Václavská 12a, Brno-střed, Brno
Soukromá psychologická praxe Nevěšhlavu (mapa)

Další dostupný termín:

Relaxace • 300 Kč +7 Více

Psychologické poradenství • 600 Kč

Psychologické konzultace • 600 Kč

Krizová intervence • 600 Kč

Jsem psycholog s 5 letou praxi ve zdravotnictví. Pocházím ze Slovenska a psychologii jsem vystudovala v Brně na Masarykově univerzitě, kde jsem pozděj...

• deprese
  • trauma
  • poruchy spánku

Ukončené školy

• Masarykova univerzita (2014)
  • Brock University (2013)

Fotografie

Znalost jazyků

Angličtina, Slovenština

Umístění: Soukromá psychologická praxe Nevěšhlavu rodinné psychoterapie

Veľmi vnímavá psychoterapeutička. Navštívili sme ju spoločne s manželkou a vďaka jej empatickému prístupu sme si uvedomili hranice a limity vo výchovnom procese tínedžera - čo nás čiastočne odbremenilo a umožnilo nám to mať reálnejšie a primeranejšie očakávania od dieťaťa.

S pani magistrou som bola velmi spokojna. K mojmu problemu bola velmi vnimava a pomohla mi sa z neho vymotat. Som jej velmi vdacna a urcite doporucujem aj ostatnym.

Skype konzultace

od 600 kč

od 600 kč

Umístění: Soukromá psychologická praxe Nevěšhlavu rodinné psychoterapie

11 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý večer chtěl bych se poradit ohledně mého problému. Mám možnost se dostat do jedné vysoké funkce, ale jejíž součástí je v rámci roku cca 10x vystupovat na celorepublikových poradách. Nicméně mám problém vystupovat na veřejnosti před více jak 20 lidma. V tu chvíli se mi hrozně rozbuší srdce a zkrátí dech čímž se mi při mluvení začne klepat hlas a zčervenám. Mám zkrátka velký stres a nervozitu, která je však už za hranou nervozity přirozené. To samozřejmě z mého pohledu snižuje můj kredit, a chtěl bych se s tím vypořádat. Nechci přijít o kariérní růst kvůli této věci. Koupil jsem si o tomto problému i knihu snažím se provádět dechová cvičení atd. ale příliš to nepomáhá. Nicméně jsem se dočetl, že na to lidé (umělci, muzikanti, řečníci) používají tzv. Inderal, což je lék obsahující propranolol a který se používá na zrychlený srdeční tep. Tento lék prý působí příznivě i u této nervozity z vystupování. Jde mi v podstatě o to zda by se dal na předpis sehnat jako podpora technik psychických? Chtěl bych ho použít pouze několikrát do roka, vím že to to psychická záležitost na které pracuji, ale chci vyzkoušet všechno. Děkuji

Dobrý den, k léku, o kterém píšete se nemůžu vyjádřit, ale chtěla bych Vám doporučit návštěvu psychologa. Samostatná práce na nervozitě je určitě fajn, ale přes některé techniky Vás provede pouze terapeut. V těchto případech bývá účinná kognitivně-behaviorální terapie, postačilo by pár sezení. Zvažte i tuto možnost, určitě stojí za to.

