Gynekologická ambulance
Vodní 13, Brno

• gynekologie a porodnictví

Umístění: Gynekologická ambulance Jiný

Zaujala mne metoda PPR, nebot nam konecne pomohla otehotnet. Manzel ma vcelku problem s pocetim a museli jsme se presne trefit do spravneho dne. Takze doporucuji.

Nicmene pani lekarku jakozto vaseho gynekologa jiz tolik nedoporucim. Chapu, ze ma svuj nazor na pristup k zivotu. A dokonce jej i sdilim. Ale prosazovat jej takovou nasilnou formou a na prohlidce? Mi to bylo velmi neprijemne a to jsem na stejne vlne. Navic jsem mela pocit, ze na kontrolni dotazy meho pristupu bylo casu dost, ale na celkovou prohlidku jiz proste cas nebyl. Citila jsem se, ze jsem spise na obtiz. Nechtela jsem svou navstevou uplne zanevrit na pritup pani lekarky a tedy jsem se chtela objednat alespon na doporuceny seminar. Jenze po velkem usili, co jsem jej vubec nasla na velmi neprehlednych strankach Cenapu a prihlasila se na nej, prisel mail, ze mam spatny termin a at si vyberu z volnych na strankach. Jenze, ja zadne terminy nikde nevidela. Mozna se mi cast stranek blokuje a chyba je na me strane. Nicmene mene prehledne stranky jsem jeste nevidela. A po velmi neprijemnem pocitu z navstevy pani doktorky jsem jiz nenasla energii dale proklikavat stranky a hledat dal.

Umístění: Gynekologická ambulance

K paní doktorce jsem začala chodit kvůli podobnému názoru na HA a jejím alternativnějším přístupům. Její přístup k pacientce se mi ale velmi nelíbí. Pokud máte jakýkoliv dotaz, odbude vás nabídkou předraženého přípravku z jejího obchůdku nebo nabídkou kurzu. Na prohlídce si vyžádala tabulky PPR, které jsem si měřila, bez jakéhokoliv upozornění mě začala kárat, co dělám špatně atd. načež si vyžádala proplacení konzultace PPR (nikdo ji o ni nežádal!) Jako těhotnou vás nechá klidně 45 minut čekat před prázdnou ordinací, kde je potřeba zrovna vesele konverzovat se sestřičkou. Což pokud chodíte každý týden na kontroly pěkně leze do času. Každé vyšetření je však hotové "šup šup", ani nemrknete a už vás vyhazuje ven. Její práci považuji za velmi roztržitou. Při ultrazvuku ve 12 tt se jí něco nezdálo, podotýkám, že ultrazvuk byl hotový za pár sekund, přestože neustále zdůrazňuje, jak by si pacientka jistě nechala i jakkoliv postižené dítě, ve chvíli, kdy na ultrazvuku zpozorovala možný rozštěp páteře - OKAMŽITĚ mě posílala ke specialistům, aby se to lépe vyšetřovalo (výsledkem naštěstí bylo, že pouze neumí používat ultrazvuk a je roztržitá) - tj. jak si vůbec může dovolit roztržitě provést vyšetření, neskutečně vystresovat pacientku a ještě jí vnucovat nějaké svoje hodnoty, když ve chvíli pochybností ani nic nevysvětlí, nepodpoří, jen hodí zodpovědnost na jiné lékaře? Celkově za tím vidím dobrou myšlenku na začátku, bohužel tristní provedení, jako všude jinde, nejvíc paní doktorka potřebuje peníze pro Cenap, což se bohužel dost odráží na její lékařské kvalitě. A nepovažuji za odborný přístup - jedině PPR, vůbec nepustí ke slovu pacientku, vůbec nepřihlídne k jiné variantě.

Umístění: Gynekologická ambulance gynekologické vyšetření, konzultace

Chci tímto poděkovat paní MUDr. Lázníčkové a týmu CENAP, že mě naučili porozumět mému nevyzpytatelnému tělu, konkrétně menstruačnímu cyklu, který není pravidelný (půl roku, 8 měsíců, 40 dní,...).
Vše co prožívám, ať už je to čekání na vytržení zubu, proflámovaná noc nebo užívání syntetických léčiv, vše se odrazí na křivce měření bazální teploty.
Chci povzbudit ženy a dívky, které se snaží otěhotnět, aby tuto metodu měření bazální teploty vyzkoušely a tím lépe porozuměly svému tělu, kdy mají plodné či neplodné období pro početí dítěte. Vděčná Jana K.

