Umístění: D.C.M. klinika, s.r.o. Jiný

Před několika lety jsem nastoupila na kliniku D.C.M. a můžu všem jen doporučit. Pomohli mi opravit chrup jak po vizuální stránce, tak zdravotní. Zubaře opravdu špatně snáším, kroutím se jak žížala a všem doktorům i sestrám z kliniky smekám hlubokou poklonu za jejich přístup a neskutečnou trpělivost

Absolutně nelituji, že jsem zvolil k rekonstrukci mých úst D.C.M. kliniku. Podstoupil jsem mnohočetné extrakce zubů včetně zubů moudrosti, ze kterých jsem měl velké obavy. Zákroky byly naprosto bezbolestné a komfortní. Po extrakčních výkonech jsem byl bez jakýchkoliv bolestí a v mém případě ani bez známek otoku. Velmi milý a opravdu výjimečně odborný personál - zkrátka lidé co opravdu moc dobře vědí co dělají. Stačilo pár návštěv abych pochopil, že v jejich rukou se není absolutně čeho bát a zároveň měl jistotu, že se na kliniku mohu kdykoliv obrátit, když mám po zákroku nejistoty či potíže.

Záměrně bez hodnocení. Zde by mělo být hodnocení jen jako lékaře, alespoň laické, tzn. alespoň z pohledu pacienta, tzn. z pohledu pacienta bez vzdělání v oboru stomatologie. Pacientem tohoto lékaře nejsem.

Na úvod hodnocení hodnotitele. Lékař nejsem, natož v oboru stomatologie, zároveň nejsem úplný laik v oboru stomatologie, přečetl jsem nějaké lékařské knihy z tohoto oboru.

Důvod návštěvy zde: Pořad ČT "Máte slovo" aneb Jílkové "cirkus"(moje přezdívka tohoto TV pořadu)

Můj pocit z pořadu: Dobrá "komedie", tzn. pro mě, který oboru stomatologie aspoň trošku rozumím. Skoro celý pořad jsem se smál. Uvědomuji se, že to byl nepatřičný smích, tzn. že jsem se smál něčemu co k smíchu vlastně vůbec není, že je to ve skutečnosti hodně smutné. Vysvětlení: To já tak dělám, že když je něco víc než k rozčílení a zároveň hodně smutné a zároveň když si uvědomím, že to nejsem schopen vůbec změnit, že je zároveň velmi nepravděpodobné, že se to (obecně), v dohledné době, změní k lepšímu, tak se tomu směju.

Obecné hodnocení pořadu: Převzaté hodnocení, tzn. autorem je někdo jiný, "Už jen chybí na počátku pořadu rozdat diskutujícím sekery."

Viník "úrovně" pořadu: Jednoznačně ta ..... (autocenzura) Jílková, druhořadý viník, vedení ČT a rady ČT, že Jílkové takový "cirkus" povolili a následně trpí.

Hodnocení "obrazu", který z TV vylezl(příhodné by bylo použít horší slovo, zasáhla autocenzura):

1. Ve vší nahotě("básnické" vyjádření) pořad zobrazil neskutečný bordel(jinak se to napsat nedá), který v tomto státě panuje, který se s velmi nepříznivými následky promítá do oboru stomatologie.
2. Pacienty v pořadu "zastupovali" předseda svazu pacientů + neoficiální vlastník politické strany VV doktor práv Vít Bárta, znalosti obou jsou v oboru stomatologie na nule, čehož páni lékaři v diskusi rádi využili.
3. Stát v pořadu "zastupoval" rovněž Vít Bárta, viz předchozí.
4. Pacienti+stát, zastoupení viz. předchozí, "házeli" skoro vše na lékaře.
5. Lékaři skoro vše "házeli" na stát, potažmo na zdr. pojišťovny, a na pacienty. Jo jo, viňte negramota za to, že neumí číst.
6. Zástupce pojišťovny se, v rámci možností, snažil moc neprovokovat.
7. Jílková, ta tomu nasazovala korunu.

