Olivova 5, Praha 1, Praha

Konzultace online • 1 000 Kč

Přijímám: dospělí

Způsoby platby: Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Bankovní převod

1) Po objednání převeďte příslušnou částku na účet **********/****
2) Do popisu zadejte své jméno.
3) V domluvený čas se s Vámi spojím.
Těším se na spolupráci

Lucian Kantor

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

* Některé informace se nezobrazují kvůli ochraně osobních údajů. Uvidíte je po objednání konzultaci.

Nejčastěji hledané služby

1 000 Kč

Online konzultace

Lucian Kantor

Psycholog není terapeut. Jsem terapeut, nikoli psycholog. Psycholog by vás diagnostikoval a analyzoval, jako terapeut Vám pomohu zvládnout Vaše obtížn...

Léčené nemoci

• Krize ve vztahu
  • Nevěra
  • Hádky
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

• Pražská psychoterapeutická fakulta (1999)
  • Rodinná a systemická terapie - akreditovaný výcvik (2003)

Ceny ZnamyLekar.cz

• psychoterapie

Stáže

• Lebenshilfe, Nürnberg (D) (1997)
  • Stallcombe House, Exeter (GB) (1998)

Certifikáty

Účty sociálních médií

Publikace a články

Publikace (1)

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Děkuji za vyslechnutí a náhled do problémů související s rozpadem manželství.

Lucian Kantor

Dobrý den, rozpad jakéhokoli vztahu přináší mnoho zranění, která jsou často příčinou osočování a polopravd. A pokud jsou součásti rozpadajícího se manželství děti, pak často jsou zranění ještě hlubší. Přeji Vám, aby se situace co nejdříve zklidnila a do té doby přeji co nejvíce trpělivosti a nadhledu. Lucian

Umístění: Lucian Kantor * manželská a poradna

Pan terapeut je velmi lidský, má pochopení a empatii pro obě strany. Již první návštěva nám hodně pomohla. Velmi doporučuji párům, kteří to ještě nevzdali!

Lucian Kantor

Dobrý den Vero, velice si vážím Vaší zpětné vazby. Snažím se pomáhat párům, aby vystoupili z bludných kruhů automatických reakcí a kdykoli cítím jakýkoli pozitivní posun získávám motivaci pro další práci. Pevně věřím, že se nám společně podaří dosáhnout kýženého stavu. Lucian

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Za mě je skvělá empatie a humor s jakým se člověk při výkladu potkává.
Pro mě jsou slova lidskost, slušnost na prvním místě a je skvělí, když to Vás terapeut ma stejně a co je super je, ze je to taky jenom člověk ..
a tak k Vám přistupuje :)

Lucian Kantor

Olgo děkuji za zpětnou vazbu.
Rád pracuji s klienty, kteří se snaží, i když je to pro ně někdy obtížné a bolestivé.
Těším se na vás a na vaše pokroky.
Důležitá je trpělivost, protože jen malé kroky jsou stabilní.

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Profesionalita a empatie. Byla to ma prvni navsteva u pana Kantora, ale jsem spokojena a rada budu pokracovat v dalich terapiích.

Lucian Kantor

Velice děkuji za zpětnou vazbu, užijte si hory a dýchejte.
Těším se na Vás.

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Velmi oceňuji umění se celkem rychle zorientovat v daném vztahovém problému a trefném pojmenování jeho podstaty.

Lucian Kantor

Velice děkuji za hodnocení a pevné věřím, že se nám podaří vrátit do vašeho vztahu vzájemnou důvěru a intimitu v jazyce.
Máte se velmi rádi a jste pracovitý pár. Těším se na naše další společné setkání.

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Skvělá snaha řešení problémů. Vzali jsme si mnoho i z první návštěvy, kde nás pan Kantor navedl k zamyšlení se nad osobními problémy.

Lucian Kantor

velice děkuji za recenzi a těším se na další spolupráci.
Pokud pár přijme společnou zodpovědnost za stav, ve kterém se jejich vztah nachází a nesnaží se svalit vinu na toho druhého/tu druhou, jsou na dobré cestě, aby byli spolu šťastní.

Mnoho trpělivosti a respektu.

