MUDr. Monika Weimerová

Vojkovice 52, Frýdek-Místek

Střelniční 19/267, Český Těšín

Hlavní 271, Frýdlant nad Ostravicí

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Paní doktorka opravdu efektivně dokáže pomoci, ale musíme pečlivě naslouchat jejím radám a řídit se jimi. Logicky tak pomůže pouze těm z nás, kteří pomoci chtějí a aktivně spolupracují při léčbě. Negativní názory uvedené před mým komentářem moc nechápu, buď jde o lidi, kteří ve svém životě nechtějí nic změnit k lepšímu a jejich současné trápení jim vlastně vyhovuje, tzn. různí alkoholici, kuřáci, lidé závislí na drogách apod., nebo si myslí, že podání nějaké zázračné pilulky jim ihned vyřeší všechny problémy. Bez pro-aktivního přístupu pacientů k léčbě bude veškerá snaha této skvělé a férové paní doktorky zcela marná. Velice si vážím toho, že jsem měl možnost se zaregistrovat právě do ambulance. I slečna sestřička je hodný a laskavý člověk. Všem, kdo se sebou opravdu chtějí něco udělat, paní doktorku Weimerovou vřele doporučuji. Nevyrábí pacienty, snaží se je vyléčit, ale musíte sami chtít. Děkuji, paní doktorko, jste skvělá.

Umístění: Odborný lékař psychiatrie Dlouhodobá neléčená deprese

S paní doktorkou Weimerovou jsem se poprvé setkal na denní klinice v Soběšovicích v roce 2017. Předtím jsem se potýkal s neléčenou depresí od roku 2012, kdy došlo k závažné události se synem v zahraničí. Další problémy téhož roku se přidaly v práci. Asi 4 roky jsem byl trvale pod neustálým tlakem a věřil jsem, že tuto situaci zvládnu sám bez pomoci. Spánku jsem měl minimum a byl jsem trvale ve stresu. Až došlo postupně k poškození organismu cukrovkou, vysokým krevním tlakem s následným zjištěním poškození cévy mozku. Až po opakovaném „vypnutí“ organismu jsem se rozhodl s tím něco dělat. Až to mě přinutilo vyhledat odbornou pomoc - psychiatra. Nacházel jsem se po čtyřech letech neléčené deprese v žalostném stavu. Doporučuji všem, kteří se nacházejí v obdobné situaci, toto řešit hned v úvodu, než se tento negativní stav zakonzervuje a není možné s ním již dál dělat zázraky a očekávat, že bude zázračně vyléčen, aby mohl dál pokračovat v přetěžování organismu. Ideálním řešení je právě denní klinika v Soběšovicích, která se nachází v krásném prostředí u Žermanické přehrady, kde je mimo psychoterapie i po konzultaci s paní doktorkou možnost léčby bylinami. Vnímám paní doktorku Weimerovou jako součást skvělého týmu, který měla perfektně sestavený a zorganizovaný. Paní doktorka Weimerová je profesionál s dlouhodobou praxí, má můj respekt. I na svých webových stránkách má vše velmi dobře vysvětleno a popsáno, což mi pomohlo se orientovat ve mně do té doby neznámé a obávané problematice, za což paní doktorce Weimerové děkuji.

Do ambulance p. doktorky Weimerové jsem docházela přes 5 let. Protože jsem věřila, že mi jako psychiatr dokáže pomoci. Ale jediné čeho jsem se vždy dočkala, bylo pouhé předepsání léků, v ordinaci jsem nikdy nestrávila déle než dvě minuty. Když se mi postupně stavy zhoršovaly, dokázala mi jen předepsat další léky, které jak jsem se poté dozvěděla, nebyly ani na mou diagnózu, podle toho se i vyvíjel můj stav ( k horšímu samozřejmě) Když mi už došla trpělivost a řekla jsem si, že není normální, aby mi po tolika letech nedokázala zmírnit panickou poruchu, která nepatří zrovna k vážnějším onemocněním, tak mi při poslední návštěvě bylo paní doktorkou řečeno, že mi léky nezabírají z toho důvodu, že určitě užívám celou dobu drogy. Tohle byla poslední kapka. Samozřejmě jsem přešla k jiné paní doktorce. A opravdu nikomu z Vás nedoporučuji, pokud Vám na svém zdraví alespoň trošku záleží.

