MUDr.

Monika Hanáková

Urolog

Kontaktní informace

• M

Paní doktorka Hanáková je odborník na svém místě. Měl jsem problémy se skrácenou uzdičkou. Podstoupil jsem tedy operativní zákrok FRENULOPLASTIKU. Měl jsem obavy, že to bude nepříjemné a bolestivé, ale po zkušenosti u paní doktorky Hanákové musím říct, že jsem podstoupený zákrok ani necítil. Od samotného lokálního umrtvení až po konečné šítí bylo všechno bezbolestné a rychle provedené. Ani po zákroku jsem necitíl žádné bolesti, protože mi bylo doporučeno hodně ledovat a vážně to pomohlo. Proto musím služby paní doktorky vřele DOPORUČIT.

• Objednejte si návštěvu u lékaře v okolí

Otázky pacientů

Tento specialista ještě neodpověděl na žádnou otázku

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se lékaře nebo specialisty. Odpověď na otázku obdržíte zcela zdarma.

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

• M

• Dneska jsem prodělala u paní doktorky cystoskopii a mohu se přidat jen k dalšímu názoru, že to nebylo nijak nesnesitelné. Spíš jsem cítila něco jako píchnutí větší jehlou u vstupu do močové trubice. Pálení při močení mám, ale není to tak strašné jako při zánětu. Doktorka milá a něžná, přišlo mi, že semnou soucítí a je jí líto toho, že to bolelo. Všechno mi vysvětlila namalovala, neměla jsem pocit, že by mě chtěla odbít, prostě jsem spokojená s takovým přístupem. A píšu všem co mají jít na cystoskopii k paní doktorce NEBOJTE SE !!! příjemné to není, ale nic hrozného, přestaňte číst hororové komentáře ostatních :)

• Včera jsem podstoupila u paní doktorky cystoskopii a mohu jen potvrdit, že strach byl daleko horší. Tohle vyšetření jsem dříve v jiné nemocnici odmítla, ale nelituji toho. Cystoskop, který tam na mě tehdy čekal, mi opravdu naháněl hrůzu. Co mi vadilo ale nejvíc, chyběl mi lidský přístup a pochopení...urolog by měl být hlavně empatický, protože co si budeme nalhávat, komu by se do takového vyšetření chtělo, ale samozřejmě je potřeba problémy řešit včas. Paní doktorka Hanáková je mimořádně vnímavá žena i výborná doktorka, empatická, šetrná...opravdu se vůbec není čeho obávat, cystoskopie mě ani trochu nebolela, jen to malinko píchlo a za 2 minuty bylo po všem. Ještě jednou moc děkuji paní doktorce i sestřičce.

• Byla jsem před týdnem u paní doktorky na vyšetření. Musím ocenit její profesionalitu, zejména důraz na prevenci. Podstoupila jsem i cystoskopii, o které jsem slyšela jen hrozné historky. Paní doktorka je extrémě JEMNÁ!! Celé vyšetření bylo velmi rychlé a nebolestivé. Pocítila jsem pouze malinké krátké "píchnutí". Všem, kde se ještě cestoskopie bojíte, zdůrazňuji, že u této paní doktorky to opravdu je úplně zbytečné. Ještě jednou chválím. Kéž by takto empatických lékařů bylo víc. Jana Matyášová

