Další dostupný termín:

Psychoterapie • 1 000 Kč +5 Více

Psychoterapie dětí a dospívajících • 1 000 Kč

Psychoterapie dětí a mladistvých • 1 000 Kč

Rodinné psychoterapie • 1 500 Kč

Působím jako psycholog, psychoterapeut, manželský (partnerský) a rodinný poradce. Jsem absolvent akreditovaného dlouhodobého psychoterapeutického výcv...

• deprese
  • generalizované úzkostné poruchy
  • pocit "že už nevíte jak dál" nebo "že to nezvládáte"

Ukončené školy

Rozvodové poradenství (individuální)

Rozvodové poradenství (párové)

1 200 Kč

Umístění: Mgr. Petr Doležal

Ze začátku jsem od sezení nic nečekala a vlastně jsem ani nevěděla, co očekávat chci a už vůbec ne říct svoje problémy někomu, koho neznám, ale po pár sezeních jsem si zvykla a byla jsem schopna mluvit téměř o čemkoliv.

Některé otázky byly položeny tak, že jsem na ně někdy nedokázala odpovědět hned, což mi zase dalo důvod k zamyšlení se nad problémy a zjistit, odkud vlastně přicházejí. Díky panu Doležalovi jsem našla způsob jak se zamyslet nad svými myšlenkami, a i když jsem byla občas z toho zmatená, nakonec to všechno do sebe zapadlo.

Sice je to už přes půl roku, co jsem zde byla naposledy, ale občas si na sezení vzpomenu a musím říct, že mi to někdy i chybí (v dobrém slova smyslu). Některé rady mi určitě budou nápomocny po celý život, protože teď už budu vědět, jak s nimi naložit :)

Umístění: Mgr. Petr Doležal, psychologie a psychoterapie, Zlín

Na sezení jsem šla s klasickými pocity mileniálky, že mi něco je a vlastně úplně nevím co. Díky Petrovi jsem si srovnala svoji pozici v životě a dozvěděla se o sobě i o světě nové věci, které mi dodaly prostě jenom klid, který jsem nemohla už dlouho najít. Určitě i pokud jen máte takový ten pocit, že "nic hrozného se vám přece neděje a psychologa nepotřebujete, ale stejně se necítíte být sami sebou", doporučuji Petra navštívit. Byla to příjemná dřina a mám opravdu pocit, že jsem s jeho pomocí udělala pro sebe velký kus práce, ze kterého můžu celý život těžit. A ještě nosí na sezení košile, což je příjemný hlavně pro lidi, co dělají do designu jako já. (Abych v tom nenechala jenom ten patos :))

Mgr. Petr Doležal

Magdo, tak jestli z našich setkání budete čerpat celý život, bude to víc, než můžu doufat i v těch nejoptimističtějších chvilkách :). Děkuji za velmi podnětnou spolupráci a ochotu zůstat otevřená, bez tlaku na nějaké jasně definované výsledky a zkoumat co z toho vzejde, bylo to osvěžující!

A nezapomeňte prosím na přetváření světa ve prospěch mé dcery! :)

A já se teď budu snažit pravidelně košile žehlit, abych teda někoho nezklamal obnošeným svetrem či vytahaným tričkem :))

Mějte se fajn!

Petr

Umístění: Mgr. Petr Doležal Partnerské vztahy

Díky Petrovi jsem se měl možnost podívat na moji situaci z různých pohledů. Tyto perspektivy bych sám nedokázal vidět. Vedení Petra bylo zásadní.

Po necelých 6 měsících a 7 terapiích odcházím spokojen, v síle a sebevědomí :)

Děkuji
Tomáš Mejzlík

Mgr. Petr Doležal

To jsem rád Tomáši :) Bylo pro mě inspirující s Vámi spolupracovat. Otevřenost s jakou jste přistupoval ke zkoumání sebe sama a k podnětům, které přicházely mně samotnému dodávala chuť zůstat otevřený. Ukazoval jste, mimo jiné, že mužská síla/energie může mít mnoho podob. Vaši definici blahobytu si budu myslím připomínat dlouho a tu a tam s ní i někoho inspiruji :)

Mějte se dobře!

