• gynekologie a porodnictví

Umístění: Praktický lékař gynekolog Jiný

K panu doktorovi už chodím hezkou řádku let a vždy jsem byla nadmíru spokojená.Nejste jen skvělý lékař,ale i člověk,děkuji.

Umístění: Praktický lékař gynekolog Neplodnost

Ja jsem nesmírně spokojena s panem dr. Graňákem. Do doby než jsem přešla k panu doktorovi, tak bylo prakticky nemožné že bych se někdy mohla stát maminkou a nyní čekáme chlapečka a to po pouhých dvou měsích co jsem přešla od pana Dr. Kováře který mi neustale říkal že jsem v pořádku a to jsme se snažili o miminko 6 let. A to nemluvim o tom že mě jeho Dr. (Slovenka) Která ho zastupovala posilala na různé kontroly hormonální za 5000 kč kde by na mě dělali pokusy, k tomu se ani raději vyjádřovat nechci. Jsem za pana dr. Graňáka vděčná. Bylo to to nejlepší co jsem mohla uďelat.

Dnes jsem s manželkou navštívil pana doktora Graňáka. Nikdy jsem nikde nemusel psát názor na lékaře, ale dnešní dění mě zvedlo ze židle, jak se říká !!! Dá se pochopit a zkousnout, že jste přijmuti o něco později, než-li je doba objednání. Co se však pochopit nedá je komunikace s panem "doktorem". Sestřička je milá a po telefonu vám ochotně vše vysvětlí, avšak při návštěvě je vše úplně jinak !!! Ne, ze strany sestřičky, ale pana doktora. Za "pouhých" 950 Kč jsme v podstatě nic nedostali. Jednu nepovedenou fotku a velmi krátký video záznam i přesto, že mi bylo telefonicky sděleno, že pokud se fotka nepovede či se nebude líbit, můžeme se objednat např. o týden později a nebudeme muset nic platit. Samozřejmě toto možné není !!! Když pan doktor viděl mé nadšení z jeho práce a to opakuji za "pouhých" 950 Kč, přišel mi sdělit, že vše jak má být. Řekl jsem mu, že mám zájem pouze o fotografii, protože telefonicky mi sestřičkou bylo řečeno, že se můžeme na místě rozmyslet, zda-li chceme pouze foto za 280 Kč nebo video a to i přesto, že se bude video nahrávat. Pan doktor odpověděl toto, což mě zcela srazilo k zemi: ,,Přístroj stojí 4 milióny korun, nebudu se drbat 20 minut za 280 Kč". Z této věty si milé nastávající maminky udělejte obrázek a dobře si rozmyslete, zda-li pana "doktora" navštívíte a vyhodíte z okna 950 Kč, tak jako já s manželkou. Doktora totiž nedělá pouze jeho diplom, ale mimo jiné také profesionální přístup, což dle mého názoru v dané chvíli pan Graňák neměl !!! Bureš

Vážený pane Bureš,
Myslím ,že jste ještě předtím, než jste se u nás objednal, plánoval, že ať to dopadne jakkoli , vyvolat konflikt. Prostě lidé jsou různí. Svědčí o tom půlhodinové vyptávání při objednání u sestřičky/zřejmě jste to zkoušel i jinde/, co bude když bude nebo nebude/ I sestřička zde pracuje za mzdu a vše Vám trpělivě a opakovaně vysvětlovala/ Přestože Vaše paní již byla ve 32.- týdnu, kdy toto vyšetření již většina kolegů neprovádí, vyhověl jsem Vám a záznam i foto se povedlo nadstandardně s ohledem na stáří gravidity. DVD jsem zapnul hned poté, kdy jsem viděl, že záznam bude dobrý a nechtěl jsem přijít o krásné záběry.
Nevím, jaké jste měl představy, možná jste si myslel, že při 4D bude záznam 15 min 4D v pohybu, jako tomu bývá např. při fetoskopii nebo v televizi. Zvlášť u tak vysokého těhotenství je vrcholem nasnímání 3D, 4D obličeje, a to se povedlo nadstandardně.
Já jsem s Vámi strávil 20 min, sestřička 30 min, máte velmi slušnou 3D fotku a záznam na dvd nosič a zdá se Vám 950 Kč hodně ? V tom případě nemám co dodat. Asi chápu, proč jste přijel až k nám a nikdo Vám to nechtěl udělat.
Dodatek sestřičky:
Při telefonické konzultaci k objednání se na vyšetření 3D jsem vše možné i nemožné vysvětlila-co vše je potřeba ke kvalitnímu záznamu, jak to chodí, jak se to dá vyřešit když se nám nedaří udělat kvalitní záznam s ohledem na podmínky pro natáčení (poloha plodu, umístění placenty, nedostatek plod.vody apod.další věci ovlivňující kvalitu záznamu) a doporučila návštěvu s ohledem na stáří těhotenství raději dříve než jste požadovali - abychom měli opravdu možnost něco vidět - příp.dotočit záznam později.
U vás resp.u partnerky byly ale podmínky natáčení dobré takže jsme splnili vaše očekávání- odnesli jste si fotku miminka a také natáčení celého záznamu od počátku až do konce.
Opravdu jste měli možnost zvážit jen foto nebo balíček- chtěli jste maximum co můžeme udělat- a to jsme učinili jak píše p.doktor výše.
Také jsem vyšla maximálně vstříc s ohledem na vaše pracovní vytížení a časové možnosti vaše i naše. Čekání na samotný ultrazvuk bylo již minimální.

