Vlasta Roušalová, psycholog České Budějovice

PhDr. Vlasta Roušalová

Psycholog

Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

U Tří lvů 4, České Budějovice
Klinická psychologie

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Umístění: Klinická psychologie Jiný

Paní doktorka je úžasný člověk,skvělá a zkušená profesionálka,.Má srdíčko na pravém pravém místě a opravdu pomůže.Človeka rozebere a dobře poradí v problémech,se kterými si sama nevím rady a znepříjemňují mi život.
Díky terapiím ,už dokážu na problémy nahlížet jinak než dříve.
Moc děkuji za to,že jsem se dostala právě k této paní doktorce,protože takových lidí jako je ona je bohužel velmi málo.
Každému vřele doporučuji návštěvu právě u této paní doktorky.
Pokud hledáte pomoc,odložte obavy a strach,protože tady se vám pochopení a pomoci opravdu dostane.

Umístění: Klinická psychologie

Paní PhDr. Vlasta Roušalová je vynikající psycholožka, více než profesionálka. Vždy mne vyslechne, dobře poradí, pomůže a nasměruje na cestu, kterou by se člověk měl dát.
Milá paní doktorko, jsem velmi ráda a moc si vážím toho, že jsem se s Vámi mohla setkat! Jste člověk se srdcem na pravém místě, nesmírně obětavá, laskavá a vstřícná. Moc jste mi pomohla a vždy dobře poradila. Díky setkáním s Vámi si myslím, že jsem se také dost změnila a můj život je pro mne srozumitelnější a dokážu se ozvat, když se mi něco nelíbí. Hodně si Vás vážím a moc velké díky za vše!
Milá paní doktorko, přeji Vám hodně pevného zdraví, lásky, pohody, plno skvělých a přejících lidí, a vždy nějaký důvod k úsměvu.

Pokud potřebujete psychologa, pak určitě všem doporučuji paní PhDr. Vlastu Roušalovou.
Jindra

Umístění: Klinická psychologie

Paní doktorka V.Roušalová je výborná lékařka, chodím k ní již více než 5let. Mně móc pomohla a klaním se před ní za její schopnosti a znalosti a hlavně zralosti, Dnes těžko hledat dobrého lékaře, to je jako hledat jehlu v kupce sena.Paní doktorko , moc Vám fandím a hlavně přeji takové pacienty, kteří ocení Vaší práci a snaží na sobě pracovat.

Umístění: Klinická psychologie

Někde jsem četl, že dobrý psycholog se pozná podle toho, že neporadí. Tak vězte, že pí. Roušalová radí hooodně moc. Paní doktorka je spíše učitelka českého jazyka v důchodovém věku. Důkladně jsme se věnovali větnému rozboru, volbě slov, synonymům, doplňování vět, slohovým cvičením. Už mi chybělo jen procvičit přechodníky a diktát na i/y. Na lístečku jsem dostával domácí úkoly a za jejich neplnění sice nebyl známkován či fyzicky trestán, ani nemusel zůstávat „po sezení“, ale odměněn arogancí a výhružkami. Paní Roušalová také vehementně uctívá tradiční školní výuku a včasný nástup dětí do jeslí. Nejčastěji probíraná témata jsou: jak se mají a co dělají ostatní pacienti; kdy a kde byla na přednášce; jak podle ní žije většina lidí (tedy klientů). Takže, pokud si chcete 1x měsíčně hodinu jen tak posedět a poklábosit "o počasí" nebo vylepšit znalosti českého jazyka, doporučuji oslovovat „paní doktorko“ (na tituly si potrpí), na všechno kývat a říkat jen to správné (tedy to, co očividně chce paní slyšet, ne to, co si myslíte nebo jak to cítíte). Jo a pilule vřele podporuje. Dokonce Vám profesionálně poradí toho nejvhodnějšího psychiatra (=kdokoliv, kdo má místo).

Umístění: Klinická psychologie Uziostně-depresivni porucha

Bohužel s paní doktorkou nemám dobrou zkušenost, ač mi zpočátku jako člověk "sedla". Absolvovala jsem celkem tři sezení, přibližně každé 3 týdny, což vzhledem k mé krizové situaci i ona vnímala jako nedostatečné a nabídla mi možnosti konzultace po e-mailu a zde vyvstal kámen úrazu. Na můj jeden velmi osobní email zareagovala stylem, že snad nejsem že zvláštní školy, abych si to nedokázala vyřešit, byla jsem naprosto v šoku a nebýt silné povahy a k tomu mít sebevražedné sklony, myslím, že by to se mnou nedopadlo dobře.