• Často se sama sebe ptám, proč není většina pracovišť odborných lékařů tak kvalitních, jako ordinace uroložky paní doktorky Hanákové. Zde je cítit zaujetí pro věc, PROPRACOVANOST SYSTÉMU PÉČE + PERMANENTNÍ SNAHA o jeho vylepšení. Ordinaci navštěvuji a CÍLENĚ SLEDUJI od roku 2011, tudíž mohu prohlásit, že "vím, o čem mluvím". PREVENCE, PERFEKTNÍ PÉČE, INFORMOVANOST jsou stěžejními atributy tohoto pracoviště na Viniční v Brně. Uvedu pár postřehů:
      ...Již při první návštěvě je jasné, že se nacházím v čekárně urologa. Je vybavena pítkem - dodržování pitného režimu, tamtéž dostávám od sestry k povinnému pročtení poučný materiál o zásadách návyků hygienických i stravovacích z pohledu urologa - předcházení urologickým problémům. Nástěnky nejsou pouhou dekorací.Obsahují výstřižky z odborných časopisů,novin, doporučení současné urologie.Vzdělávat se můžete dle libosti.Čekáte? Zajisté, že někdy ano. Nejste přece na světě sami.Však i v tomto ohledu jsem zaznamenala posun k optimalizaci, jistě ne poslední (mimochodem - dobrý lékař se také pozná podle toho,kolik ho vyhledává pacientů).
      ... Lékařka upřednostňuje, POKUD LZE, řešení neinvazivní ( předepisování antibiotik, řešení formou operace... není její první volbou), nabízí alternativy léčby...(ono také někdy záleží na angažovanosti pacienta). Je nesmírně svědomitá,vstřícná a komunikativní,stejně, jako její personál. S pacientem jedná rovnostářsky, bez nadřazenosti některých lékařských "bohů a polobohů".Ke stanovení diagnózy provádí maximum podpůrných vyšetření (nešetří své limity), NASLOUCHÁ pacientovi, je znalá psychosomatiky. "Hlídá" si vás nadále jako "svého" pacienta.
      ... Lékařka obratem uvádí v život nově ověřené poznatky z oblasti urologie. Poskytování rad i formou krátkých instrukčně-vzdělávacích filmů koncipovaných paní doktorkou či jinými erudovanými urology je možno v ordinaci opakovaně shlédnout.Zavedla dokonce praktickou instruktáž cviků pro ženy v prostorách své druhé ordinace školenou sestrou.
      ...V pracovně sestry je možno opatřit doporučené pomůcky (bez pracného shánění), obdržet tipy na související literaturu...
      Stručně: VÁŽÍM si toho, ŽE MOHU být pacientkou této lékařky.

• Nechápu a nikdy nepochopím jak tato lékařka může mít tak vysoké hodnocení. Jednak mi léčila záněty močového měchýře antibiotiky díky, kterým mi vypadala polovina vlasů (paní doktorku nezajímalo, že tyto ATB narušují činnost jater a někdy by mi mohla udělat odběry) a taky brusinkami, které bohužel mému problému nijak nepomohly (ale neuškodily). Prakticky mi řekla, že záněty budu mít do konce života (je mi 23 a mám je 6 let). Dělala jsem veškerá opatření, která mi poradila. Na bylinky prý nevěří, na wobenzym také ne (jediný mi pomohl) a prý autovakcína by problém vyřešila, ale dává ji nerada ( ale to, že mám 2x měsíčně zánět a močím čirou krev je v pořádku). Vrcholem bylo když jsme šli na vyšetření i s partnerem. Sestra došla se slovy " to jsou ty spletené výsledky". Lékařka se mě zeptala zda jsem měla styk od doby kdy jsme donesli stěry. Na to jí říkám, že ano vzhledem k tomu, že to bylo před měsíce. Tak mi vynadala, že chtěla udělat srovnávací. Ale nikdo mě neupozornil, že se budou dělat další ačkoliv jsem se na to ptala. Její sestra to je taky číslo. Neustále mi vyprávěla ať si dává obložky z toaletního papíru do rozkroku, abych udržela sucho. Napsala mi kvůli tomu 2 soukromé maily. No jako paní doktorku nedoporučuji je zmatená a neporadí si s blbým zánětem močových cest. Sama ho evidentně asi nikdy neměla, když se jí to tak hezky radí. Mužům možná pomáhá, ale ženám rozhodně ne. K této lékařce už nikdy!.

