Pen-iconCreated with Sketch. Zeptejte se Calendar-iconCreated with Sketch. Požádejte o spuštení online kalendáře

Jsem zkušený atestovaný lékař s dlouholetou praxí v oblasti ORL dospělých i dětských pacientů. Absolvoval jsem lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v roce 1985. Po promoc... Více

• Dobrý den pane doktore,
    Mám už 14 dnů zalehle uši. Velký tlak na ně a čelo.V levém uchu mi už asi dva měsíce čumí, někdy píská.Ten tlak je vzadu jako když na uši. V tom levém uchu mě občas i lehtá, jako bych tam měla mouchu, někdy až bolí. Už nevím co dělat, mám pocit, že se z toho zblázním.Když… Více

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Pavel Ovísek

Vážená paní,
    aby bylo dle Vašich potíží možné stanovit diagnózu, bylo by zapotřebí provést audiometrické vyšetření a následně pak tympanometrické vyšetření. Vhodné by bylo ještě provést i rtg vedlejších… Více

• Miringoplastika-závraty

Dobrý deň, ako dieta som abslvovala 4x operaciu praveho ucha a to miringoplastiku.
    Naposledy ako 13-rocna. Dvadsat rokov som mala pokoj s uchom a teraz sa uz 2 roky trapim so zavratami, mala som opakujuci pseudomonas a neviem co mam robit resp ako riesit ucho dalej.
    Ake vysetrenia ci pripadne… Více

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Pavel Ovísek

Dobrý den,
    abych mohl stanovit příčinu závratí, musel bych Vás vyšetřit v mé ordinaci.Ve středouší může být cholesteatom,který by závratě mohl vyvolat,či jiná celková příčina. Třeba vyšetření u ORL… Více

Adresy

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

• Jsem zkušený atestovaný lékař s dlouholetou praxí v oblasti ORL dospělých i dětských pacientů. Absolvoval jsem lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v roce 1985. Po promoci jsem 9 let pracoval na ORL klinice ve FN u sv. Anny v Brně., kde jsem od roku 1992 pracoval 2 roky jako vedoucí lékař ambulance ORL kliniky a specializované otoneurologické ambulance, zabývající se diferenciální diagnostikou závrativých stavů, nitroušními poruchami sluchu a jejich projevy, tinnitem. K diagnostice onemocnění je pracoviště vybaveno řadou speciálních drahých přístrojů, k nimž patří například ENG (elektronystagmografie), CCG (cranio-corpo-grafie) a řada dalších. Dle stanovené diagnózy je pak nasazena patřičná terapie (psychoterapie, medikamentózní léčba, vestibulární habituační trénink, neurootochirurgie).
    Aktivně jsem se zúčastňoval lékařských seminářů, kongresů, ale i světových kongresů konaných v Bad Kissingenu v Německu. Vedle přednáškové činnosti jsem i publikoval. Domluvím se německy, anglicky a rusky, čehož využívám při ošetřování zahraniční klientely.

V roce 1994 jsem získal licenci k výkonu ORL lékařské praxe, v tomto roce jsem ji i otevřel
    a provozuji ji nepřetržitě doposud. I nadále se zúčastňuji pravidelně odborných lékařských seminářů, kurzů i mezinárodních kongresů. V rámci celoživotního vzdělávání lékařů jsem opakovaně získal diplomy České lékařské komory.

Členství v odborných společnostech:
    Česká lékařská komora
    Česká společnost otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku
    Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně

Ve své lékařské praxi pracuji se svojí manželkou Evou, která je všeobecná zdravotní sestra a má licenci pro práci v audiometrii a také vlastní osvědčení k výkonu zdravotnického povolání v rámci celoživotního vzdělávání. Ambulance nabízí přátelské prostředí a individuální přístup k pacientovi a lze ji navštívit i bez doporučení praktického lékaře. Nové pacienty příjmáme bez omezení.
    Bližší informace o ordinaci najdete na webových stránkách http://pavelovisek.blgz.cz/

Ukončené školy

• Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně, 1985

Publikace

• V průběhu své praxe jsem publikoval vícero odborných článků do různých časopisů.

