Provoz zubní ordinace
Horní náměstí 409/26, Olomouc

Umístění: Provoz zubní ordinace Jiný

Pře čtyřmi lety jsem měl "zážitek" v ordinaci pana Přemysla Jandy v pasáži na Horním náměstí v Olomouci.
Bez rentgenu mi řekl, že mám kazy a udělal mi během jedné návštěvy tři bílé plomby, jedna za XXXX Kč.
U druhé a zároveň poslední návštěvy mi chtěl dělat další dvě plomby a to už jsem pochopil o co mu jde.
Během zákroku dupe nohama a škube hlavou do rytmu hlasitého rocku.
Podle mého úsudku se očividně předváděl před mladou asistentkou.

Four years, but I had an "experience" with Mr. Přemysl Janda in the passage heading from Horní náměstí in Olomouc.
Without an X-ray, he told me that I had cavities and made me three white fillings during one visit, one for XXXX CZK.
On the second and last visit, he wanted to do two more fillings, and I already understood, that his work is all about cash, nothing else.
During the procedure, he stomps his feet and jerks his head to the rhythm of loud rock.
In my judgment, he was clearly showing off in front of the young female assistant.

U
Umístění: Provoz zubní ordinace Jiný

K panu zubaři chodím cca 3 roky. S každým zákrokem ať už šlo o implantát, korunku, plomby jsem byla vždy velice spokojená. Pan zubař je velice hodný, už od dětských let mám strach ze zubaře. On je první zubař ke kterému se těším neboť je s ním hodně legrace vše co bude dělat detailně popíše . Po přečtení těchto recenzí jsem si řekla že ji také napíšu neboť mě překvapilo že má někdo takové špatné zkušenosti. Tímto chci panu doktorovi poděkovat za to že u něj mohu být, díky mého kolabování to má se mnou těžké já bych ho určitě doporučila

Umístění: Provoz zubní ordinace Jiný

Velice špatná zkušenost. Bylo to poprvé a naposledy. Mrzí mě že jsem nečetla recenze dřív než jsem se objednala.

Nikdy takové recenze nepíšu, ale z pana doktora jsem velmi zklamaná. Přišla jsem k němu s bolestí zubu a pan doktor mi nabídl čištění kanálků a plombu za více než 4 tisíce. Vyšetření bylo velice bolestivé, jednalo se o poslední zub nahoře, pan zubař byl velmi bezohledný, nedbal na moje stěžování, že mě to bolí a otevřel mi silou vůle pusu tak, že mi rozthl koutek a nepřišlo mi nikterak divné, že mi z koutku teče krev, ani se neomluvil.
Proto jsem z ordinace utekla....a šla k jinému lékaři, u kterého oprava tohoto zubu vyšla na 2 tisíce, nikoliv na avizovaných více než 4....
Další problém byl, že mi pan zubař dělal rengen a tvrdil, že mám všechny ostatní zuby v pořádku....neměla...měla jsem uhnívající zub pod plombou, zanesené kanálky a gangrénu, na kterou pan zubař vůůbec nepřišel a trvdil, že zuby jsou v pořádku....
K panu zubaři bych už nikdy nešla, chová se povýšeně, jde mu hlavně o výdělek, ale především není vůbec dobrý v tom, co dělá.
Pokud si nechcete nechat zničit zuby a zruinovat peněženku, běžte jinam.