Petr

Umístění: Mgr. Petr Doležal

Velmi dlouho jsem se odhodlávala najít si vhodného terapeuta a asi jako každý člověk, který nad tímto uvažuje, jsem se obávala stereotypů, které nám mnohdy podsouvá společnost. Naneštěstí jsem narazila na výborné reference na Petra Doležala, který v realitě ještě více předčil moje očekávání a utvrdil mě v tom, že terapie není ostudou, ale pomocnou rukou a popostrčením k nesnadným rozhodnutím se posunout.
Naše sezení trvala přibližně půl roku v době, kdy jsem čelila vztahovým, pracovním i dalším problémům. Nacházela jsem se na rozcestí, které jsem dokázala rozklíčovat až díky často „nepříjemnému“ kladení správných otázek stále dokola, dokud jsem nedokázala definovat jasně svoje pocity a potřeby. Ať už jsem se na našich sezeních smála nebo plakala, vždy jsem odcházela s novým úkolem a pocitem, že více vím, co chci a co naopak nechci. Pohodová atmosféra, prostředí i Petrův humor mi pomohly snáze otevřít i nepříjemná a bolestivá témata.
Když se znovu podívám do minulosti, měla naše sezení smysl a obrovsky mě posunula a podpořila udělat těžká rozhodnutí, ale především kroky vpřed, i když nebyly snadné. Teď se cítím po dlouhé době spokojená, vyrovnanější a připravenější čelit pro mě dříve nepředstavitelným situacím.
Ještě jednou Vám Petře děkuji za vše! Dělejte svou práci dál tímto úžasným způsobem. Já Vás mohu 100% doporučit jako skvělého terapeuta!
Iveta

Mgr. Petr Doležal

Iveto, děkuji za zevrubné shrnutí! Šla jste do toho s odvahou se otevřít a odhodláním věci postupně měnit. Je pro mě velkou radostí, že jsem Vám mohl nějak nápomocen, přeci jen ten životní start jste lehký neměla! Děkuji za to, že jsem na chvíli mohl být součástí změn, které děláte.

Přeji hodně zdaru (a úspěšné zvládání nezdarů) ve Vašem dalším životě!

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Mgr. Petr Doležal osobní psychoterapie

Jsem opravdu nadšená. U terapeutů je to hodně i o tom si najít takového, který vám osobně bude sedět. Líbí se mi, že si žádá o zpětnou vazbu po každém sezení. Povahově i přístupem mi velmi sedí pan Doležal. Je navíc ještě vtipný a pomohl mi s tím, co jsem potřebovala, takže jsem velmi spokojená a těším se na další sezení. Určitě můžu pana Doležala doporučit.

Mgr. Petr Doležal

Děkuji za komentář Ha Tran :) potěší dvakrát tím, že Vám naše spolupráce dává smysl už takto z počátku. Věřím, že bude produktivní a příjemní i nadále. Hodně Vaší zásluhou, musím říct. Sbírejte bludišťáky! ;)

Umístění: Mgr. Petr Doležal

Pána Doležala som navštívil po dlhšom depresívnom období, z ktorého som sa nevedel niekoľko mesiacov dostať. Začalo sa to rozchodom s priateľkou, a neskôr nieslo až do úplnej nechuti normálne fungovať.

Spočiatku to bolo chaotické, nevedel som o čom rozprávať a tak som rozprával o všetkom, a p. Doležal sa v tom snažil navigovať a rozpoznávať skutočné problémy.

Neskôr sme prichádzali na pravé príčiny problémov, najmä vďaka dobre miereným podnetom a otázkám p. Doležala, ktoré ma nechali niekedy dlho sa nad nimi zamýšľať.

Po niekoľkých mesiacoch terapie som konečne cítil že už je všetko v poriadku dlhodobo a vedel som že za to môžem vďačiť aj p. Doležalovi. Určite odporúčam. Inak veľmi príjemné prostredie i osobnosť.

Mgr. Petr Doležal

Děkuji za komentář Lukáši. Jak jsem Vám psal již v e-mailu, myslím, že jste na sezeních dokázal identifikovat co potřebujete dělat, abyste mohl v minulosti podobné situace zvládat více podle svých přestav, ale také i to, co potřebujete/chcete dělat nyní, abyste vedl život jaký momentálně chcete. Dobře se mi s Vámi spolupracovalo i proto, že jste k celému procesu sám přistupoval aktivně a neočekával jste, že to někdo (já) odpracuje za Vás.

Mějte se dobře a ať se Vám daří.

Umístění: Mgr. Petr Doležal Párová terapie

Petr Doležal má mé uznání, má cit na důležité otázky a šel tím správným směrem. I když jsme manželství bohužel nakonec neudrželi, tak párovou terapii vnímám jako zcela zásadní na naší cestě ...

Mgr. Petr Doležal

Děkuji za komentář, Vojto. Spolupráce s vámi byla inspirativní i v tom smyslu, že mi zase jednou připomněla, že párová práce může mít význam, i když se partnerský vztah nepodaří udržet. Doufám, že se vám oběma bude do budoucna dařit a budete se mít dobře.

Umístění: Mgr. Petr Doležal

Empatický terapeut s lidským přístupem. Vycházel mi vstříc od prvního sezení, dával mi prostor, když jsem potřebovala pauzu, a popichoval těmi správnými otázkami, když jsem se na něčem zasekla. Umí naslouchat a nenuceně postrkovat k řešení.