Znalost jazyků

• angličtina
  • ruština
  • němčina
  • čeština

Stáže

• Medizinische Akademie Erfurt ORL klinika, Německo - odborná stáž se zaměřením na ORL plastickou chirurgii - listopad/prosinec 1989
  • Fakultní nemocnice Brno Bohunice ORL oddělení - ORL operativa leden až prosinec 1995 a leden až září 1996
  • FN u sv. Anny v Brně, klinika ORL a chirurgie hlavy a krku - červen/červenec 2009

Nemoci

Hodnocení pacientů:

• Názor přidaný na 23.1.17 byl odstraněn kvůli nahlášení urážky.

• MUDr Pavel Ovísek patří k velmi ochotným a milým doktorům. Líbí se mi v jeho ordinaci, že vždy panuje přátelská nálada, pracuje pečlivě a profesionálně. Chodíme tam celá rodina a vždy nám ochotně pomohl i mimo pracovní dobu. Můžu jen doporučit.. Více takových doktorů !!!

• V péči pana doktora Ovíska jsem od svého útlého dětsví. V devíti letech jsem kvůli opakovaným zánětům nosohltanu a středouší absolvovala adenotomii. Zákrok proběhl úspěšně a problémy mě více netrápily. Jeho lékařskou radu a pomoc jsem vyhledala takté před korektivní septorhinoplastikou. Pečlivě zkontroloval celkový stav před operací i poté a důkladně se mnou prodiskutoval veškerá možná rizika, která s sebou daná estetická úprava přináší, z pohledu ORL specialisty a zmínil zkušenosti ze své vlastní praxe. Následně předepsal léky na zmírnění otoků nosní sliznice, které jsou bezprostředně po zákroku časté. Momentálě jsem v léčbě s akutním zánětem čelistní dutiny. Zvolená terapie je účinná a zánět pozvolna ustupuje. Pan doktor a sestřička jsou velmi ochotní a komunikativní. Vybavení ordinace odpovídá standardům.

• Velmi pečlivý a výborný přístup. Mohu porovnat. Pár týdnů jsem léčil po nemoci hlasivky jinde a až po zázračném obstřiku vlastního receptu dochází k razantnímu zlepšení už od druhého dne. Mimo to povaha a fajn přístup k pacientovi je dnes méně obvyklý a proto si pana doktora velmi vážím. Vřele doporučuji.
    Jaromír Svoboda, Brno

• Dobrý den, byla jsem s dcerami u pana doktora dvakrát, vždy akutně, tedy pouze po telefonické domluvě. Měl velmi vstřícný a vřelý přístup, bez problémů je vyšetřil a vyléčil. Nevěřím vlastním očím, že takový přístup ještě existuje. Mnohokrát děkujeme pane doktore. Micohlavovi.

• Doporučuji z důvodů velmi vstřícného přístupu k dětem, výborné komunikace s pacientem i se mnou jako rodičem. Velmi pečlivý, příjemná sestra. K péči tohoto lékaře nemám výtek.

• Musím ocenit profesionalitu a zároveň lidskou ochotu ošetřit i mimo pracovní dobu, respektive o víkendu.
    Po návštěvě mám jen pozitivní pocit z ochoty a profesionálního přístupu pana doktora.
    Takových doktorů mít víc, tak by se náš stát mohl lékařskou péčí chlubit.
    Ano, někdo by mohl něco namítat na to, že to je ve starším domku, ale já se tam cítil lépe, než v nějaké "top" funkcionalistické vile. Tu by mu pak stejně vyčítali :-)
    Takže mé resumé : hledáte-li profíka a zároveň normálního člověka, dál nehledejte a navštivte ho. Uvidíte sami že neprohloupíte.
    Děkuji pane doktore, že jste takový jaký jste.

• Pana doktora znám řadu let, a vždy mě, i mým třem dětem, skvěle pomohl. Vřele doporučuji, a jsem velice ráda, že máme v Novém Lískovci takového specialistu. A mimochodem, vždy se těším do té čekárny, která dýchá dávnou dobou...Sestřička je vždy velmi milá. S úctou, A. Mitrengová

• Pan doktor mě vzal po telefonu hned, i když u něj nejsem zaregistrovaná. Ihned mi pomohl - perfektní. On i sestřička jsou velmi příjemní a hodní :)

• Pan doktor je vynikající odborník a vynikající člověk,stejně jako sestřička. V této ambulanci jste skutečně v rámci oboru kompletně vyšetřen a všestranně informován o svém zdravotním stavu,jako zcela běžné je zde milé slovo a úsměv. Žádný nadstandart pan doktor neřeší a prostě ho svým pacientům poskytuje.