Zobrazit ostatní alergologů v okolí

2.5

Umístění: Centrum klinické imunologie, s.r.o. Alergie

Chodila jsem k panu doktorovi před cca 10lety, jako jediný mi pomohl a nerval do mně jen víc a víc léků, jeho paní mi taky velmi pomohla. Teď jsem se do ordinace vrátila i se 4letou dcerou, která má silné atopické ekzémy, které ani specialisté na Motole neřeší jinak než kortikoidem a vůbec je nezajímá příčina. Mohu pana doktora jen doporučit, i když je tu spousta negativní komentů. Chápu, že nesedne asi každému, vede totiž pacienta k sebereflexi a pokoře, a to často hodně bolí, ale za většinu svých problémů si můžeme sami. Pokud někdo očekává, že mu pan doktor udělá vyšetření, přesně stanoví diagnózu, předepíše na to zázračný prášeček a oni se najednou bez práce sami na sobě budou cítí jako znovuzrození, tak tak to opravdu nefunguje. Pan doktor se věnuje těm, kteří naslouchají a kde to má smysl a já jsem vděčná, že někdo takový tu je.

Bohužel také nemohu doporučit. Z počátku byl pan doktor ochotný,zjistil mi problém se štítnou žlázou a předepsal léky, které beru už 2 roky.Loni ale při běžné půlroční prohlídce přišel šok: požádal mě o úplatek, s tím že pokud chci k němu i nadále chodit,bude mě to stát 500 Kč - 2500 Kč ročně.Letos, když jsem do ordinace volala, že bych potřebovala předepsat další léky na štítnou žlázu, mi bylo řečeno,že na to aby mi napsal další recept nemá čas, že se mám objednat na klasickou prohlídku a že nejbližší termín má až za 2 měsíce a ať nezapomenu, že mě to bude stát 500 Kč.Když jsem se zeptala, co mám mezitím dělat, když nebudu mít léky,které musím brát každý den,bylo mi řečeno,ať si dojdu za praktickou lékařkou a nechám si je předepsat tam.

Nedoporučuji, pan doktor se nesnaží nic vysvětlit nebo poradit, pro nás co jsme si přečetli desítky knih a studií o svých problémech je návštěva pana doktora skoro potupná a rozhodně ztráta času. O testy jsem se musel téměř doprošovat, zprávu jsem dostal na vyžádání a její kvalita odpovídala prohlídce - povrchní, nicneříkající, se zásadními chybami. Sám jsem se později vyléčil z únavového syndromu a 15 minut povídání svých problémů panu Nouzovi mi v tom rozhodně nepomohlo.

Pan doktor by měl být více komunikativní,aspoň při mé návštěvě u něj takový vůbec nebyl,nijak se k mému problému nevyjádřil a pacient potřebuje,aby mohl s lékařem diskutovat a ten,aby mu sdělil své odborné názory na problém, se kterým pacient do ordinace přichází.Takže já se vlastně nic nedozvěděla,co ž je škoda, vzhledem k tomu, že Dr.Nouza píše různé odborné články,apod.Proto nemohu hodnotit jinak než neutrálně.

Pan doktor Nouza je profesionál s velmi dobrým přístupem k pacientovi a jsem ráda, že jsem se svým problémem zašla právě k němu.

Pan doktor mi opravdu pomohl. Ač jsem přišla konzultovat jiné imunologické záležitosti, přišel mi na intoleranci laktózy. Vyšetření probíhalo velmi příjmeně, pan doktor vše vysvětlil a nespěchal. Oceňuji jeho přístup, který se zakládá nejen na odborné medicíně, ale z části dokáže poradit i alternativně. Doporučil mi tedy dvou měsíční bezmléčnou dietu a já se pak jen divila, jak mi zmizela moje letitá vyrážka na čele, se kterou si kožař poradit neuměl a dával mi jen drahé přípravky na bázi kyseliny.

Bohužel musím také nedoporučit. Šel jsem k panu doktorovi s nadějí, že jdu po všech těch praktických lékařích k lékaři v oboru imunologie...a tudíž, že se bude zajímat o můj celkový zdravotní stav a mé problémy s bolestmi kloubů, strašnou únavou a dalšími symptomy. Na vstupní prohlídce mě naštěstí vyšetřil velice ochotný asistent, který nechal udělat i většinu testů na kterých jsme se domluvili. Bohužel pan doktor tyto testy vůbec nevzal v potaz a zaměřil se v nich jen na jednu prkotinu, která s mými problémy neměla zřejmě žádnou souvislost. Když jsem po třetí přišel na prohlídku a pan doktor se mě ani nezeptal, jak se vám daří...zlepšilo se něco apod. ? Jen mě pozdravil, podíval se do papírů na výsledky krve a řekl, že jsem v pořádku - opravdu skvělý pocit, když člověk celých pět dni před návštěvou lékaře proleží s absolutní únavou a bolestmi kloubů..... proto, všichni kdo mají podobné příznaky běžte raději jinam !

Bohužel zřejmě neexistuje lepší rada na "únavový syndrom" než si dát "pohov", dovolenou nebo odejít žít k moři (viz rady pana doktora v komentářích případně vlastní zkušenost)... což se špatně poslouchá člověku, co má započatou kariéru, studium a je mladý a má celý život před sebou (tak jako jsem to měla já). Ale holt to někdy nejde, nemám energii ani sílu... Člověk musí zřejmě přehodnotit svůj stávající způsob života a něco s tím udělat (nemyslím lékařství). Po všech zkušenostech s doktory, neexistuje "lék" na únavu a tak nezbývá než se s tím holt vypořádat nějak po svém (není to lehké, se uskromnit, vzdát se svých cílů, přesvědčení,...). Tímto nechci zcela obhajovat pana doktora, ale i on je jen člověk, který může být unavený.

Toto hodnocení je zcela výstižné a všechny připomínky pravdivé. Už je to několik let co jsem se začala léčit jinde. Jsem v pohodě. Musíme využívat možností, že si lékaře můžeme vybrat. Za doby socialismu to tak nebylo. To jsem zažila na vlastní kůži. Pojišťovny by měl zajímat výsledek léčení a pak by se našli i peníze, které prý chybí. Ono se musí umět počítat doma i v práci.Ale to už je jiný soudek. Zdravím všechny, Jana!

jako mnoho zoufalých pacientů jsem se obrátil na dr. Nouzu, bohužel jeho rekama velmi předčila realitu.
Všem chronicky nemocným pacientům doporučuji obrátit se na jiného lékaře.