ORL ordinace
Nemocniční 20, Ostrava

Zobrazit ostatní profily otorinolaryngologů v okolí

Umístění: ORL ordinace Jiný

Syn má od miminka problémy se záněty středního ucha a tak už jsme byli v rukou xyz orl lékařů. A upřímně ani jeden se nevyrovná paní doktorce Boháčové. Jak odborností,tak přístupem a lidskostí. Mrzí mě,že paní doktorka nema soukromou ordinaci. Myslím,že další takovou paní doktorku už nepotkáme. A jelikož se na ambulanci střídají,tak je malá pravděpodobnost na ní natrefit. Mnozí ORL lékaři by si z ní měli vzít příklad.

Paní doktorka je profesionál s lidským přístupem. Své práci rozumí a je trpělivá i na takové pacienty, jako jsem já, tj. např. strach z vyšetření hlasivek. Pro vysokou dávivost u mě není možné vyšetřit hlasivky ústy, proto se musí postupovat nosem. Toto vyšetření jsem podstoupila nejprve u jiného lékaře, kde ani vyšetření nosem nebylo možné a je pravdou to, co tvrdí paní doktorka Boháčová, že se to musí umět. A ona to umí! Když jsem to zvládla já, to už musí zvládnout každý. Strachu mě zbavuje, protože už vím, co mě u vyšetření čeká. Musím potvrdit, že je nebolestivé, spíše bych zvolila slovo, že je to chvíli nepříjemné. Velmi si paní doktorky vážím, je citlivá a odbornice, navíc velmi sympatická a příjemná paní. Všem s problémy ORL bych ji doporučila.

W

Bál jsem se vyšetření,ale u paní doktorky to bylo úplně bez problemu,hezké uvítaní, profi přístup,vstřícnost,lidskost,klaním se jí. Wzientek B.

Naprosto perfektní doktorka!moc mi pomohla,je milá ochotná vše vysvětlit a hlavně tomu rozumí!na rozdíl od druhých,určitě doporučuji!

Opravdu moc milá, šikovná, přátelská a schopná lékařka! Nechala mi udělat vyšetření, ze kterého se přišlo na příčinu mých obtíží. Vždy se snaží pomoct a pochopit. Všem ji doporučuji!

Nemá chybu! Trpělivě vyslechne, vysvětlí, poradí.... Jen nikdy nevím, jestli ji zrovna natrefím, když se doktoři v ambulanci střídají, škoda :(

Moc milá a šikovná paní doktorka. Krásně to umí s dětmi. Doporučuji všem!

Paní doktorka je moc milá a hlavně šetrná - foniatrické vyšetření není z nejpříjemnějších (u některých lékařů bych to přirovnala ke středověkému mučení), ale u paní doktorky se to dá v pohodě zvládnout. Chápe, že zrcátka v krku nejsou nic moc a tak má s pacienty trpělivost a snaží se je moc netrápit...:) Doporučuji.

Hodně dobrá. Navíc má s pacienty trpělivost. Plně doporučuji.

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobry den,jsem od listopasadu přesně od 15 listopadu 2016 nemocen prodělaval jsem černy kašel mam to ptvrzene lékařkou z infekčni kliniky výtěr z nosohltanu.Během lečby jsem ztratil uplně hlas šepot bral jsem 5 krabiček ATB klacid co 12 h ale ještě tet v roce 2017 v lednu mam pořad kašel hlavně při zatěži a mirny chrapot zastřeny hlas.Lekařka mi nemůže vyšetřit pořadně hlasivky pro daveni a kašel a navrhla jiné řešeni vyšetřeni přes nos hadičkou ale toho se dost bojim před vyšetřenim mi nosni sliznici neumrtvila a chtěla to hned dělat stim sem nesouhlasil.Je jina metoda vyšetřeni hlasivek?Děkuji za informace.Rozbor krve prokazal v prosinci 2016 mirne zvysene leukocyty 12:90.

Vážený pane MZ, měl byste si ujasnit, zda mne chcete nesmyslně kritizovat (viz hodnocení), či chcete abych Vás vyšetřila či odpověděla na vaše otázky. Běžné vyšetření hlasivek rigidní neboli kovovou optikou přes ústa je standardem, ve Vašem případě však bylo u jiné lékařky problematické pro výraznou dávivost. Proto Vás poslala na vyšetření hadičkou přes nos, které je pro pacienta komfortní a nebolestivé. Vyšetřuji v lokální anestezii Mesocain gelem- je to pro pacienta mnohem příjemnější než umrtvení pomocí gázy s Tetracainem neboli "stejně musím do nosu předtím něco nacpat" nebo než pomocí štiplavého spreje. Zvládají malé děti. Prováděla jsem toto vyšetření léta různým způsobem a podle mé zkušenosti je to takto pro pacienty nejpříjemnější. Źe je nebolestivé, nemůžete vědět, protože jste mi nedovolil se přiblížit k nosní dírce ani na půl centimetru. Nemám problém Vám vyšetřit hlasivky Vámi vybranou "umrtvovací" metodou. Přeji hezký zbytek dne

MUDr. Martina Boháčová

Je uvas možne tohle vyšetřeni?

Při použití rigidního laryngoskopu je pacient/ka v celkové anestézii,
myslim vyšetřeni hlasivek.

Když to nejde vyšetřit kovovou optikou pře usta pro daveni.Děkuji za stručne informace.
Už jsem jednou měl hadičku v nose a nezapomenu na to dělal to lekař před lety.
Když to jinak nejde tak na vyšetřeni nejdu myslim že mi nic važneho nehrozi rakovina a jiné nemoci ohrožujici život.

jak jsem již dříve psala, můžeme zvolit znecitlivění pomocí gázy namočené např. v Tetracainu. Znovu říkám, že vyšetření je zcela nebolestivé, když to dělá lékař, který to umí! Vyšetření v celkové anestezii se ojediněle dělalo dříve, když nebyly k dispozici optiky. Netvrdím, že vyšetření v celkové anestezii není možné, ale jsou zde rizika celkové anestezie - a asi by to vyšetření mělo mít vážný důvod.

MUDr. Martina Boháčová