Ponávka 2, Brno

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Umístění: Ordinace Jiný

Jsem velmi spokojena s paní doktorkou můžu se na ni vždy spolehnout,
vždy mě vyslechne a poradí , je velice příjemná.

Paní doktorka není zrovna moc příjemná, myslím si ale, že ve své specializaci je odbornice. Je vždy pečlivá, vyžádá si všechny zprávy, potíže, pokud jdou řešit, řeší. Takže celkově jsme spokojení.

Navštívila jsem paní doktorku s maminkou a byla jsem naprosto spokojená. Osobně očekávám jasný a přehledný výklad situace, podaný s nutnou dávkou pochopení a přesně toho se mi ze strany paní doktorky dostalo. Mamince se věnovala minimálně hodinu čistého času, vyžádala si patřičné podklady ze stran jiných ošetřujících lékařů, na kontrolu jdeme za nedlouho - naprosto odlišný přístup od původního lékaře - zájem, pečlivost, důslednost a hlavně, jasný a reálný výklad. Upřímně - maminka tyto věci bohužel již moc neocení - ale já jako doprovod a do budoucna pečující osoba mám z paní doktorky jen ten nejlepší pocit. K. Švarcová

Já v naprosto realistickém, poněkud strohém až na můj vkus cyničtějším přístupu paní doktorky shledávám i pozitiva - vlivem toho jsem si uvědomila, že jsem prodělala nemoc a je potřeba ji vyléčit a předejít následky - prakticky jako se léčí ze somatických nemocí. Rozhodně ale nepopírám, že sem tam bych se ráda cítila empaticky pochopená.
Vyzvednu její odbornost a pofesionální přístup ve výběru medikace. Byla mi doporučena nejen z PK FN Brno, ale i od známé.
Návštěvy u ní jsou jako pravidelné kontroly u lékaře - jak jsem psala výše, tím spíše si uvědomuji, že i psychická nemoc je "jenom" nemoc, ze které se snaží člověk vyléčit. A to dělá paní doktorka na 100% precizně, profesionálně a důsledně.
Kdybych potřebovala, seženu si kontakt na nějakého psychoterapeuta či psychologa. Ji beru vlivem jejího strohého přístupu jako vynikající odbornou lékařku.

Paní doktorka léčila moji maminku.Vyptá se vás na potíže, ale není to emapatický přístup. Teoretickou odbornost jí jistě neupíráme. Maminka k ní nemohla být pořádně ani otevřená,nevyzařuje z ní pohoda, pouze striktní neosobní přístup. Jediné, co dělá, že předepisuje medikaci a pokyvuje hlavou. Sama jsem ji navštívila, abych si to ověřila.. změnili jsme lékaře a ten přístup je absolutně jiný. Maminka se pod vedením jiného lékaře naprosto otevřela a velmi se jí daří. Není mi příjemný tento negativní názor, ale je dobré, aby si to mohli přečíst i ostatní pacienti, pro které je lékař v této chvíli naprosto zásadním prvkem v léčení.

Dvě vysoké školy, pěkná rodina, úspěšná pracovní „kariéra“ ... přesto nastala v životě situace, kdy jsem si nedokázala pomoci ani já sama, ale ani nejbližší okolí s nasazením všech svých sil psychických i fyzických si se mnou nevědělo rady. Kdo zažil, ví, jak je lidská psychika mocná. Z odborníků mi pomohla až paní doktorka Tomanová a byl to právě její přiměřený přístup (žádná útlocitnost, přirozená autorita – avšak ne přísnost, normální lidské porozumění a profesionální zájem), který mě tenkrát zachránil. Opravdu v nějtěžší životní situaci mi dokázala pomoci až ona. Ale i pak se problémem zabývala globálně, léčbu velmi pečlivě zvažovala a promýšlela a zvolila ji velmi efektně. Jsem jí za to neskutečně vděčná, díky ní se pro mě nejtěžší životní zkouška stala vlastně odrazovým můstkem do nového - lepšího života. Paní doktorka zcela změnila kvalitu mého života k lepšímu. Mohu jen doporučit.

Paní doktorka sbira body a studijni material pro svoji disertacni praci, je to dnes bezna praxe a byla mi doporucena pracovniky PK FN Brno. Pomohla s nasmerovanim. Treti a dalsi navstevy probehly naprosto stejne bez zajmu o podporu slovem, vystupem byl vzdy jen recept a poplatek. Pri uzivani cizich slov se vzdy zeptala, co tim myslim a casto projevovala podiv nad mymi vyroky. Specifika medikace ji nezajimaji, na otazku jaky je polocas hladiny Citalopramu v seru bez zavahani odpovedela: "To vubec nevim." Omlouva ji jen jeji zamereni na gerontopsychiatrii.

Hm.. akorát do mě cpala prášky, který jsem odmítala, byla moc neosobní, strnulá, nic mi nikdy pořádně neřekla, ale i přes to jsem si k ní utvořila jakýsi vztah.. ale abych byla upřímná, nemyslím si, že je zrovna schopná. Ale trhá mi srdce to říkat, protože k ní mám pouto. Jenom ona ke mně ne.