Alena Vosmíková, diagnostik Praha

MUDr. Alena Vosmíková

Diagnostik Více

Žitavského 497, Praha
Poliklinika Zbraslav

Zobrazit ostatní profily diagnostiků v okolí

Názory

Umístění: Poliklinika Zbraslav Jiný

K paní doktorkce chodíme už cca 25 let. Vždy je velmi pečlivá, empatická, citlivá. Má krátké objednací lhůty, jinde se čeká víc než měsíc, pokud nejde o statim. Čtu názory pod jejím jménem a chci jen přidat ten náš. Několikrát jsem se setkala s tím, že pacienti požadovali něco nesplnitelného, chodili bez objednání. To, že se pacient nedostane na řadu v čas objednání, je někdy způsobeno i tím, že mnozí z nich se před vyšetřením málo napijí, vyšetření nejde zrealizovat, paní doktorka jim dá vodu, pošle je znovu do čekárny a pak je bere ještě jednou (při posledním vyšetření jsem to zažila během 40 minut u 2 pacientek). Dr. Vosmíková možná nenadělá moc zbytečných řečí, ale je to podle mě lepší přístup, než kdyby žertovala a nevyšetřovala, i takové lékaře známe. Ano, apeluje někdy na zdravou stravu, ale schválně se rozhlédněte po její čekárně - naposledy jsme tam byli všichni s nadváhou, ne-li brutální obezitou. Nezpochybňuji pocity jiných lidí, ale my na doktorku nedáme dopustit. V diagnóze se nikdy nespletla, je velmi zkušená, a hlavně ať ordinuje ještě aspoň 30 let :o)!

Š
Umístění: Poliklinika Zbraslav Jiný

Nejdřív jsem měla obavy po přečtení recenzi. Ale byly zbytečne. Cekala jsem jen chvilku, během prohlídky paní doktorka vše v klidu a pečlivě vysvětlovala.

Umístění: Poliklinika Zbraslav Jiný

Na vyšetření jsme byli odesláni pediatričkou. Při objednávání po telefonu paní doktorka působila velmi empaticky. I přesto, že se ke mě dostaly negativní zkušenosti, nevěřil jsem. Měl jsem. Při vyšetření téměř nekomunikovala, nesnažila dceru nějak uklidňovat. Když sdělila diagnózu, která v zásadě zněla "do konce života jen rýže a zelenina", a já se snažil zjistit víc, jako třeba co dalšího může dcera jíst, jak máme stravu upravovat, jen všechno negovala a na mé návrhy možné stravy reagovala vesměs slovy "no to určitě ne!" Velmi arogantní přístup, který již tak stresovanou dceru dost vyděsil. Již nikdy více.

G
Umístění: Poliklinika Zbraslav sono bulky na krku ročního syna

Přečetla jsem si zde recenze před návštěvou a nedala na ně, velká chyba. Paní doktorka nás objednala na 9:30h. a ačkoli jsem se ujišťovala zda-li to tak bude, protože jsme měli v již objednané další lékaře, tak jsme ani v 10:15h. nebyli na řadě, a to s ročním dítětem. Když jsem se zeptala v kolik na nás přijde řada, odpověděla, že ASI po paní, co zrovna bere a po této paní vzala pána jiného. Poprosila jsem o vrácení kartičky a doporučení a vzali jsme nohy na ramena, jsem stále v šoku z jednání a přístupu k lidem této paní doktorky. Nikdy více.

Umístění: Poliklinika Zbraslav sono bříška u miminka

K paní doktorce nás poslala naše dětská.. a už nikdy víc. Na malého se tedy jednou usmála a nechala ho, aby jí zkoumal ruku během vyšetření, to hodnotím kladně, ale jinak neskutečně nepříjemná osoba. Při vyšetření malej spokojenej, ale chtěl jezdit na kole, tak jsem dostala vynadáno, že mu s těma nohama hýbu já (přitom jsem se ho snažila klidnit). Pak se tvářila dost nepříjemně, že mi to dlouho trvá, když nás poslala za paravan nakojit před dalším vyšetřením a mně nešlo pobrat rychle dítě, sedačka, ve který jsem měla hozený deky a velká taška najednou. Že jsem na ni během vyšetření mluvila a ptala se na něco a ona vůbec nijak nereagovala, jako kdybych tam nebyla, taky fajn. Vrchol pro mě bylo to, když malýmu protekla plína, jak ji měl navolno, aby mohla na bříško a ptám se po vyšetření, jestli ho tam můžu rychle přebalit a ona dost neochotně, že ano. Sundám plínu, sáhnu do tašky pro ubrousky (20 vteřin dohromady?) a už mě popoháněla, že potřebuje, abych to urychlila. Říkám, že mi stačí minuta, což tak nějak bylo a ona během toho mě stihla ještě 2x popohnat a nakonec mě poslat na chodbu do čekárny, která je společná s praktickým lékařem a zrovna dnes plná nemocných, ať si ho přebalím na chodbě. Za mě rozhodně nedoporučuji a i kdyby to byla jediná doktorka v Praze, už bych k ní nikdy nešla.

