Zobrazit ostatní profily ortopedů v okolí

Umístění: Fakultní nemocnice Ostrava Jiný

K panu MUDr. Jiřímu Szeligovi jsem se dostal po úrazu prostředního prstu pravé ruky. Dá se říct, že šlo o „nedokonanou“ amputaci (i zápis z vyšetření mluví v odborné řeči něco takové + uvádí na základě RTG i zlomeninu) a tak jsem čekal – už od prvního pohledu na prst hned po úrazu, že o dva články prstu příjdu. Pan doktor prst pečlivě prozkoumal, hlavně citlivost utržené části (kterou jsem hned po úrazu kapesníkem „dal na své původní místo“), zeptal se jak se mi to stalo, na co se léčím, na co jsem alergický a rozhodl, že “prstu dáme šanci“. A pak se za asistence sestřičky paní Jany Klaškové pustil do umrtvení a šití. Přesně 30 minut po úrazu jsem měl prst zašitý. Po ověření data posledního očkování na tetanus u mého praktického lékaře) jsem pak dostal injekci proti tetanu + recept na antibiotika. Pak následovaly kontroly s převazem každé tři dny – pan doktor mi stanovil vždy přesný čas, kdy se mám dostavit. Nikdy jsem nečekal více než 5 minut. Pan doktor kontroloval hlavně citlivost a hybnost. Po týdnu mi postupně vybíral stehy - na 3krát. Dneska jsem třetí den s prstem bez stehů, dokonce ani nehet nezčernal, i když mne pan doktor upozornil, že pod ním zajisté vyroste nový a ten původní mu uvolní místo. Ani nevím jak projevit vděčnost a úctu panu doktorovi, i obdiv k jeho odborné profesionalitě, odvaze v prognostice léčby (je mi 72) a navíc příjemnému lidskému přístupu se zdravou špetkou humoru, která je tak prospěšná a účinná pro efektivní finalizaci léčby. Veliké díky panu doktorovi i jeho asistenčnímu personálu, který nejen ,že odvedl svoji práci kompetentně, včetně toho, že mne „vzali do parády“ včas, ale i za lidský přístup. Je 18-tý den po úrazu a já vím, že mi pan doktor zachránil prst. Fakt. Je komplet celý, citlivý, ohebný, jízvy ho drží vcelku.

Umístění: Fakultní nemocnice Ostrava Jiný

Fajn pán doktor, sice je hodný, ale docela hodně málo komunikuje. Co musím vyvrátit že je arogantní, během vyšetření ani jedná arogantní poznámka. Bodové hodnocení: 7,5/10. Doporučuji.

Umístění: Fakultní nemocnice Ostrava Jiný

Byla jsem na kontrole po zlomenině stehenní kosti, nastaly nějaké komplikace, pan doktor mě poslal na potřebná vyšetření a potom mi podrobně vysvětlil můj stav a naordinoval léčbu.Nohu mi ošetřili v ordinaci a na domácí léčení jsem obdržela potřebné recepty, celou dobu vyšetření byl pan doktor komunativní a a na každý dotaz odpověděl.Byla jsem velice spokojená a pana doktora bych vřele doporučila. Při minulých kontrolách jsem měla s doktorkou špatnou zkušenost

Umístění: Fakultní nemocnice Ostrava řezná rána malíčku prstu

Velmi nepříjemné a arogantní vystupování již při mém příchodu do ordinace. Pan doktor neodpověděl na pozdrav, ani nezvedl zrak z obrazovky počítače. S nezájmem se zeptal "co vám je" a po mé odpovědi již dál moc nekomunikoval. Aniž by se zvedl od pracovního stolu, stanovil diagnózu rychlým pohledem ve chvíli, když mi sestřička ošetřovala zranění. Na můj dotaz ohledně případného krvácení pohrdavě odpověděl "na to fakt nevykrvácíte". O následné léčbě jsem nebyl dostatečně informován, až při čtení lékařské zprávy jsem byl překvapen, jelikož o spoustě věcí se v ordinaci nezmínil. Pana Szeligu nemohu v žádném případě doporučit, je to jen další neprofesionální lékař, kterého nebaví jeho práce. MARTIN BOROVEC

Umístění: Fakultní nemocnice Ostrava Úraz nohy

K panu Szeligovi jsem se dostal po těžkém úrazu nohy, operoval mě a od té doby k němu docházim na kontrolu (cca dva roky).
Během této doby jsem od pana doktora neslyšel jedinou ironickou poznámku, nebyl arogantní a další věci psány výše. Lékaře chválím a doporucuji.
Kučerík Jakub

