Jihomoravské náměstí 1, Brno
Priv. gynekolog. ambulance MAXIMA (mapa)

Zámečnická 1, Brno
Priv. gynekolog. ambulance MAXIMA (mapa)

A panem doktorem jsem byla velice spokojená a díky němu jsem donosila i přes některé komplikace a odrodila zdravého syna kterému teď budou čtyři roky... měla jsem od něj veškerou péčí co se týče ultrazvuku a všeho :-) se vším poradil pomohl mi, dokonce i vše perfektně vysvětlil. Měla jsem ho ráda za me ano Pan doktor Čík

K panu doktorovi chodím 10 let. Přešla jsem k němu od jiné lékařky, protože mi pořád vnucovala antikoncepci, prodávala všemožné léky a také jsem se jí bála na cokoliv zeptat. Každý rok také pravidelně vybírala příspěvek 500 KČ na ordinaci. Za dobu, kdy chodím k panu doktorovi, nikdy mi nenabízel žádný lék k zakoupení, ani mi nevnucoval antikoncepci, to že ji neberu vždy akceptoval. Doporučil mi absolvovat menší gynekologický zákrok v nestátním zařízení, ale nijak nepřesvědčoval. Byla jsem se zákrokem i pobytem na klinice velmi spokojená, poplatek byl naprosto zanedbatelný. Vyšetření u pana doktora nebolí a krev umí brát lépe než leckterá sestra. Jeho výroky v ordinaci jsou skutečně často drsnější, hlavně ty na adresu mužů, nevěry atd. Možná že to je důvod, proč si na něj některé ženy stěžují.

K panu doktorovi chodím 10 let a plánuji přejít k jinému gynekologovi. Dokud jsem si k němu chodila jen pro antikoncepci, bylo všechno v pořádku. Pak jsem začala trpět záněty na děložním čípku a pokaždé dostala stejný lék, který zabral vždy asi na týden. Když jsem se vrátila asi po 1 roce ze zahraničí, byl můj děložní čípek v katastrofálním stavu. Pan doktor mi doporučil očkování proti rakovině děložního čípku (Silgard), i když mi bylo už 25 let. Samozřejmě bez podrobných informací o očkovací látce. Nyní bych měla jít na přeočkování, ale po tom, co jsem o této vakcíně zjistila detailnější informace, jsem dospěla k názoru, že pan doktor je hlavně prodejce léků a vakcín. Po těhotenství, které u pana doktora proběhlo v pořádku, až na mírné vystrašení těsně před porodem, mi zase vnucoval antikoncepci. Po odmítnutí tvrdil, že budu do pár týdnů zase těhotná. Další kapitolou je jeho zdravotní sestra. Velmi nepříjemná, neochotná, stěžuje si na nesmysly - třeba na ceny potravin v letácích supermarketů. Jednou jsem u ní měla vyzvednout výsledky triple testu, abych je odnesla do biochemické laboratoře, kde je měli porovnat s výsledky biochemického screeningu. Sestra mi je odmítla dát. Moje výsledky - chápete to? Takže 2 drahá vyšetření byla úplně k ničemu. Jindy mě zase sepsula kvůli tomu, že si nepamatuji, v kterém týdnu trěhotenství jsem (přiznám se - je mi celý ten lékařský humbuk ohledně těhotnství úplně volný, stejně jde jen o prachy). Když jsem po šestinedělí přišla na prohlídku, dostala jsem seřváno, že jsem se neobjednala plus několik průpovídek ohledně dítěte - je mu zima, je mu horko atd. Při představě, že tam mám zase jít, se mi nedělá dobře.

Š

K panu doktorovi chodím už 13 let a nemůžu na něj říct jedno jediné špatné slovo.Chodí k němu celá moje rodina,maminka,sestra,sestřenice,tety a jsme s ním moooc spokojené.Nikdy jsem od něj neslyšela žádné nadávání jak tu některé z vás píší,nikdy si neřekl o žádné peníze a na nedochvilnost si taky nemohu stěžovat.Sestřička je taky milá a ochotná.Jsem ráda že je pan doktor v ordinaci sám že sestřička je mimo místnost,cítím se díky tomu víc v pohodě.Taky mohu říct že pan doktor je šetrný,Ujiných doktorů mě vyšetření bolelo a nebylo příjemné.U pana doktora Čika mě nikdy vyšetření nebolelo.No prostě můžu jen doporučit!!!!!!