C

Dobrý den. Paní doktorka je opravdu profík! Udělala ze mne jiného člověka. Jako jediné se to podařilo. Chodila jsem do jejího stacionáře na Žermanické přehradě. Navíc ji obdivuji. Kolik toho ona musí stihnout- ordinace,stacionář, rodinu,aktivity..... Dá do Vás vše co muže,nemazli se s Vámi,když nespolupracujete,ale toto je taky super,protože i to k léčbě patři. Pochválí a nadzvedne,pokud děláte pokroky. Sleduje jak ostříš každý váš krok a musím říct,že udělá vše pro to,aby jste pochopili,že život je fajn a netřeba ho prožít ve stresu a depresích. Ale hodně je na vás,vy musíte chtít. Pokud vy sami nechcete,tak to vám nikdo nepomůže. Musíte spolupracovat,poslouchat a naslouchat. Ano,má lidi kolem sebe,kteří jí pomáhají (zaměstnance),ale to je samozŕejmé. Já za sebe musím říct,že má dobré lidi kolem sebe. Sestřička v ordinaci ve Frýdku-Místku příjemná a v ordinaci nečekáte, jen v nejhorším případě a to max do 5 minut. Na klinice u Oslíka na Žermanické přehradě má taky super tým. Všichni tam jsou vstřícní,milí,usmévaví a starají se o všechny,podotýkám o všechny,kdo tam jsou. Pomůžou.zařídí, pohladí. A toto je taky práce paní doktorky- vybrat fajn lidi pro sebe a pacienty, posléze s nimi konzultovat každého pacienta zvlášť,rozdat úkoly atd,atd. A že si tady někdo stěžuje,že je v ordinaci jen pár minut ... Paní doktorka ví co děla'-věřte mi. Pokud chcete,aby se vám věnovala více,o ambulantní každodenní léčbě visí na nástěnce v čekárně právě stacionář, který si můžete přečíst,nebo najít na internetu a s paní doktorkou se o každodenní léčbě pobavit. Takže vzhůru do toho..... Lepší lékařku neznám - a jsem moc ráda,že jsem se dostala do rukou právě jí. Tímto jí opět za vše co pro nás (mě a lidi,co tam semnou byli) moc a moc děkuji. Ivet V.

Nenapadlo mě hodnotit lidi na internetu, když jsem se ale doslechla, jak špatné názory jsou na p.doktorku, uvědomila jsem si, že vetšinou spokojení lidé nepíší a ozývají se ti se zápornou zkušeností.
Já tedy patřím k těm spokojeným!ˇUvědomuji si, že už jsem šetým rokem pacientkou, plně pod kontrolou, v pohodě zastávám svou psychicky nelehkou profesi učitelky a to díky pobytu ve stacionáři a následné - i když někdy tvrdé- léčbě paní doktorky. Ale tak to je potřeba, děkuji!

Souhlasím se zde uvedenými negativními stanovisky. Ve dveřích jsem byl při první návštěvě klasifikován za alkoholika ač jsem chtěl poradit s "doléčením" deprese k čemuž jsem se nedostal, bez vyslechnutí mi bylo sděleno, že neakceptuji-li ambulantní léčbu antabusem, nebude mně léčit vůbec, ani se se mnou bavit (asi si s alkoholiky a třiceti korunou čumného vystačí). Navštívil jsem ji na doporučení rodinného příslušníka, jehož depresi potlačila a neurózu posílila a ztratil jsem jen "čumné", trochu času a iluzí. Její jednání s pacienty bylo přesně ztvárněno v TV seriálu Hospoda - br. Šípek, jednatel spolku abstinentů. Doporučuji přesídlit praxi do Íránu, tam by se ji pracovalo dobře!

S paní doktorkou jsem velice spokojená. Párkrát jsem skončila ve stacionáři. Poprvé se mi tam nechtělo. Když mi to nabídla při mém dalším zhoršení stavu, tak jsem to již uvítala. Je to skvělá věc. Člověk tam přijde bez života a odchází jako znovuzrozený. Někdy je paní doktorka sice přísná, ale je to potřeba, aby se zase člověk zaktivizoval. Jinak je milá, vstřícná a hlavně spravedlivá. Jsem ráda, že tam můžu chodit. Gřundělová Petra

Paní doktorka mi pomohla znovu začít normálně žít. Není kouzelník, je třeba spolupracovat a přijmout její doporučení. Je pravda, že dokáže být drsná, ale člověk někdy potřebuje pořádně nakopnout, aby se naštval a něco se sebou konečně udělal. Ty ufňukaní pacienti, co přijdou a čekají, že je bude ofukovat a přikyvovat jim ji pochopitelně nemají rádi.

Podle mně je paní doktorka velmi dobrá. Byla jsem v jejím stacionáři a opravdu mi to pomohlo. Její metody možná někomu připadají drsnější nebo podivné, ale zjevně zabírají. Viděla jsem, jak za těch pár týdnů ve stacionáři dělala z "chodících trosek" lidi schopné normálně fungovat. Jsem s paní doktorkou velmi spokojená a neměnila bych.

přečetla jsem si všechny názory na paní doktorku Weimerovou, které zde byly uveřejněny a ráda bych přidala vlastní. Osobně si myslím, že paní doktorka je jedním z nejlepších lékařů, se kterými jsem se kdy setkala. Moc se mi líbí, že své pacienty pouze nelituje, ale snaží se je posunout dál a vrátit zpátky do běžného fungování. Chápu, že se někomu mohou její metody zdát poněkud drsné, ale z vlastní zkušenosti vím, že zabírají. Viděla jsem, jak ve Vojkovicích za pár týdnů udělala z chodících trosek lidi, schopné normálně žít a fungovat. Se mnou se jí to povedlo taky, za což jsem jí z celého srdce vděčná! Doporučuji všem!