Zobrazit ostatní profily chirurgů v okolí

Umístění: jiné místo Operace mozku

Vyjádřit slovy poděkování je někdy velmi obtížné. Zvlášť, když vděk někomu za něco je velmi silný, hluboko uvnitř a bude vás provázet celý život. Zvlášť, když se jedná o člověka, kterého jste nikdy nepotkali a znáte jen jeho jméno. Jmenuje se Radim Lipina a je přednostou Neurochirurgické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava. Lékař, který se ujal operace mozku mé dcery. Trvala několik hodin a byla neodkladná.
Každý rodič zažívá nepopsatelnou úzkost, když je postaven do náhlé a zcela nečekané situace ohrožující život jeho dítěte a nezáleží na tom, že dítě je už dospělé. Večer před plánovanou operací mi volala dcera, že se jí pan přednosta přijel (v neděli!) do nemocnice osobně představit, připravit ji na zákrok, seznámit se s člověkem, jehož život (a to doslova) měl mít za pár hodin v rukou. Pro mou dceru, i pro nás její blízké to znamenalo mnoho, stejně jako kladné reference, které jsme si o lékaři Lipinovi přečetli na těchto stránkách od jeho bývalých pacientů nebo jejich rodičů. Dodalo nám to velkou naději, že vše dobře dopadne. I po operaci měl nad dcerou přednosta Lipina dohled a po týdnu, kdy byla dcera propuštěna domů, se s ní přišel rozloučit. Jeho osobní přístup, jak to dcera popsala, byl fascinující. Vše jsme s ní, její blízcí, prožívali hodinu po hodině, den po dni, a nevycházeli z údivu, jak skvělý personál FNO na JIP neurochirurgie, ale i lůžkovém oddělení má, stejně jako na neurologii.

Vážený pane přednosto Lipino, s velkou úctou a radostí Vám děkuji za veškerou odbornou a lidskou péči (těžko říct, co je na prvním místě), kterou jste poskytl mé dceři, stejně děkuji Vašim kolegům, bez jejichž přispění byste nebyli tým.
Vyjadřuji Vám všem velký obdiv a vděk! Za této situace se hluboce skláním nad profesionalitou i systémem našeho zdravotnictví.

Hodně zdaru Vaší práci!

Se srdečným pozdravem,
Renáta Spisarová Kotík

Umístění: jiné místo Nemoc

Pan docent Lipina je nejlepší ve svém oboru, nejen že má zájem o své pacienty, ale také mi věřil mou nemoc a zachránil mi život, kdyby nebyl on, tak jsem už slepý. Pro nejmenovaného primáře a lékařku jsem byl simulant, ale pan Lipina udělal opravdu celkové vyšetření a tím přišel na to v čem je problém a vezl mě rovnou na sál. Tímto mu chci poděkovat a zbytek by se měl stydět!
Jaromír

Dobrý den, pan docent je špičkový odborník a získal si mne rovněž svým lidským přístupem. Velmi si ho vážím, operace nádoru na mozku dopadla na jedničku.

Odborník, který mě zbavil nesnesitelných bolestí.Čtyři měsíce od operace se cítím naprosto v pořádku. Děkuji a doporučuji

Dobry den jsem velice moc rada ze pan doktor ma jiz take hodnoceni a proto zde musim napsat!Pan doktor Lipina je pan buh.Pred dvema lety nam operoval tehdy rocni dcerku zjistil ze ma hydrocefalus a oznamil nam ze musime podstoupit operaci.Byli jsme z toho v soku ale verili jsme ze u nej jsme v dobrych rukach a tak se i potvrdilo.Jezdime s dcerkou za panem doktorem na pravidelne kontroly a na to ze ma vzdy narvanou cekarnu tak se chova k lidem m oc krasne.Ostatni lekari by si z nej meli vzit priklad!Jsem na takoveho cloveka hrda a smekam pred nim co dokaze...Takovi lide by meli byt nesmrtelni a taky moc stastni a zdravi!!!!!Preji panu Lipinovi aby se mu moc darilo jak v praci tak i v osobnim zivote a aby lide byli vdecni za to co dela...S pozdravem maminka od Natalky Molinove..... :-)