K paní doktorce jsem byla objednaná s dcerou (8 měsíců) na sono hlavičky. Na recenze jsem narazila náhodou při hledání přesné adresy a trochu jsem se vyděsila, kam se to chystáme. Paní doktorka mne ale velmi příjemně překvapila. Byla milá a vstřícná jak na mne, tak na dceru ( i když plakala). Během vyšetřování komentovala, co vidí, a co to znamená. V čekárně byla krom nás jedna rodina, ale my jsme šly na řadu přesně v čas, na který jsme byly objednané. Odborné hledisko nemohu příliš hodnotit, ale přístup byl velmi dobrý.

S tak nepříjemnou doktorkou jsem se snad nesetkala. Její přístup k lidem a především malým dětem je příšerný. Syn je vždy u praktické doktorky celý rozzářený a usměvavý, přestože ho vyšetřuje, protože k němu má zcela jiný přístup. Zato paní dr. Vosmíková nenaváže kontakt, tváří se komisně a ještě buzeruje rodiče - "chytněte si ho, aby mi nesahal na ruku", "ať nebrečí" apod. Přitom by stačilo na dítě třeba mrknout nebo se usmát..
Dalším "plusem" je pidi sdílená čekárna s nemocnými od sousedícího praktika a odběry krve. Za to paní dr. body v hodnocení neubírám, ty si ubrala sama svým chováním, ale s miminkem nebo malým dítětem není dlouhé čekání v takovémto prostředí nic příjemného..
Závěr: Za mě určitě nedoporučuji. Příště bych šla rozhodně jinam.

I já se musím přidat ke kladným hodnotitelům. Po přečtení názorů zde, jsem měla trošku obavu, kam jsem se to objednala. Nicméně po absolvování odborného vyšetření musím paní doktorku jen a jen chválit. Má milý, empatický přístup, vše trpělivě vysvětlí, uklidní. Já tuto paní doktorku mohu a moc ráda tak činím, všem doporučit.

Před více jak deseti lety jsem byla k této lékařce odeslána k UZ vyšetření ledvin a štítné žlázy. K vyšetření jsem se dostavila krátce před hodinou, na kterou jsem byla objednaná, protože jsem musela přijít napitá, tedy s naplněným močovým měchýřem. Při příchodu mě na chodbě předběhl pán se zabalenými zákusky, který se hrnul do vyšetřovny. Ukázalo se, že přišel za lékařkou na kávu, která trvala 45 minut! Můj plný močový měchýř se samozřejmě po několika minutách čekání začal ozývat, a po půl hodině už jsem neměla daleko k omdlení. Zaklepala jsem na vyšetřovnu, abych lékařce připomněla, že jsem objednána na vyšetření ledvin a opravdu už nevydržím déle čekat. Vzala mě až za dalších 15 minut a bez jakékoliv omluvy. Závěr jejího vyšetření štítné žlázy byl: mnohočetný nezhoubný nádor štítné žlázy! Tento nález se naprosto lišil od předchozích UZ vyšetření, která mi v místě mého předchozího bydliště prováděl zkušený endokrinolog. Zde byla jen velmi malá cysta, což i potvrdilo následné vyšetření v Endokrinologickém ústavu. Když jsem před třemi lety musela podstoupit ultrazvuková vyšetření, tak jsem raději zajela na sonografické pracoviště do Příbrami k lékařce, která mi byla doporučena.
Rozhodla jsem se napsat o své velmi špatné zkušenosti, protože jsem byla šokována zjištěním, že tato lékařka provádí na Zbraslavi preventivní ultrazvuková vyšetření kyčlí u kojenců. Dle mého názoru by měl děti vyšetřovat zkušený dětský ortoped, který to má ,,nakoukané’’, a který aktivně pracuje s dětmi, které mají ortopedické problémy.

Vynikající přístup, paní doktorka je velmi milá, po celou dobu vše vysvětlovala, při vyšetření jsem dokonce mohl nahlédnout i do monitoru a lecčemu se přiučit. Doporučila i co dál. Vůbec nechápu ty negativní recenze, jestli si to dotyčné paničky tak trochu nepřikrášlují ke svému nebo neměly samy arogantní přístup. Já každopádně mohu doporučit, protože s tak milým přístupem jsem se hned tak někde nesetkal. Myslím, že rozumný člověk nedá na nějaké kecy na internetu a ověří si to sám na vlastní kůži, jako já :-)