Nezvalova 2A, Olomouc

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Od 2 000 Kč

Od 1 000 Kč

Od 700 Kč

Od 500 Kč

PERIOIMPLANTS - doc. MUDr. Martin Starosta, Ph.D.

Více než 20 leté zkušenosti v parodontologii. Konzervativní terapie parodontitid, chirurgická terapie včetně nejnovějších metod řízené tkáňové regener...

• zubní lékař - stomatolog
  • chirurgie

Umístění: PERIOIMPLANTS - doc. MUDr. Martin Starosta, Ph.D. Parodontologie

Pan docent je fakt machr. Mě zachránil zuby. Pokročilá paradentóza, zanícený moudrák, viklající zuby...Moudrák vytrhnutý tak, že jsem ani nevěděla, že trhá. A frajeřina největší - přesazení mého vlastního zubu - osmičku vyměnil za sedmičku. Dodnes nejpevnější zub...vlastně implantát z vlasntího zubu. Pak tedy 2,5 roku rovnátka - ale výsledek je, že mám svoje hezké, srovnané zuby...místo můstku, který mi byl navrhován jinde...jsem panu docentovi neskutečně vděčná.

Doc. MUDr. Martin Starosta

Vážená paní Zuzano, přesně vím co a jak jsme řešili a děkuji Vám za skvělou spolupráci a jsem šťasten, že vše dopadlo tak, jak jsme plánovali.

Ja s usmevem a odstupem casu muzu rict, ze mam s panem doktorem, docentem, celkove dobrou zkusenost. Obcas se s nim muzete i docela dobre pobavit. Co se tyce jeho odbornych kvalit, tak si myslim, ze patri v oblasti parodontologie a stomatochirurgie k ceske spicce.
Ja jsem se k nemu dostal s docela komplikovanym problemem, kdy mi po vytrzeni horni ctyrky po zanetu po neprilis stastnem osetreni zubnich kanalku mou predchozi zubarkou, zacala atrofovat kost a dasen v okoli mezi spicakem a petkou. Spicak se z velke casti obnazil a zacal viklat. Primari renomovanych pracovist mi predpovidali stratu spicaku a postupne vypadavani prednich zubu. Opravdu neprilis povzbudiva prognoza v mem veku pozdnich dvaceti. Pan Starosta, tehdy mlady doktor, byl jediny kdo se toho nebal a nabidl mi reseni implantatem, ktery mi jini zmineni odbornici v zadnem pripade nedoporucili z duvodu vyrazneho ubytku kosti. Pan doktor provedl augmentaci a voperovani implantatu zaroven. Zbytek resil plastikou dasne a i kdyz se vse nezhojilo uplne podle predstav, defekt dasne u spicaku se po case opet zvetsil, ale to je zkratka dilo prirody, vysledek byl o poznani lepsi nez puvodni stav. Co se ale tyce implantatu, tak ten mam do dnesnich dnu a zuby mam vsechny, krome jednoho. Je to uz 17 let. Musim zaklepat, zatim drzi jako kamen. Nechci predjimat budoucnost, ale mel jsem ho doposud jako plnohodnotny zub na kterem jsem dokonce z hecu mohl louskat orechy. Trvale ziji v zahranici a respekt k praci pana doktora, docenta, vyjadruji i jini odbornici.
Muj pribeh se datuje do roku 2003. Pan doktor Starosta byl tehdy zrejme jednim z pionyru, kteri se podileli na zavadeni implantatu a rizene tkanove regenerace do praxe u nas. Odbornici jako on urcite posunuli o neco dal hranice moznosti mediciny a diky temto lidem je nase stomatologie na srovnatelne svetove urovni, podle me. Takze moji duveru Olomoucka parodontologie a pan Starosta urcite ma. Diky.

Doc. MUDr. Martin Starosta

Děkuji za kladné hodnocení mé práce a jsem velice rád, že všechno funguje jak má i po 17 letech. Kdyby jste měl jakýkoliv problém, neváhejte se na mne obrátit.

