Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

U Teplárny 1174, Praha 5, Praha

Psychologické poradenství • 700 Kč +3 Více

Psychoterapie • 700 Kč

Psychoterapie dětí a dospívajících • 700 Kč

Psychoterapie dětí a mladistvých • 700 Kč

Zobrazit ostatní profily dětských psychologů v okolí

Věnuji se psychologickému poradenství a terapii pro děti školního věku, mladistvé i dospělé. Vedle svojí praxe v pedagogicko-psychologické poradně půs...

• Výchovné problémy

Psychoterapie

Psychoterapie dětí a dospívajících

Psychoterapie dětí a mladistvých

Umístění: jiné místo Jiný

Určitě doporučuji. Paní psycholožka nám velmi pomohla s řešením obtížné životní situace. Je příjemná a profesionální.

Umístění: jiné místo Jiný

Ditu jsem oslovila s prosbou o konzultace ohledně svého syna a také svého přístupu k němu. Dita si ihned získala důvěru obou z nás a vnímala jsem, že syn se před ní chová zcela přirozeně a otevřeně. Jakoby z ní ihned cítil, že ona mu může pomoci. Dita je pokojná, citlivá a trpělivá a sezení s ní byla velmi příjemná a uklidňující. A co je nejdůležitější, skutečně jsem vnímala, že se u nás velmi rychle situace zlepšila a začalo nám být oběma zase spolu dobře. Nevěřila bych, že je skutečně možné dojít k takovému zlepšení.

Umístění: jiné místo Jiný

Paní Mgr. Dita Pavlová na mně zapůsobila jako velmi empatická a profesionální. Opravdu se snaží člověku pomoci. Určitě bych jí doporučil.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den je mi 13 let a mám velký problém a to ten že se ve svém věku pořád ještě počurávám a občas se i pokakám. Byl jsem už u mnoha doktorů . Urologie, nefrologie ,neurologie a nanic vážného nepřišli .Nabízeli mamce nějaký hormonální lék ale ten mamina nechce má strach že by to mohlo narušit jiné hormony. Teď od pátku mám od naší dětské doktorky recept na pleny . Mamka je dnes šla vyzvednout a já mam strach že se mi ve škole budou smát že jsem mimino a pochcánek když budu mít pleny. Ale mamka říká že pleny jsou menší ostuda než mokrý a plný kalhoty. A ještě mám jeden dotaz měl bych udajně jít do nemocnice a chci se zeptat zda si musim vzít sebou ty pleny když je mám předepsaný a musim to hlásit sestrám. Mamka chce domluvit náštěvu u psychologa nebo psychiatra ale mam strach co tam semnou budou dělat. Děkuji za odpověď

Ahoj. Chápu Tvoje obavy z návštěvy psychologa nebo psychiatra, zejména pokud jsi u něj nikdy dříve nebyl. Návštěvy psychologa se nemusíš bát. Psycholog si s Tebou a Tvou mamkou bude hlavně povídat. Bude se tě vyptávat na to, co rád děláš, na Tvou rodinu, kamarády, školu, zkrátka bude Tě chtít co nejvíce poznat. Je možné, že Ti dá vyplnit nějaký test nebo dotazník. Ani z toho však nemusíš mít strach, psychologické testy se nehodnotí jako ve škole, žádná odpověď není špatná.

Mgr. Dita Pavlová

• Dobrý den, syn 2,5 nema rád např.na prochazce vybočeni z naučené trasy, přes pomyslnou křižovatku ho musím přenést - 4.kroky, jinak hysterčí, pak jde v pohodě dál. To stejne z lékařů, bojí se jich. I nějaké nové podněty ho vyvedou z míry. Jinak je klidné dite, občas se vztekne ale je to minimálně.
    Návštěva očního lékaře totiž dopadla katastrofálně, brečel jen jsme vešli do budovy, čekárně hysterie, v ordinaci to stejne - nakapano do oci. Kdyz jsme se vraceli po pul hodině, uz byl klidny - nebylo to už nic nového? - v ordinaci chvili klid, pak po něm lékařka chtěla, aby kouknul do přístroje, a řev začal nanovo. Lékařka na nej začala křičet at je zticha a přestane řvát, že to není normální, že s ním mame zajít k psychologovi. Má otazka tedy zní, je jeho chování potřeba konzultovat s psychologem, že by mohl mít nějakou poruchu? Omlouvám se za delší obsah a děkuji předem za odpověď. Hezky den.

Dobrý den,
    chápu, že máte pochybnosti, zda byste neměli vyhledat psychologa. Jsou vaše pochybnosti způsobeny pouze komentářem lékařky? Nebo jste si podobnou otázku položila někdy dříve bez ohledu na popisovanou situaci?

U takto malých dětí je zatím předčasné hovořit o "poruše". Vámi popsané chování může mít více příčin. Posoudit důvody zmíněného chování Vašeho syna nelze na základě Vašeho popisu, ale na základě psychologického vyšetření.

Ptáte se, zda byste syna měla konzultovat s psychologem. Momentem, kdy vyhledat psychologickou pomoc, může být například pocit, že synovo chování významně narušuje vaše běžné každodenní fungování. Je tomu tak ve Vašem případě? Neexistuje žádný předepsaný návod na to, kdy vyhledat psychologa. Něco co jednomu člověku přijde jako důvod k návštěvě psychologa, nemusí jako důvod vyhledání pomoci připadat i druhému člověku. Záleží tedy především na Vás a na tom, jak situaci vnímáte a zvládáte.

Mgr. Dita Pavlová

• Výchovné problémy