Česká 1, Brno
Odborný oční lékař

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

Umístění: Odborný oční lékař

Jsem obrovsky zklaman přístupem celé ordinace. To, ze objednaci doba je gelmi dlouha mu nevadi. Ovsem pokud po 5 měsícich čekam 1.5 hod a jeste me u toho předběhnou 2 pacienti, tak je to opravdu neschopnost doktora ridit ordinaci. Rozdodne menim ocniho lékaře. Omluva od recepcni nebo návrh jineho terminu take neprisla.

Tomas Knebl

Právě jsem se vrátila od pana doktora a chci se podělit o svoji zkušenost. Šla jsem k němu s tím, že bych ráda konzultovala léčbu zánětu spojivek, kterou mi nasadili v nemocnici. Pan doktor se ale soustředil na to, jaké nosím čočky a jaký používám roztok, a snažil se mi namluvit že jsem zánět dostala kvůli roztoku, který používám bezmála deset let bez jediného problému. Neustále jsem musela obracet řeč na důvod, kvůli kterému jsem přišla. Souhlasil s léčbou z nemocnice a řekl že už léky používat nemusím, ale že bych měla podstoupit testy na množství a složení slz, aby mi mohl naordinovat kapky na doléčení. Když jsem okamžitě nesouhlasila s testem o kterém nic nevím a řekla že test možná příště, odpověděl že musím vědět, jakou má můj zrak cenu a že jsou to moje oči. Navíc ještě stačil pohanit onen roztok, který vůbec nezná ani neví jeho složení (vozím si ho ze zahraničí) a natvrdo mi řekl, že jestli chci chodit k němu tak musím používat jeho roztoky a že není vhodné kupovat čočky přes internet, ale přímo od lékaře. Je mi jasné že se musí nějak živit, ale u mě s takovým přístupem nepochodí.

Také já bych rád přidal svůj názor na pana doktora. V r.2009 jsem utrpěl úraz oka při práci s cirkulárkou. Přišel jsem o čočku, kterou mi odstranili v U sv. Anny. Po operaci jsem se dozvěděl, že mám tzv. sekundární zelený zákal, v podstatě velký nitrooční tlak. Docházel jsem do ambulance U sv. Anny, kde se snažili tento tlak pomocí kapek snížit na takovou úroveň, aby oko přežilo. To se jim vůbec nedařilo, nemluvě o tom, že při každé návštěvě ordinoval jiný lékař, kterého můj stav nijak zvlášť nezajímal. Prožil jsem skoro půl roku v depresích. Na štěstí jsem se dozvěděl o dr. Giacintovi. Ten mi hned při první návštěvě předepsal takové kapky, které mi okamžitě snížily tlak na normální hodnoty. Po půl roce jsem na oko dostal kontaktní čočku a nemusím ani na dálku nosit brýle. Když se mi na druhém oku objevil šedý zákal, doporučil mi pražské pracoviště, kde se zajímal, jak operace dopadla.
Musím ocenit jeho přístup k pacientům, též personál nemá chybu. Před každým vyšetřením dostávám informaci o ceně. Určitě provozovat tak vybavenou ordinaci s dalším personálem není laciná záležitost. Kdo má skutečné problémy se zrakem, nebude hledět na peníze.

Dobrý den, já se podělím o svoji zkušenost.
Moje oči prodělaly laserovou operaci, to že šlo vlastně o zeškvaření rohovky, že se budu muset rozloučit s nočním řízením auta nebo že mi začne vadit světlo tak, že by se dalo mluvit o světloplachosti, mi NIKDO předtím neřekl.
Až následné problémy po laseru mě donutily vyhledat další kliniku a svěřit se s minimální důvěrou do rukou "dalšího" lékaře. Nebudu se rozepisovat o svých strastech, ale až Dr. Giacintov mi dokázal pomoci a vysvětlit mi, co bývalo bylo vhodné před laserem provést za přístrojová vyšetření, lituji, že jsem toto zařízení měla možnost navštívit "pozdě", ovšem své zkušenosti s moderním zbavením brýlí šířím dále, aby lidé věděli pravdu, než se rozhodnout vyndat jednorázově desítkY tisíc z kapsy, protože jsem příkladem, kdy negativa přesahují pozitiva!!! A kdyby mi býval byl kdokoliv předtím naordinoval vyšetření na tloušťku rohovky, které mj. provádí i Dr. Giacintov, tak ...... zkrátka zde nemá smysl řešit cenu očních kapek.
Navíc celé prostředí od ochotného jednání sester až po přístroje ve mě jen utvrzuje důvěru k této klinice.
Děkuji Vám za péči! Dagmar F. s rodinou

