Přijímám: dospělí, děti od 12 let

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Nejčastěji hledané služby

Mgr. Petr Doležal, psychologie a psychoterapie, Zlín

VZHLEDEM K MOMENTÁLNÍMU NAPLNĚNÍ KAPACITY NEMOHU V TUTO CHVÍLI PŘIJÍMAT NOVÉ KLIENTY. KONTAKTOVAT MŮŽETE KOLEGY Z V MEZIČASE: https://vmezicase.cz/
...

Léčené nemoci

Zobrazit všechny léčené nemoci

• psychoterapie

Umístění: Mgr. Petr Doležal, psychologie a psychoterapie, Zlín psychoterapie

K Petrovi jsem chodila asi 3 roky. Řekla bych, že jsme si sedli už od začátku, proto jsem neměla problém se mu svěřovat. Bylo super mít jednou týdně takový "ostrov bezpečí", kde můžu mluvit o čemkoliv a mít někoho, kdo mě vyslechne, neodsoudí, podpoří, navede na správnou cestu a s kým se můžu zasmát a před kým si taky můžu pobrečet. Petr má skvělý smysl pro humor, je optimista, umí naslouchat a pro klienty udělá vše, co je v jeho silách. Je vždycky rád za zpětnou vazbu a snaží se na sobě neustále pracovat. Pomohl mi nahlížet na problémy z nových úhlů, dodával mi odvahu čelit novým výzvám a mírnil můj negativní pohled na sebe. Terapii s Petrem vnímám jako klíčový bod v mém seberozvoji a ráda na ni vzpomínám.

Moc děkujeme panu Doležalovi za rodinné sezení. Bylo vedeno ve velmi pozitivním duchu i přes některé naše negativní zážitky uvnitř rodiny. Pan Doležal je opravdu odborník. Skvěle naslouchá, vše krásně vysvětlí a pomůže člověku pochopit, proč se v životě dějí různé situace, které někdy nechápeme. Podívat se svět jinýma očima. Pochopit své reakce a taky to, jak můžou působit na okolí. Sezení probíhaly velmi spontánně, chvílemi jsem si připadala jako s kamarádem na kafíčku :-)

Umístění: Mgr. Petr Doležal, psychologie a psychoterapie, Zlín partnerská psychoterapie

Pane Doležale, v první řadě bych Vám chtěla poděkovat za to, že jste nám pomohl "zachránit" náš vztah, který je nyní navzdory všemu lepší, než kdy byl. Jsou to už asi 4 měsíce od naší poslední terapie a musím říct, ze není týdne, kdy bych si na vás nevzpomněla nebo vás nedoporučila svým známým. Bylo pro mě těžké představit si, že už nebudeme v terapiích pokračovat a že na "to" budeme sami. Dal jste nám ale návod na to, jak to zvládnout, jak být zase tým, a my jsme to zvladli. Pokračují nyní intenzivně s paní terapeutkou kterou jste mi doporucil pro mou další cestu a jsem velmi vděčná, že se nyní i když mi není vůbec nejlépe mohu opřít o náš vztah s partnerem, který je díky vám (a nám ) pevný. Moc na vás oba vzpomínáme, byl jste jako náš kamarád, které mu jsme mohli vše říct, měli podobný humor a je nám po vás i smutno. Sezení s vámi probíhaly s takovou lehkostí a dozvěděli jsme se o sobě tolik věcí, zároveň se ale řešila i bolestivá témata, na které už jsme ale nebyli sami a já vím, že na ně nebudeme sami ani kdyby přišly v budoucnu. Víme, že se na vás můžeme obrátit a zase si společně pobrečet, zasmát se a dozvědět se praktické tipy na zlepšení našeho vztahu. Jste opravdu člověk na správném místě a vaše práce s lidmi a různými typy lidí je úžasná. Moc vám dekuji za vše, nikdy bych nevěřila, že se budu sama od sebe lidem zmiňovat, že za sebou máme párovku, ale je tomu opravdu tak, já se tím dokonce chlubím, protože jít k vám bylo jedno z nejlepších rozhodnutí a rozhodně nejlépe investované penize do seberozvoje. Je mi po vás smutno, doufám, že se ještě někdy všichni uvidíme.

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Mgr. Petr Doležal, psychologie a psychoterapie, Zlín psychologické poradenství

Teď po roce od terapie je mi stále mnohem lépe než rok před terapií :-) Velice děkuji. V těchto oborech je důležitá jak schopnost, tak i osobnost. Obojí bylo obohacující, a ještě dnes ze sezení čerpám. Ale především došlo k velmi jemným změnám, které fungují! S úctou a poděkováním.

