Praktický lékař pro dospělé
tř. 2. května 3646, Zlín

Děkuji MUDr. Lacinovi za urgentní vyšetření syna a správnou dg! Byl ochotný a milý! Určitě bych ho doporučila všem svým známým!

Panu MUDr. Lacinovi bych ihned odebral licenci vykonávat praktického lékaře z důvodu zanedbání pracovních a lékařských povinností vůči pacientovi, viz můj případ. Opakovaně jsem navštívil uvedeného lékaře s problémem krvácení a bolesti při stolici, kde dle vyjádření krajské nemocnice mě měl předat do rukou odborníka, což ani jednou neučinil. V ordinaci jsou dlouhé čekací lhůty, protože pan doktor nedodržuje ordinační hodiny a věčně chodí do ordinace pozdě, z důvodu vykonávání druhé profese. Při konzultaci mě vůbec neposlouchal, měl laxní přístup a věnoval se jiným činnostem, jako vyřizování soukromých věci, které nesouvisí s mým případem. Nebral na vědomí vážnost problému a snažil se mě rychle odbýt. Díky tomuhle laxnímu přístupu jsem dlouhodobě trpěl silnou bolestí a bezmocností. Jednoho dne se můj stav hodně zhoršil a nakonec mě rychlá záchranná služba odvezla do nemocnice s 40stýpňovými teplotami, zimnicí, záchvatem a opakovaným krvácením z konečníku. Byl jsem vyšetřován pro podezření infekce neznámého původu. Tam jsem setrval 7 dní a následně byl odeslán zpět k obvodnímu lékaři, kde MUDr. Lacina vůbec nevěnoval propouštěcí zprávě pozornost a ignoroval jednotlivá doporučení z nemocnice, kde jsem měl být u něj dostatečně došetřen a odeslán k odborným lékařům. Ještě několikrát jsem znovu opakoval návštěvy u mého praktického lékaře ze stejných důvodů (silným a opakovaným krvácením z konečníku a silnými bolestmi při vyprazdňování). To už jsem psychicky nevydržel a důrazně jsem mu navrhl řešení problému, kde mi (konečně) bylo vyhověno a byla napsaná doporučenka k odborníkovi. Po mnoha nepříjemných a bolestivých projevech jsem dostál svého žadonění. Nakonec mi byla odborníkem diagnostikována velmi nepříjemná anální fisura (trhlina na konečníku), kde jsem musel jít na rychlou a hodně bolestivou operaci v kompletní anestezii. Je možné, že kdyby pan doktor můj problém nezjednodušoval a věnoval mu patřičnou pozornost a včas mě poslal k odborníkovi, nemusel jsem skončit se čtyřicítkami v nemocnici. Pan doktor MUDr. Lacina často soukromě telefonuje, zajímá se o soukromé záležitosti při vyšetřování pacienta, nedodržuje ordinační dobu, pracuje v teplácích místo lékařského pláště, má vedlejší práci a přitom nestíhá dělat kvalitně tu stávající.
Další problém je, že jsem byl (před měsícem) u něj žádat vyšetření kvůli žádosti o částečný důchod, kdy měl pan doktor dostatek času mou žádost zpracovat a odeslat úřadům, což dodnes neučinil! Byla mi dnes doručena upomínka (výzva) o absolvování lékařské prohlídky a urychlené dodání všech podkladů. Cítím se být poškozený, protože jsem učinil všechny potřebné kroky k vyřízení mého potvrzení a je jen (bohužel) na panu doktorovi, kdy jej zašle zpět na příslušný sociální odbor. Vůbec nechápu, co mu tak dlouho trvá, když má veškeré podklady odevzdané a všechny odborné posudky doložené? Že by nestíhal a nemá čas??? Nezbývá mi nic jiného, než se obrátit na jiného a svědomitějšího doktora, na kterého se mohu spolehnout, a proto uděluji panu doktorovi známku nedostatečně! Takhle jsem si to vážně nepředstavoval. Bohužel je mnoho lidí v mém okolí, včetně OSSZ, co nemá s panem doktorem dobré zkušenosti. Na všechny zde uvedené tvrzení mám odborné lékařské záznamy, které dokumentují mou životní situaci a neschopnost lékaře řešit daný problém, kterému jsem svěřil do rukou svůj život, a kterému jsem věřil. S pozdravem Michal Zlín 29. 08.2016

Pan doktor Lacina, je empatický lékař, skvělý diagnostik, vždy dobře naladěný a ochotný přijet za pacientem domů a udělat pro něj maximum. Skutečnost, že ještě kromě ordinace jezdí se záchrankou, svědčí o tom, že má tuto práci rád a pomoc lidem je u něj na prvním místě. Jestli někomu vadí, že pan doktor píše zápisy ručně, je to směšné, důležité je to jak léčí a ne jak píše. Pane doktore, díky za vás, jste nejlepší.
Vaše pacoška Jana Šochmanová

Pan doktor naprosto bezproblémový, milý, usměvavý. I mě někdy poslal "do háje", když jsem tam byl s blbinama, ale já na rozdíl od jiných, si to umím zpetně přiznat a ne lpět z principu na tom, že je hrozný, jak mi nepofoukal bolístku :-)) Vzpamatujte se lidi.
Jsme u něj celá rodina, podotýkám, že se neznáme, nemáme u něj žádnou protekci apod. a několikrát se stalo, že ve svých činech zašel ochotně mnohem dále, nežli musel a zařídil a zajistil spoustu věcí, se kterými by vás jiní lékaři odeslali jinam a starejte se sami. Diagnosticky precizní, nikdy se u nás nemýlil.
Každopádně nejlépe svědčí o jeho kvalitách to, že v lékaři přeplněném Zlíně je on jeden z mála, který má permanentně plný stav a nebere nové pacienty. Max. jednou za čas, když mu jich pár odejde někam jinam z důvodu, že si doktor sem tam dělá neškodné legrácky, které však pacienta nijak nemohou ohrozit a normálního člověka ani urazit.

Vážím si pana doktora za jeho zkušenosti,ochotu a velkou obětavost.Mnoha lidem pomohl při rychlích zásazích a nikdy neodmítl jít i do rizikových situací.Je to výborný diagnostik s lidským přístupem.Takových lékařů ve Zlíně není mnoho!!!Moc mu děkuji za všechny pacienty,kterým pomohl.

naprosto OK

nemá chybu

Nevím, co proti panu doktorovi máte. Vřele doporučuji a mám s ním pouze ty nejlepší zkušenosti!

Skvělý diagnostik, ovšem spoustu věcí bere na lehkou váhu.

PANA DOKTORA VELMI DOPORUČUJI JE VÝBORNÝ A VELMI ROZUMÍ SVÉ PRÁCÍ K NEMOCNÉMU SE CHOVÁ VELMI VSTŘÍCNĚ NEMUŽU NEŽ DOPORUČIT