Mgr. Katarína Durkáčová

• Dobrý den. Prosím Vás o radu, pomoc.
    Od svých osmi do svých třinácti let jsem žila v rodině, kde byl táta agresorem, spouštěč byl alkohol. Hodně pil a přibližně jednou do měsíce nás zprve jen citově/slovně, poslední rok i fyzicky napadal. Mou mamku bil, citově ji vydíral, zakazoval jí kontakt s okolím a vulgárními slovy směřované k její osobě zrovna nešetřil. Odstěhovali jsme se. S tátou jsem nikdy neměla ani dobrý ani špatný vztah.. řekla bych, že se tomuto nedá říkat vůbec vztah. Do svých šestnácti let jsem ho však dvakrát do měsíce na víkend vídala. V sedmnácti letech jsem ho vídat přestala. (Zde se dostávám k bodu, se kterým bych potřebovala pomoci. Potřebovala bych pojmenovat pravým jménem to, co se ve mně odehrávalo...) Z těchto let v psychickém teroru jsem si odnesla jeden "bonus". Špatně jsem spala. Byla jsem na to zvyklá a nepřišlo mi divné, že spím málo nebo spím na etapy. Dokud se mi nezačaly dít ještě jiné věci. Můj největší strach byl, že táta se upije k smrti a já mu nestihnu odpustit, to mě pomalu zříralo. V mých sedmnácti letech jsem ho přestala vídat, protože jsem měla pocit, že mi ubližuje a nechápala jsem, co se se mnou děje. Nespavost jsem zhoršila, spala jsem kolem tří hodin denně a každý den měsíc v kuse se mi opakoval jeden a ten samý sen-nacházím tátu mrtvého v jeho domě, nikdo ho předemnou nenašel, protože nikoho nemá a hlavně, nestihla jsem mu odpustit. Neviděla jsem ho přibližně tři měsíce, až pak na rodinné sešlosti. Kde už jsem cítila, že je něco špatně. Jen jsem ho viděla a začala jsem se klepat. Vím, že jsem z něj neměla strach. Tekrát se tam opil a začal mě jak psychicky tak fyzicky napadat. A já jsem prožila něco, co neumím pojmenovat.. srdce mi tlouklo víc než mělo, byla mi zima a zároveň horko, byla jsem prázdná a zároveň jsem měla pocit, že brzy exploduji a nemohla jsem dýchat, lapala jsem po dechu a myslela, že umírám. Časem se to zhoršovalo. V průběhu dalších tří měsíců se mi to stávalo častěji a častěji. Stačilo jen, aby někdo začal mluvit konkrétně o mém tátovi, později už jen stačilo říct slovo táta.. a mně se stalo to stejné jako na té rodinné sešlosti. Ruku v ruce s tím šla nespavost. Byla jsem vyřízená, bezradná, bezmocná. Pamatuji si, že jsem nespala více než 10 dní.. pak 5 dní po 20 minutách, do toho jsem měla stále stejné "příznaky". A přemýšlela o tom, že skončím svůj život. Věděla jsem, že bych jednou ráda měla budoucnost, ale nevěděla jsem, co mám dělat. Nespala jsem a do toho mi klidně dvakrát denně bušilo srdce jako splašené, nemohla jsem dýchat, lapala po dechu, třásla se, bylo mi horko i zima, cítila jsem prázdnotu a přitom jsem měla pocit, že exploduji. Stávalo se mi to doma, ve škole, na ulici, v autobuse.. zkrátka všude. Nechápala jsem, co se děje, ale věděla jsem, že takhle to dál nejde. Když jsem přecházela přes frekventovanou silnici, měla jsem chuť se zastavit. A skončit to. Naštěstí byl pan řidič autobusu duchapřítomný, troubil, šlápl na brzdu a autobus se zastavil jen pár centimetrů ode mě. Měla jsem štěstí. Nevím jak, ale dostala jsem se z toho. Díky kamarádce a díky tomu, kolik moc jsem si uvědomila. Nikdy jsem však nenavštívila odborníka. Umíte tyto stavy pojmenovat a vysvětlit mi prosím zpětně, co se uvnitř mě odehrávalo? Byla bych Vám moc vděčná! Myslíte, že se mi to všechno může vrátit? Nyní jsem "za tím", tátovi jsem odpustila, v sobě jsem si to uzavřela a vyřešila, nedělá mi problém ho vidět či slyšet, mluvit o něm. Ale nestýkáme se. Moc děkuji za Váš čas a ochotu. Hezký den!

Dobrý den, je mi líto, čím jste si musela dřív projít. Zkušenosti, které popisujete by se mohly označit za traumatizující. Stavy s bušením srdce, střídáním horka a zimy, pocit, že explodujete a potíže s dýcháním imponují dojmem panické ataky. Přání už tady nebýt a zhoršený spánek jsou pak často příznakem deprese. Obě jsou časté reakce na trauma.
    Jsem ráda, že nyní je Vám líp a upřímně nedovedu odhadnout, jestli se podobné problémy u Vás můžou objevit znovu. Nemám k dispozici hodně dalších informací. Každopádně, i pokud by se vrátili, doporučila bych Vám věnovat se tomu, co Vám pomohlo již dřív anebo navštívit psychologa nebo psychiatra. Podobné potíže jsou dobře léčitelné.
    Držím Vám palce a přeji hezké dny!

Mgr. Katarína Durkáčová

• deprese
  • trauma
  • poruchy spánku

Ukončené školy

• Masarykova univerzita (2014)
  • Brock University (2013)

• psychoterapie
  • klinická psychologie