• Pánové, chtěl bych také přispět svým názorem a také poznatkem, který se týká našeho zdraví. K paní doktorce Hanákové, či panu doktorovi Hanákovi, docházím dva roky a ještě se mi nestalo, že by personál na recepci či sestřičky, potažmo paní doktorka, moje potíže přešla a měl bych pocit, že zrovna dnes na mě nemají „náladu“, reaguji na některé názory. Vždy se dá na čemkoliv domluvit a tady to doopravdy funguje pacient – doktor - personál. Nejprve jsem asi před rokem podstoupil menší ambulantní zákrok. První zákrok trval časově asi 45 min. Bolest naprosto minimální, už si nemohu ani vzpomenout. Druhý zákrok – operace byla provedena také v ambulanci UROMEDA, časově 1,5 hod., znecitlivění 30 min. (pravda trochu nepříjemné). Samotná operace u mě probíhala s poslechem přehrávače MP4, kde byl nahrán Mirek Donutil. Občasně jsem byl dotázán, jestli je vše v pořádku a není-li zvýšená citlivost. Po operaci jsem byl 5 dnů doma, kde je zapotřebí dodržovat hygienická pravidla po močení, ledovat a mít klidový režim. Nyní mám 3 týdny po operaci, rána je již zhojená, bez mokvání. Jsem rád, že jsem vše začal řešit zavčas, a dnes jsem už v naprostém pořádku. Není se čeho bát. Jsou to choulostivé záležitosti, ale dají se zvládnout. Také bych chtěl tímto článkem poděkovat za péči a přístup MUDr. Hanákové, MUDr. Hanákovi, sestřičkám Ponížilové a Musilové.

• poprvé v životě jsem absolvoval cystoskopii močového měchýře a všichni mne strašili jak je to bolestivé vyšetření.Není to pravda cystoskopie měkkou hadičkou s kamerou vůbec nebolí a je to rychlá záležitost.

• Jsem již několik let naprosto spokojen v její péči, která občas přesáhne i stěny ordinace či ordinační hodiny. Nechápu negativní stanoviska ostatních pacientů. Velmi doporučuji, k nám mužům je velmi vnímavá, ať si to přebere každý, jak chce.

• Reaguji na komentář z 21.března 2012 podepsaný - nepodepsaný pouze křestním jménem "Jana". Provozuji zdravotnické zařízení Urocentrum Brno. Každý nový pacient se u nás nejprve hlásí na recepci. Tam s ním komunikuje naše nejzkušenější sestra - staniční sestra a ta jej objednává ke konkrétnímu lékaři. Pokud pacient žádá přechod od jiného urologa nebo jen posouzení práce jiného urologa, pak mu staniční sestra vysvětlí, že takové pacienty do našeho zdravotnického zařízení nepříjmáme. Důvody, které nás k tomu vedou podrobně vysvětlujeme na našich webových stránkách www.urocentrumbrno.cz v záložce "Jak se objednat". Pokud by "paní Jana" uvedla, že byla dosud léčena u Dr. Hanáková a nyní žádá léčbu u nás, pak bychom ji odmítli. Jediný způsob, jak by "paní Jana" dosáhla ošetření u našeho lékaře, by byl ten, že by tvrdila, že dosud na urologii se svými obtížemi nebyla. Pak bychom ji samozřejmě ošetřili. V takovém případě bych pak ovšem nemohl vědět, že pacienta byla dosud léčena u Dr. Hanákové, a nemohl bych - i kdybych se k tomu snížil - vyjadřovat o práci této kolegyně.

Chápu, že pacienti si potřebují mezi jednotlivými lékaři nějak vybrat. Nicméně sami pacienti by měli zvážit, jestli jako dobré vodítko, slouží internetový server, kde se přispěvatel téměř nikdy nepodepíše. V tom však nevidím hlavní problém. Hlavní problém vidím v tom, že přispěvatel často uvede o lékaři jen nějakou škaredou větu (případně pochvalnou větu - to je v podstatně jedno) aniž jakkoliv dál uvádí, jak byl léčen, s čím byl léčen a s jakými výsledky. Já bych se na místě pacienta, těmi obecnými "zvoláními" neřídil. Nejednou se v minulosti stalo, že je napsal nějaký nepřítel lékaře - třeba právě propuštěná zdravotní sestra, méně úspěšný kolega nebo v tomto případě nejspíše někdo, komu záleží na tom, aby poškodil vztahy mezi mnou a paní MUDr. Hanákovou.

Závěrem, s pacienty Dr. Hanákové se nesetkávám. Jako lékař však mohu potvrdit, že Dr. Hanáková je jinými urology všeobecně považována za vynikajicího profesionála.