Je hodně smutné sledovat, že lidé by, při splnění určitých podmínek, mohli být zdraví, ale protože splněny nejsou, příčiny viz předchozí, tak zdraví nejsou.

Pokud by někdo nevěděl co tento můj příspěvek má znamenat, případně jej nějak rozčiloval, tak mám pro něj jen jedno doporučení: Čtěte lékařské knihy v oboru stomatologie, po přečtení x-té knihy budete mít patrně obdobný názor.

Rozepisovat se nějak podrobněji stejně, podle mého názoru, nemá žádnou cenu.

To jsem se vykecal.

Jsem pacientkou D.C.M. již 6 let. Pracují zde skuteční profesionálové. Jejich práce má maximální úroveň. Ošetření je kvalitní a bezbolestné.
Dříve jsem chodila k obvodnímu stomatologovi, kde jsem také dost zaplatila, ale jeho práce byla k ničemu, zbytečná a musela se předělat. Kdybych tenkrát neobjevila D.C.M., tak mám dnes zcela jistě v mém mladém věku protézu.
V D.C.M. mi dali zuby do pořádku a já lituji toho, že jsem jejich služby nevyužila hned.
Díky jejch péči mám dnes hezké zuby a jsem bez bolestí a problémů s váčky, které mi otravovaly život několik let.
Pěníze, které jsem vydala za ošetření je mou zatím nejlepší investicí, které nelituji. Vůbec mi nevadí, že musím dojíždět 100 km.

Kliniku DCM mohu doporučit. Přístup celého personálu k mým akutním potížím byl skvělý, časově jsou velmi flexibilní, a všichni navíc byli i velmi vstřícní i když jsem se pak hlavní zákrok kvůli mé finanční situaci rozhodla o nějaký čas odložit.

DCM navštěvuji skoro druhým rokem a jsem nesmírně spokojená,protože byli jediný kdo mi zachránil přední zuby a nevytrhli je,jak mi nabízeli v3ichni ostatní zubaři.Jejich přístup k pacientovi je výborný,měla jsem fobii ze zubařu a od druhé návštevy u nich se nebojím žádného zákroku.Už bych neměnila:)

Tak co je zase tohle, jsem pacientem DCM 6 let a jsem proto rád. Skvělá práce a přístup. Předcozí hodnocení je směšné.

Nedoporučuji !!!

Jsem na svuj chrup vylepseny v D.C.M. nalezite pysna. Obzvlast, kdyz jdu na pravidelnou pulrocni prohlidku v Nizozemsku, kde prave bydlim. Opravdu kazdy dentista se pta na "vyrobce" a ocenuje precizni praci!

Radku, jste jednička, stejně tak jako já!

Michal David

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

potřeboval bych poradit,jak poznám mléčný zub od stálého.
Začala se mi kývat pravá horní pětka a nemůžu si vzpomenout zda je mléčná nebo trvalá.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den . Kolik Vám je roků? a jestli můžete poslat foto? . RM

MUDr. Radek Mounajjed

Dobrý den, nově beru lék Ibandronat na osteoporozu. Má se vysadit při zákroku na kostech a zubech. Týká se toto omezení i vrtání zubu ? Děkuji.
Mám problém s výběrem odbornosti...

Dobrý den , jedná se o lék patřící do skupiny bisfosfonatu . Při běžném stomatologickém zákroku ( vrtání , odstranění zubního kamene atd) nemusíte nic vysazovat. Situace je jiná u chirurgických zákroků a to hlavně trhání nebo resekce. Lék se zpravidla vysazuje zde 1měsíc před zákrokem a v případě akutního stavu, kdy není možné lék vysadit tak pacient musí dostat vhodné antibiotikům. Vše určuje Váš praktický lékař a stomatolog.

MUDr. Radek Mounajjed