Dodnes jsem byla vcelku spokojená. Nejsem pacientku takže lékařskou způsobilost hodnotit nemohu a ani bych si to nedovolila. Nicméně má nespokojenost pramení z nabízené služby 3D balíčku. Za cenu 950,- mám jednu slabou fotku a dohromady cca 11minut záznamu (v ceniku je psáno 15-20!). To že je 3D nekvalitní nehodnotím a chápu že je to tou hromadou tuku na břiše a tím i zhoršením echoakustických podminek OK to chápu, že pan doktor to neovlivní. Nicméně když jsem se na tento ne zrovna levný balíček objednávala bylo mi sestrou řečeno že v ceně je i přeměření a převážení miminka. To mi bylo dneska vyvráceno a měla jsem si o to prý říct dopředu načež mi bylo teda...asi při pohledu na můj kyselý obličej nabídnuto že se teda mužů objednat ještě jednou (takze celkem bych toto absolvovala po třetí) Pane doktore můj čas je stejně cenný jako ten váš. Já byla v čekárně přesně na domluvený čas, vaši práci jsem zaplatila a to,že vy jste věčně v časovém skluzu a pak nestíhàte pojišťovnu (tenhle argument mi naprosto vyrazil dech) opravdu není můj problém! Víte ono jednat s lidmi se dá i jinak a pokud vidím, že záznam bude vzhledem ke konstrukci pacientky chabý mohlo by vás napadnout nabízet alternativní řešení v dotočení záznamu aspoň ve 2D s tím, že tu biometrii uděláte automaticky atd prostě cokoliv. Za tuhle cenu se mi chce opravdu brečet a vážně si přijdu okradená a podvedená. Takže za mě určitě nemůžu doporučit tuto službu.
Pěkný den...mě jste ho náležitě zkazil.
Daniela Gorecká

Vážená paní,
u pacientek, u kterých nejsou optimální podmínky pro 3D a 4D záznam a navíc není poloha plodu příznivá, se nespokojujeme s jedním záznamem a domlouváme se na další, stále za jednu cenu./ domníváme se, že toto nedělá většina 4D pracovišť pro záznam těhotné/ Podruhé jste byla na záznamu a opět nebyly vhodné podmínky. Mohu Vám vyfotit ruku jako jiní kolegové a je to hotovo.Já se s tím nespokojím. Normálně se snažím Vám kompenzovat cenu např. 2D záznamem a opakovaným vyšetřením, biometrií apod.
Sestřička Vám sdělila , že biometrie není součástí záznamu, jen na Vaše vyžádání. Vy jste nic neřekla a já se soustředil na 4D záznam. Navíc jsme Vám nabídli bezplatný i třetí záznam, který jste odmítla.
Strávili jsme s Vámi minimálně 25 min, takže uznáte, že nemohu dělat zadarmo, pokud vina není na mé straně a UZ vyšetření stojí ve světě běžně kole 5 tis Kč, a cena UZ přístroje je stejná u nás i jinde ve světě. Odmítla jste třetí Uz vyšetření , tím je určeno,že vaše stížnost je neoprávněná.