Před dvěma lety jsem sem dávala kladný komentář,bohužel za tu dobu jsem zažila i ty negativní zkušenosti v ordinaci.Musím uznat,že když jsem k němu přišla poprvé,tak mi velmi pomohl,na preventivkách mně bere jak cytologii tak i krev na jaterní testy a cholesterol,dokonce naposledy i krev do toho výzkumu na mutagenní faktory srážlivosti,měří TK, hned jak pořídil UZV do ordinace,tak mě s ním vyšetřil,ale některé věci mi opravdu vadí nehledě na to,že se ve zdravotnictví pohybuji také,např.to jak je náladový,jednou je příjemný a udělá si na vás čas, podruhé ho nemá,tak je zase nevrlý.Co mě opravdu zaskočilo,tak že jsem za aplikace vakcín proti rakovině děložního čípku dala dost vysokou sumu,tak za první 2 aplikace si vzal po 300 a za tu třetí 600 kč,to mě fakt dostalo. Teď jsem po něm chtěla změnit antikoncepci,protože mi ta nová neseděla a měla jsem požadavek na cenu a on mi dá pomalu ty nejdražší.Nová sestřička se mi líbí,je příjemná,jen ten přístup k ni ze strany pana doktora asi není extra vstřícný.Ten prodej přímo u něj v ordinaci beru jako plus,některé léky jsou u něj levnější než v lékárnách,ale jak co ne vše.

Po poslední návštěvě u pana doktora, jsem se rozhodla změnit gynekologa. Mám dlouhodobý zánět, na který mi pan doktor opakovaně předepisuje zásadně volně prodejné léky (aby ušetřil body od pojišťovny), který mi vůbec nezabírají. Problém vůbec neřeší komplexně, nikdy se neudělal žádná vyšetření, zda - li problém nesouvisí např. s poruchou imunity, nebo něco podobného. Poslední kapkou bylo když na mě řval na celou ordinaci, protože jsem si dovolila koupit si v lékárně antebakteriální mýdlo, protože "jak on k tomu příjde, aby místo něj vydělávala lékarna." To myslím mluví za vše.

Nemůžu říct že bych byla někdy odbývána, shazována, nebo snad že by mě pan doktor strašil. Chodím k němu už 4 roky co jsem v Brně, za tu dobu jsem měla několikrát kvasinky, samovolný potrat a nikdy žádný problém. Když se mu něco nezdálo, objednal mě vedle ke kolegovi na ultrazvuk, vzal krev apod. Vždy je na mě milý, povídá si, ale jak už tu někdo napsal - nezdržuje se tím. Jediné co mi vadí je nová sestřička. (tedy ta původní co byla když jsem tam začala chodit byla skvělá) Při čekání jsem si vyslechla její telefonát, kdy sice asi paní na druhém konci byla taky trochu drzá, ale to, že se pak na mě podívala, kroutila hlavou a ptala se mě jestli to chápu, to mi dost vadilo. Následně když jí pan doktor dal vyplnit žádanku, tak si nahlas stěžovala, že neví co to zas po ní chce...to podle mě není vůbec profesionální.

K panovi doktorovi chodim odkedy sme sa prestahovali do Brna. Myslim, ze je to skuseny a ochotny lekar. Vysetrenia mi nie su u neho neprijemne, mozem sa opytat na vsetko co potrebujem a da si zalezat na pravidelnych preventivnych prehliadkach /cytologii/, pri podozreni na cysty ma hned poslal vedla za kolegom, ktory ma UTZ. Pri samovol.potrate ma psychicky povzbudil, vystavil mi neschopenku na jak dlouho budu potrebovat, predpisal ascorutin a ze s akymikolvek potiazmy, bolesti, teplota atd. sa mam ihned zastavit. Zatial som si nevsimla, zeby bol nastaveny proti tehotnym, moment. mam od neho nastavenu liecbu na podporu tehotenstva a udrzanie plodu/duphaston/, tak dufam ze budem aj nadalej spokojna.Je mozne, ze je niekeedy naladovy, ale kto obcas nie je, neberem to nijak osobne.Ja som spokojna ako s jeho ludskym, tak i lekarskym postojom a sestricka je tiez vzdy prijemna.