Za normálních okolností nejsem stěžující si, recenze psající člověk, ale dnešní návštěva na pohotovosti ve FNO ve mně vře ještě nyní. Kamarádka si na tréninku tance natáhla/natrhla přitahovač/e stehna. Jelikož nezvládla ani chůzi, jely jsme na pohotovost. Vše probíhalo v pořádku, dokud jsme nedošly do vyšetřovny, kam mě jakožto kamarádku ani nechtěli pustit. S předstihem jsem se však vepsala do formuláře o sdělování osobních údajů druhým osobám čímž neměli na výběr. Jsem profesí fyzioterapeut, takže jsem měla jasnou představu o tom, co se kamarádce stalo, ale samozřejmě názor lékaře a přesná diagnostika je pro mě stěžejní. Do vyšetření jsem z počátku nezasahovala, protože ani já nemám ráda, když přijde nějaký chytrolín, nenechá mě pracovat a myslí si, že má nutně pravdu. Vyšetření začalo letmou anamnézou “léčíte se s něčím a jak se Vám to stalo?”. Pacientku po celou dobu vyšetření nedostatečně informoval a instruoval “tak se snad obnažíte, ne?”. Kéž by byla aspoň toho schopná s bolestmi, které měla. Fyzikální vyšetření se skládalo z rychlého “prohmátnutí” vnitřní strany stehna, pár pohybů v kyčli a konec. Následovalo zasednutí za PC a datlování s tím, že je úplně jedno jaký sval to je. Slušně jsem se zeptala, zda-li by se nedalo zjistit jaký ze svalů a hlavně v jakém rozsahu je poškozen. Okamžitě začal argumentovat jak si všichni myslíme, že bude sono diagnostika, cosi s pojišťovnami a prolácením plus zcela mimo kontext “si myslíte, že přiložím ruce a bude bolest zázračně pryč”. Špatným krokem bylo přiznání, že jsem fyzioterapeut. Následovalo dobírání, povyšování, přednáška o anatomii (mimochodem chybná) a výklad, jak studoval tolik a tolik let. Hned jsem pochopila, že tady ani slušné jednání a pokora nepomohou. Předepsal klid,berle, fastumgel, analgetika a následně si tipl, který ze svalů by to mohl být (zřejmě aby mne uspokojil) a šly jsme. Arogantní či nepříjemné jednání je věc, kterou mohu opomenout. Každý může mít svůj den, ale za nepřípustné pokládám nedostatečné podání informací pacientovi, laxnost fyzikálního vyšetření a nevyužití zobrazovacích metod (nízkonákladové ultrasonografie) ke stanovení přesné diagnózy. Její znalost může poté ulehčit práci rehabilitačním pracovníkům a urychlit rekonvalescenci. Kamarádce jsem doporučila co nejčasnější návštěvu jiného doktora, přece jen je tanečnice, takže mobilita jako taková je pro ni důležitá.

Umístění: Fakultní nemocnice Ostrava trombóza v lýtku

Musím bohužel potvrdit předchozí hodnocení doktora Szeligy. Udělal jsem tu chybu, že jsem po příchodu do ordinace zmínil, že mám podezření na trombózu v lýtkovém svalu (14 dnů po jeho natržení při úrazu). Následovalo jízlivé "aha, máte nastudováno, tak jaképak má trombóza příznaky". Pak mě sjel, že mi určitě týden po úrazu začalo být líp, tak jsem odložil berle a začal chodit, čímž jsem si sval zas doničil (s tím byl těžce vedle, naopak jsem byl co nejvíc v klidu a proto si asi uhnal trombozu). Nakonec mi změřil obvod lýtek a vysmál se, že primárně je při hluboké žilní trombóze postižená končetina oteklá. Ne, že by v tomto směru neměl pravdu, u mě to tak holt nebylo. A výsledek? Naštěstí mě jiný lékař poslal o den později na ultrazvuk a ten potvrdil kompletní trombózu v oblasti bérce. Možná by bylo fajn, kdyby mě na pohotovosti FNO o 2 týdny dřív poučili, že něco takového hrozí, že si mám tu nohu bandážovat a možná zobnout 2x denně půl acylpyrinu. Ale to už bych chtěl moc :(

Pana doktora jsem potkala na pohotovosti - byl arogantní a celou dobu se mě snažil zesměšňovat (přes mou práci jsme se dostali až k mému stravování). Měla jsem naražený nárt, avšak komentoval hlavně můj hallux valgus a první věta byla "Proč si to nenecháte uříznout?". Řekla jsem mu, že nejsem pro invazivní řešení a plánuji cvičit Dornovu metodu a že i znám člověka, který si tím chodidlo napravil. Tomu se začal smát, udělal nad mou nohou "čáry máry" a zeptal se, jestli mě už noha přestala bolet. Sestra, která tomu byla přítomná, říkala, že by na to taky nikdy nešla už jen kvůli bolesti s tím spojené. Na to odvětil, ať počkám, že ve 40 s tím stejně přijdu. Ohledně nártu mi akorát řekl, ať chodím o berlích, 2-6 týdnů na něj nešlapu a za 2 týdny na kontrolu. Do čekárny mi pak člen záchranky donesl zprávu a recept - ani jsem nevěděla, že něco dostanu. Analgetika, která mi dr. předepsal, se neslučovaly s bronchiálním astmatem, kterým - i když jen v lehké formě - trpím. Samozřejmě se mě na můj zdravotní stav nikdo neptal. Když jsem šla - už v místě bydliště - na kontrolu, lékař se zhrozil, co mi to pan Szeliga poradil za nesmysl a řekl mi, ať na nohu začnu okamžitě šlapat a co nejdříve odložím berle. Díky tomu jsem záhy začala chodit, jinak bych se trápila ještě teď. Také dodal, že pokud se s nohou nehýbe, je nutné brát léky na ředění krve, jinak hrozí trombóza. Takže díky, pane doktore Szeligo, za skvělou radu! Kdybych byla starší nebo nečetla příbalové letáky, mohla jsem mít sakra problémy.