Od svého pubertálního věku jsem chodila k jednomu nejmenovanému lékaři, měla jsem spousty problémů, které ten nejmenovaný lékař absolutně nebral v potaz. Vrcholem bylo mé první těhotenství. Byl mi doporučen kamarádkou pan doktor Graňák a od té doby jsou mé návštěvy gynekologa již příjemné a nemám z nich obavy. Díky panu doktorovi již máme i druhé miminko. Jak sestřička, tak pan doktor vždy měli lidský přístup jak ke mně pacientce, tak k celé mé rodině. Pan doktor i sestřička má vyborného pamatováka, i když někdy něco konzultuji pouze telefonicky nebo se objednávám, hned vědí, kdo jsem, ptají se na děti, projevují zájem.
Byla jsem velice nemile překvapena některými názory pacientek. Např. já jsem chtěla darovat oocyty po prvním těhotenství, a ačkoli zrovna pan doktor hledal ženy, které by s dárcovstvím souhlasili, tak jen co zjistil po několika vyšetřeních, že pro mne není vhodné, že by mně mohlo negativně ovlivnit do budoucnosti při početí dalšího dítěte, tak mi to rozmluvil. Takže ze své zkušenosti vím, že pan doktor opravdu soudí podle zdravotního stavu nikoli, že by pořeboval vydělávat na pacientkách, jak některé ženy uvádějí...Určitě bych pana dokrota nevyměnila, a jsem ráda, že mám možnost navštěvovat takového lékaře!

Chodím k panu Graňákovi 6 let a mám dva krásné a zdravé syny.Nikdy sem s ním neměla z ničím problém a nevěřím tady těm hnusným urážkám na doktora a pokud to tak je,tak se to nehodí to tady psát veřejně a odejít od něj když nejste spokojení.Je to taky člověk a né stroj a vševěd!!!!!!Spousta ženám pomohl!!!!!!!!!

Nejsem pacientkou pana doktora Graňáka. Chtěla jsem jen napsat, že mi příjde přinejmenším zvláštní, že pan doktor ve svých reakcích napíše celé jméno své pacientky, popíše ještě detailněji její diagnózu a uvede i její etnický původ. Pane doktore, co zachovávání mlčenlivosti? Je samozřejmě správné, že provozovatel serveru lékařům umožní vyjádřit se k názorům pacientů, ale nemůžete přeci psát takovéhle osobní informace. Pokud paní chce, sama uvede své jméno.

Nechodím k panu Dr. dlouho, ale nemohu si jej vynachválit.Těhotenství nad kterým už zplakali ve špitále objasnil že se jedná o jedno zacházející ale druhé normálně drželo.Teď mám krásného syna.Prohlídky v těhotenství při každé návštěvě s ultrazvukem.Moderní přístup!!!!! A okamžité řešení problému.Vstřícnost i když potřebujete i jen papír.Já mohu jen doporučit.

K p.Doktorovi jsem chodila od své puberty. Nikdy jsem s ním neměla problémy, vždy vše vysvětlil atd. Moje velká nespokojenost začala tehdy, když mi začal nabízet, abych si přivydělala dárcovstvím vajíček. Konstatuji, že ještě nemám děti. Při každé návštěvě se mě ptal jak jsem se rozhodla, že je to super příležitost jak si vydělat peníze, že to absolutně není rizikové, že mi vůbec nic nehrozí. Po dalších návštěvách mi ´´zjisti´´ srůsty, které lze léčit jen jeho laserem, který si pacientka hradí sama. Na tento laser jsem chodila, po asi dvou týdnech jsem skonončila na pohotovosti s nesnesitelnýma bolestma - podle doktrorů drastická ovulace. Samozřejmě mi nikdo neřekl, že je to z laseru, ale všichni doktoři kroutily nad p. Graňákem hlavou a řikali, že pan doktor nemá asi peníze, když takto mate ženy. Po nějaké době šla má kamarádka na preventivní prohlídku k p.Graňákovi a ejhle slečno máte srůsty - zaplaťte si u mě laser a bude vše v pořádku.. Tohle mě přesvědčilo od doktora odejít. Nová paní doktorka mi řekla, že žádné srůsty nemám a že k ní s touto diagnozou od p.Graňáka přišlo hodně pacientů a také když jsem se jí ptala na dárcovství vajíček, řekla že absolutně nedoporučuje, pokud chci mít děti.
Toť vše.

