Klínovecká 1407, Ostrov
SADENT dentální centrum s.r.o.

Umístění: SADENT dentální centrum s.r.o.

Pan doktor se ujal mého jedenáctiletého vnuka a nic lepšího se nám nemohlo stát. Je nejen skvělý lékař, který má profesionální přístup, příjemné vystupování, ale je i výborný psycholog. Je to jediný lékař, ke kterému se můj vnuk vždy těší. Je to člověk na svém místě. Vždy vše trpělivě vysvětlí a jeho práce je precizní. Velmi si jeho práce a jeho osoby vážíme. Přála bych si, aby takových lékařů bylo více.

K panu doktorovi jsem chodila s celou rodinou od malička. Vždy byl dost ukecaný, arogantní, egoistický, ale svou práci dělal pečlivě a poctivě. Zuby jsem měla zdravé a věděla jsem, že se mohu na jeho péči spolehnout.
Poté, co jsem trochu vyrostla a bylo mi něco přes dvacet, měl pan doktor vůči mě dost zvláštní poznámky, že pokud si nečistím mezizubní prostory mezizubním kartáčkem, tak je to jako bych se nemyla mezi nohama. Pak už se mnou ani nekonzultoval vytrhnutí osmičky a prostě mi nechal napsat, že to tak bude, o tom jsem se dozvěděla až v recepci. Tohle už bylo opravdu moc a odešla jsem.
Když jednou můj tatínek přinesl lístek od doktora, měl tam napsané dvě plomby, ale p. Šantora mu dělal pouze jednu a přestože je amalgámová, nechal si ji pořádně zaplatit.
Ať se bavíte s kýmkoliv a řeknete, že jste chodili k němu, hned řekne: "To je ten drahej, že jo?" Což je naprosto přesné. Takže přes veškerou dobrou péči, kterou nabízel, jsem více než ráda, že jsem odešla. Jeho chování k pacientům je alarmující, je k nim drzý, povýšený a vymáčkne z nich všechno, co je a slyšela jsem, že i to, na co nemá právo. A to jsem bohužel slyšela z více zdrojů.

Přestože jsem měla už předchozího zubaře velmi šikovného, s jedním zubem si delší trochu dobu nevěděl rady, a proto jsem se na doporučení objednala k panu zubaři Šantorovi. Bolestivý zub ihned identifikoval jako odumřelý, vyčistil mi kanálek a dal se do průzkumu dalších zubů. Během druhé návštěvy mi udělal několik menších oprav, vyměnil jednu velkou plombu a zcela nečekaně rovnou vytrhnul jednu osmičku. Bylo to trochu překvapivé, ale pro mě velmi vhodně zvolený přístup. Bez jakéhokoli předchozího strachu byla po opíchnutí během 20 vteřin osmička venku. Hojení proběhlo rychle a vcelku bezbolestně, takže na další osmičku jsem se vůbec nebála jít. Ta byla venku snad ještě rychleji než ta první a už druhý den jsem necítila vůbec žádnou bolest. Pan doktor je vždy velmi příjemný, každý svůj krok mi srozumitelně vysvětlí a během ošetřování se ještě dozvím zajímavé informace ze světa stomatologie :-) S velmi profesionálním a příjemným přístupem se setkám pokaždé i na recepci. S lepší zubní ordinací jsem se ještě nesetkala, a to mám zkušenost se čtyřmi. Vřele doporučuji.

Chodíval jsem k panu Šantorovi pravidelně. Pak jsem ale odjel do Anglie a mnoho let jsem se u zubaře ani neukázal. Pak začali moje problémy. Nemohl jsem se ani pořádně najíst. Tak jsem vyhledat zubaře v Anglii. Po první návštěvě, při které zubařka stihla za 15 minut odvrtat 3 kazy i s anestezii jsem pochopil, že je něco špatně. Po zákroku "zubařky,, dva ze tří vrtaných zubu odumřeli. Nehledně na následné bolesti. Při dovolené v Čechách jsem opět vyhledal služby pana doktora Šantory. Ten dal můj chrup po mnoho návštěvách opět do pořádku. Celkem jsem zaplatil okolo 50000. Ale nelituji jediné koruny za péči, kterou jsem dostal. Za češ panu Šantorovi velice děkuji.

Přeji pěkný den,
protože nejsem lékář ani z blízkého oboru, mohu jen řící,že cítím pana Šantoru jako dobrého zubaře, leč se zvláštním vytříbeným chováním, ne mně vždy blízké. Snad kvalita jeho práce odpovídá i cenové kalkulaci, protože
už jsem párkrát stál jak opařený a dle mého názoru a porovnání za některé zákroky jinde, je občas cena neskutečně vysoká.Takže se už porozhlížím jinde.

Velmi přísný, ale také velmi precizní a dobrý lékař

kvalitní práce velmi spokojenná s celým jeho týmem

ochotný, poctivý, není víc co dodat, pomohl mi když jsem byla v Krušných horách na dovolené

Nejlepší zubař, kterého jsem kdy poznala. Je velmi pečlivý a nic nezanedbá, jako jeho kolegové, třeba z Jáchymova!

Vážená matko od syna,kterému "trhali" zub.
I lékaři jsou jenom lidi.Krvácení snad nebylo snad tak vážné,aby Váš syn vykrvácel.
Víte ale v jaké situaci se lékař nacházel,když jste mu volali?Nemohl být třeba natolik zaneprázdněn,že mohl být v tak velkém pracovním presu,že to opravdu nemohl zvládnout?Vžijte se do situace,že jste mohla být na křesle Vy,mohla jste mít něco rozděláno a mohla nastat obdobná situace.Co by Vám měl lékař jako pacientce říci,co by měl udělat s Vámi?Určitě i Vy znáte v osobním životě situaci,kdy absolutně nemůžete,situace je neřešitelná.Některé výkony prostě nelze přerušit.Lékaři nejsou stroje,které musí pracovat až do padnutí.
Pokud ale nejste spokojena,je nejlepší si najít jiného lékaře.Zubařů,kteří budouochotni Vašeho syna vzít do péče je přeci dost.Jsem také zubař.

18 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, (neznám číslování zubů tak to tak nějak popíši) na dolních zubech na pravé straně za poslední stoličkou kde už žádný zub není tak mám asi obtisknutý horní zub nebo nevím, na pohmat jde cítit že to rovné není a zároveň to na pohmat nebo při skousnutí bolí. Když jsem si zkoušel mobilem zasvítit do pusy a vyfotit to tak tam bylo taky něco ale nešlo to vidět moc zřetelně. Takže moje otázka je co by se s tím dalo dělat. Děkuji, přeji pěkný zbytek den.

Pravděpodobně se Vám v tom místě prořezává dolní 8 a horní tlačí ve skusu do sliznice.Ale dle RTG diagnozu nelze určit.Není to nic závažného,ale mohlo by to začít bolet.Kontaktujte svého zubního lékaře.

MUDr. Petr Šantora

• Dobrý deň, potrebovala som novú korunku,pani doktorka urobila odtlačky ale veľmi zbrúsila pahýĺ a nová korunku nemá na čom držať, potrebujem urobiť tŕň a novú korunku, je to reklamácia a kto to má platiť?

Preparace zubům pro korunky má být šetrná a co nejméně devastující. Obroušené stěny zubu by měly mít rozbíhavost ke krčku pod úhlem 4-6°.Váš stav by však mohl posoudit jen znalec pro protetickou stomatologii příslušné Oblastní stomatologické komory (ve které je Vaše pí.dr. členkou )na základě Vaší stížnosti.

MUDr. Petr Šantora