Umístění: PERIOIMPLANTS - doc. MUDr. Martin Starosta, Ph.D. implantáty

Pan doktor má velmi milý, lidský přístup, vše dopředu vysvětlí a prokonzultuje.
Jeho odbornost je dle mě na vysoké úrovni. Nejlepší odborník ke kterému jsem kdy chodil.

Doc. MUDr. Martin Starosta

Přesně nevím o jakého Petra se jedná, nicméně děkuji a jsem rád, že jste spokojen.

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda napsat svou zkušenost s panem MUDr. Doc. Starostou, kterého jsem byl dlouholetým pacientem na klinice zubního lékařství Palackého č. 12, Olomouc, či ne, ale závažnost možných zdravotních následků a prošlého utrpení, kvůli dlouhodobé nečinnosti a nedostatečné péče, hraničící až s nezájmem, či vyhořením pana doktora, mě přivedla k rozhodnutí, že ano.
Rok a půl jsem trpěl vleklými chronickými opakovanými záněty dásně u implantátu, které vyústily v jeho pozdější ztrátu a úbytek 2/3 kosti pod ním. Také mě byla panem doktorem vytržena stolička s kterou jsem měl rovněž dlouhodobé problémy v podobě opakovaných zánětů dásně, kdy zub mě byl vytržen v následném zánětu dásně to to až když kost pod ním byla značně zdevastována. Pan doktor po zákroku sám uvedl, „že v kosti pod zubem, je již komunikace do nosní dutiny velká jako malíček“a proto musela být následně provedena plastika dásně.
Je to pro mě dodnes nepochopitelné, neboť k panu doktorovi jsem docházel pravidelně po půl roce na kontroly a můj zdravotní stav průběžně znal. Mnou byl při kontrolách také opakovaně upozorňován, že dáseň u implantátu mnohdy krvácí, natéká a při zmačknutí z ní vytéká hnis. Věděl také, že se neobejdu bez neustálé aplikace corsodylu, (dnes parodontax), ikdyž se dle návodu může používat pouze 14 dní a dále má situaci řešit lékař. Přesto situaci neřešil s tím, že se mu dáseň zdála být „klinicky klidná“.
Uvedené zde píši, zvláště proto, že neřešený chronický zánět dásní, může vyvolat závažná zdravotní rizika, např.: obrovskou reakci imunitního systému vedoucí k vyplavování látek, které se usazují zejména v kardiovaskulárním systému a urychlují vznik zejména srdečních onemocnění a následnou příhodu v podobě srdečního infarktu nebo mrtvice,“ kdy se při neléčeném zánětu vytváří celá řada substancí, které vedou například k Alzheimerově chorobě a dochází k velkému zatížení imunitního systému což umožňuje i vznik některých zhoubných nádorů a zcela určitě snižuje naději na správnou odpověď imunitního systému“. Existuje také spojení mezi dutinou ústní a cukrovkou, lidé s chronickými záněty v dutině ústní mají větší pravděpodobnost vzniku cukrovky. Zánětlivá onemocnění dásní totiž zvyšují hladinu cukru v krvi jak u diabetiků, tak u nediabetiků, u kterých se tak zvyšuje riziko rozvoje diabetu“, a proto považuji takovýto přístup pana doktora za alarmující.
Nezbývalo mi, než nalézt jiného lékaře, který se mě v této situaci ujme. Naštěstí se mi to podařilo a přijali mě na obdobném specializované pracovišti v Olomouci, avšak s naprosto odlišným přístupem. Lékař po prohlídce implantátu a provedeném rentgenu uvedl, že zde již není opravdu na co čekat a do týdne mi implantát odstranil. Zbavil mě tak vleklého výše popsaného utrpení a dalších možných zdravotních rizik. Toto pracoviště by mohlo být v porovnání s předchozím, příkladem v profesionalitě, přístupu a zodpovědnosti. (úmyslně pracoviště neuvádím, aby si někdo nemyslel, že se jedná o reklamní článek)
Mrzí mě, že jsem vůbec musel věnovat svůj čas do tohoto ne lichotivého hodnocení, ale doufám, že to mělo nějaký smysl, přeci jenom se jedná o to nejdůležitější co máme, o zdraví.
P.J.