Dlouho jsem zvažovala, zda sem napsat, ale musela jsem se o své zkušenosti podělit. Je toho nakonec víc, ale nechtěla jsem nic vynechat. Zároveň předesílám, že se jedná pouze o moje osobní zážitky, názory a závěry jakožto pacienta. Pan doktor působí velmi profesionálně, bohužel se po své zkušenosti domnívám, že je to jen zdání.
Začala jsem k němu chodit vloni a po několika měsících ho opustila. Přešla jsem od své předešlé lékařky kvůli změně bydliště a nového zubaře jsem v té době potřebovala akutně. V dásni pod spravovaným zubem se mi udělal tvrdý váček. Doktor Janda si udělal snímek a velmi trpělivě a srozumitelně mi ho vysvětlil. Našel hned několik kazů a jako první se pustil do zubu s váčkem. Bylo potřeba vyčistit kanálky a zub celý vyplnit. Nádherně ho spravil a já odcházela spokojená. Bohužel zub během několika hodin začal čím dál víc bolet. Byl to pátek, a nakonec jsem si užila velmi krušný víkend s výletem na zubní pohotovost, kde jsem dostala penicilin na nepřeléčený zánět pod zubem. V pondělí si doktor Janda udělal snímek a potvrdil, že antibiotika byla nasazena správně a že pokud se zánět nevyléčí, o zub přijdu. Zub nakonec nesnesitelně bolel skoro týden, ale dopadlo to dobře.
Následně jsem si nechala spravit další zub a domluvili jsme se na extrakci osmiček, u kterých také našel kazy. Po předchozích zkušenostech jsem se domluvila na čtvrtek ráno. Na první termín byly v plánu dvě na jedné straně. Horní osmička šla, jak to bývá, celkem dobře. Problém nastal s tou spodní. Celou dobu jsem měla dojem, že pan zubař je ve stresu, asi dvakrát nás taky vyrušily telefonáty. Nakonec jsem uslyšela dvakrát zapraskání a v kleštičkách skončila jen část zubu. Pan Janda mě v té chvíli dokázal profesionálně uklidnit - došlo ke komplikaci, která je poměrně častá, on se na tyto zákroky specializuje a extrakci kořenů provede za úplatu (nejsem si už jistá, myslím něco kolem 1500), nebo můžu jet do fakultní nemocnice, kde zákrok uhradí pojišťovna. Jelikož jsem v té době peníze neměla (předchozí zákroky mě vyšly na něco kolem 5000), rozhodla jsem se pro nemocnici. Když jsem se oblékala, všimla jsem si v zrcadle, že mám na bradě a tváři velké šmouhy od krve, tak jsem požádala o něco na utření. Že si toho doktor Janda nevšiml, připisuji stresu, že si toho nevšimla sestřička, to dodnes nechápu. Asi z toho taky nebyla ve své kůži.
V nemocnici mi došlo, že objednání na čtvrteční ráno bylo šťastné. Kdybych byla přišla o pár hodin později, bývala bych asi měla smůlu, protože pohotovost na tyto zákroky zařízená není. Po shlédnutí snímku mi zubař sdělil, že mám obě spodní osmičky na chirurgickou extrakci a že se to nemělo trhat kleštěmi. Když jsem se zeptala, zda je na osmičkách kaz, zubař se na ně podíval a řekl, že on tam kaz nevidí, nicméně extrakci doporučil.
Po zahojení jsem přešla k jinému zubaři, který musel bohužel opravit i plombu, o které jsem myslela, že je jako jediná bez problému. Nedoléhala těsně k sousednímu zubu, takže se zvyšovalo riziko vzniku zubního kazu a také byla mezi bílou plombou a zubem vrstva amalgámu ze staré plomby. Zub už to bohužel nevydržel a část se ulomila, takže dnes tam mám polokorunku.
Po těchto zkušenostech musím říct, že mi zubař Janda jako profesionál nepřipadá, můj konečný dojem je takový, že by rád byl dobrý zubař a má i předpoklady, ale víc potřebuje vydělávat peníze. Málem jsem kvůli nepřeléčení kanálků přišla o zub (a taky o peníze investované do opravy), požadoval po mně peníze ve chvíli, kdy jsem se cítila nejzranitelnější, a to za zákrok hrazený pojišťovnou. Také jsem v důsledku nutné opravy plomby přišla o část zubu. Zubaře Jandu nedoporučuji, a pokud se pro zubaře Jandu rozhodnete, nebo jste se pro něj již rozhodli, měli byste být obezřetní.
Dana Straková

Pana doktora Jandu rozhodně nedoporučuji. Zpočátku jsem na něj měla dobrý názor. Dohromady mi vyšetřoval 6 zubů. První dva zuby byly dle něj ve špatném stavu, že si vyžadovali vyčištění kanálku a pouze bílou výplň - dohromady mě dva zuby stály cca 5000. Na zbylé čtyři zuby, jelikož byly vzadu, jsem po něm požadovala obyčejnou amalgámovou plombu, jednalo se o malinké kazy a jelikož jsem studentka tak si nemohu dovolit vyhazovat tolik peněz. No a asi když pan Janda zjistil, že už ze mě žádné prachy nevytáhne, rozvrtal všechny 4 zuby najednou a nebyl schopný mi ani na požádání dát umrtvovací injekci. Z ordinace jsem po hodině vrtání 4 zubů odcházela propocená, ubrečená s bolavou pusou. Teď půl roku po zákroku mě zuby občas pobolívají - teplo, chladno, sladké, špatně zkousnu (dle p. zubaře je to normální a zuby se prý uklidní). Rozhodně nedoporučuji a hledám si nového lékaře.

