Praktický lékař pro dospělé
Lumírova 2, Ostrava

Umístění: Praktický lékař pro dospělé

Pan doktor Tichý je skvělý odborník, chodíme k němu celá rodina již hodně, hodně let a neměnila bych. Vždy pomohl, profesionální přístup, milý a přátelský, skvělá organizace, nikdy nečekám. Sestřička schopná, milá a ochotná.

Umístění: Praktický lékař pro dospělé Nemoc

Šla jsem za panem doktorem s bolestí v krku a dalšími symptomy co značí angínu. Řekla jsem mu co mě trápí, pan doktor mě vůbec neprohlídl, napsal i antibiotika a toť vše. Jelikož mi antibiotika nezabíraly a bylo mi čím dál tím hůř, zašla jsem na ORL za paní doktorkou, která mě zná od dětství. Paní doktorka mi diagnostikovala náběh na zápal plic, zánět nosohltanu a uší. Takže se pan doktor velice spletl. Kdybych nešla za paní doktorkou, bůh ví, jak bych dopadla, jelikož mám hodně špatnou imunitu. Jsem velmi ráda, že už k panu doktorvi nemusím...

Dobrý den, já bych pana doktora ani neznala kdyby nebylo letošního zhoršení stavu mojí babičky, ne jen že jí odmítl vyšetřit, předepisoval ji léky které vzhledem k jejímu onemocnění způsobovali silné kontraindikace, kdyby se toho nevšiml vyšetřující lékař v nemocnici kdo ví jak by to dopadlo. Jeho jednání je opravdu neomluvitelné a hraničí se zanedbáním péče, nechtěl ani vypsanou kartu s údaji z nemocnice a ani ji neposlal na interní a neurologické vyšetření jak bylo výslovně napsáno na kartě z nemocnice. S něčím takovým jsem se opravdu nesetkala :(

Já osobně mám s panem doktorem ty nejlepší zkušenosti. Ještě se mi nestalo, že by mi neporadil nebo neposlal na odborné vyšetření.To,že někteří píší, že čekací doba je dlouhá,tak se mají objednat a nemusí tam tak dlouho čekat. Je to jen a jen jejich volba.Jak říkám jsem velmi spokojen. Jaroslav Z.

MUDr.Tichého doporučuji já i moje dcera...Žádné fronty, obj.dobu dodržuje, slabý? Je to býv.lékař na ARU, ředitel záchranné služby, velké zkušenosti, spolupráce s odbornými lékaři, sestřička příjemná, zkušená a velmi dobře odebírá krev i píchá inj. Doporučujeme...MH

s panem doktorem jsem nadmiru spokojena,moc mi pomohl,a prisel na to ze mi selhavaji jatra,a spoustu jinych problemu,vse vždy s nim vyresi,jsem rada ze jsem k nemu presla

Skvělý doktor,umí léčit,poradit,povzbudit a hlavně vyléčit.Sestřička bez chyby.Všem doporučuji,nikdy bych je nevyměnil ,

Mohu pana doktora jenom pochvalit. Z vlastni zkusenosti je to lekar velmi dobre vzdelany, atestovany v nekolika odvetvich mediciny (ne jen vseobecne lekarstvi), pracoval jako reditel zachranne sluzby ostrava, takze ma i komunikacni schopnosti jako profesional, a celkove leci dobre... Urcite ma sve mouchy jako kazdy, ale na ostravske standardy je to spickovy a kvalitni lekar. Z.S. 27 let

Pokud víte, co Vás trápí a potřebujete pouze napsat léky, doporučuji, ale v jiném případě je Tichý velmi slabý lékař. K odborníkům pacienty neposílá, to musíte jít za jeho zástupem na Pavlovovou, tam se k pacientům chová paní doktorka úplně jinak. Raději jezdím na pohotovost, tam jsem alespoň za 10 minut hotova a nemusím čekat půl dne v čekárně i když jsem objednaná. Pod tohoto lékaře spadám v rámci bydliště a upřímně bych od něj odešla, kdyby byli v okolí volní ještě někteří lékaři.

Osobně jsem ráda, že už jsem mimo Ostravu a změnila jsem i lékaře. Lékaře rozhodně nedoporučuji. Jednak má neustále narváno, takže když přijdete v 7 ráno dostanete se na řadu tak kolem druhé odpoledne, což je problém pokud třeba potřebujete jenom potvrzení o práce schopnosti. (navíc si s velkou pravděpodobností odnesete suvenýr v podobě nějaké pěkné chřipečky)

Jiný problém je, že se pan doktor tváří jako děsný frajer a odmítá posílat pacienty na odborná vyšetření (a to i v případě, že vyšetření navrhne jiný odborný lékař, či se jedná dokonce o vyšetření předoperační).

Tohoto lékaře lze doporučit jen v případě že jste si jisti že jste stoprocentně zdrávi a nebudete potřebovat víc, než razítko na řidičák a paralen...

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, asi před měsícem jsme měli ve škole takový rychlý kurz o zdravotnictví a ukazovali nám, jak se podává injekce. Asi po 2 minutách, co jsem to sledoval se mi začalo dělat nějak slabo, měl jsem trochu pocit na omdlení a musel jsem se jít napít a až pak vše odeznělo.
Já vím, možná je to trochu banální, ale důvod, proč to řeším je, že chci jít na medicínu. Vím, že se na to asi dá časem zvyknout, ale jak asi víte, tak na některých fakultách se tyhle praktické věci dělají už od prváku a já se bojím toho, že tam každou hodinu budu omdlívat. Proto se chci zeptat, jestli jsem schopný se toho sám zbavit (např. sledováním videí, kde jsou operace, krev, atd.?) a nebo jestli bych měl už rovnou přemýšlet o jiném oboru. Děkuju moc...

Pokud by se podobné potíže objevily opakovaně při obdobné situaci,uvažoval bych o jiné práci, zkuste absolvovat stáž v nemocnici a pak se teprve rozhodněte.

MUDr. Tomáš Tichý

Dobrý den, moc bych ocenila pomoc.
Můj problém se vztahuje k roupům. I přes to, že nemám mladšího sourozence, či nechodím do školky a nestrkám si ruce do pusy (jak vetsina stránek popisuje), mám roupy. Není to poprvé, naopak je mám asi po čtvrté za časový úsek podobný roku se stejnými pomlkami, jelikož se mi jich podařilo zbavit, bohužel marně, za několik týdnů jsem pociťovala příznaky opět. Roupa jsem viděla na vlastní oči, v záchodové míse, i na vlhčeném toaletním ubrousku. Roup na ubrousku byl vcelku dlouhý a hodně štíhlý. Nebyl jen jeden, druhý byl téměř k nerozeznání. Zatím nepociťuji žádné trvalé svědění či pálení v okolí ři. otvoru, ale minulá situace infekce roupů byla přítomna i nepříjemná svědění. Tyto situace mě velmi zneklidňují, moc vás prosím o radu či pomoc. :'( Děkuji vám!

Doporučil bych provést stěr stolice na potvrzení diagnozy. Z léčivých přípravků je k dispozici Vermox 6tbl, z přírodní medicíny k prevenci snad česnek jako příloha stravy.

MUDr. Tomáš Tichý