Nemocniční 20, Ostrava

Zobrazit ostatní profily otorinolaryngologů v okolí

Pana doktora jsem navštívil se silným zánětem v krku, kdy jsem nemohl prakticky nic pozřít. Pan doktor mě velice šetrně prohlédl, našel skryté ložisko zánětu (můj obvodní lékař den před tím nic nenašel) a nasadil vhodná antibiotika. Cením si zejména vstřícného přístupu k pacientovi, komunikace a vysvětlení problému a v neposlední řadě zkušeností a odborných znalostí pana doktora.

Jelikož mám dlohodobé problémy s uchem a nyní to byla velmi silná a ostrá bolest v uchu, jsem i přes absolvované vyšetření ze strany obvodní lékařky téhož dne dopoledne, musel navštívit večerní ambulanci. Pan doktor měl velmi příjemný přístup, ikdyž je známo, že ambulantní dobu nemají všeobecně doktoři moc rádi. Za asistenci sestry mi pan doktor provedl důkladné vyšetření s dostatečnám ohledem na dosti nepříjemné (bolestivé) chvíle. Vše mi bylo dále náležitě vysvětleno. Poradil mi jakou účinnou prevenci zvolit a čemu se vyvarovat a s receptem na nezbytná antibiotika v ruce, jsem spokojeně odešel. Podle mého názoru, byla péče dopolední doktorky silně zanedbána a nebýt návštěvy právě u tohoto doktora, měl bych v budoucnu opravdu vážné ušní komplikace, které by mohly znamenat i operaci.
Jirka

Pana doktora už znám asi od roku 1997 kde asistoval za vedení primáře Mudr. Havránka ,po operaci bylo vždy vše v pořádku.Lékařský i lidský přístup pana doktora Orlovského byl vždy na jedničku.I letos jsem absolvovala malý operační zákrok a vše bylo v nejlepším pořádku s léčbou pana doktora jsem byla opětně spokojena jen dodám ,že celé oddělení ORL Fifejdy jsou na nejvyšší ůrovni lékařské i celého přístupu k pacientům.Moc děkuji!

Pana doktora znám od r. 1994, kdy jsem pracovala na ORL odělení jako zdravotní sestra, kde pan doktor působí dodnes. Posléze mne také operoval a rovněž mé dvě děti, je to špičkový lékař, profesionál a úžasný, milý, příjemný člověk, kterého si velmi vážím a nedám na něj dopustit. Mohu jen doporučit, je skutečně špičkou ve svém oboru.

Moooccc doporučuji!!Super ochota a přístup!!!

byla jsem u něj se synem, než ho vyšetřil, tak mu vždy každý úkon vysvětlil, co s ním bude dělat. I když pak punkce dutin byla jistě velmi nepříjemná, vše opět nejprve vysvětloval. Já jsem byla s jeho přístupem spokojená.

Spousta praktických a jiných lékařů se mi snažili najít příčinu mých častých onemocnění, ale marně. Až pan doktor Orlovský mi pomohl objasnit problém. Doporučuji.

Pan doktor velice ochotný, snaží se pomoct a dobře poradit ! Velmi dobrý přístup !

Jsem vždy spokojen, přístupem i výkonem.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, jsem na dovolené a patrně jsem dostala zánět ucha z plavání v moři. Můžu s léčbou počkat na návrat domů (5 dní), nebo je nutné řešit to co nejrychleji? Cestovní pojištění sice mám, ale místní si moc nepotrpí na hygienu...

Jako první pomoc kápněte do ucha alkohol /slivovice,alpa.../

MUDr. Rostislav Orlovský

Dobrý den, nedávno jsem prošel myringoplastikou a kanaloplastikou. Myringoplastiku jsem měl domluvenou a vysvětlenou. Ale kanaloplastika tak nějak na programu nebyla a nebyl jsem s ní seznámen. Chtěl bych jen vědět, co je to za zákrok a co se při ní dělá. Nikde na internetu k tomu nemůžu nic najít. Děkuji

myringoplastika- náhrada bubínku
kanaloplastika- rozšíření zevního zvukovodu,aby se lékař dostal k operovanému bubínku a mohl zákrok provést

MUDr. Rostislav Orlovský