Vážená slečno.
1 dárcovství- je pravda , že v jisté době mne žádal přednosta kliniky Unica v Brně, kdy byl nedostatek dárkyň -vajíček, nyní již není potřeba, mají již dost z brněnských vysokých škol. Proto jsme to nabízel jako bezpečnou metodu, kdy se pomůže těm, jejichž vaječníky již nejsou schopny vyprodukovat vajíčko – oocyt/ je jich stále více v nižším věku- předčasné ovariální selhání, je to v důsledku civilizačních změn, ne darováním 15 či 20 vajíček při darování. Každý cyklus spontánně zaniká několik tisíc vajíček, takže situace je jasná. Většina dárkyň jsou studentky, které neměly ještě dítě. To k Vašemu případu. Nikdy bych Vám nedoporučil něco, co by Vám byť teoreticky mohlo uškodit. Zde citace ohledně diskutované problematiky na stránkách Unicy:

Kdo je dárkyní?

Jsou to mladé ženy, které se dobrovolně přihlásí do centra asistované reprodukce a chtějí pomoci jiným ženám. Nejčastěji se jedná o studentky nebo mladé matky na mateřské dovolené.

Všechny dárkyně musí vždy splňovat přísná kritéria pro darování gamet a embryí dle Americké asociace pro reprodukční medicínu. (Guidelines for oocyte donation of The American Society of Reproductive Medicine, publikovaných v časopise Fertility and Sterility, Vol.77, No. 6, Suppl. 5, June 2002).

Musí být mladší 30 let a mít negativní výsledky vyšetření přenosných infekčních chorob (HIV, syphilis, žloutenky typu B a C, cytomegalovirovou infekci a chlamydie). Samozřejmě musí mít dobrý zdravotní stav a negativní genetické vyšetření.
Bezpečnost stimulace vaječníků
Stimulace vaječníků se v léčbě neplodnosti užívá přes 30 let. Po celou dobu se po celém světě snaží týmy lékařů ověřit, zda tato stimulace nezvyšuje výskyt nádorových onemocnění vaječníků. Výsledky jsou průběžně publikovány. Největší z dlouhodobých studií probíhala přes 20 let v Izraeli. Letos byla zveřejněna na konferenci Singapuru.

Z veškerých dosavadních studií vyplývá, že hormonální stimulace vaječníků neohrožuje pacientky zvýšeným výskytem nádorových onemocnění.
Stimulace vaječníků je považována za bezpečný medicínský postup, který neovlivňuje další zdravotní stav ani plodnost ženy.
Darovaná vajíčka a strach z hormonů při stimulaci
Již samotné slovo hormony vyvolává u mnoha žen obavy a strach. Z tloustnutí, z rakoviny, či z jiných nepředvídaných nepříznivých stavů. Proto je třeba zdůraznit, že negativní vliv na ženu mohou mít pouze estrogeny. Estrogeny přímo ovlivňují mléčnou žlázu v prsu a sliznici děložní, tedy menstruační cyklus. V těchto tkáních mohou za určitých okolností vyvolávat nádorové bujení. Ostatní hormony ženu neohrožují. Při stimulaci vaječníků však žena žádné estrogeny nedostává.

V přirozeném menstruačním cyklu zraje ve vaječníku vajíčko v malém měchýřku, zvaném folikul vlivem hypofyzárního hormonu FSH - Folikuly Stimulujícího Hormonu. Rostoucí folikul produkuje ženský hormon estradiol. Tento estrogen působí nárůst sliznice děložní. Když folikul dosáhne velikosti asi 25 mm, praskne a vajíčko se uvolní, probíhá ovulace. Produkce estradiolu se zastavuje. Hladina estradiolu klesá a u některých žen je tento pokles estrogenů provázen slabým zašpiněním. Z prasklého folikulu vzniká žluté tělísko a to produkuje progesteron, hormon druhé poloviny menstruačního cyklu.

