Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

Senovážné nám. 23, Praha

Psychoterapeutické centrum Řipská

Jsem speciální pedagog, terapeut a mediátor. Ve své terapeutické praxi vycházím z psychoanalytické psychoterapii. Pracuji s jednotlivci, páry i celým ...

Léčené nemoci

• Krize
  • Dospělé děti z dysfunkčních rodin
  • Závislosti
Zobrazit všechny léčené nemoci

• návykové nemoci
  • psychoterapie
  • dětská psychologie

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská psychoterapie

Pan Kniha mi pomohl řešit několikaleté problémy. Obrovskou úlevu od úzkosti jsem cítil již při prvním sezení. Oceňuji obrovskou empatii a velmi vlídný přístup ve všech ohledech. Děkuju.

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská psychoterapie

Pan Michal je člověk na svém místě. Jelikož to nebyla moje první zkušenost s psychoterapií, mohu objektivně říct, že jsem ze setkání s ním odcházela s pocitem porozumění, pozitivně naladěná a s nadějí v lepší budoucnoust. Byl vždy profesionální a bez předsudků. Všem mohu doporučit.

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská Jiný

Michal mi moc pomohl. Byla jsem zpočátku nervózní, nikdy předtím jsem na terapii nechodila (a v naší rodině to nebylo "obvyklé"). Ocenila jsem jeho otevřený přístup, opravdové naslouchání a konstruktivní otázky, které mi pomáhaly přemýšlet nad sebou a svých pocitech z nového úhlu pohledu. Nikdy mě nesoudil, každá terapie byla místem, kde jsem se cítila v bezpečí a vnímaná.

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská Jiný

Spolupráce s Michalem je výborná. Má velmi ochotný a lidský přístup, pročež se člověk u něj cítí dobře už od prvního setkání. Z člověka tak rychle opadá nervozita (případně "vnitřní stigma") z toho, že jde poprvé na terapii.

Ocenil jsem, že Michal umí člověku perfektně nastavit zrcadlo a doplňujícími otázkami jej kompletně "vytěžit". Tedy jít po samé podstatě věci, tj. pocitech a názorech, u kterých si člověk někdy ani neuvědomuje, že je má. To se pak odráží i v samotném přístupu a řešení problému, se kterým člověk přichází, a člověk pak rozumí i tomu proč, ať již z pohledu příčin či řešení (resp. tak se mi to jeví v mém případě).

Michal zůstal přístupný i v době pandemie koronaviru, a to online. Ač k online setkávání jsem byl nejprve skeptický, byla velmi příjemná a to, že to bylo online, nakonec nebylo vůbec na škodu. Po opadnutí pandemie se pak normálně navázalo osobními setkáními s doplněním online setkání při zaplnění kalendáře na obou stranách, což se ukázalo jako praktická varianta.

Za mě lze Michala jen doporučit.

Michal mi velice pomohl. Před terapií u něj jsem se hodně podřizoval názorům a požadavkům druhých. Na terapii mi díky pečlivému rozebírání problematik pomohl a nyní se již dokážu víc rozhodovat podle sebe. Určitě doporučuji a ještě jednou děkuji moc!

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská psychoterapie

Navštevovala som p. Knihu takmer dva roky. Za ten čas som sa neuveriteľne posunula nielen s liečením mojich úzkostí, ale celkovo s pohľadom na svet. Je veľmi vzdelaný, pôsobí upokojujúco a nesúdi. Poskytuje praktické aj teoretické riešenia a vždy je ochotný pomôcť aj mimo dohodnuté termíny. Plus rozumie aj slovenskému jazyku.

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská psychoterapie

Pan Kniha mi velice pomohl s úzkostmi. Prostředí je příjemné a po celou dobu jsem si připadal neodsuzován a poslouchán.

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská psychoterapie

Prijemne prostredi, spokojenost s terapeutem, nasloucha, nehodnoti, nabizi prakticke rady ale zaroven jde do hloubky. Velmi doporucuji.

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská Individuální psychoterapie (50 minut)

K panu Knihovi jsem docházela rok a půl. Moc mi pomohl s úzkostmi. Libil se mi jeho odborný přístup a lidskost. Děkuji za pomoc