Audiologie

Endoskopie +5 Více

Preventivní prohlídky pracovníků v riziku hluku

Sono pnd

Ušní mikroskopie

Jsem zkušený atestovaný lékař s dlouholetou praxí v oblasti ORL dospělých i dětských pacientů. Absolvoval jsem lékařskou fakultu Masarykovy univerzity...

• Zánět dutin

Ušní mikroskopie

Vyšetření rovnováhy

Vyšetření v oblasti orl

Umístění: Privátní ORL ambulance pro děti a dospělé vyšetření v oblasti orl

Příjemný přístup k pacientům, rychlá domluva návštěvy. Ordinaci jsem navštívil vícekrát (již od dětství), naposledy s tinnitem, a vždy jsem byl spokojen - problémy se podařilo rychle vyléčit.

Umístění: Privátní ORL ambulance pro děti a dospělé vyšetření v oblasti orl

Pan doktor sice provedl měření sluchu v kabince, nicméně informaci, že na pravé ucho slyším zřetelně hůř, vůbec nebral v potaz, pouze mi sdělil, že jsem "v normě". Moje problémy s ušima trvají nepřetržitě už 11 let (tehdy diagnostikovány jako "subchronické" jinou lékařkou, taktéž bez návrhu léčby). Bohužel mi tedy ani tento lékař nebyl schopen nebo možná ochoten pomoci. Dostala jsem pouze žádanku do Fon centra kvůli problémům s porozuměním na pravé ucho při telefonování.

MUDr. Pavel Ovísek

Děkuji za Váš názor. Z audiometrického hlediska rozlišujeme normacusis (normální sluch), percepční nedoslýchavost, převodní nedoslýchavost a smíšenou nedoslýchavost. Jde o 3 roky starou záležitost,kdy jsem pacientku odeslal do Audiofoncentra Obilný trh k došetření sluchu. Kontaktoval jsem nyní toto pracoviště, kde mi sdělili, že tato pacientka u nich nikdy vyšetřena nebyla. Jak mohu pacientku léčit a stanovit diagnózu, když se nenechá řádně vyšetřit .

Umístění: Privátní ORL ambulance pro děti a dospělé vyšetření v oblasti orl

K panu doktorovi jsem začal chodit na doporučení známého a musím jen potvrdit, že je TOP. Takových doktorů by mělo být více.
Secesní čekárna je krásná.
Přeji hodně zdaru v pracovním i osobním životě.

Umístění: Privátní ORL ambulance pro děti a dospělé

Pan Ovísek má sice dost retro ordinaci, ale je profík. Chodíme k němu s rodinou již celá léta.. vždycky vyslehne to moje naříkání, zodpoví všechny moje vystrašený otázky, je prostě trpělivej a velice vstřícnej. Navíc ve svým oboru úplná špička.. vím, že jeho diagnostika je pokaždé na místě a vím, že pro léčbu udělá přesně to, co je potřeba. Je přesnej, nikdy nic neodflákne, proto má moji veškerou důvěru. U něho a paní sestřičky zkrátka vím, že jsem ve správných rukou.

Umístění: Privátní ORL ambulance pro děti a dospělé

Pan doktor ma v peci temer celou nasi rodinu a nedam na nej dopustit. Opravdu velka spokojenost z me strany. Prisel i na to na co neprisel muj osobni alergolog po x let.

Umístění: Privátní ORL ambulance pro děti a dospělé Chronické onemocnění

U MUDr. Ovíska jsem v péči již dlouhá léta. Jako zdravotnický pracovník oceňuji je profesionální a lidský přístup, který je v dnešním našem uspěchaném zdravotnictví výjmečný.

Názor přidán dne 23.01.17 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

MUDr Pavel Ovísek patří k velmi ochotným a milým doktorům. Líbí se mi v jeho ordinaci, že vždy panuje přátelská nálada, pracuje pečlivě a profesionálně. Chodíme tam celá rodina a vždy nám ochotně pomohl i mimo pracovní dobu. Můžu jen doporučit.. Více takových doktorů !!!

V péči pana doktora Ovíska jsem od svého útlého dětsví. V devíti letech jsem kvůli opakovaným zánětům nosohltanu a středouší absolvovala adenotomii. Zákrok proběhl úspěšně a problémy mě více netrápily. Jeho lékařskou radu a pomoc jsem vyhledala takté před korektivní septorhinoplastikou. Pečlivě zkontroloval celkový stav před operací i poté a důkladně se mnou prodiskutoval veškerá možná rizika, která s sebou daná estetická úprava přináší, z pohledu ORL specialisty a zmínil zkušenosti ze své vlastní praxe. Následně předepsal léky na zmírnění otoků nosní sliznice, které jsou bezprostředně po zákroku časté. Momentálě jsem v léčbě s akutním zánětem čelistní dutiny. Zvolená terapie je účinná a zánět pozvolna ustupuje. Pan doktor a sestřička jsou velmi ochotní a komunikativní. Vybavení ordinace odpovídá standardům.

Velmi pečlivý a výborný přístup. Mohu porovnat. Pár týdnů jsem léčil po nemoci hlasivky jinde a až po zázračném obstřiku vlastního receptu dochází k razantnímu zlepšení už od druhého dne. Mimo to povaha a fajn přístup k pacientovi je dnes méně obvyklý a proto si pana doktora velmi vážím. Vřele doporučuji.
Jaromír Svoboda, Brno

74 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    již několik měsíců u sebe pozoruji jistou změnu sluchu. Jde o prostorovou orientaci, mívám problém určit z jakého směru vychází zvuk, zejména vysoké tóny. Je to důvod k návštěvě lékaře, nebo je to normální? Je mi 27 let.

Nutné ORL vyšetření včetně audiometrie.
    Ovísek

MUDr. Pavel Ovísek

• Dobrý den! Posledních pár týdnů občas cítím nějaký tisk v krku, něco velmi oddáleně přípominájící knedlík v krku, ale není to ten pocit. Jako kdy by se něco v krku svíralo, muže se projevovat s různou sílou, stava se to asi každý den a trvá cca 1-5 hod. Žádnou alergií jsem níkdy neměla, žádné změny ve stravování a pod. Dýchání to zatím neovlivnovalo, spíš jde o pocit že občas uvnitř krku mne něco tiskně/svírá/ nebo otíká.

Vážená paní,
    nechte se vyšetřit u svého ORL lékaře a ten Vám sdělí správnou diagnózu.
    S pozdravem MUDr. P. Ovísek

• Zánět dutin
  • Poruchy sluchu
  • Porucha čichu

Ukončené školy

• Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně, 1985

• otorinolaryngologie

Stáže

• Medizinische Akademie Erfurt ORL klinika, Německo - odborná stáž se zaměřením na ORL plastickou chirurgii - listopad/prosinec 1989
  • Fakultní nemocnice Brno Bohunice ORL oddělení - ORL operativa leden až prosinec 1995 a leden až září 1996
  • FN u sv. Anny v Brně, klinika ORL a chirurgie hlavy a krku - červen/červenec 2009

Znalost jazyků

Angličtina, Ruština, Němčina, Čeština