Otmar Konvička, internista Ostrava

Otmar Konvička

Internista Více

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

Umístění: Hornická poliklinika s.r.o. Jiný

Dnes jsem podstoupil fibroskopické vyšetření. Pan doktor mi vše erudovaně vysvětlil a během vyšetření, které není sice moc příjemné, se společně se zdravotní sestrou chovali profesionálně a empaticky.

Když jsem u něj byla na první vyšetření ,ptal se mne jestli chlastám, byl ke mně arogantní ,a dnes jsem byla na druhém vyšetření fibroskopie žaludku,žádala jsem o přispání, sestřička mne napíchla,doktor nepočkal až bude injekce působit a když mne natahovalo tak po mně řval,ať mu tam nedělám scény,byla jsem bezmocná..a s pláčem mne odváděl přítel spící na chodbu...myslím že by se mi měl omluvit,

K MUDr. Konvičkovi byli rodiče (78 a 80 let) objednaní více než 1 měsíc, jelikož jejich původní odborná lékařka MUDr. Hromádková odešla koncem roku do důchodu. Rodiče se na recepci zaregistrovali, dostavili se ve stanovený čas do jeho ambulance, oba však byli odmítnuti. Lékař, aniž by prostudoval jejich zdravotní kartu, prohlásil, že nepotřebují internistu a kardiologa a že mají všechno řešit s obvodní lékařkou. Nechápu, proč takový lékař nabízí své služby v ambulanci v O.-Petřkovicích, když tam dojíždí pouze 1krát týdně na 4 hodiny a objednané pacienty ani nevyslechne a nezkontroluje. Myslím si, že starší a nemocní pacienti si zaslouží úctu a lepší přístup a zacházení (nepříjemné a arogantní chování). Určitě nedoporučuji!

Důsledný,pečlivý, věcný. Zkratka OK.

Kdybych souhlasila s uvedeným špatným hodnocením, tak by mi to svědomí nedovolilo a vyčítalo by mi, že jsem panu primáři ublížila. Léčí mého starého nemocného otce a jsem 100% přesvědčena, že díky němu je ještě mezi náma.Z hlediska profesionality i přístupu k pacientovi nemá chybu. Ti, kteří souhlasí s negativním hodnocením se musí také zamyslet nad sebou. Jak se chovají oni, jak se tváří a jak jsou nepříjemní. Není přece řečeno, že když jsem nemocný tak můžu být nepříjemný a protivný. Jak člověk sedí v čekárně, tak slyší, jak ho přímo za jeho dveřmi veřejně někteří pacienti nahlas pomlouvají, to se mi třeba od pacientů také nelíbí. Takže za mne je odborník a chování super. Škoda, že nezůstal v nemocnici.

Pan doktor je přesný, nikdy nepodceňuje žádné příznaky, dokázal u mě rozpoznat to, co jiní ne. Jsem mu moc vděčný a přeji hodně dalších pracovních úspěchů. Doporučuji!

S horším přístupem jsem se ještě nesetkala... Prý vstřícný k pacientům... tento lékař (respektive primář na interním oddělení v karvinské nemocnici) neumí ani pozdravit, natož aby se zajímal o subjektivní pocit pacienta. Arogantní člověk, který si myslí, že když je primář, tak snědl všechnu moudrost světa. Možná by nebylo špatné, aby pouvažoval, co přesně obsahuje Hippokratova přísaha. Lidé nejsou jen kusy nábytku, lidé jsou živé bytosti a mají právo na adekvátní odbornou péči a na laskavý přístup. Ostatně takových "lékařů", kterým je zatěžko informovat pacienta o jeho zdravotním stavu, je v karvinské nemocnice velmi mnoho...

Velmi vstřícný k pacientům, odborník i v oboru kardiologie. Zajímá se o pacientův subjektivní pocit a snaží se vždy najít optimální vyšetření a léčbu a to hlavně neinvazívní metodou.