Praktický lékař stomatolog
Porubská 550, Ostrava

Chodila jsem k ní od 3 třídy zakladní školy. Dneska 30 a manžel 32 a jsemna ni tak naštvaná, že bude ráda pokud nepodám žalobu za zanedbání péče! Neustále mne boleli zuby 8,7,6, pořád to podle ní bylo ok a ze zuby jsem nic neměla jak píši jini jen narvala nějakou mastičku a pucujte. Chodíme k zubaři co půl roku pravidelně! poslední prohlídka před 14 dny prý zuby zdravé. Jelikož mne opětovně začali pobolívat 8,7,6 zašla jsem k jiné dr. tak se ukázalo, že na nich mam kazy- 6 dokonce mrtvá a pod ní zánět- Samozřejmě, že si nechala dělat rentgen a Gavlasová to neviděla. Oprava zubu mne bude stát asi 8000,- Kč. Manžel dneska diagnoza 4 kazy. Takže má štěstí, že syn nemá nic, jinak bych si to nevzala za obrázek.

No u mne zatím spokojenost. Chodím k zubařce paní Gavlasové již 25 let a téměř ji nemám co vyčíst. Plomby drží skvěle a ten lidský přístup i sestřičky je pěkný. Co se týče dalších návštěv vždy mi dají na výběr. Snad ta častější absence a proto u mne dobrý! :-)

Stávajícím pacientům této lékařky doporučuji velmi rychlý útěk, pokud nechcete skončit ve 40 letech se zuby ve skleničce. MUDr. Gavlasová je na první pohled milá a příjemná, avšak pokud se začnete vyptávat na detaily, na jiné možnosti léčby nebo snad jí začnete odporovat, dokáže být velmi protivná. Díky její léčbě jsem přišla o dva zuby, pod plombami mám kazy a spoustu dalších, které při poslední, podotýkám nedávné, preventivní prohlídce neodhalila. Kromě toho používá zastaralé postupy a když tyto vyčerpá "už neví, co s vámi dělat". Toto konstatování z její strany byla poslední kapka a ve své ordinaci mě už neuvidí.

Pokud dojde na závažnější problém (když se nejedná o kaz), paní doktorka se jaksi neorientuje. Nejdříve mi zkoušela dát do míst, kde to bolí nějakou mastičku, potom výplach, a poté mi chtěla ten zub vrtat, ani přesně neurčila diagnózu a o jaký zub jde, jen tak "tipovala". Mastička ani výplach nepomohl, a každý den to bylo horší, už jsem nemohl ani jíst, zašel jsem na zubní pohotovost, tam mi řekli že mám zánět zubu. Ihned jsem změnil lékaře, a jsem opravdu rád, že jsem tu možnost měl. Už jen ten přístup a provádění zákroku - jsem věděl že jsem u profesionála, né jako doposud.

Nedala jsem stupeň nejhorší jen proto, že paní doktorka i sestřička jsou velice milé a vstřícné... bohužel musím hodnotit stomatologickou stránku a ta je otřesná. Zuby mám špatné už dlouho, ale tak, jak se na nich podepsala paní dr. Gavlasová, to mi moje nová zubařka bude opravovat ještě hodně dlouho. Poté, co jsem trávila svátky na pohotovosti, jsem změnila lékaře a ještěže tak. Bohužel jeden zub už mi zachránit nemohla... mám doma kojence, díky tomu moje bolest v trvání 4měsíců, kdy mi do zubu akorát tak dala tu svoji "mastičku" - byla nesnesitelná. Jsem šťastná, že jsem se rozhoupala ke změně dřív, než bych ve 30ti byla bezzubá.

Chodila jsem k této "paní doktorce" už před lety, ale je to nezapomenutelný zážitek. Pokazila, co se dalo. V 18 letech mi vytrhla "pětku dole"-ani nevím proč. Na 3 rentgenech nepoznala, že tam nechala kořeny. Celou čelist jsem měla oteklou tak, že mi visela až na rameno. Vše bylo prý v pořádku. Po letech mi odtud začly vylízat zapomenuté kořeny (myslela jsem, že mi tam roste 3 zub :-)) O plombách ani nemluvím - byly to vždy záplaty - no katastrofa.
Časem jsem přešla k MUDr. Krbcové, která byla skvělý odborník i člověk. Bohužel už v Ostravě půl roku neordinuje.

Paní doktorku bohužel nemohu vůbec doporučit. Lidsky je sice milá a příjemná, ale odborně trochu "zaspala dobu". Nepoužívá moderní technologie ani materiály, nadto když její práce nevydržela (nastavovaná korunka), prohodila, že by to "nechala tak" - předesílám, že šlo o přední zub a nehezký pohled.. Následně jsem ji v tomto konkrétním případě velmi razantně přesvědčila, aby vadu opravila, ovšem byť dále tato oprava vydržela několik let (cca 3), až bylo nutné zoubek opět trochu poopravit, přišel můj nový zubař na to, že je kus nástavby "přilepený" k dásni, která pod materiálem úspěšně zhnisala.. O mezizubních kazech a RTG, na který má každý pacient nárok jednou za určité období zdarma a který takové kazy odhalí, jsem od ní rovněž nikdy neslyšela. Zkrátka a dobře mám dojem, že už se ve svém oboru nevzdělává, nepídí se po nových směrech - a to je dle mého názoru v takové profesi nezbytné a zcela zásadní.

Ještě nikdy jsem nečekala na vyšetření, paní doktorka i sestřička moc hodné a příjemné. Jsem velmi spokojena. Jedinkrát se stalo, že paní doktorka asi neměla dobrou náladu, tak byla trošku roztržitá, ale to nemění nic na faktu, že je to velmi dobrá stomatoložka.