Vrchlického sad 1893/3, Brno

Bezpečnostní opatření v této ordinaci

Zobrazit

Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Jmenuji se Petra Nevtípilová, těší mě!

Jsem především psycholožka, zároveň také koučka. Ve své privátní praxi se zaměřuji na zejména na...

Ukončené školy

• Masarykova Univerzita Brno: Filozofická fakulta, jednooborová psychologie, titul Mgr. (1999-2005)
  • AKOR, Brno: výcvik Kouč rozvoje osobnosti, akreditace MŠMT ČR (absolutorium 2019)
  • DALET, Olomouc: Na řešení orientovaný přístup v poradenství a terapii (160 hod.), akreditace MPSV ČR, absolventka sebezkušenostního výcviku, 2021-2022
Zobrazit více

• psychoterapie

Fotografie

Filmy

Znalost jazyků

• Čeština

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Nejčastěji hledané služby

Ostatní služby

Od 1 800 Kč

83 názor pacienta

Ověřený profil
Umístění: Mgr. Petra Nevtípilová - psychologické a psychoterapeutické poradenství &koučink osobního rozvoje Individuální konzultace/terapie

Paní Nevtípilovou jsem navštívil kvůli složité životní situaci a celkovému pocitu ztracenosti a nemůžu ji více doporučit. Velmi mi vyhovoval její styl léčby, kdy jsme namísto zdlouhavého omílání minulosti poměrně rychle přešli k přímému hledání řešení jednotlivých problémových oblastí a způsobů, jak těchto řešení dosáhnout. Paní psycholožka na mě působila jako velice milý, vnímavý a přátelský člověk a cítil jsem se s ní příjemně hned od prvního shledání, čemuž dopomohlo i útulné prostředí ordinace. Častokrát jsme se dostali k poměrně náročným (myšleno v dobrém slova smyslu) introspektivním otázkám, nad kterými by mě samotného ani nenapadlo přemýšlet, ale které bylo potřeba položit a pomohly mi uvědomit si vlastní potřeby, priority a také to, jak se krůček po krůčku dopracovat ke spokojenějším dnům. Rozhodně doporučuji a ještě jednou děkuji za pomoc.

Umístění: Mgr. Petra Nevtípilová - psychologické a psychoterapeutické poradenství &koučink osobního rozvoje koučování

S paní Petrou jsem se setkal v rámci psychologického poradenství/koučingu nabídnutého zamšstnavatelem. Cítil jsem, že si musím utřídit, co je pro mne vlastně důležité. Na první schůzku jsem šel s tím, že bych potřeboval nějaký nástroj, jak si pokud možno objektivně srovnat priority (povznést se nad aktuální emoce). Paní Petra se mnou probrala mou situaci a hned mi dokázala nabídnout několik možností. Ukázala mi techniku hodnotového cvičení, které jsem si pak zopakoval ještě doma. Na druhé schůzce jsme řešili, jak to využít dál. Zjistil jsem, že bych chtěl ještě screening temperamentu, abych si lépe uvědomil, co a proč prožívám a jak s tím pracovat.
Celkově hodnotím koučink velmi přínosně - získal jsem víc, než jsem očekával, sám sobě více rozumím, dívám se na sebe a své pocity jinak (získal jsem pojmosloví a metodu, jak je popsat a uchopit).
Paní Petra ve mně svým otevřeným, věcným a profesionálním přístupem okamžitě vzbudila důvěru. Prostředí nemám co vytknout. Jednoznačně doporučuji.

Umístění: Mgr. Petra Nevtípilová - psychologické a psychoterapeutické poradenství &koučink osobního rozvoje psychologické poradenství

Pani psychologička bola hneď na prvý dojem ochotná a chápavá osoba. Dokázala veľmi dobre počúvať a snažila sa mi objasniť, čo mne nebolo známe, aby som sa prestal trápiť. Dokázala ma nasmerovať a eliminovať skutočnosti, ktoré mi v živote robili problémy. Ukázala mi ako byť v živote šťastný a myslieť pozitívne. Pomohla mi vybudovať úctu k samému sebe a poukázať na moje silné stránky. Sedenia, ktoré som s ňou absolvoval, mi umožnili hlbšie poznanie môjho ja. Dávala mi priestor objaviť v sebe to pozitívne, čo sú moje prednosti. Všetky vykonané cvičenia a úlohy mi krásne vytvorili návod, ako si zdokonaľovať život a lepšie žiť. Vrelo odporúčam.

Pani Nevtípilovú som kontaktovala, pretože som mala pocit, že veci, ktoré som riešila v osobnom a profesnom živote sama nezvládam a potrebujem niekoho, kto mi pomôže sa nasmerovať nejakým smerom. Z každého sedenia som odchádzala veľmi povzbudená. Pomohli mi cvičenia, ktoré sme s pani Nevtípilovou robili, kde sme si pomenovali dané vlastnosti, problémy a snažili sa smerovať k riešeniu a ako s nimi pracovať. Určite odporúčam.