Docházela jsem na terapii půl roku a občas odcházela s úsměvěm, jindy s pláčem, ale vždy s pocitem, že mi sezení pomáhají a že se někam posunuju. Díky jeho trpělivosti a upřímnému zájmu mi nedělalo problém bavit se o tématech, o kterých jsem dřív nebyla schopná mluvit.

Oceňuji i příjemné zázemí poradny, kde jsem se cítila velmi uvolněně. Můžu jen doporučit a moc poděkovat za sezení.

Mgr. Petr Doležal

Děkuji za komentář. Jsem rád, že i odstupem času hodnotíte naši spolupráci pozitivně. Doufám, že se Vám v životě daří a zvládáte se popasovat s tím co přichází.

K panu Doležalovi jsem se objednala s konkrétním problémem, který mi ztěžoval mé studium. Po úvodní schůzce, na které mě vyslechl a doptal se případně na podrobnosti mého problému, mi navrhl dvě možnosti přístupu - konkrétní řešení jen dané specifické situace nebo komplexnější přístup, protože daný problém měl souvislost i s jinými situacemi v běžném životě. I v průběhu další terapie si člověk může říct, čemu by se chtěl konkrétně věnovat, co ho v dané chvíli nejvíc trápí, není to striktně dané. Celou terapii hodnotím velmi kladně, cítila jsem se na sezení příjemně a za pomoci doplňujících otázek ze strany pana Doležala jsem našla nová témata k zamyšlení a jiný pohled na věc. Když jsem nevěděla, jak na otázku odpovědět, byla mi položena jiná nebo vysvětleno, kam tím směřuje. Děkuji moc za příjemnou spolupráci!

Mgr. Petr Doležal

Hanko, děkuji za komentář. Jsem rád, že jsem Vám mohl svým drobným dílem pomoci. Děkuji za ochotu zamyslet se nad problémem z různých perspektiv a třeba hledat i širší souvislosti. V tom jsem vnímal i Váš velký vklad. Věřím, že se Vám bude i nadále dařit a třeba se jednou potkáme v opačných rolích, kdy Vy budete pomáhat mě :) Ať se Vám daří a máte se fajn!

Pan Doležal nám pomáhal řešit nějaké problémové momenty v manželském vztahu. Oceňuji jak přístup, ve kterém trpělivě spolu s námi hledal co je vlastně problémem, tak výsledek - docela jsme si dokázali posílit pozitivní a zvládat ty problematičtější rysy našeho soužití. Mohu (a manželka právě volá můžeme) doporučit.

Mgr. Petr Doležal

Děkuji za komentář. Doufám že se Vám se ženou a ostatními členy rodiny stále daří :). Pro mě to byla zajímavá spolupráce a oceňoval jsem trpělivost s jakou jste hledali odpovědi a zkoušeli, byť třeba drobné, změny. V tom pro mě byla práce s vámi i inspirující.

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Vážený pane Doležale,
    již delší dobu mně trápí pocity úzkosti, méněcennosti a celkově nejsem se svým životem spokojená. Již dříve jsem docházela na psychoterapii kvůli úzkostem, kde mi diagnostikovali panickou poruchu, která pramení již z dětství. Pomohlo mi to. Ale nyní bych se ráda obrátila na Vás. Momentálně mě trápí velká bolest z rozhodu, který se uskutečnil už před půl rokem. Do nedávna jsem byla v pohodě, protože jsem věděla, že tak to bylo správné, že v takovém vztahu, který mi spíše bral, než dával, žít nechci. Nyní se ve mně něco zlomilo a nemůžu se s tím stále vyrovnat. Jsem neustále v depresi a úzkostech. Chci to změnit a tak se obracím na Vás. Ráda bych k Vám docházela na terapii. Našel byste pro mně nějaký nejbližší termín? Moc děkuji za odpověď. Lenka

Dobrý den,

určitě se můžeme nějak domluvit. Napište mi prosím e-mail na adresu dolezal.cz@gmail.com a zkusíme nějaký termín vymyslet.

Petr Doležal

• Dobry den pane magistre,

mam takovy problem. S manzelkou jsme meli (a vlastne stale mame) naplanovanou budoucnost. Dum, stehovani, dite. Sice to bude misty obtizne, ale dava/lo mn2 to cele smysl.
    Manzelka je tehotna (bohuzel s komplikacemi) a od te doby mam plnou hlavu "co-kdyz" myslenek, mnohdy az absurdnich resp. primo desivych. Nejak se nemuzu soustredit ani na praci a porad mam v hlave tyto obtezujici myslenky. . Jsem tim padem hodne stresovany a timto stavem moc nepomuzu manzelce. Chtel bych se zacit tesit na to, co prijde, ale zatim se toho jen desim. Myslite, ze byste mne mohl nejak pomoct?
    Dekuji

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Ano s těmito obtížemi je možné se ke mně objednat.

• deprese
  • generalizované úzkostné poruchy
  • pocit "že už nevíte jak dál" nebo "že to nezvládáte"

Ukončené školy

• Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studii, psychologie