Lenka Kohoutková, psychoterapeut Praha

Psychoterapeut

Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Hotovost, Bankovní převod

Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

• psychoterapie

od 600 kč

Psychoterapie dětí a dospívajících

Skupinová psychoterapie

Harmonia psychoterapie

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý večer, dřív jsem každý den pil nápoje s vysokým obsahem kofeinu. Když jsem si řekl, že je načase přestat, tak jsem skončil. Po nějakém čase bez kofeinu mě začaly trápit špatné myšlenky. Po chvilce hledání jsem zjistil že to pravděpodobně trpím OCD. Je možné, že se to u mě projevilo kvůli vysazení kofeinu ze života? Když jsem si dal kafe, tak špatné myslenky se velmi utlumily. Šel by problém s OCD vyřešit pomalým snižováním kofeinu? Děkuji za odpověď

Dobrý den! Na kofeinu se samozřejmě může snadno vytvořit závislost. Jestliže jste konzumoval nápoje s kofeinem i taurinem, mohl jste mít vytvořenou závislost i na taurinu. Lidé, kteří jsou silnými konzumenty kofeinu, mohou mít, po jeho vysazení různé příznaky od bolestí hlavy, různé tělesné bolesti i depresivní a úzkostné stavy. Doporučovala bych konzultaci s odborníkem například psychiatrem nebo psychologem, který by vyslechl a posoudil vaše problémy a doporučil léčbu.

Mgr. Lenka Kohoutková

• Dobrý den je mi 45 let a od svých 40 let trpím depresemi hlavně jarní a podzimní období neberu žádné antidepresiva vše řeším přírodní formou kurkuma,kozlík atd... Chci se zeptat jestli vaše léčba by mi nějak pomohla? Díky za odpověď.

Dobrý den! Jste statečná bojovnice, určitě to není pro vás jednoduché se prát s nepříjemným depresivním laděním. Jaro a podzim jsou období, kdy se psychické problémy zhoršují. Psychoterapie je dobrou volbou k řešení léčby duše, k utřídění vašich myšlenek a k posdílení těžkých chvilek. Mohla by být pro vás cestou ke zlepšení. Je dobré si k tomu najít psychoterapeuta, který vám bude lidsky sedět. Důležitý je lidský rozměr vztahu klienta a terapeuta. Držím palce, ať je lépe.

• psychoterapie