K panu doktoru Jandovi jsem začala chodit minulý rok. První dojem nebyl špatný, ale v průběhu roku se stal opak pravdou. Ošetřoval mi dohromady asi 7 zubů. Při dalších návštěvám jsem z něj měla dojem, že mu jde vyloženě o výdělek. Nicméně kámen úrazu přišel v momentě, kdy mi pan doktor měl opravit dvojku nahoře a nahradit ji korunkou. Zub mi z nějakého důvodu vyvrtal a nechal otevřený. Když jsem k němu přišla na broušení tvrdil mi, že jsem se dostavila pozdě a jsem nedochvilná, tedy že broušení budeme muset odložit. Toto tvrzení si pan doktor vymyslel, jelikož jsem v čekárně seděla hodinu před objednanou dobou (kvůli časnému příjezdu vlaku), mimo to jsme se ráno i zdravili. Když jsem mu to řekla, začal se pro změnu vymlouvat na akutní případ... Místo broušení mi najednou dělal dva jiné zuby. Když jsem mu sdělila, že vrtání bolí a doslova se slzami v očích mu vytrhla ruku z úst, řekl mi, že to nemůže bolet a že si to vymýšlím. Požádala jsem ho o injekci, kterou mi nakonec po mém přemlouvání dal. Než zabrala, pustil se do jiného zubu, který taky pekelně bolel (neumrtvil ho). Stékaly mi slzy od bolesti, načež mi řekl - doslova, že "buď on je hajzl, nebo si připadá jako v mateřské školce". Přední zub, který mi měl v ten den ošetřit a s trapnou výmluvou tak neučinil, se mi po dvou týdnech zlomil. Po této zkušennosti jsem okamžitě přešla k jinému zubaři, jehož přístup se od pana Jandy velice liší v mnoha směrech. Bohužel korunka již nebude možná, kořen zubu sice zůstal, ale zub byl panem Jandou dle mínění nového zubaře špatně vyvrtán... Tudíš se mi tato zkušennost i prodraží (můstek místo korunky). Nový lékaž mi udělal rentgen, kde bylo také zjištěno, že mám pod zubem zalomený nástroj. V jiném zubu, který stál 1000 kč (plomba) mám podle snímku z RTG buď větší kaz, nebo cement, místo bílé plomby za kterou jsem zaplatila. Další zaplombovaný zub panem Jandou bolí na zkus. Při zkusu v něm "píchá". Toto budu dále konzultovat také s novým lékařem. Proto NEDOPORUČUJI!

První dojem z pana doktora jsem měl dobrý. Při prvním vyšetření našel skrytý mezizubní kaz, vysvětlil možné postupy s výhodami i nevýhodami, jak zuby ošetřit a i ze samotného ošetření jsem měl vcelku dobrý dojem. Bohužel po ošetření začaly zuby bolet na skus a postupně mě rozbolela celá pravá strana. Jediné co pomáhalo bylo vůbec na pravou stranu nekousat. S tímto problémem jsem byl u pana doktora Jandy asi 4x, stále tvrdil, že je vše v pořádku, že jediná možnost jak pomoci je "vyndat nerv" a to by byla škoda (to je asi jediné co mohu ocenit, že mi je tímto nezničil) a že se zuby časem samy uklidní. Vyvrcholilo to tím, že mi řekl, že jsem přecitlivělý a s tímto problémem nemám chodit dokud nebudu polykat ibalginy. Mimochodem ani si neudělal nový rentgen.
Po půl roce jsem nevydržel a zajel do Prahy za výborným lékařem, který mě ošetřoval před panem doktorem Jandou. Během chvilky zjistil, že problém je špatně udělaná plomba a po přeplombování mohu opět bez problémů jíst.
Kdybych neskočil panu doktoru Jandovi na jeho sebevědomé vystupování, typu já jsem udělal perfektní výplně a ty vaše zuby jen nějak podivně reagují, a jel jinam hned mohl jsem si ušetřit půl roční trápení.
Pana doktora Jandu tedy po mé zkušenosti rozhodně nemohu nikomu doporučit. Chybu může udělat každý, ale čeho je moc toho je příliš.

Dobrý den, k panu doktorovi jsem začala chodit s manželem v pátém měsíci těhotenství. Velice milý, příjemný, vtipný, profesionální. Našel mi skryté kazy pod plombami, které mi tam nechala bývalá zubařka - to samé v případě manžela. Do konce těhotenství jsem ho navštívila ještě dvakrát. Byl velice ohleduplný a pozorný k mému stavu. Týden před termínem mi vypadla plomba, vzali mě ten den a přednostně..kdyby náhodou. Zubaře jsem se vždy bála, ale hudba v ordinaci super - odreaguje a jeho vtipy a poznámky? Mně teda od toho stresu pomáhají. Jen tak dál. Takových zubařů by mělo být více!

normální lékař