Umístění: Lucian Kantor * manželská a poradna

Navštívili jsme ho, když jsme s manželkou řešili jak fungovat dál.

Přístup pana K. byla série hlášek rozesetých v dlouhých monolozích. Např. Mám být rád, protože jsem vyhrál. Copak je manželství soutěž, kdo vydrží být déle verný? Nebo, manželka může dělat cokoli, co si dokáže sama před sebou zdůvodnit a kouknout se pak na sebe do zrcadla. Taky prohlásil, že nevěra není nic, co by se nedalo odpustit. Když jsem se pak nahlas zamyslel, že si povolím úlet, když si manželka taky nezakázala mimomanželský poměr, tak vyhlásil: "Kdyby jste to udělal, tak váš vztah s manželkou skončil." Stejný přístup k oboum partnerům, není-liž pravda.

Cílem jeho monologů a příkladů (např. z filmu Teorie Tigra) bylo, abych převzal odpovědnost za své chování. Domněnku o příčině nevěry v mém chování si vytvořil během chvilky na základě prvního dojmu. Nikdy se ani nezeptal jak jsme žili předtím než se to stalo a co se změnilo, když se nevěra provalila. Snažil jsem se vysvětlit, že nemůžu převzít odpovědnost za věci, které jsem nedělal. Vše co jsem řekl a udělal si pan K. vyložil jako důkaz, že má pravdu. Nakonec požádal manželku, aby řekla, že jsem žárlil, že jsem ji omezoval, že jsem ji dělal scény, rozhodoval za ni, o ní a pod... Ona potvrdila, že tohle jsem předtím nedělal a tohle nebyl problém. Pan Kantor pak obhajoval své domněnky o tom jak jsem se choval před nevěrou, že to jsou cituji: "oprávněné předpoklady". Ale stejně si nejspíše myslel, že si to jen manželka nechce přiznat, což ho utvrdilo v tom, že on má pravdu. Pan K. byl jako ten, co vidí tlustého člověka, a který si nikdy nepřipustí, že ten tlustý se tlustý nenarodil.

Nejhorší bylo, že pan terapeut nebyl schopen rozpoznat, že se u mě rozvinula posttraumatická stresová porucha. Navíc ji svým neodborným působením pravděpodobně ještě akcentoval.

Na základě prožitého si myslím, že pan K. neumí naslouchat, nesnese pocit, že by neměl pravdu, a není dostatečný odborník.
Proto bych každému doporučil, aby vztahové problémy neřešil u něj. Čas strávený u něj a marné opakované pokusy vysvětlit, že nemůžu převzít odpovědnost za něco co jsem nedělal, mě jen zdrželi od nalezení pomoci.

Dobrý den I.P.,
velice děkuji za Vámi vložené hodnocení, protože mne donutilo se v hektickém čase zastavit a zrevidovat svou práci.
Zprvu jsem se domníval, že jde o provokaci, protože moji klienti píší své hodnocení přes své profily, nikoli přes Facebook, ale pak jsem zjistil, že existují výjimečně i další klienti, kteří také napíší prostřednictvím Facebooku.
Rád odpovídám konkrétním lidem, ale Vaše iniciály neodpovídají žádnému klientovi z poslední doby, který by řešil téma nevěry manželky.
Tak jsem si řekl, že jste se buď podepsal jinými iniciálami, nebo jste u mne byli před dlouhou dobou.
Ale opravdu rád odpovídám konkrétním lidem, tak jsem hledal jiné indicie, které by mi pomohly spojit Vaše hodnocení s konkrétním příběhem.
A opět jsem pohořel.
Slovo “výhra” v mojí ordinaci si pamatuji v souvislosti s jiným příběhem a používá jej klient úplně v jiném kontextu. Já se snažím klienty vést k pohledu na svět, který používá pojmy líbí - nelíbí a rozumím - nerozumím.
Opakovaně pak jsem četl Vaší větu “Taky prohlásil, že nevěra není nic, co by se nedalo odpustit.” a přemýšlel o tom jaký to byl kontext, ve kterém bych takovou větu řekl. Pak jsem naznal, že jsem asi opravdu nebyl ve své kůži, protože častěji myšlenku o překonání nevěry formuluji - “Dnes jste přišli spolu a snažíte se překonat velký zásah do intimity a vzájemné důvěry. Je to velmi bolestivý proces, ale mnoha párům před vámi se to povedlo. “
A pak jsem se zastavil na větě, ve které mě citujete a já v citaci pracuji s pojmem “oprávněné předpoklady” a tady jsem se úplně ztratil, protože klienty vedu k tomu, aby nepracovali s domněnkami a předpoklady.
Příběh, který jste použil v hodnocení si vůbec nevybavuji a asi jsem musel mít velmi špatný den, protože když jsem opakovaně pročítal Váš příběh, měl jsem stále pocit, že něco takového se mi nemohlo ani stát.
Prostě tomu nerozumím, Váš příběh se mi nepodařilo spojit s žádným zápisem z konzultací. Souhlasím s Vámi, že takto arogantně se terapeut nemůže chovat.
Napište mi přes Váš profil klienta, ať se Vám mohu osobně omluvit, protože něco takového by se terapeutovi nemělo stát.

