FN Brno Porodnice
Obilní trh 11, Brno

K paní doktorce chodím na doporučení mé známe do rizikové poradny, paní doktorka je velmi milá, pečlivá a šetrná, což mohu posuzovat jeden otřesný porod mám za sebou.Vše vysvětlí ochotně poradí,UZ dělá s velkou pečlivostí, miminko pečlivě prohlédne.Jsem moc spokojená a jsme strašně moc ráda, že nechodím do FN Bohunice.

S paní doktorkou jsem se setkala v roce 2013 v ambulanci na Obilním trhu, kam jsem došla v pondělí ráno s krvácením v 8. týdnu těhotenství. Nejela jsem ke svému gynekologovi, protože ho mám v rodném městě 100 km daleko a nestihla jsem jej před těhotenstvím změnit. Po asi hodinovém čekání mi MUDr. Hodická vynadala, že mám gynekologa mimo Brno a jakto že si chodím v pondělí na Obilňák jako na pohotovost. Poté mě vyšetřila a konstatovala, že z dělohy nekrvácím, že je to asi jen povrchové a že se nejedná o potrat, ale zároveň podotkla, že mi nemůže zaručit, že z toho do večera potrat nebude... Do zprávy mi napsala, že doporučuje hormonální podporu a pracovní neschopnost. Dovolila jsem si protestovat, a zeptala se, jestli je to opravdu nutné, že od 8. týdne si jako OSVČ nemůžu dovolit být do porodu na neschopence, že je to finančně likvidační, tak mě poslala do ... s tím, že to je můj problém a mám si ujasnit priority. Odcházela jsem dost rozhozená. Druhý den jsem jela ke svému gynekologovi (je to bývalý primář s 30 lety zkušeností) - diagnóza překrvený čípek a že praskají povrchové žilky, z doporučení Dr. Hodické měl záchvat smíchu, že hormony na udržení fakt na tohle nepomáhají a neschopnost, pokud si ji vyloženě nepřeji, od 8. týdne taky ne. A že spádová nemocnice mě MUSÍ jako těhotnou s problémem bez keců vyšetřit. Žilky mi praskaly skoro celé těhotenství, ale na neschopnost jsem nikdy nemusela a porodila zdravé mimi v 41. týdnu. Jen jsem se obloukem vyhýbala Obilňáku a rodit šla do Bohunic. Paní doktorku nedoporučuji za její nepřátelský přístup a doporučení zcela zbytečné "léčby", kterou bohužel ordinují spoustě těhotných zbytečně.

Paní doktorka byla velmi milá a příjemná, docházela jsem k ní s jednovaječnými dvojčaty. Bohužel jí nikdy nezapomenu, jak mi ve spěchu vyšetřila čípek pohmatem a po tomto nešetrném zákroku jsem začala krvácet. Paní doktorka mě poslala sednout si do čakárny a až se krvácení zastaví a bude mi lépe, že můžu jít domů. Za týden na to mi ve 28tt praskla plodová voda. Ještě týden jsem ležela na pokoji porodnické JIP, kam paní doktorka docházela, aby si nasbírala materiály pro svou práci. Ani mě nepozdravila a informace si vyžádala od všech pacientek kromě mě. Děti se narodily v 29tt!!!!! Všichni doktoři shodně tvrdili, že důvodem odtoku plodové vody byla infekce, na moji otázku, zda mohlo dojít k poškození při vyšetření, všichni jen krčili rameny.