Navštívila jsem paní doktorku Roušalovou jednou a vím, že to bylo naposledy. Když opomenu velmi nepříjemné prostředí "ordinace" zarazilo mne velmi strohé jednání této lékařky. Dostala jsem za "domácí úkol" na lístečku doporučenou četbu (těm knihám jsem absolutně nerozuměla) a jako bonus úplně shodila četbu, kterou jsem si sama vyhledala a rozuměla jí. Odbyla mne s tím, že si myslí, že budu v pořádku a že to zvládnu. Dnes mám silné deprese a začínám od nuly.

Paní Roušalovou jsem vyhledala v pomoci při těžkém životním období... Rozhovor s ní mi velice pomohl a v mnoha směrech otevřel oči. Do té doby jsem nevěděla jak problém uchopit. Po našem sezení jsem už alespoň trochu věděla jak to začít řešit.... Je to opravdový profesionál, co vám věci řekne tak jak jsou, ač to není všechno pěkný pro ucho, ale je to realita, jak ji vidí nezaujatý člověk. Mohu ji jen doporučit... a já vím, že kdykoliv budu něco potřebovat, že se na pí. Roušalovou zase ráda obrátím :)

Ž

Paní doktorce bych chtěla velmi poděkovat, za její citlivý a prostě skvělý přístup. Řešila jsem nelehkou situaci se svou maminkou a velmi dobře mi poradila. Naše vztahy se velmi zlepšily a urovnaly. Já osobně mohu paní doktorku Roušalovou všem doporučit, je to velký profesionál a skvělý člověk.

Nezbývá mi nic jiného než, s paní Simonou souhlasit. Můj psychiatr mne k ní poslal, protože se chystáme sestěhovat s mojí dcerou a její rodinou na jeden pozemek do dvou domků. Už nikoho jiného než dceru nemám a máme spolu velmi dobrý vztah.Přesto by vícegenerační soužití mohlo pro mne znamenat opět pocuchané nervy (zatím úspěšně léčené panem doktorem Krejčů) Paní doktorka mluvila úplně o něčem jiném a na závěr mi dala papírek s úkolem: do příště se odprostit od dcery a začít žít svůj vlastní život bez ní! To netuším jak by se dalo v mém případě udělat. Asi odkoupím zeď z Matiční ulice a nechám ji mezi domky postavit. Týden jsem se z návštěvy u ní vzpamatovávala a už k ní nikdy nepůjdu. Myslím si, že paní doktorka by už měla zavřít ordinaci a přenechat léčbu mladým lékařům, kteří mají nové a moderní způsoby léčby.

K paní doktorce jsem šla s velkou nadějí (na základě těchto hodnocení a doporučení mojí psychitričky), že mi pomůže. Měla jsem absolvovat psychologický test a psychoterapii. Paní doktorka na základě prvních dvou vět zřejmě usoudila, že pomoc nepotřebuju. S čím jsem se snažila vyrovnat několik měsíců, zničila během pár vteřin. Zmíněný test jsem pro pláč nebyla schopna vyplnit, i když paní doktorka se moc snažila, aby mě už měla z krku, a tak na některé mé odpovědi ani nečekala a vybírala je za mě. Dostala jsem za úkol na příští sezení koupit si a pročist knihu Asertivitou proti stresu a že dodělám test. I když se můj stav po této návštěvě výrazně zhoršil, stále jsem doufala v pomoc a chování paní doktorky omlouvala tím, že sama měla nastoupit do nemocnice. Jaké ale bylo mé překvapení, když jsem přišla podruhé a sotva usedla do židla, mi podala již vyhotovený posudek, ve kterém bylo několik nesrovnalostí a který již zaslala mé psychiatričce. O knize už nepadlo ani slovo, ale dle posudku jsem byla s asertivitou seznámena . Závěrem:. K paní doktorce jsem šla ještě se snahou svou tíživou životní situaci řešit. Odcházela jsem zoufalá a s vědomím, že už nechci nic řešit a život nemá žádný smysl a že na základě jejíhu posudku mi už nepomůže už ani moje paní psychitrička. Proto pokud jste někdo jako já na samém dně a chcete hledat u RNDr . Roušalové pomoc, raději se ji obloukem vyhněte.