Umístění: Lucian Kantor

První hodina, ze které jsme si dost s přítelem odnesli. Určitě to není naše poslední návštěva a radi se ještě vrátíme.

Lucian Kantor

Moc děkuji za zpětnou vazbu. Než jsem se dostal k odpovědi, máme další konzultaci za sebou.
Jste velmi milý pár, který má velký potenciál žít šťastný život.
Ať se vám daří a přeji hlavně zdraví.

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Pokud máte jakékoliv pochybnosti ve svém vztahu,ale chcete spolu být, neváhejte a zajděte si pro jiný úhel pohledu. I to může být startovací motor do budoucna.Rodina je v životě to nejcennější,nenechte si ji zbytečně ztratit.

Lucian Kantor

velice děkuji za Vaše hodnocení, kterého vážím.
Životní příběh v sobě nese mnoho změn a některé, které se v krátkodobém horizontu jeví jako negativní, mohou být začátkem pozitivní změny.
Držte se!

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Oceňuji osobní přístup a umožněný prostor k řešení. Zatím v tom vidím krok správným směrem, který doufám povede k vyřešení mého problému.

Lucian Kantor

děkuji za čas vložený do zpětné vazby.
Oba jste šikovní a velmi pracovití lidé, tak věřím, že vaše úsilí přinese kýžené ovoce.
Ať se vám dobře daří.

25 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Partnerovi je 50 mě 39. Má takový vztah budouctnost?

Dobrý den, věkový rozdíl není žádný problém, tím se stává až ve chvíli, kdy se na něj začne nahlížet jako na problém. Věcem dává smysl až jejich pojmenování. Svým dotazem vyjadřujete svoje pochybnosti, které by bylo dobré vyřešit dříve než nahlodají váš vztah. Doporučoval bych probrat své pochybnosti s odborníkem. Přeji pohodový vztah. Lucian Kantor

Lucian Kantor

Před 7 týdny jsem poprvé (a naposledy) zkusila psychedelika (psylocibin). V kombinaci s alkoholem jsem prožila badtrip, ne ve formě děsivých halucinací ale ve formě strachu z odtržení od reality a ztráty kontroly. Navštívila jsem integrační psychoterapii, ale vlastně nebylo tak úplně co integrovat. Od té doby jsem si přečetla mnoho věcí o negativních efektech a hrozně se kontroluji, až si některé věci sama způsobuji. V momentech, kdy na to nemyslím se cítím naprosto normálně a ani neprožívám žádné symptomy duševního onemocnění. Dokázala jsem ovšem pocitem viny sama sebe přesvědčit o tom, že jsem si navždy zničila život a teď nevím, co s tím. Mohl by mi s tím někdo/něco pomoci?

Moc děkuji za odpověď

ve Vašem případě by bylo dobré zážitky zpracovat pomocí terapie.
Předem počítejte, že jedno setkání nic nevyřeší.
Vyberte si terapeuta na základě vnitřního pocitu tak, aby ve Vás vzbuzoval důvěru a nechte se provést terapeutickým procesem.
Přeji dobrou volbu a brzké zlepšení stavu.
V případě zájmu se s tímto tématem mužete obrátit i na mne.