Ráda bych přidala názor-pan doktor je určitě oborník ,ale nechá si zaplatit za každý tah perem.Kapky prodává z velkou přirážkou prostě Vám je doporučí a hned v ordici předá a nemáte ani tušení kolik budou stát a pak se opravdu jen divím

Pan doktor Giacintov má velmi kvalitně vybavenou ordinaci,to je pravda.A kde na to bere? Dělá pacientům různá vyšetření,aniž by předem upozornil,kolik si za tuto činnost bude v řádu tisíců účtovat.Je jeho povinností upozornit pacienta na částku.Ne každý je tolik při penězích.Navíc je spousta úkonů,které proplácí zdravotní pojišťovny a tady se nabízí obava,že platba může být uplatněna dvakrát.
Např.chápu,že při prvním a vstupním vyšetření provede " slzný test ",za který si účtuje ještě s dalším testem 2500 kč.Ale proč toto vyšetření provádí za několik měsíců znovu,to je záhada.Přitom pacient nemá žádné potíže se slzama.Prostě tak se vydělává na úkor obyčejných lidí.Je to jeden z nejdražších doktorů,kteří jsou v Brně.
Samozřejmě se najde spousta lidí,kteří si řeknou,že do zdraví je třeba investovat.To ano,ale není nutné nesmyslně dotovat rodinu Giacintů.

Musím potvrdit negativní hodnocení. Manželka se objednala na vyšetření k lékaři, byla bez odůvodnění nebo upozornění poslána k optometristce. Dvakrát jim sdělila, že není VZP, což nijak nekometovali. Po žádosti o vydání zprávy o týden později (brýle jsme našli jinde) najednou problémy. Vzpoměli si, že mají jen VZP a žádali 500 korun za vyšetření optometristkou (které si neobjednala). Ona zpráva za 500 korun pak byl jeden řádek načmáraný rukou na kus papíru! Časté problémy s tímto lékařem zmínili i v optice, kde jsme nakonec brýle nechali dělat. Všem zájemcům radím: tomuto místu se zdaleka vyhněte. Dobrých očařů je dnes dost a není potřeba podporovat takovéto jednání.

