Zubní ordinace
Baarova 36, Plzeň

K panu doktorovi jsme chodili oba i s manželem, dokud nebyly problémy, byli jsme spokojeni. To skončilo v okamžiku, kdy manžel začal mít problémy s krvácením dásní a s citlivostí zubů. Místo odeslání na paradentologii pan doktor manžela "léčil" tak dlouho, až přišel o věstšinu spodních zubů. Trhání a broušení probíhalo bez dostatečného umrtvení a nemohly chybět rádoby vtipné komentáře a narážky pana doktora, zakončené pro pana doktora typickým "nemá to chybu". Nakonec se mi podařilo po několika urgencích trvajících v řádu měsíců přesvědčit pana doktora, aby manžela doporučil na paradentologii do fakultní nemocnice a doporučení se mi podařilo z něj vymámit nakonec i pro sebe, protože jsem měla stejné problémy. Po návštěvě paradentologie bylo manželovi řečeno, že ho měl na specializované pracoviště doktor odeslat již minimálně před 3 roky, a současný jeho stav již nelze zlepšit z důvodu časové prodlevy. Já jsem měla větší štěstí, po pravidelném docházení na paradentologii - max. 2x za půl roku se můj stav natolik zlepšil, že se moje problémy vyřešily. Po prvním vyšetření na paradentologii mi paní doktorka zjistila 8 kazů a zhrozila se jakým způsobem mi byl panem doktorem odstraněn zubní kámen, i když na prohlídce a odstranění kamene jsem u něj byla týden předtím. Když jsem panu doktorovi sdělila, že mám zjištěné kazy, sdělil mi, že prý každý lékař považuje za kaz něco jiného - pro mě tedy novinka, a když jsem si trvala na odstranění kazů, byl arogantní, vzal do ruky vrtačku a začal mi prostě vrtat nějaký zub, aniž by se podíval do zprávy z paradentologie - a to byla pro mě poslední kapka a ten den jsem u něj byla naposledy.

Souhlasím s hodnocením předešlého příspěvku, něco podobného jsem též zažila. Kdybych neodešla k jinému zubaři, asi bych zub, který mne MUDr. Brož "léčil" mikrozásahama tři roky, už neměla, neboť vše se chýlilo k vytržení. Nový zubař zub zachránil a divil se, jak jsem tu tříletou léčbu mohla vůbec vydržet.
Dále objednávání - též jsem viděla diář prázdný, ale MUDr. Brož říkal, já má plno, že můžu přijít až bůhví kdy .... atd. atd. Opakovala bych totéž. Takže NEDOPORUČUJI !!!!!!

VARUJI VŠECHNY PŘED TÍMTO LÉKAŘEM !

Se zuby jsem nikdy problémy neměl a byl jsem proto bez zkušeností. První návštěva se odehrála před 3 roky - kaz na sedmičce. MUDr. Brož kaz odvrtal, ale díky velikosti nezbylo ze zubu mnoho a byla mi doporučena korunka. Zub pan doktor v další návštěvě zbrousil (bez umrtvení) a za dalších několik návštěv (z nichž některé nebyly podle mě vůbec logické) nalepil protetiku. Zub nijak nekontroloval. Tato věc byla provedena bez problémů. I přes velice špatné zkušenosti od dvou známých lidí, kteří od něj odešli v té době jsem k němu docházel dál. Tyto osoby vypovídali shodné zkušenosti, jako jsem četl v příspěvku ostatních (přehlížení zásadních kazů, hazard se zdravím, ponechání otevřené rány bez krytí, dlouhé táhlé návštěvy a paradoxně mikro zákroky, následné zděšení ostatních zubařů atd.)

Po roce, kdy jsem absolvoval dvě preventivní prohlídky (které trvaly několik sekund a samozřejmě s verdiktem, že je vše v pořádku) se mi utrhl kus osmičky vedle protetiky. MUDr. Brož kaz vyvrtal a nasadil amalgánovou výplň, vše trvalo asi 5 minut. Ze zubu zbylo velice málo a bylo jasné, že takový tlak nevydrží. Přesto se mojí obavou nezabýval a odpověděl jako vždy, že je to normální, že je vše v pořádku atd. Po 2 měsících zub praskl. Pan doktor vyměnil výplň a to bylo vše. Když jsem se ptal, že mám podezření na prasknutí jedné stěny zubu na základě pocitu, pozorování zrcátkem, nevyjádřil se nijak a ukončil věc tím, že když to bude dělat problémy, ať se ozvu. Celé to na mě dělalo dojem, že se se mnou nechce zabývat a že zákrok může trvat maximálně 10 minut včetně pozdravu. Tuto podivnou politiku jsem nikdy nepochopil. Po několika týdnech mi odpadla další část zubu. MUDr. Brož zub vyvrtal ještě víc a vyplnil zub provizorní hojivou vložkou. Byl jsem objednán na broušení zubu a na následné nasazení protetiky jako u sedmičky. Když jsem se dostavil po měsíci v termínu, ordinace byla prázdná (ostatně jako vždy) a pan doktor se vymlouval na výpadek pevné linky a že mě musí přeobjednat. Argument podle mě smyšlený, nelogický, měl na mě číslo na mobil, proč by výpadek pevné linky měl způsobit 2 měsíční výpadek ordinace atd ? Zhruba tak dlouho trvalo, než se mi znovu ozval. Dva měsíce jsem chodil s otevřeným zubem, který mě ke konci začal dost závažně bolet. V této chvíli jsem byl ale už objednán k jinému lékaři, kde jsem maximálně spokojený. Nový lékař udělal kompletní snímek, který je vyhodnocený do minuty (u MUDr. Brože se čeká na snímek jednoho zubu dva dny, vyžaduje to další návštěvu atd) a po prověření celého chrupu (což by měla být automatická prevence u každého zubaře jednou za určité období) zjistil velký kaz z druhé strany protetiky na 6. Kdybych u MUDr. Brože zůstal, měl jsem v likvidaci třetí zub stejným způsobem. Oba zuby sousedící s protetikou to odnesli (tento soud ponechám odborníkům, nemusí to být jeho vina, v dotyku zubu se tvořila kapsa, která způsobila kaz, nevím, zda to jde udělat jinak a zabránit tomu) Můj nový lékař vyloučil protetiku na 8 a navrhl odstranění zubu z důvodu velké prokaženosti zubu. Nechci domýšlet, jak by to dopadlo, kdybych u MUDr. Brože zůstal.

