MUDr. Bohumil Kolář

Heřmanův Městec 1 adresa

Sam. ordinace PL - stomatologa
Masarykovo náměstí 41, Heřmanův Městec

Umístění: Sam. ordinace PL - stomatologa Jiný

Dobrý den, když jsem k panu doktorovi začal docházet, byl jsem s ním velice spokojen. Sestřička i pan doktor byli příjemní. Občas mi pan doktor opravil malý kaz a vše probíhalo bez problémů. Po úrazu na kole mám jeden zubní implantát, se kterým jezdím každé tři roky na kontrolu do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Zde mi udělali rentgen a ptali se mně, kdy jsem byl naposledy u svého zubního lékaře. Sdělil jsem jim, že před několika týdny. Zrentgenovali mi implantát a okolní dva zuby a na obou objevili kazy. Rentgen jsem panu doktorovi přivezl, protože mi ho nedělal, aby mi mohl, na základě snímku, zuby opravit. Jeden zub mi opravil, ale u druhého zubu jsem měl kaz pod dásní. Po několika návštěvách, kde docházelo k odvrtávání větší a větší části zubu, mi pan doktor sdělil, že zub opravit nepůjde a že to je na korunku. Domluvili jsme se spolu, že si zub zkusím nechat opravit u jiného lékaře. Sehnal jsem si tedy nového a ten mi sdělil, že díky neodbornému zásahu je zub "mrtvý", korunka by tam v žádném případě být nemohla a že je to na extrakci. Tomu jsem nemohl věřit a domluvil jsem si placenou konzultaci ještě ve FN v Hradci Králové, kde mi bohužel to samé potvrdili. Mezi tím jsem skončil se zánětem tohoto zubu na antibiotikách. Takže z malého kazu pod dásní, který by včasný snímek odhalil a mohl být zub zachráněn (to mám potvrzeno od dvou lékařů), mi museli ve FN v Hradci Králové přední zub vytrhnout a nyní mám zavedený implantát. V tuto chvíli jsem s léčbou na necelých 30.000 Kč a to ještě není konečná částka. Můj nový zubní lékař mi provedl kompletní vstupní prohlídku a našel dalších šest zubů, které je nutné opravit. Takže pouhým okem bez snímkování se na kazy pod plombami opravdu nepřijde... A co se týká čekání, tak mohu doporučit pacientům přijít hned ráno jako akutní případ a budete ošetřeni dříve, než objednaní pacienti. Mám rekord, kdy jsem byl objednaný a po dalších 2,5 hodinách na chodbě (protože čekárna byla plná) jsem to vzdal a odjel. Ale pravdou je, že jsem šel i mnohokrát na čas. Záleží asi opravdu na délce zákroků a počtu akutních případů. To se dopředu predikovat nedá. Každý má s touto ordinací jiné zkušenosti a ať si každý udělá svůj názor. Já jsem zde jen prezentoval svou zkušenost.

Umístění: jiné místo Zánět v zubu

Dnes jsem tohoto pana doktora navštívila na zubní pohotovosti a musím říct, že takto profesionální, skvělý a vstřícný přístup jsem už dlouho na pohotovosti nezažila. Pan doktor vše vysvětlil, uklidnil mě, počkal až začne působit injekce, při samotném zákroku se zajímal zda nic necítím.
Pane doktore, Moc děkuji.
Sestřička byla také moc ochotná a hodná.

Už k němu nepůjdu. Dělal mi plombu na špičáku, vlevo nahoře, což je dost viditelnej zub, a dostala jsem černej amalgán. Takže si všichni mysleli že tam mám nějaké smetí a vypadalo to blbě.
Nová zubařka mi samozřejmě plombu vyměnila.
O dva zuby vedle, pětka, vlevo nahoře, vyvrtal kaz, dal amalgán a zakryl bílou korunkou. Zub z venku vypadal tmavší. Na retngenu jako shnilý. Nová zubařka korunku i amalgán odstranila, vyplnila vše bíle, jenže mi po amalgánu zůstal tmavý flek na dásni, kterého se nejde zbavit.
Když jsem u něho byla naposled, ukázalo se že mám zanícený kanálek, jen ho pročistil, vyplnil a zub zavřel. Přirozeně se zánět vrátil a nyní mám s daným kanálkem neustálé problémy, jiná zubařka ho každých 14 dní čistí.
Nebudu říkat jak byly všechny jeho zásahy necitelné, bolestivé. Rodiče mě k němu vodili od dítěte a jeho chladnokrevnost a nulový soucit s malým dítětem ve mě vypěstovali absolutní averzi k zubařům.

BEZ NEJMENŠÍCH VÝHRAD

Nejlepší zubař, jakého znám. S tím čekáním v čekárně je to pravda - ale právě kdyby nebyl tak dobrý, neměl by pořád plnou čekárnu, že. Myslím, že tohle je stejné u všech zubařů - zkrátka vždycky se najde někdo, koho začnou bolet zuby i když zrovna není objednaný a potřebuje pomoc, nebo některé ošetření trvá déle - těžko odhadnout dopředu. Já jsem velmi spokojená.

Nejlepší zubař kterého znám.

Pavlíková

supr doktor

Výborný Zubař a Doktor !
Doporučuji.

Pan doktor je opravdu skvělý. Já jsem s ním velice spokojená. Je milý a příjemný,
jen to čekání v čekárně... To je fakt, člověk se nemusí ani objednávat. Sedíte tam 2 hodiny i když jste objednaní.To by se mělo změnit. Sestra by si měla zavést jiný systém objednání.