Paní Nevtípilovou jsem vyhledal, protože jsem řešil celkovou nespokojenost v osobním i pracovním životě a chtěl jsem najít ten správný směr. Přišlo mi zajímavé, že jsme se nezaobírali hodiny mojí minulostí a příčinnou proč se cítím, tak ja se cítím, ale spíše jsme se pustili do hledání řešení této situace. Rozhodně mohu říci, že jsem si z našich sezení ,,vyzobal" ty pro mě klíčové věci, které mi pomohly ujasnit si své priority. Troufám si tvrdit, že jsem sám sebe poznal lépe a naučil jsem se tak lépe pracovat s vlastní osobností, což je jednoznačně velmi přínosné. Celkově tedy mohu paní Nevtípilovou doporučit, myslím si, že odvádí ve svém oboru kvalitní práci.

Paní Nevtípilová působí moc příjemně, líbilo se mi i prostředí, ve kterém ordinuje. Šlo poznat, že se opírá o zkušenosti nabité z předchozích praxí. Každé sezení pro mě bylo v něčem přínosné. Rozhodně můžu doporučit.

Mgr. Petra Nevtípilová

Dobrý den, Terezo. Mám radost, že pro Vás naše každá jedna konzultace byla něčím užitečná a moc mě těší, že jste se v mém prostoru cítila příjemně. Ráda jsem Vás poznala, děkuji za Vaše pozitivní hodnocení, ať se Vám na Vaší cestě daří! Petra Nevtípilová

Umístění: Mgr. Petra Nevtípilová - psychologické a psychoterapeutické poradenství &koučink osobního rozvoje Kariérní a pracovní poradenství

Paní Nevtípilovou jsme navštívili na základě doporučení kamarádky, z důvodu nasměrování výběru SŠ.
Na první schůzce jsme nejprve seděli s paní psycholožkou oba rodiče a syn a povídali si, co kdo děláme za povolání a co by mohlo bavit syna, jak ho vnímáme, jaký má přístup k učení, jaké předměty ho ve škole baví a jak tráví volný čas. Potom s paní psycholožkou o sobě mluvil sám, což pro něj bylo velkým přínosem.
Na druhém setkání nás paní Nevtípilová seznámila s tím, jaký je syn typ osobnosti, a co by ho mohlo dále bavit. Potvrdilo se to, co si sám vybral.
To nám usnadnilo vybrat střední školy a obory, na které by se mohl přihlásit. A nám rodičům to pomohlo syna pochopit, proč přistupuje k učení a jiným věcem, tak jak přistupuje.
Moc paní Nevtípilové děkujeme!
Doporučuji paní psycholožku všem rodičům a dětem, pokud si nejsou jistí výběrem nebo vůbec netuší, jakým směrem se mají vydat.

Umístění: Mgr. Petra Nevtípilová - psychologické a psychoterapeutické poradenství &koučink osobního rozvoje poradenství pro rodiče

Paní Mgr. Nevtípilovou jsem navštívila s dcerou za účelem nasměrování na vhodnou střední školu. Dcera absolvovala 2 sezení-na 1.absolvovala rozhovor s paní Nevtípilovou ohledně současné školy a svých zájmů včetně několika testů, 2.sezení bylo zaměřené na velmi podrobné vyhodnocení typu osobnosti, rozebrání silných a slabých stránek a preferovaných činností včetně konkrétních návrhů vhodných i nevhodných typů škol. Všechny informace s námi paní magistra detailně rozebrala s ohledem na dceřiny preference a typologii, to vše jí velmi pomohlo při výběru střední školy. Tento typ diagnostiky doporučuji všem rodičům, pomohlo i nám v pochopení dceřiny osobnosti.

Paní Petra Nevtípilová byla první terapeutkou, kterou jsem kdy navštívil. Konzultace jsem vyhledal po složité životní situaci, ze které jsem si sám nevěděl rady. I přes krátký počet sezení (3) mne nasměrovala určitým směrem a to hlavně metodou určitého sebepoznání a uvažování nad sebou samým, při které si člověk na své otázky sám (pomocí paní Petry) najde odpovědi. Tento přístup se mi líbil, místo sebelítosti mne "donutila" přemýšlet a hledat konkrétní řešení. Vím, že mne čeká ještě kus práce, avšak díky této její pomoci jsem byl schopen někde začít a najít alespoň směr, kterým bych se chtěl ubírat. Děkuji!

Doporučuji těm, který řeší nějaký konkrétní problém, i těm, kteří si třeba jen chtějí zkusit, jestli je sezení s psychologem může někam posunout nebo je nasměrovat. Petra Nevtípilová byla prvním psychologem, u kterého jsem kdy byla, a své volby rozhodně nelituji. Petra je empatická, umí naslouchat i trefně klást otázky. Na sezeních jsem se cítila příjemně a bezpečně jako v pokojíčku. Po pár sezeních jsme společně vyhodnotily, že další už nejsou potřeba. Ráda se na ni ale v případě potřeby znovu s důvěrou obrátím.

Jmenuji se Petra Nevtípilová, těší mě!

Ukončené školy

Filmy

Znalost jazyků

• Čeština

Ocenění

• Nejvyšším oceněním jsou pro mě spokojení klienti. Děkuji za důvěru!

Účty sociálních médií

Publikace a články