Následně se zjistilo, že u protetiky nebyl zub umrtven a jelikož mi dělá problémy ve smyslu bolestivosti, budu muset asi podstoupit vyndavání nervů atd. Dle názoru současného lékaře to mělo být již provedeno dříve.

Závěrem chci podotknout, že nejsem zubař a nemohu objektivně posoudit správnost a nesprávnost popsaných zákroků. Na co ale musím v souvislosti s MUDr. Brožem upozornit objektivně je:

1. Podivný, laický a někdy až nevhodný přístup (srandičky, tykání, bagatelizování zdravotního problému, mluvení "z cesty")
2. Nedostatečně vybavená ordinace, podivné otazníky nad lékařovou odborností při volbě řešení problému
3. Podivné chování při objednávání (tvrdí, že na měsíc dopředu má plno a v diáři přes stůl vidím jen prázdné nepopsané stránky), objednávání na zbytečné termíny
4. Lékařská nezodpovědnost při preventivních prohlídkách, nerozpoznání kazu, bagatelizování problémů

Tento lékař je rychlý a možná i zábavný, ale tam, kde jde o zdraví, to nejsou vlastnosti vhodné pro pacienta. Jednoduchý zákrok vyřeší, ale dlouhodobě se na něj nelze spoléhat.

Josef Buriánek

Chodím k panu doktorovi léta, i když bydlím přes sto km od Plzně. Mám ze zubařů hrůzu, ale hodnotím jeho přístup k pacientovi. On vždy řekne co bude dělat, takže se u něho tolik nebojím. Pro mne je to nejlepší zubař, umí dobře trhat zuby, má zkušenosti se zubní chirurgií, zub umí i "našroubovat", ani s tím plombováním nemám já osobně tak špatné zkušenosti jak se zde píše ...

Pan doktor mi dvakrát během půl roku vrtal jeden zub (poprvé mi plomba vypadla, po druhé mě zub bolel). Ani ne dva měsíce po posledním vrtání jsem šla jinam, kde zjistili, že pod plombou mam kaz až na nerv, díky čemuž mě čeká korunka. Dělat svou práci dobře hned na poprvé, mohla jsem mít jen plombu a nestálo by mě to tolik peněz a běhání po doktorech. Je to vlastně stejná zkušenost, jako mají předešlí lidé. Pokud vám nic není, je to supr zubař, ale pokud musí něco dělat, je to špatné. Ale pozor, zjistíte to, až když se vám do pusy podívá někdo jiný...

Pan Broz Vas skoro pokazde vezme (i to svedci o tom kolik ma pacientu), obcas nechce zaplatit 30Kc, ale jeho prace je neprofesionalni a nekvalitni.

Tak konecne muzu srovnat zubare a pana Broze. Sezeni (zakrok) u pana Broze trvalo vzdy okolo 5 minut a byl hotov. Vysledna prace nikdy nebyla odvedena poradne. Jeden zub mi vrtal 3x a stale bolel.
Musel jsem si projit 3 mesicni prechodni dobu nez jsem mohl byt zaregistrovan u jineho zubare a novy zubar mi zub opravil na poprve! a divil se odvedene praci pana Broze.

Pan Broz je mozna dobry pokud nemate kaz. Situace, kdy s jednim zubem k nemu pujdete vicekrat neni ojedinela, me se to stalo u 2 zubu a co jsem slysel v okoli, tak nejsem jediny pripad

V mém případě je to určitě nejlepší zubní lékař,jakého jsem kdy nechal do ust sahnout..Pravda,příliš jich nebylo,ale s panem doktorem Brožem poprve citim,že je silnejsi nez muj strach,coz je pro mne velmi dulezite.
Nemohu proti nemu rici jedine krive slovo,naopak!Jsem jeden z tech,kteri hrdinsky k zubari nechodi..A kdyz,tak pozde a v bolestech.Vzdy mi pomohl a kdybych v sobe nenosil vrozeny strach k zubari..,asi bychom si i par dobrych vtipu navzajem nadelili,ale ja bohuzel diky me fobii slova nachazim az po opusteni budovy-:).Ale to nema s panem doktorem nic spolecneho.
Takze za sebe doporucuji vsem!!!!Martin Pašek,Plzeň

Ochotný, vždy pomůže, umí.

Odborník na svém místě, první příjemný zubař , bezbolestný a ještě vám poví sem tam i nějaký vtip...