Křenová 71, Brno-střed, Brno

Hotovost, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Bankovní převod

Diagnostické vyšetření • 1 800 Kč

Fyzioterapie Chalupa - Laskafeldová

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Hotovost, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Bankovní převod

Rehabilitační léčba některých druhů funkční sterility metodou L. Mojžíšové

Diagnostické testy • 1 800 Kč

Diagnostické vyšetření • 1 800 Kč +2 Více

Nejčastěji hledané služby

Křenová 71, Brno

Křenová 71, Brno

Fyzioterapie Chalupa - Laskafeldová

Poskytuji individuální a komplexní přístup. Jsem tu pro vás s cílem nejen léčit, ale také podporovat dlouhodobou spolupráci a změnu, která přichází s ...

Ukončené školy

• Lékařská fakulta Masarykovi univerzity Brno, obor Fyzioterapie, titul Bc.
  • Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave, obor Fyzioterapia, titul Mgr.

Ceny ZnamyLekar.cz

• fyzioterapeut

Certifikáty

Fotografie

Znalost jazyků

• Angličtina

Účty sociálních médií

Umístění: Fyzioterapie Chalupa fyzioterapie

p. Chalupa se snaží opravdu pomoci, jsem spokojen.

Umístění: Fyzioterapie Chalupa diagnostické vyšetření

Profesionální přístup. Výborný systém objednávání.

Umístění: Fyzioterapie Chalupa diagnostické vyšetření

Velice oceňuji snahu pomoci, lidský přístup a dochvilnost.

Umístění: Fyzioterapie Chalupa

Příjemný systém objednávání, hezké prostředí ordinace, bezproblémové parkování...

Umístění: Fyzioterapie Chalupa diagnostické vyšetření

Doporučuji!!! Profesionální a osobní přístup, odbornost.

Umístění: Fyzioterapie Chalupa fyzioterapie

Jsem se svým fyzioterapeutem velice spokojená má velice vstřícný přístup, vždy se snaží pomoci a poradit a ráda ho navštěvuji. Všem vřele doporučuji.

Umístění: Fyzioterapie Chalupa fyzioterapie

Příjemné, milé vystupování, bez čekání, daný termín a čas platí. Při pravidelných návštěvách se mé potíže minimalizují. Přesně ví, co na daný problém pomůže.

Umístění: Fyzioterapie Chalupa

Chalupa is knowledgeable physiotherapist. He understands my problems with his detailed assessment and is able to give the right recommendation and treatment. I have been dealing with this issue for many years and Chalupa managed to give me the right exercises and treatment. This has tremendously improved my condition. He is kind and helpful, I totally recommend him.

Umístění: Fyzioterapie Chalupa diagnostické vyšetření

S první návštěvou u p. Chalupy jsem spokojená. Zejména s jeho pristupem. Je pečlivý. Zeptal se na má očekávání. Bylo znát že své práci rozumí.
Prostředí je příjemné a krátké objednací lhůty jsou další plus.

Umístění: Fyzioterapie Chalupa fyzioterapie

Skvělý přístup, vysoká erudovanost a velká účinnost.

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, potřebovala bych se poradit ohledně lýtkového svalu. Minulý rok jsem se účastnila cyklokurzu, rok před ním jsem byla hodně nemocná a proto jsem neměla moc fyzické aktivity. Cyklokurz se konal v květnu. V červnu se konal výšlap na Lysou horu, tehdy jsem ještě nepocítila žádné bolesti a následující den ráno jsem měla zrovna velmi aktivní tělocvik. V ten samý večer jsem pocítila bolest v přibližně řečeno po kolenem, řekla bych že asi šlacha? Nejsem si termínem jistá, ale nemohla jsem na nohu došlápnout aniž by mě nezačala bolet. Když jsem ji pokrčila tak jsem taktéž cítila bolest. Proto jsem polevila ve fyzické aktivitě a místo si mazala mastí. Problémy trvalý celý červen a v červenci jsem cítila zlepšení a v srpnu již žádné potíže nebyly. Nedávno jsem však začala pociťovat při větší fyzické námaze nebo rychlejší chůzi, že hodně cítím lýtkové svaly, nejedná se o přímou bolest spíše napětí, stažení, když se zastavím tak lýtkový sval hodně cítím. Chtěla bych se tedy poradit, protože jsem chtěla začít běhat, cvičit ale bojím se že bych si mohla ještě svaly více namohnout a nebo si nějak ublížit. Děkuji za váš čas.

myslím, že půjde o neadekvátní adaptaci pohybového aparátu na zátěž. Pokud se některé svaly opakovaně stahují po zátěži, tak jsou v podstatě slabé. Čtěte nejsou navyklé na prodělanou zátěž, tento princip se týká i vrcholových sportovců.

Možné řešení:

Diagnostika v ordinaci, a pak pravděpodobně:

1. Rozvolnění myofasciálních řetězů, odstranění spoušťových bodů, ... tedy odstranění bolesti
2. Edukace na kolik byste měla být "silná"
3. Možná úprava stereotypů

Na konci dne je nejjednodušší cestou 6 týdnů komplexně cvičit i to co normálně neděláte a uvidíte.

Hezký den,

Mgr. Filip Chalupa

Dobrý den, jsem po velké gynekologické operaci. Chtěla bych se zeptat, za jak dlouho je po operaci jizva (břicho) zcela zahojena? Kdy mohu začít s cvičením a posilováním břišních svalů? Děkuji za odpověď.

Zdravím,

7-10 dní po operaci se vytahují stehy. Na jizvu sahejte a snažte si ji uvědomit, můžete ji mazat krémem který máte ráda, hladit, kartáčovat. Je důležité jizvu přijmout. Je totiž Vaší součástí a dobře Vám bude sloužit.

Fáze hojení trvá běžně 3-4 týdny od operace. Pokud vše probíhá normálně tak po této fázi můžete začít aktivně cvičit. Remodelace jizvy trvá dlouhou dobu - měsíce až roky (nicméně je nejaktivnější remodelace první měsíce. nejvíce do 7 týdnů) Neměla by být přítomna bolest ve spojitosti s jizvou ! To je případná indikace k terapii.

Hezký den,
Mgr. Chalupa