Doc. MUDr. Martin Starosta

Je opravdu těžké, spíše nemožné reagovat na poloanonym a navíc neověřený.

Umístění: STOM. CENTRUM MUDr. Ivo Marek, s.r.o.

Pana doktora jsem navstivila kvuli komplikovanemu pripadu, byl mi doporucen jinym lekarem. V mem pripade mi byl kazdy mesic drahy a jak pan Starosta sam konstatoval, pripad akorat minuly lekar prodluzoval protoze jednoduse nevedel co s tim, melo se to pry tesit uz davno, i pres to se za 3 mesice (z toho 2/3 sezeni placene) nestalo vubec nic, jakoby pripad sam oddaloval. Pozdeji jsem presla k jinemu lekari.

Doc. MUDr. Martin Starosta

Bohužel není zde uvedeno celé jméno a nemohu na tento konkrétní případ odpovědět. Vždy je ale při léčbě parodontitidy úvodní hygienická fáze a možná, že tento krok připadal pacientce málo invazivní.

Umístění: PERIOIMPLANTS - doc. MUDr. Martin Starosta, Ph.D.

Pana Starostu mohu jen doporučit. Na radu kolegy jsem možnost po hned několika návštěv u jiných stomatologů zamířil přímo k němu. Erudovanost, profesní zdatnost a hlavně lidskost. Dokázal poradit, navrhnout řešení, ale zároveň dbal i ekonomickou stránku věci. V Olomouci rozhodně bezkonkurenční jednička (už mám bohužel s čím porovnávat). Od první návštěvy se mé problémy způsobené obnaženými krčky začínají konečně po letech vytrácet.

Dobrý den, pan docent Starosta mi byl doporučen jako vynikající implantolog. Zákroku jsem se velmi bála kvůli bolesti. Jaké bylo mé překvapení, když jsem necítila nic jiného než tlak, kdy byl imp. všoubován do kosti. Na internetu, ale i od lidí, kteří s implantací měli zkušenosti, jsem získala prvotní děsivé informace jak o délce trvání zákroku, tak o jeho bolestivosti. Pokud to takhle někdo vnímal, nemohl být jistě u tohoto vynikajícího odborníka. A arogance? Tak s tou jsem se u něho nesetkala, přišel mi velmi sympatický a lidský.
Děkuji, pane docente. Vaše pacientka

Pan docent Starosta je především prvotřídní odborník, který mnoho nemluví, ale perfektní výsledek práce mluví za něj. Jeho vysvětlení diagnózy a způsob léčby či zákroku je strohé, ale výstižné. A pokud už nějaké slovo utrousí, pak je to velmi velmi příjemný, kultivovaný a lidský projev. Ten kdo se níže zmínil o aroganci, anebo snad o slabém lékařském výkonu, ten neví o čem mluví. Ostatně četnost pozitivních hodnocení mluví za vše. Já jsem panu docentovi za jeho práci vděčný. Josef Vít

Moje zkušenost (stará cca 10let) je velmi dobrá, cca před 10ti roky po úraze a resorbci čelisti zoperován (rozšírená kostní hmota). Po této operaci trochu problémy s hnisáním (aby ne, když to tělo přijme, po pár dnech antibiotik vyřešeno). Další operace implantátu jedničky už proběhla naprosto bez problémů. Co se týče arogance, žádnou jsem nepostřehl, každej má svůj osobitý humor, myslím že odvedená práce je podstatnější. Navíc předpokládam bude asi kapacita já k němu byl přeposlán od jiného doktora , kterej si na to netroufl. JF

Je to borec! Starosta rulez ;)