při návštěvě nemocnice na Obilném trhu jsme byli zděšeni přístupem na evidence, ale to je jedna z mála věcí, které nás překvapily.Po absolvování čekací doby v prázdné čekárně 1:30 hodin se nás ujal jakýsi Pan MUDr. nejsem si jistý jestli studoval v Plzni, ale i přesto zeptal se na pár věcí a řekl počkejte si na Pí.MUDr.Zuzanu Hodickou po dalších 15 minutách paní doktorka přišla, za prvé já jako otec svých dětí
( jednovaječných chlapečků ) jsem nemohl jít se na ně podívat z důvodu, že v ordinaci je pacientka, žádná tam nebyla.Jen abych ještě přidal perličku v čekárně jedna pacientka byla v osmém měsíci a měla veliké bolesti, sestřička opět nevím jestli nestudovala v Plzni jí řekla vydržte Pí.MUDr.Hodická má moc pacientek, tudíž jsem se musel už ozvat i když tato žena pro mne byla cizí, ale když jsem viděl v jakých bolestech se tam svíjí musel jsem zasáhnout.Po dalších 20 minutách kdy přítelkyně vyšla z ordinace ze slzami v očích, jsem byl tak vytočený, že jsme ihned jeli na prenatální kliniku.Pí.MUDr.Hodická oznámila že naše děti mají
TTTs( transfúzní syndrom ) a jeden chlapeček má o 400 g méně a pokud se to do 14 dní nezlepší bude nucena ukončit těhotenství.Dále s oznámením, že má přítelkyně moc jí ( přibrala 10 kg za 27 tt ) musí držet dietu a půjde na kapačky, dále musí začít pít hodně mléka i přesto že má alergii na mléko.Po okamžitém ultrazvuku na prenatální klinice nám byli sděleny výsledky, že děti jsou naprosto v pořádku, jsou stejně velcí a mají stejnou váhu jen o 30 g je jeden chlapeček lehčí, ale to je perfektní norma. Takže hodnocení na MUDr.Zuzanu Hodickou je vysoce podprůměrné a proto i stouto diagnózou jsem se obrátil na vedení nemocnice na Obilném trhu a lékařskou komoru. Kdo se chystá k této uznávané doktorce, rychle utíkejte a nejen to ani nejezděte tramvají číslo 4 okolo této nemocnice, protože by se vám mohlo udělat špatně. Je to můj čistý názor, další s mnoha špatných nemocnicí ( gynekoloogie ) je pohotovost u Milosrdných bratří. Nemyslím si že moje přítelkyně s jednovaječnými dvojčaty je nějaká rarita, ale bohužel v Brně jsou jen dva doktoři, kteří jsou perfektní i přístupem profesionálním tak i lidským a jsou to MUDr.Vlašín s prenatální kliniky a MUDr.Gerychová z Bohunické nemocnice.

Špicová baba, profíčka, milé nežné usmievavé,ústretové žieňa, pre pacientky, jemná a presná..nikdy nespôsobuje bolesť a presne vie , čo robí. Klobúk dole pre touto pani doktorkou. Mesiac som ležala v nemocnici , kvôli predčasnému pôrodu.... nakoniec sme to takmer vyvolávali...bola pri pôrode mojich dvoch bubliniek.... a ja , čo som mala od malička strach z pôrodu, by som teraz rodila kľudne ja každý rok...úžasné spomienky!!! Som šťastná, že som sa dostala práve do jej rúk!

pan primář Ventruba při indikačním vyšetení mi řekl paná já nemám dělohu a taky mě bolí záda, chování bylo příšerné arogantní chlap

Paní doktorka mi prováděla SC a vše proběhlo bez potíží! Na první pohled se mi zdálo, že si ze mě někdo vystřelil, že je to nějaká žákyňka, ale nakonec se ukázalo, že je to absolutní a prvotřídní odbornice. Hojení po porodu úplně v pohodě, paní doktorka velmi milá!

Paní doktorka rodila mého prvního chlapečka a stala se mojí gynekoložkou. Teď k ní docházím po celou dobu druhého těhotenství a nemohu si ji vynachválit. Je na ní vidět , že svou práci má ráda a tak přistupuje i k pacientkám. Vždy informuje o všem co se děje, co se dít bude.
Při druhém porodu bych si moc přála aby byla opět u toho.

Paní doktorka Dostálová je výborná, rodila mou holčičku a moc mi pomohla, hlavně psychicky.Zažila jsem ji i na JIPce, byla vždy milá a usměvavá, příjemná. Všem ji mohu jen doporučit!!!

Pani doktorka Dostalova je vyborna lekarka. Je moc mila, clovek se u ni v ordinaci citi dobre. Mela me v peci cele tehotenstvi a byla jsem s jejim pristupem opravdu spokojena. Moc mi pomohla a muzu ji jen doporucit!