Nopova 41, Brno
Privátní gynekologická ambulance

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

chodila sem k ni pred par lety rok a bohate mi to stacilo,arogantni pristup otresny,furt jen nadava na pradlo,zakazuje dole se upravit,ve finale mi rekla,ze si ju mam zacit fenovat,moji maminku nechala hodinu v cekarne s prasklou cystou.

- čekání přes hodinu běžné, sestra ani doktorka se za zpoždění neomlouvá a jsou dotčené
- doktorka je arogantní a povýšená
- nedává rady, ale nepříjemně poučuje

Po první návštěvě jsem odcházela s pláčem, vyděšená a bolestmi po vyšetření. Pominu zákaz holení, antikoncepce, vytýkání spodního prádla, kalhot a nabádání k vysoušení intimních míst po sprše fénem a přejdu rovnou k domnělé anamnéze, kterou mi paní doktorka vůbec nevysvětlila a vyděsila mě natolik, že jsem si myslela, že se jedná o rakovinu. Po dalších dvou návštěvách jsem dospěla k názoru, že dobrý doktor má lidem pomáhat a ne je děsit.
Našla jsem si jinou doktorku a k paní MUDr. Marii Charvátové již nikdy nevkročím a nikdy ji nikomu nedoporučím... Leda jako odstrašující příklad.

Já se divím, že tam pořád vůbec někdo chodí, já mám tak skvělou gynekoložku, že bych neměnila za nic na světě, a vzpomínky na paní doktorku a její hrubé chování a nevhodné poznámky už díky své zlaté doktorce, které můžu napsat kdykoli email s dotazem, naštěstí zapomínám.

Eva Jelínková

Š

K paní doktorce chodím už 9let. Bohužel i já se přidávám do řad nespokojených. Je pravdou, že vyšetření dělá opravdu zodpovědně, i prsa vyšetří. To ji nelze vytknout. Prášky mi předepsala, i když s komentáři, že jsem na to moc v 16ti mladá. Chápala jsem její obavy. Prášky předepsala bez problémů, po vyšetřeních a jaterních testech. Při změně na jiné prášky relativně problém také nebyl. Ale je pravdou, že je náladová. Též měla u mne výhrady ohledně kalhotek, tamponů, holení.. Ale opravdu mi bylo nepříjemné, když si pozvala sestřičku, aby se "na mě prý podívala", bez předchozího souhlasu, natož nějakého upozornění. Tohle mi udělala 2x ! A musím říct, že mi to bylo silně nepříjemné. Stydím se dost před paní doktorkou, dala jsem ji veškorou důvěru a ona si tam nečekaně zavolá sestřičku. To mě namíchlo dost. A poslední dobou je dost nevrlá. V čekárně čekám min. hodinu a pokud chci poradit ohledně antikoncepce - tak buď mám na výběr prášky, nebo přerušovanou soulož, prý že dítě můžu mít, tak co. To mě přišlo dost nezodpovědné a hloupé.. Kdysi se s ní dalo mluvit o všem a poradila, chápala jsem její občasné promluvy do duše, jakobych byla její dcerou - říkala. Ale teď je to děs a bída, má spíš špatné nálady a neporadí, buď to anebo nic. A už je i hrubější ve vyšetření, což mě donutilo ke změně lékařky. Přece nebude necitlivá k nejcitlivějším místům ženy... Shrnula bych to tak, že kdo po ní nic moc nechce, chodí pravidelně na prevenci, zobká pilule jak má a nic neřeší, bude spokojen. Ale jinak zázrak už u ní nečekejte...

Paní doktorka, je nejen vynikající odborník, ale člověk s velkým srdce. Chodím k ní už ,dobře 30 let a jsem moc ráda, že ji mám. Dvakrát, mě zachránila, tím, jak je poctivá a svědomitá. Mám ji ráda , jako člověka, který své pacienty zná a není mu jejich zdraví lhostejné. Je to nejlepší lékař s jakým jsem se setkala.

