Zálužánského 15, Ostrava

Zobrazit ostatní profily otorinolaryngologů v okolí

Paní doktorka je velmi nepříjemná, kouká na vás jako na obtížný hmyz. Její prohlídka je velice zběžná, u bolesti ucha neprofesionální. Trubičku vám strčí nejdříve do bolavého ucha a pak tu samou do ucha zdravého, čímž se infekce může přenést. To nám říkal lékař ve špitále, kde jsme skončili. Už k ní nechodíme.

bohužel paní doktorka předepisuje na stejné potíže stále tatáž antibiotika (asi bonusy od farmaceutické firmy....) a na člověka kouká z dálky a jen pár sekund, jinak působí sympaticky

Paní doktorka dle mého názoru nepatří zrovna mezi milé a příjemné lékaře a nejhorší na tom všem je, že není zrovna "sociálně" zaměřená lékařka. Při angíně a zánětu středního ucha mi paní doktorka předepsala léky, když jsem si šla recept vyzvednout do lékárny, tak byl po mě požadován doplatek přes 600 Kč. Nevěřícně jsem na paní lékárnici zírala, zda to opravdu vážně. Po krátkém rozhovoru s PANÍ Mgr. v lékárně jsem se dozvěděla, že paní doktorka na receptu zaškrtla kolonku "plně hradí pacient", kdyby tahle kolonka nebyla zatržená byl by doplatek minimální. Paní Mgr. mi se soucitem oznámila, že lékaři za zatrhnutí této kolonky mají značné bonusy - odměny od zdravotních pojišťoven.
Takže k této paní doktorce již nikdy ...

Bohužel mám s paní doktorkou hned dvě zkušenosti.
První se stala cca před rokem, kdy jsem šel na triviální procedůru - ušní výplach. Jelikož 1. proplach se nikterak nezdařil, bylo mi řečeno, že si mám týden kapat parafínové kapky. Po týdnu se měla celá záležitost opakovat. Zřetelně jsem cítil, že to je stejný problém, tzv. cerumen, který nešel taktéž odstranit. Při výplachu šlo slyšet pořád stejný zvuk, jak naráží voda do bubínku. Ten se vůbec po dobu výplachu nezměnil. Doktorkou mi bylo řečeno po 5. pokusu, že je hotovo a ani se na mne nepodívala. Vnitřní pocit mi říkal že se něco děje, tak jsem se zeptal pro klid duše zda je to opravdu v pořádku. Bylo mi pí. doktorkou řečeno, že ano (ikdyž s pohledem do země). Tím jsem ukončil mou návštěvu a dále po ničem nepátral. Odjezd na dovolenou odhalil jisté nedostatky, ale nic z čím by se nedalo žít, až do teď.
Druhá návštěva byla skoro přesně po roce. Bolelo mne opět levé ucho, které se tehdy "podařilo" vypláchnout. Paní doktorka se mrkla do obou uší, každé tak po dvou vteřinách a napsala mi lokální antibiotika, že je to zánět zvukovodu. Na mé dotazy, že ho mám často zalehlé a že je to opravdu silná bolest, mi vůbec nereagovala, prostě bez odpovědi. Přišlo mi v tu chvíli, že se ptám na blbosti. Nechal jsem to tedy plavat. Udělal jsem vše jak mi bylo řečeno a začal kapat (oční kapky Maxitrol) dle pokynů. Během jednoho dopoledne mi ucho úplně zalehlo a ta nepříjemná bolest se znásobila. Po večerní návštěvě ambulance (v centru Ostravy) mi ucho nejprve 15 minut čistili a ošetřili po zákroku vatovým tampónem.
Domů jsem odcházel s informací, že pokud bych nepřišel, mohl bych v budoucnu mít velmi nepříjemné komplikace. Až poté jsem se rozhodl, že se podělím o svou zkušenost právě zde.