Centrum zdravého pohybu
Plavecká 12/400, Praha

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí

je to velmi dobra doktorka

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den ,chci se zeptat jestli mi jde pomoci od bolesti-jsem po rehabilitaci a bolesti páteře nepřestávají diagnostika je osteofyt na C5, C6,kyfóza th 7/8'th9/10'th11/12,komprese,degenerace plotének,osteochondroza, děkuji

Dobrý den, i při rozsáhlejších degenerativních změnách lze ulevit od bolesti. Je však nutné osobní vyšetření. Kromě klasické rehabilitace lze použít také akupunkturu, při degenerativních změnách kolagenové injekce ke zpevnění páteře. Důležité je zjistit, co přesně způsobuje současný problém, zda je to osteofyt, či komprese nebo spasmus svalů a v neposlední řadě vyvolávajícím faktorem může být psychika.
MUDr. Alena Kačinetzová, rehabilitační lékař

MUDr. Alena Kačinetzová

Dobry den, v lednu jsem prodelala trombozu PDK. Mam 25 let, tromboza byla hlavne z uzivani HA, toho casu jsem byla nachlazena, hodne jsem sedela/lezela, na PDK mam take varixy. Trombofilie neprokazana. Nyni uzivam xarelto. Muj problem je, ze zhruba ve stejny den, ale spise se to stalo nekolik dni pote, jsem zacala citit na cele prave polovine tela brneni, tupost a obcas malou bolest ruky a predevsim nohy. Zpocatky velke mravenceni na pohmat citim pravou stranu tela jinak nez levou. CT plic negativni (podezreni na embolii), magneticka rezonance zilnich splavu a mozku negativni. Prvnich nekolik dni po tromboze jsem chodila o berlich, nemohla jsem na nohu doslapnout, ruzne jsem si vytacela pater a nohu abych si mohla vubec sednout, noze jsem vsemozne ulevovala, vahu prenasela na levou stranu. Boli me zada, nejvice lopatky a bedra, rano se budim s bolestmi patere.Boli me pata a klenba, mam ploche nohy a lordozu. Celkove jsem hypermobilni, mam mene svalu a mirnou nadvahu. Citlivost je castecne lepsi, mravenceni jiz temer nepocituji ale ztuhlost hlavne PDK a hlavne paty a lytka (kde byla tromboza) pokracuje dal. Na jinych castech prave pulky tela je pocit vyrazne mensi,ale pretrvava. Kdekoliv se pohladim, zmacknu kuzi citim "tahavy a ztuhly "pocit.Prosim, muzete mi poradit jak bych mela problemy dal resit ?

Dobrý den, aniž bych Vás vyšetřila, mohu se jen domnívat......myslím, že obtíže souvisí s ležením při tromboze a s chozením o berlích. Upravte si dietu a začněte co nejdříve cvičit a hýbat se na zdravém vzduchu. Možná byste potřebovala nějakou "radost" do života. Snažte se spolehnout v úzdravě především na sebe. Lékařské vyšetření vyloučilo embolii a mozkovou příhodu a tím úloha moderní medicíny končí. Dle mého názoru - je to na Vás, odražte se ode dna. Držím palce. Alena Kačinetzová

MUDr. Alena Kačinetzová