K téhle doktorce jsem šla, protože jsem chtěla napsat antikoncepci a chodila tam matka. Ona je sice spokojená a říká mi, že nic nikdy nezanedbá, a je pravda, že vyšetření dělá dlouhé a pečlivé, ale ten přístup! Jako mladá holka jsem tam byla vystrašená s tím, co se mi bude dít, a ona byla dost arogantní a moc mi nepomáhala. Její přístup mi znemožňoval přijít s intimním problémem. Když jsem brala HA asi druhým rokem, ptala jsem se, jestli nemůžu vyzkoušet nějakou jinou, že jsem přibrala a mám pocit, že mi nejde shodit. Odbyla mě s tím, že nemám jíst bílé pečivo (nejedla jsem ho už dlouho) a jíst častěji a málo. Pak jsem se odhodlala, našla si nového lékaře a ten mi řekl, že moje antikoncepce je předpotopní a na malou holku zbytečně silná a že není s podivem, že jsem kvůli ní přibírala. Takže místo toho, abych měla na -náct nejhezčí vzpomínky, byla jsem zaměstnaná jídlem a cítila se jako metráček. Jsem velmi ráda, že jsem našla jiného doktora, opravdu to může být mnohem lepší a mnohem méně nepříjmné, tehdy jsem se kontrol dopředu bála, teď je to pro mě stejně nevýznamné jako běžná kontrola jinde a když přijdu s problémem, nemusím se bát, že se někdo bude šťourat v tom, co jsem vyváděla.

K paní doktorce Marii Charvátové chodím já i moje dnes 80letá maminka už řadu let. Ještě když pracovala na poliklinice Horníkova. Nikdy bych neměnila. Je trpělivá a hlavně má odborné znalosti. Důvěřuji ji. Vždy mě dobře poradila, a s mým problémem mě poslala do výborných rukou. Moji mamince včas diagnostiova nádorek v prsu a tím ji zachránila. Nikdy jsem nevnímala nějakou hrubost,nervositu nebo nevhodné poznámky. Myslím si, že k některým žemám je potřeba být trochu přísnější, protože mám dojem, že některé zapomínají na svoje jedinečné ženské poslání. Díky paní doktorko, chodím kvám ráda.

PŘEČTĚTE SI!!!!!!!!!
Je mi 17 let, dnes jsem poprvé šla vůbec ke gynekoložce a po přečtení několika těchto recenzí jsem měla STRACH. Bála jsem se, až mě z toho bolelo břicho. 10:55 jsem přišla do čekárny, byla jsem objednaná na 11:15. Dlouho jsem čekala, to mi ale v tu chvíli nepřišlo důležité. Aspoň jsem si stihla přečíst několik letáků a článků o problémech v intimním životě. Nejdříve jsem přišla na řadu k sestřičce, ta byla příjemná, změřila mě, zvážila a popsala co mám dělat (převléct a přezut).

Když jsem přišla k paní doktorce, posadila jsem se a ona se mě začala ptát na školu, co bych chtěla dělat dál a na informace o mně! NIC NEPŘÍJEMNÉHO. Pak mi prohlédla prsa- to prý každý gynekolog nedělá automaticky. Posadila mě na křeslo. ANO bylo to trochu nepříjemné, však co byste chtěly? Stále si semnou povídala. .....Prohlídka byla u konce a ona mi povyprávěla o očkování, antikoncepci, ochraně proti virům a o dalších prohlídkách.
Tak pro další slečny, nemusíte z toho mít obavy. Cítila jsem jistě, že mi chce pomoct.

Paní dr.Charvátová je po profesionální stránce opravdu formát, ale jako člověk je naprosto podprůměrná. Na prohlídky jsem chodila vždy sice s obavami a s tím, že je stejně vše špatně, ale po znovu ujišťování ze strany mojí maminky (ke které se samozřejmě chová trochu jinak) sem se znovu a znovu vypravovala na prohlídku a recept na HA. Ovšem z důvodů nastoupení dráhy profi sportovkyně jsem HA vysadila, kontrola měla být až za rok, tak jsem nic neřešila. Stalo se co se stalo, snad každá žena, co opravdu tvrdě sportuje zná tu situaci, kdy se menses nedostaví a další měsíc je slabá, jenže třetí měsíc se opět nedostavila a já se tedy vypravila k naší paní doktorce. Ta mě hned při prohlídce vynadala - podotýkám, že jsem stále byla na "koze" , jak je možné, že jsem nic nepoznala.. Hubovala mě téměř hodinu. Jakoby nestačilo, že můj dosavadní svět se zhroutil a začala jsem mít obavy o zdraví toho prcka, tak mě strašila, jak bude postižené a že na genetický test je pozdě... a pokaždé, když jdeme na kontrolu, odcházím z ordinace s pláčem a novou starostí o své dítě.
Je mi 23, v životě sem se setkala s opravdu velkými stresy, ale tohle je na mě moc. Neříkám, že si za tuhle situaci nemůžu sama, ale ocenila bych, kdyby mě trochu podpořila, alespoň jedním slovem. Po porodu se stěhuji, do té doby vydržím a pak měním lékaře. A kdybych se vracela zpět do Brna, k paní doktorce se již nevrátím.
Moje maminka je u ní spokojená, tak asi pro starší ročníky je to ta nejvhodnější volba. Pro mladé nikoliv. Můj názor