se mi na 100% a vždycky se snaží porozumět mému trápení a najít cestu,jak z něj ven. Když jsem potřebovala akutní pomoc,vždycky tu pro mě byla.Je hrozně moc empatická a všechny bolestivé zážitky se mnou prožívá.Stejně tak má velkou radost, když se mi podaří v něčem posunout (například nenechat se vtahovat do situaci,ve kterých mi je nepříjemně a umět z nich vystoupit).Doplňuje mi péči a pozitivní přijetí, které mi chybělo v dětství a učí mě bránit si své potřeby a hranice:-) Je vůči mě trpělivá, nemá odsuzující názory vůči lidem a nikdy se nechovala tak, že by věděla líp, co je pro mne dobré, než já sama:-) Moc si ji vážím a mám ji moc ráda:-)

Dana Horáková2018-04-26

Milá Míšo, jsem velmi ráda, že spolu můžeme jít tuto cestu, přestože je plná zkoušek a někdy to není vůbec lehké. Obě však víme, že má cenu se tím prodrat k lepším zítřkům plných nových možností. Je pro mě ctí být u každého "přepisu minulosti" umožňujícího kvalitnější prožívání přítomnosti. Těším se na další kroky....

• M
    Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: Psychoterapeutická poradna DikobrazzSlužby: psychoterapie

K Daně Horákové jsem začala chodit s těhotenskou depresí. Dana byla během pár sezení schopná poukázat na důležitá témata, se kterými bylo třeba pohnout, zároveň však postupovala velice citlivě, opatrně. Byla jsem sama překvapená, jak rychle se můj stav zlepšoval. Paní Horáková dokáže skvěle naslouchat a "v rukávu" má vždy spoustu efektivních technik. Ještě jednou moc děkuji!

Dana Horáková2017-11-05

Je vždy krásné vidět, jak se lidé rozvíjí a vzkvétají. Přeji krásné a naplněné mateřství!

• I

Rád bych se podělil o svou zkušenost s paní Mgr. Danou Horákovou.

O její terapeutické praxi jsem se dověděl od své přítelkyně a myslím, že právě tato forma doporučení, "od úst u uchu" od našich blízkých, je ta, na kterou dáme nejvíce, v případě jakýchkoli problémů.

Znám ale i pocit, kdy nechceme své blízké "zatěžovat" našimi problémy a snažíme se všechno vyřešit a zahojit sami a i ten moment, kdy už víme, že na to sami nestačíme, potřebujeme pomoc a nevíme co dál. Píšu to možná právě pro ty lidi, co v tuto chvíli přemýšlejí jestli, jestli už, a komu se ozvat.

Jsem nesmírně rád, že jsem se ozval právě paní Horákové. Člověku, který v žádném případě a v žádné situaci ani v žádném momentu nesoudí, ale pořád hledá různé cesty a prostředky, jak pomoci. Oceňuji, že není ten druh terapeuta který "vše ví a všemu rozumí" a když měla pocit, že bych svůj stav a problémy měl konzultovat i s jinými odborníky, udělala vše aby mi doporučila ty nejlepší. A to taky ne nejlepší které zná, ale z těch všech mi doporučila právě ty, o kterých byla přesvědčena, že jsou pro MNĚ (z hlediska mého problému, naturelu, věku, práci, finančních možností) v tu chvíli, nejužitečnější.

Příkladná byla i následná starostlivost, kdy jí upřímně zajímalo jestli mi tito doporučení lidé pomohli a takové to "obyčejné": A jak se máte?.

Za to všechno jí i touto cestou chci PODĚKOVAT a přeji vše, líp, než nejlepší v pracovním i osobním životě.