Mgr. Petr Doležal, Ph.D.

Zdravím! Že to drží i po roce, to je víc než bych si mohl přát! Díky za zmínku o jemných změnách, které fungují, pomáhá mi to být trpělivý s ostatními klienty a věřit v ty jemné změny.

Doufám, že se nadále cítíte lépe. Zavzpomínat na naši společnou práci bylo fajn! Mnoho momentů pro mě mělo sílu. Teda za předpokladu, že jsem ty iniciály přiřadil správně :)

S úctou a respektem k práci se sebou, v rodině i práci v prací

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Po první konzultaci mám velmi dobrý dojem, až bude konzultací více, napíši
určitě více. Pan Petr se snaží pomoci a to je to, co potřebuji.

Mgr. Petr Doležal, Ph.D.

děkuji za pozitivní komentář hned po první návštěvě. Jsem rád, že se nám spolupráce nakonec vydařila a Vám je nyní lépe. Byla radost s Vámi spolupracovat! Přeji mnoho radosti s vnuky i pejsky!

Umístění: Mgr. Petr Doležal psychologické poradenství

Pan doktor je člověk na svém místě. Empatický, profesionální, bylo až překvapivě snadné se mu svěřit. Každé sezení mě posunulo dál, protože díky jeho položeným otázkám jsem nahlédla na věc z jiného úhlu, pochopila určité souvislosti a dokázala je zpracovat. Jeho kontakt si určitě nechávám v diáři pro případné budoucí použití, protože terapie mi pomohla a je jen škoda, že jsem se neodhodlala ho kontaktovat dříve.

Mgr. Petr Doležal, Ph.D.

díky za pozitivní recenzi! Bylo inspirující sledovat jak přemýšlíte a pracujete se svým vztahem k partnerovi i dítěti, stejně jako se svými obavami a strachy. Mějte se dobře!

Umístění: Mgr. Petr Doležal

Pan Doležal je člověk na svém místě. Navštívila jsem ho v nelehké životní situaci, kdy jsem řešila vztahové problémy a nevěděla jsem, jak se se vším vyrovnat.

Pomohl mi vidět problematiku z jineho úhlu a díky tomu jsem měla možnost přemýšlet, jak dál. Po každém sezení jsem se cítila mnohem lépe a klidně.

Budu jen doufat, že navede tím správným směrem i ostatní pacienty jako mě.

Děkuji.

Mgr. Petr Doležal, Ph.D.

děkuji za komentář. Já taky díky, že jsem mohl být součástí toho důležitého období. Je vždycky inspirující vidět, jak někdo dělá velké změny. Že se jich možná nejde úplně nebát, ale že s chutí a odvahou zkoumat ty změny a sebe v nich, může přinést ovoce. Tak snad to dobře dopadlo :)

Umístění: Mgr. Petr Doležal

Ze začátku jsem od sezení nic nečekala a vlastně jsem ani nevěděla, co očekávat chci a už vůbec ne říct svoje problémy někomu, koho neznám, ale po pár sezeních jsem si zvykla a byla jsem schopna mluvit téměř o čemkoliv.

Některé otázky byly položeny tak, že jsem na ně někdy nedokázala odpovědět hned, což mi zase dalo důvod k zamyšlení se nad problémy a zjistit, odkud vlastně přicházejí. Díky panu Doležalovi jsem našla způsob jak se zamyslet nad svými myšlenkami, a i když jsem byla občas z toho zmatená, nakonec to všechno do sebe zapadlo.

Sice je to už přes půl roku, co jsem zde byla naposledy, ale občas si na sezení vzpomenu a musím říct, že mi to někdy i chybí (v dobrém slova smyslu). Některé rady mi určitě budou nápomocny po celý život, protože teď už budu vědět, jak s nimi naložit :)

Mgr. Petr Doležal, Ph.D.

děkuji za hodnocení. Jsem rád, že některé otázky zvládly uzrát. Možná to ani jinak nejde, ale je to pro mě i důležitá zpětná vazba. Že někdy možná trochu předbíhám nebo nejsem úplně srozumitelný. Díky, že jste i přes to v procesu vydržela dotáhla jej dál :) Snad se i teď máte dobře, když zase nejde cestovat ...

