Praktický zubní lékař
Jižní 1903, Česká Lípa

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR + 1 Více

Umístění: Praktický zubní lékař Jiný

Ve chvíli, kdy jsem se snažil navázat jakýsi základní lidský kontakt tím, že jsem chtěl podat ruku, zubař se na mě podíval, jako bych právě vytáhl něco nepředstavitelně nechutného. Zjevně se cítil ohrožen případnou kontaminací a bez většího rozmyšlení prohlásil, že se mnou ruku nesdílí.

Zdá se, že jeho snaha vytvořit zdvořilé prostředí byla spíše jak scéna z hororu než normální zdravotní péče. Překvapivě, i když jsem se snažil vysvětlit svůj problém, byl jsem přerušen, a to jedním slovem 'sbohem'.

Nemohu zapomenout na ten moment, kdy mi řekl, že vypadám, že neumírám, až potom nabídl, že mi vytrhne zub, samozřejmě za finanční odměnu. Je to skoro jako by čekal na vhodný okamžik, abych utekl s pocitem totálního nepohodlí a trapasu.

Tady opravdu nemá smysl cokoliv komentovat. Stačí mi, když si vzpomenu na časy v dětství, kdy jsem tohoto pana "doktora" navštěvovala a on nepoužíval rukavice a já v ústech cítila cigarety z jeho rukou, stejně tak z úst, protože nepoužíval ani roušku. Plomby nejen že vypadaly hrozně, ale vůbec nedržely. Barva úplně jiná než barva zubu a na pohled to vypadalo, jako bych měla v zubu žvýkačku. Za mne i ta jedna hvězdička je až moc!

Mám za sebou možná již 10 let zkušeností s péčí Mudr Záruby.Po zkušenostech ,které jsem
měl předtím s jeho kolegy a kolegyněmi v České Lípě mohu říci jednoznačně,že Mudr Zárubu
považuji za nejlepšího zubaře v České Lípě.

X

Já také měla tu čest s panem Zárubou na pohotovosti a říkám, již nikdy více. Kdybych měla někdy navštívit pohotovost a sloužil tento pán, pojedu raději do Liberce. Po návštěvě na jeho pohotovosti, kdy mi absolutně nepomohl jsem nakonec do Liberce jela. Když jsem jim vysvětlovala, proč mě v Lípě na pohotovosti zubař nemohl pomoct, ani mi nevěřili.
Tak se ptám, jak je možné, že tento zubař ještě ordinuje? Že má nějaké pacienty? Pane doktore, není vám hamba? Já mít takovéhle hodnocení, tak se minimálně stydím. A že nebudete otrokem svojí práce? Tak ji nedělejte.

Raději nou koment!!! Při vstupu do ordinace vás čeká místo pozdravu čeká věta: Kartičku a 90kč.
Pak se vás doktor Záruba možná posadí na křeslo a podívá se na problém, z jeho pohledu, žádný není a řekne vám ať si zajdete ke svému doktorovi a jestli vás něco bolí, že si máte vzít prášek. Stalo se mi to na vlastní kůži, kdy jsem u doktora strávila 5dlouhých minut, kdy mi jen poklepal na zuby a řekl, že nic nevidí a že nezná historii zubu, že si mám dojít ke svému lékaři a za to člověk platí 90kč pohotovost.

navštívila jsem tohoto pana zubaře na pohotovosti, velmi arogantní přístup, po probdělé noci v bolestech se zřejmě ještě vyžívá v týrání pacienta, kdy vám provádí zákrok bez umrtvení a ještě vás popichuje slovy" nebojte se projevit emoce"...což vás uráží, po provedeném zákroku, kdy je vám nanic se zeptáte, zda by bylo možno požádat o léky na bolest, na toto jsem dostala odpověď "kupte si paralen, na což jsem odpověděla, že mě zřejmě paralen nespasí při těchto nolestech, odpověd byla " to je možný"......hrozná zkušenost se špatným zubařem...

zubař: arogantní, neschopný.
sestra: nepříjemná
prostředí ordinace: nic moc, jsou i lepší ordinace
ceny: na město jako je Česká Lípa jsou dost vysoké
celkový názor: nedoporučuji nikomu. Ale jestli máte dost peněz na vyhazování, budete určitě spokojený...

S tímto "zubařem" jsem měla tu čest na pohotovosti, kdy mi do rána otakla tvář, tento člověk mi sdělil, že mi nemůže pomoct. Byla sobota a tak jsem čekala do pondělka, kdy mi moje paní zubařka zub otevřela a tím se mi velice ulevilo. K tomuhle pánovi už nikdy to není zubař.Prevenci nepodceňuji, na prohlídky chodím pravidelně, navíc si myslím, že na pohotovosti se má člověku pomoci, pokud to jde.

mé zkušenosti jsou veskrze pozitivní - korektní a profesionální přístup a výkon. Vždy navíc vysvětlí, co provádí a proč. Vždy nabídne alternativu hrazenou pojišťovnou a výhody a nevýhody alternativy za příplatek. Vždy nějakou alternativu doporučí a zdůvodní, proč ji doporučuje. V řadě případů mi doporučil alternativu zdarma hrazenou pojišťovnou. Mám důvěru v jeho odborná doporučení i jeho odbornost. Jsem jeho spokojený pacient řadu let (řekl bych asi patnáct). Sestřička také výborná.

Ludvík Engel

K tomuto zubaři jsem chodila od dětství a tak jsem měla za to, že je normální, že mi pokaždé tečou slzy bolestí... Na jeho povýšené a arogantní jednání jsem si už zvykla a také na to, že (jak mi sám řekl), jeho práce je byznys jako každá jiná. Pokud jsem si vybrala výplň hrazenou pojišťovnou, dostal se mi okamžitě do zubu zánět...uznávám, že to může být náhoda a nemusí to být jeho vina ale k tomu člověku jsem úplně ztratila důvěru. Přestěhovala jsem se a přešla k výborné zubařce které si po předchozích zkušennostech velmi vážím.Nechápu, že to nebolí, je velice milá a pečlivá.Objevila mi spoustu kazů, kterých si pan Záruba buď nevšiml nebo ignoroval... těžko říct... také mi nezapoměl dát ,,dáreček,, na rozloučenou a do mého výpisu z karty mi uvedl nesmyslné poznámky typu: ,,nemůže se dostavit, protože musí roznášet letáky,, nebo ,,NEDOSTAVILA SE, NEOMLUVILA SE!!!,, to bych si nedovolila a dokonce zde byli i data a časy návštěv, kdy jsem u něj vůbec nebyla... Pane Záruba mám to chápat tak, že si pletete své pacienty? Nejvíc mě pobavili ty letáky :D Věřte mi, že nemám zapotřebí lítat po sídlištích celý den abych za to dostala cca 200,- ... to bych se naběhala abych u Vás mohla uhradit výplň :D ... Tak... napsala jsem asi vše co mám na srdci, byla bych ráda, kdyby si tyto komentáře přečetl a otevřel oči...