Dana Horáková2017-03-20

Děkuji za důvěru a oslovení v krizovém období. Čím víc rozumíme podstatě problémů a jejich souvislostem, tím méně je hodnotíme a soudíme. Toho rozumění je celostním chápáním prožívání a jeho přijímáním takového, jaké právě je. Jsem ráda, že se nám podařilo zapojit další pomocné lidi a vytvořit podpůrnou síť. Velmi si vážím tohoto ocenění,

• A

Většina pacientů píše recenzi na lékaře, pokud od něj odchází nespokojeni. Málokdo ale tehdy, pokud odchází spokojený.
    Proto jsem se rozhodla napsat pozitivní recenzi paní Mgr. Daně Horákové.
    Do její poradny jsem se rozhodla přijít z osobních důvodů, kdy jsem špatně snášela porozchodové období a celkově jsem si potřebovala ujasnit některé osobní nejasnosti, jež mě v životě provázely.
    Byla jsem až překvapená, jak záhy dokázala paní Dana nalézt souvislosti mezi aktuálním problémem a minulostí (výchovou, prostředím, kde člověk vyrůstal atd.). Již po prvním sezením jsem byla velmi nadšená a rozhodlá pro další spolupráci.
    Přestože je mladá, je velmi vyrovnaná a zkušená, její přístup je velice profesionální. Oceňuji přirozenost, empatii a opatrnost při řešení tématu.
    Z její poradny jsem odcházela pozitivní. A také jsem cítila, že společnými silami na problémech zapracujeme a já se naučím náročné situace zvládat v budoucnu lépe.
    Zárověn jsem si díky její pomoci uvědomila, jak moc je člověk ovlivněn prostředím ve kterém odmalička vyrůstá, aniž by si to sám uvědomoval...
    V neposlední řadě zmiňuji bezvadnou komunikaci a vstřícnost při domluvě. (Přestože jsem byla nový pacient, nenechala mne čekat několik týdnů, ale snažila se nalézt brzký termín návštěvy...)
    Tímto bych chtěla upřímně poděkovat za pomoc.

Dana Horáková2017-03-08

Ráda jsem Vám pomohla zorientovat se v aktuální situaci a pochopit určité souvislosti. Vážím si Vaší recenze a přeji hodně štěstí při dalším pátrání a otáčení se zpět do historie za zkušenostmi, jež jsou vepsány v našich tělech a myslích. Přeji úspěšné přepisování neuronových cestiček :-)

• P

Chtěla bych touto cestou doporučit Danu Horákovou všem, kteří cítí, že na něco sami nestačí a potřebují vedle sebe nějakého empatického "průvodce". Velmi mi pomohla i pouze při našich dvou setkáních, které byly v akutní situaci těsně po rozchodu, kdy jsem cítila, že mi téměř puká srdce. Jelikož se mi psychika značně promítá do těla, velmi jsem ocenila, že jsme pracovali právě také přes tělo, což mě vrátilo k normálnímu fungování. Terapie mi také pomohla vidět své problémy v širších souvislostech. Člověk pak lépe chápe, proč ho určité věci bolí více, než by třeba okolí čekalo. Každý z nás si prošel něčím, co ho ovlivnilo a ovlivňuje i dál, a je potřeba to nějak zpracovat. Velmi děkuji, opravdu moc mi to pomohlo.

Dana Horáková2016-11-14

Velmi rádo se stalo! Děkuji za důvěru při náročné "operaci" srdce. Ať tělu i duši slouží zdraví!

• K

K paní Horákové jsem se rozhodla zajít pro radu kvůli dlouhotrvajícímu a vyčerpávajícímu problému v práci, s kterým už jsem si vlastními silami nedokázala poradit. V této akutní fázi mi pomohla, velký dík jí ale patří i za další sezení, během kterých jsme rozebíráním mých různých trápení dokázaly identifikovat hlavní téma, které tato trápení měla společné. Dočkala jsem se pochopení, podpory, rad jak obecnych, tak konkrétních- jak se v dané situaci zachovat, co nedělat, jak vnitřně danou situaci zpracovat. Osobně ten čas i peníze stály za to. Ještě jednou touto cestou moc diky.

Dana Horáková2016-10-18

Bylo mi potěšením s Vámi spolupracovat! Procházení složitými pracovními situacemi bylo i pro mě zajímavou výzvou. Jsem velmi ráda, že to nabralo dobrý směr a držím palce ať se Vám stejně tak daří i v osobním životě!

• Z
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Naprostá spokojenost. Paní Horáková umí svou práci velmi dobře. Prostředí je příjemné, důvěru vzbuzující.

Dana Horáková2016-02-28

Děkuji za ocenění mé práce! Přeji další životní spokojenosti...