Já se jednoznačně shodnu s mnoha pacientkami. Chodím k panu doktorovi cca 11 let a vždy všechno ok, protože jsem neměla žádné problémy ani žádné požadavky. Nechápala jsem, proč od něj některé moje kamarádky několikrát odcházely s pláčem, přestože nebyly těhotné, ale i tak některými jeho výroky zbytečně!!! stresované. Můj názor na něj se změnil, když jsem vysadila antikoncepci - strašil mě velkým rizikem mimoděložního těhotenství, otěhotněla jsem za 1 měsíc a vše zatím ok, jsem ve 13 tt a musím to zaklepat. Nicméně sama sebe hodnotím jako "ustrašenou a stresovanou těhotnou". Mí dva kamarádi lékaři se divili, že jsem teď dost jiná, místo klidu a pohody ze mě vyzařuje stres a nervozita. Nemělo by to být spíš naopak? Ano, nedivte se, protože od potvrzení těhotenství mě pan doktor strašil nebezpečím viróz a samovolného potratu, nejlépe, abych 1. trimestr žila v izolaci a přitom chodila do práce. Jedla jsem Utrogestan, 1x denně prý snad stačí, příště na mě křičel, že aspoň 3x, příště, že zas 1x, tak jak teda?!!! No a dnes jsem zjistila, že u prvního těhu bez předchozích negativních zkušeností ho ani ženy na 30 vůbec neberou, moje švagrové, moje kamarádka lékařka,... V ordinaci mluví hlavně doktor, prostor pro mé pocity, příp. starosti je nulový. Cítím se odbytá. Prohlídky v těhu zvláštní, změří mi akorát tlak, kontrola moči ani jednou a to jsem před těhu měla v jednom roce 2 záněty močového měchýře. Můj závěr: pan doktor je extrémně náladový, stejnou věc vám někdy ani neokomentuje a za pár týdnů vás vyděsí k smrti a za pár týdnů zas jakoby nic. Některé moje kamarádky už od něj odešly, jiné se chystají než otěhotní a já to udělám v průběhu těhotenství. U jiných lékařů jsou ženy v klidu a v pohodě a to třeba i mají nějaké objektivní problémy a my? My problémy třeba zatím nemáme, ale můžeme si je pod tou pravidelnou "strašící masáží" samy psychicky velice snadno vytvořit.

K MUDr. Číkovi jsem se zaregistrovala v roce 2005 po předchozí nepříjemné zkušenosti s gynekoložkou, kterou mi ještě v pubertě vybrala maminka. Pan doktor mi dělal a dělá vyšetření, kterých bych se u předchozí lékařky sotva dočkala. Taky jsem poznala, že vyšetření nemusí být nepříjemná a bolestivá záležitost. Pan doktor je milý, upovídaný, ale nikdy se "nezakecá", aby pak v čekárně vznikaly fronty. Nikdy jsem moc dlouho nečekala, ale u dobrého doktora jsou vždy fronty, to znám od své praktické lékařky. Recepční byly a jsou milé a ochotné. PAn doktor mi vždy vše vysvětlil, odpověděl na mé dotazy a hlavně mě naučil, že nemá smysl mu v ordinaci fňukat, vždy mě povzbudí a cítím se hned silnější. Člověk přece musí něco vydržet. Zažila jsem si zamlklé těhotenství a opět mě úžasný přístup pana doktora držel nad vodou i psychicky. Dále se mi líbí, že když se mu něco nezdá, neváhá mě hned poslat na vyšetření k specialistovi. Na závěr bych chtěla napat, že není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.