Umístění: Masarykův onkologický ústav

Musela jsem kvůli ní ze Žluťáku odejít, nebyla schopná mi při chemoterapii zajistit odpovídající medikaci, i když věděla jak velké problémy při cht mám. Když jsem jí prosila, že mám ty a ty problémy a bolesti, které jsou na hraně vydržitelnosti, tak se mi vysmála a řekla mi, že mám být vůbec ráda, že mě léčí. Možná kdybych byla nějaká stará kuřačka, alkoholička,...která si rakovinu zavinila svým způsobem života sama, tak neřeknu, ale já nemoc zdědila a propukla u mě v mladém věku, kdy jsem se musela doma ještě starat o 3 malé děti, což ona věděla. Odešla jsem jinam, kde nade mou spráskli ruce, když mě viděli v jakém jsem stavu a hned mi byla nasazena lepší premedikace a medikace a cht jsem od té doby zvládala mnohem lépe. Nový pan ředitel by se měl zamyslet nad setrváním této mudr. v moú, ústavu opravdu kazí pověst. Všechny pacientky se kterýma jsem o ní mluvila, tak si stěžovaly.

Umístění: Masarykův onkologický ústav

Lékařka nepříjemná, neochotná, neschopná odkázat jinam. Ačkoliv jsem již při objednání vysvětlila, proč se objednávám, po hodinovém zkoumání mých vyšetření, kdy nás nechala čekat v čekárně a mezitím brala jiné pacienty, mi bylo řečeno, že nechápe co po ní chci, nenechala si nic vysvětlit a pořád si mlela své, co vůbec s mým problémem nesouviselo. Opravdu nechápu, proc mě tedy objednali, nechali 2 hodiny jet do Brna a přes hodinu čekat i přes objednání. Daleko lepší by bylo rovnou do telefonu říct, že se jim tímto zabývat nachce. Ale za bodíky sou korunky a že pro člověka není ochotná nic udělat už nikdo bohužel neřeší.

Umístění: jiné místo gynekologické vyšetření

Dobrý den, co se týká odbornosti paní Kalabove, tak určitě bude na velmi vysoké úrovni. Bohužel tato odbornost je z její strany likvidována otresnym chovanim. Slovo empatie je pro ni španělská vesnice. Po několika zkušenostech s touto doktorkou jsem se rozhodla, že takovéto situace už nechci zažít! Řešení bylo jednoduché - odchod k jinému lékaři, který dokáže na jednoduchou otázku jednoduše a lidsky odpovědět. Divím se, že v dnešní době je vůbec možné, aby se někdo k pacientům takto neprofesionálně choval. Ostatním lékařům musím vyseknout hlubokou poklonu, protože tam jsem nalezla odbornost a lidsky přístup.

Umístění: jiné místo

Paní doktorku Kalábovou jsem si vybrala proto, že je onkoložka a má maminka prodělala onkologické onemocnění. Je skutečností, že paní doktorka byla ze začátku zaskočena mým těhotenstvím. Ale měla pravdu, jako hodně rizikové ho shledávali i ostatní lékaři. Nakonec jsme ho i díky paní doktorce úspěšně zvládly. Chlapeček se narodil menší, ale dnes už je z něj velký 13-letý chlap. Od paní doktorky se mi vždy pak dostávalo podpory a uznání. Její úsměvy jsem obdivovala i vzhledem k její velké vytíženosti. Od paní doktorky jsem odešla jen proto, že jsme se odstěhovali a byla daleko. Velmi příjemná byla i paní sestřička, navíc stále na mobilním telefonu i mimo ord. hodiny. Vlaďka P.

Á
Umístění: Masarykův onkologický ústav

Dnes jsem navštívila paní doktorku Kalábovou poprvé v životě. Mám problémy s břichem a tak ošetřující lékař chtěl pro jistotu gynekologické vyšetření, bohužel moje gynekoložka mne nemohla vzít obratem, tak mi pan doktor doporučil paní Kalábovou. Její vystupování a chování je avšak k pacientům nepatřičné a absolutně nevhodné. Je nepříjemná, neochotná a opravdu to vypadá tak, že ji práce nebaví a obtěžuje ji, že vůbec někdo vstoupí do ordinace. Co se týká vyšetření, je bolestivé, během něj má samozřejmě hloupé poznámky. Myslím si, že když je pacient vyšetřen, měl by mu jeho ošetřující lékař říci alespoň postup toho, co mu bude dělat a ne, že řekne, že se nemá starat, že tomu stejně nerozumí. Nepůsobí také zrovna příjemně když je slyšet práskání pracovních pomůcek během vyšetření. Ptá se Vás, jaké máte problémy a když jí je řeknete, tak je pouze zlehčuje. Netvrdím, že není profesionálkou, nicméně její přístup k práci se mi nelíbí a pokud ji práce dostatečně nanaplňuje nebo neuspokojuje tak ji prostě nemá vykonávat. Na drouhou stranu je tam příjemná a sympatická sestřička, která se usmívá. Musím říci, že paní doktorku rozhodně nedoporučuji a já sama ji již v životě nenavštívím,

Po třetí návštěvě u paní doktorky jsem mile překvapena. Dříve jsem odcházela z ordinace v šoku vzhledem k chování paní doktorky. Nyní již třetí návštěva už nemohla být náhoda. CHování paní doktorky se změnilo o 100 procent, milá, ochotná, usměvavá. Byla jsem při poslední návštěvě opět v šoku, ale příjemném.
Paní doktorka je úplně jiný člověk s příjemným přístupem k pacientovi a nešetří úsměvem.

Jak pročítám hodnocení této lékařky, nikdo její odbornost nezpochybňuje.
Jistě není třeba dělat ťuťu ňuňu, ale pacientky nejsou prašiví psi či obtížný hmyz a myslím, že nazývat je slovy jako Pí... (což jsem slyšela, když paní doktorka zapomněla, že se převlékám) je hluboko pod úrovní tohoto ústavu. Stejně nepovažuji za standardní, aby lékařka kopala do bot pacientky a třískala vztekle instrumenty. Takový přístup opravdu není normální, bohužel....

Vadí mi, že na tyto stránky píší jen lidé, kteří řeší, jestli na ně dělá někdo jenom ňuňu ťuťu a vůbec neřeší odbornost: Podle mě je paní doktorka součástí fantasticky fungujícího zařízení, nejlepšího onkologického centra u nás. A to samo by stačilo na hodnocení velmi dobrý. Paní doktorka se k pacientům chová normálně, což je někdy i psychicky očišťující, pokud jste onkologický pacient a vnímáte, jak jsou lidé kolem vás v křeči, nepřirození, říkají vám, jak skvěle vypadáte, když jste oteklí a plešatí.

Přístup k onkologicky nemocným pacientům opravdu hrozný, neurvalý, chová se velmi hrubě i při gynekolog.vyšetření, nadřazeně, uráží pacienty, je velmi neochotná, odmítá cokoliv vysvětlit, nesmíte se na nic zeptat, jen poslouchat a nemluvit ! Jinak vám dá důrazně najevo jak ji obtěžujete.
Myslím že lékař s takovým přístupem k vážně nemocným pacientům by na takovém místě být neměl i když je odborník, to jsou i jiní lékaři a chovají se slušně.
Ještě nikdy a nikde jsem se naštěstí s tak zlým a náladovým lékařem nesetkala. Rozhodně nedoporučuji, snad jen silným povahám, které se umí pohádat.