• T

Ráda bych velice doporučila paní terapeutku Danu Horákovou. Velice mi pomohla v obtížném období v mém životě, společně jsme hledaly příčiny toho, proč se cítím, jak se cítím a jak s těmito pocity dále pracovat. Kromě společného "povídání" jsme se věnovaly i arteterapii a pohybové terapii a mohu říci, že tyto metody na sebe aplikuji dodnes. Paní Dana je opravdu skvělý člověk i terapeut, který se dokáže vcítit do toho, co její klienti prožívají, a pomůže jim najít jak cestu k sebepoznání, tak k řešení jejich životních situací, traumat z dětství apod. Dokonce se mnou na jedno setkání přišla i moje maminka, které stačilo jedno setkání s paní Danou, a začala nad sebou přemýšlet o hodně jinak. Tímto bych chtěla paní terapeutce poděkovat za spoustu času, který jsme spolu strávily.

Dana Horáková2015-09-03

Milá Terezo, jsem velice ráda, že Vám sezení pomohla a že máme nyní k dispozici nástroje a strategie pro lepší zvládání životních výzev. Děkuji za Vaše hodnocení a přeji Vám i mamince dny naplněné pohodou!

• Š

Když jsem přišla k paní Daně, cítila jsem se opravdu hrozně. Skoro celé první sezení jsem probrečela, a přestože je to pro mě těžké brečet před někým jiným, cítila jsem se v přítomnosti paní terapeutky příjemně. Již první sezení mi přineslo velkou úlevu a věděla jsem, že má smysl se vrátit a postupně se zbavovat těžkostí, které mě trápily. U paní Dany se mi dostalo laskavého přístupu, zároveň porozumění mým starostem a nalezla jsem i nová řešení. Velmi doporučuji i ostatním lidem v mém okolí.

Dana Horáková2015-09-03

Děkuji velmi za hodnocení. Přeji hodně sil, jen tak dál!

Zkušenosti a dovednosti

• Zabývám se podpůrným poradenstvím a psychoterapií zaměřenou na pomoc dospělým či dospívajícím v tíživé životní situaci, při řešení vztahových problémů, na zvládání psychické nepohody (např. psychosomatické obtíže, deprese, úzkosti, pocity méněcennosti aj) a na zpracování traumatické zkušenosti. Působím jako poradce a psychoterapeut centru Dikobrazz www.dikobrazz.cz
    Své zkušenosti jsem získala např. na psychoterapeutické a psychosomatická klinice ESET, telefonické krizové lince pro děti a mládež (Linka bezpečí), ve spolupráci s Anabell pomáhajícím lidem s poruchou přijmu potravy nebo sdružením CEREBRUM zaměřující se na podporu lidí po ranění mozku.
    Ve své práci využívám také znalostí z oboru tanečně pohybové terapie, které umožňují rozvíjet vnímání těla za pomocí pohybu. Tanečně pohybová terapie vnímá tělo, mysl a prožívání jako úzce propojené a neoddělitelné. Pohybové změny a psychologické změny jsou navzájem propojené. Tanečně pohybové terapie lze využívat v oblasti rozvoje osobnosti, které může být zaměřeno např. uvolnění, vyvážení stresujícího životního stylu, uvolnění kreativity, sebepoznání a seberozvoj a s tím případně spojené zlepšení vztahů či profesních dovedností.

• psychoterapie

Ukončené školy

• Pražská vysoká škola psychosociálních studií
  • Dynamický výcvik v komunitně-skupinové psychoterapii (model SUR)
  • Výcvik v Tanečně-pohybové terapii – TANTER

Publikace

• NEPOSPÍCHEJME NA DĚTI A VYLAĎME SE NA JEJICH TEMPO - internetový portál Prosím spinkej

Ocenění

• -

Znalost jazyků

• čeština

Stáže

• ESET – psychoterapeutická a psychosomatická klinika s.r.o. vedení terapeuitcké skupiny
  • Linka bezpečí – telefonická krizová intervence pro děti a mládež
  • CEREBRUM o.s. – tanečně-pohybová terapie – skupina pro lidi po ranění mozku
  • o.s. Anabell – skupiny využívající artetepautické techniky pro lidi s poruchou přijmu potravy

Certifikáty

• poruchy příjmu potravy
  • sebevražedné myšlenky
  • posttraumatické obtíže
  • pracovní přetížení
  • pocity osamělosti a méněcennosti
  • problémy v komunikaci

Fotografie