Umístění: Mgr. Petr Doležal, psychologie a psychoterapie, Zlín

Na sezení jsem šla s klasickými pocity mileniálky, že mi něco je a vlastně úplně nevím co. Díky Petrovi jsem si srovnala svoji pozici v životě a dozvěděla se o sobě i o světě nové věci, které mi dodaly prostě jenom klid, který jsem nemohla už dlouho najít. Určitě i pokud jen máte takový ten pocit, že "nic hrozného se vám přece neděje a psychologa nepotřebujete, ale stejně se necítíte být sami sebou", doporučuji Petra navštívit. Byla to příjemná dřina a mám opravdu pocit, že jsem s jeho pomocí udělala pro sebe velký kus práce, ze kterého můžu celý život těžit. A ještě nosí na sezení košile, což je příjemný hlavně pro lidi, co dělají do designu jako já. (Abych v tom nenechala jenom ten patos :))

Mgr. Petr Doležal, Ph.D.

Magdo, tak jestli z našich setkání budete čerpat celý život, bude to víc, než můžu doufat i v těch nejoptimističtějších chvilkách :). Děkuji za velmi podnětnou spolupráci a ochotu zůstat otevřená, bez tlaku na nějaké jasně definované výsledky a zkoumat co z toho vzejde, bylo to osvěžující!

A nezapomeňte prosím na přetváření světa ve prospěch mé dcery! :)

A já se teď budu snažit pravidelně košile žehlit, abych teda někoho nezklamal obnošeným svetrem či vytahaným tričkem :))

Mějte se fajn!

Petr

Umístění: Mgr. Petr Doležal Partnerské vztahy

Díky Petrovi jsem se měl možnost podívat na moji situaci z různých pohledů. Tyto perspektivy bych sám nedokázal vidět. Vedení Petra bylo zásadní.

Po necelých 6 měsících a 7 terapiích odcházím spokojen, v síle a sebevědomí :)

Děkuji
Tomáš Mejzlík

Mgr. Petr Doležal, Ph.D.

To jsem rád Tomáši :) Bylo pro mě inspirující s Vámi spolupracovat. Otevřenost s jakou jste přistupoval ke zkoumání sebe sama a k podnětům, které přicházely mně samotnému dodávala chuť zůstat otevřený. Ukazoval jste, mimo jiné, že mužská síla/energie může mít mnoho podob. Vaši definici blahobytu si budu myslím připomínat dlouho a tu a tam s ní i někoho inspiruji :)

Mějte se dobře!

Petr

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Vážený pane Doležale,
již delší dobu mně trápí pocity úzkosti, méněcennosti a celkově nejsem se svým životem spokojená. Již dříve jsem docházela na psychoterapii kvůli úzkostem, kde mi diagnostikovali panickou poruchu, která pramení již z dětství. Pomohlo mi to. Ale nyní bych se ráda obrátila na Vás. Momentálně mě trápí velká bolest z rozhodu, který se uskutečnil už před půl rokem. Do nedávna jsem byla v pohodě, protože jsem věděla, že tak to bylo správné, že v takovém vztahu, který mi spíše bral, než dával, žít nechci. Nyní se ve mně něco zlomilo a nemůžu se s tím stále vyrovnat. Jsem neustále v depresi a úzkostech. Chci to změnit a tak se obracím na Vás. Ráda bych k Vám docházela na terapii. Našel byste pro mně nějaký nejbližší termín? Moc děkuji za odpověď. Lenka

určitě se můžeme nějak domluvit. Napište mi prosím e-mail na adresu dolezal.cz@gmail.com a zkusíme nějaký termín vymyslet.

Dobry den pane magistre,

mam takovy problem. S manzelkou jsme meli (a vlastne stale mame) naplanovanou budoucnost. Dum, stehovani, dite. Sice to bude misty obtizne, ale dava/lo mn2 to cele smysl.
Manzelka je tehotna (bohuzel s komplikacemi) a od te doby mam plnou hlavu "co-kdyz" myslenek, mnohdy az absurdnich resp. primo desivych. Nejak se nemuzu soustredit ani na praci a porad mam v hlave tyto obtezujici myslenky. . Jsem tim padem hodne stresovany a timto stavem moc nepomuzu manzelce. Chtel bych se zacit tesit na to, co prijde, ale zatim se toho jen desim. Myslite, ze byste mne mohl nejak pomoct?
Dekuji

děkuji za dotaz. Ano s těmito obtížemi je možné se ke mně objednat.