Stimulace vaječníků pro získání vajíček k umělému oplození napodobuje přirozený menstruační cyklus. Vaječníky se pouze stimulují o něco vyšším množstvím FSH, aby vajíček dozrálo více. Při oplození více vajíček se totiž zvyšuje pravděpodobnost vzniku kvalitního embrya a tím se zvyšuje pravděpodobnost úspěšného otěhotnění. Postup stimulace je stejný, ať získaná vajíčka použije žena pro svoje otěhotnění, anebo je daruje jiné ženě jako darovaná vajíčka.

Na vaječnících během této řízené stimulace dozrává více folikulů s vajíčky a tyto folikuly produkují úměrně více estradiolu. Stimulace vaječníků trvá asi 10 dní. Pak jsou folikuly pod ultrazvukovou kontrolou punktovány a vajíčka s folikulární tekutinou jsou odsáta. Tímto momentem končí produkce estradiolu a opět dochází k prudkému poklesu hladin estrogenů.

Žena je tedy vystavena vyšším hladinám estradiolu pouze 6 dní, což nemá žádný významný vliv na její organismus.

Pokud žena otěhotní a vše se zdárně vyvíjí, vyprodukuje placenta v průběhu těhotenství stonásobně vyšší množství estradiolu, než vzniká v průběhu stimulace z vaječníků a žena je vystavena jeho vlivu dvě třetiny těhotenství tj. šest měsíců. Riziko přináší pouze mnohaleté užívání estrogenů v klimakteriu.

Z krátkého, několikadenního vlivu estrogenů nehrozí ani přírůstek na váze, ani riziko rakoviny dělohy či prsu.

2. laser. Laser je v medicíně hojně využíván pro své biologické účinky na lidský organismus, terapeuticky působí opravdu blahodárně a proto se používá hojně v mnoha oborech, např.popáleninová centra, dermatologie, stomatologie, rehabilitace, ortopedie apod.
V gynekologii s ohledem na specifičnost oboru se lékařům moc do toho nechce.
Přístroj je finančně nákladný, opakovaná ošetření za symbolickou částku 100 Kč nebude nikdo dělat. Navíc pořizovací náklady jsou značné. Já v tom vidím jako vynikající doplňkovou neinvazivní léčbu , jejichž výsledky jsou nesporné. Reakce některých lékařů svědčí o neznalosti věci a hodnocení srůstů bagatelizují . Výsledky za 12 let svědčí o téměř 95 procentní účinnosti metody na mnou vybrané a doporučené diagnosy.
Vaši otázku financí jsem částečně zodpověděl ,myslím že nikdo by nevěnovat čas, prostor, materiál, pořizovací hodnoty,práci sestry atd za 100 Kč.
Jsem rád, že pro stavy, kdy klasická medicína není účinná, jak bychom potřebovali, mohu nabídnout tuto elegantní a účinnou metodu pacientkám a nenechat je jen tak, aby se s případnými problémy smířili či dělali opakovaně operativní intervence.
Ještě k Vaší poznámce jestli jsou a nebo nejsou srůsty a k důvodům k léčbě. Když máte potíže/např. bolesti při pohlavním styku/, je to jasné a efekt léčby se dá posoudit, když potíže vymizí,
Někdy ale Vám na UZ ukazuji, že děloha je např. zcela vychýlena z původní polohy a další retrakce vaziva by mohla mít vliv na pohyblivost vejcovodů, jinými slovy na plodnost. V tomto případě je vhodné začít léčbu., i když nemáte potíže.
A ještě k těm penězům.- kdyby mi šlo o peníze, tak dělám těhotenské 4D ultrazvuky a za stejnou dobu mám zhruba 10x víc.

Jsem u pana doktora - nadmíru spokojená. Bála jsem se, že nebudu moct mít děti. A mám dvě krásné. První s velikou pomocí pana doktora ( ne osobní :-D :-D).. Takže k němu chodím ráda a musím napsat - že jse opravdu spokojená. Petra Rosenzweigová

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, může cysta na vaječníku ovlivnit menstruaci?

Může, ale nemusí, je třeba např. s odstupem 2 měsíců Ultrazvukově cystu zkontrolovat, pak další.