Ráda bych se i já podělila o mou zkušenost s panem Doktorem. Začnu následujícím. Všude v zahraničí se za zdravotnické služby platí asi tak třikrát tolik, než tady v ČR. Pokud však jde o zdraví, jsem schopná zaplatit tolik, kolik je potřeba, ale očekávám za tu cenu nejen odbornost, ale především profesionální přístup, který odpovídá úhradě. V zahraničí je úroveň zdravotnických služeb velmi nízká a né nadarmo se o nás říká, že naše zdravotnictví má vysokou úroveň. Když jsem vstoupila poprvé do ordinace pana Doktora, tak jsem byla tak mila překvapená z krásného prostředí, které na člověka hned působí lépe, než staré socialistické čekárny z dob našeho mládí. I přesto, že pan Doktor pracuje v tomto oboru cca.přes 25 let, tak je výborné, že stále udržuje krok s dobou. Takže první dojem velmi dobrý. Chtěla bych podotknout, že jsem laik a v zahraničí jsem měla vždy problém s tím, když na mě někdo začal mluvit v odborných názvech a člověk odcházel s tím, že vlastně neví nic, ale spoustu peněz tam zanechal. U pana Doktora si vážím maximální snaze mi vše vystvětlit, výsledkům vždy porozumím a to jen díky jeho snaze, což opravdu málokdy bývá zvykem v jiných ordinacích. Co se týče vyšetření a cen, tak opravdu nechápu, jak si na to někdo může stěžovat. Sama mám problémy, které je potřeba léčit a o to víc uvítám jakékoliv řešení, které mi efektivně pomůže. Zrak je nejdůležitějším orgánem a nerozumím lidem, kteří si stěžují na každou korunu. Zdraví něco stojí a jestli si někdo myslí, že u pana Doktora je to předražené, tak bych mu poradila, aby zajel do zahraničí a pak něco říkal. Každý si musí na sebe umět vydělat, ale zároveň poskytnout odpovídající přístup a službu. Jsem ráda, když můžu být v tak krásné čekárně, že můžu být vyšetřena přístroji, které nemá jen tak nějaký očař v ČR a hlavně, že pan Doktor má za ta léta své praxe jasno v preparátech, se kterými je spokojen a tudíž je léčba vždy 100% úspěšná. Všem doporučuji a jak říkám, měli bychom si vážit takových odborníků, jako je pan Doktor. I díky němu je naše zdravotnictví na tak vysoké úrovni! Panu Doktorovi patří mé obrovské díky. Velmi mi pomohl a tak kvalitního a profesionálního Doktora jsem už dlouho nepotkala. Bláhová jsem si myslela, že zahraniční předraženost tkví v nejlepších službách. Omyl!

Bohužel se musím přidat k negativním názorům. Pro pana doktora jsou pacienti jen chodící peněženky. Mám špatnou zkušenost s brýlemi i kontaktními čočkami. Pokud chcete brýle, tak si je automaticky děláte v jejich optice, vydání papíru je nepředstavitelným problémem. A jestli na něm budete trvat, tak vám naslibují modré z nebe, a budou vám tvrdit, že nikde neumí udělat taková skla jako oni. Pokud chcete kontaktní čočky, tak si to dobře rozmyslete, protože to už není jen o peníze (prodají vám KČ 3x až 5x dráž než na internetu nebo v optice), to je hazard se zrakem. Téměř tři roky jsem nosila KČ, každé tři měsíce na kontrolu s jiným párem, takže jeden pár jsem nosila 3-4 měsíce. Pan doktor a bohužel i jeho kolega vás ujišťují, že máte to nejlepší. Když se zeptáte, na jak dlouho vlastně ty vaše čočky jsou určené, protože na internetu nacházíte jen čtrnáctidenní, tak vás oba s úsměvem uklidní, že to, není pravda a že vám stav KČ hlídají. Jenže pak máte problém, nepříjemné pocity oka, nesnesete KČ a náhodou se dostanete k jinému optometristovi. A to se nestačíte divit. KČ jsou opravdu čtrnáctidenní a nošení 3 měsíce je víc než riziko. Já jsem si okamžitě našla jiného lékaře a jeho názor byl stejný. Kvůli péči (nebo spíš nepéči) pana Giacintova a jeho kolegy jsem prodělala už dva nepříjemné záněty, mám poškrábanou rohovku a momentálně nesnesu KČ v očích. Jsem velice zvědavá na vyjádření p. Giacintova, až mu popovídám o svých problémech.

Velmi stručně: byznys optika. Objednala jsem se na prohlídku po cca 5 letech K OČNÍMU LÉKAŘI (měla jsem žádanku od obvodní lékařky) a dostalo se mi vyšetření zraku od registrované optometristky, která, jak uvádí některý z příspěvků níže, sedí v každé optice. Ta mne poslala do její optiky, papíry pro jistotu nesla sama, do ruky mi je nedala. Já jsem je totiž chtěla, jak je to běžné u očních lékařů, jako výsledek vyšetření pro MNOU ZVOLENÉHO optika+předpis-úhradu od VZP na nové brýle. Přitom pacienta neinformují předem, jak je jejich povinnost. Obrátila jsem se na zdravotní pojišťovnu s dotazem na legitimitu tohoto postupu a také, jestli si tato organizace bude účtovat vyšetření a jaké.