Před paní doktorkou Lázníčkovou výrazně VARUJI! Intenzivně jsem ji začala navštěvovat přibližně před rokem. Měla jsem podezření na cystu a bolesti v podbříšku. Paní doktorka vyšetření odložila kvůli zánětům. Pouze si zapsala, že má udělat ultrazvuk, který při dalším vyšetření po přeléčení zánětů provedla. Můj pocit byl však takový, že ve své zbrklosti a suverénosti na cystu zapomněla a zběžně mě prohlédla. Při dotazu, zda žádnou cystu neviděla se tvářila překvapeně. Přibližně půl roku poté jsem přišla do ordinace kvůli 14 dnů trvajícímu krvácení. Při ultrazvuku paní doktorka zjistila, že mám cystu. Vůbec mi neřekla kde se nachází ani o co jde. Pouze vytiskla A4 papír, kde ve dvou větách bylo popsané, co zhruba cysta je a zbytek stránky byl o tom, proč ona cysty neléčí HA. Píchla mi hormony, po kterých měla cysta prasknout a předepsala Sarapis, který jsem si měla koupit na recepci za 500 kč. Cysty jsou totiž údajně z nedostatku B vitamínu a zinku (soudí na základě obecného úsudku bez jakýchkoliv krevních testů!!!). Když jsem řekla, že každý den beru pangamin a že nedostatkem Bčka rozhodně netrpím a zda je nutné si Sarapis kupovat mi odvětila, že je to na mě, ale že mi to výrazně doporučuje. Tedy žádné pečlivější vyšetření neprovedla. O týden později jsem skončila v nemocnici s akutními bolestmi břicha, kde při laparoskopii objevili nádor na pravém vaječníku. Abych to shrnula. Nevím, zda paní doktorka mohla nádor na vaječníku objevit při klasickém vyšetření ultrazvukem. Nechci ji obviňovat z toho, že rakovinu včas neobjevila. Rozhodně je však alarmující její přístup, který je zbrklý, nepečlivý a její stanovení diagnózy na základě obecných soudů! Pacientce nikdy nic nevysvětlí, nedá na výběr z více alternativ! Paní doktorka je arogantní, náladová a s pacientkou manipuluje! To, že mě co měsíc zve přes e-mail na její kurzy PPR, ale po zjištění mého nynějšího zdravotního stavu se neomluví nebo aspoň neozve, považuji za selhání jak lékařské, tak lidské. S paní doktorkou sdílím nejspíš stejné hodnoty, které se pojí s katolickou vírou. Za což jsem nepochybně v jejích očích velmi vzrostla. Kvůli jejím hodnotám jsem si ji také vybrala. Avšak po této zkušenosti ji NIKOMU NEDOPORUČUJI. Je mi 23 let a nikdy bych nečekala, že budu mít rakovinu. Stejně tak žádná z nás nemůže vědět, co jí po zdravotní stránce čeká. Proto se nechlácholte tím, že jste zdravé, a proto vám paní Lázníčková jako doktorka bude stačit. Po této zkušenosti si raději vyberu profesionála, se kterým se klidně do krve pohádám, že HA brát nebudu, ale budu mít jistotu, že je pečlivý a nic nepodcení.

K paní doktorce jsem chodila dlouho a opravdu mě mrzí, že jsem neodešla už dávno!! Paní doktorka je arogantní, nic nevysvětlí, mě řekla, že s určitou věcí se prostě nedá nic dělat a kdyby mi někdo tvrdil, že ano, tak se NEDÁ NIC DĚLAT!! bez jakéhokoliv vysvětlení! Navíc když za ní několik let chodíte s tím, že když dostanete menstruaci tak máte takové bolesti, že brečíte a nevíte, jestli si zavolat záchranku nebo ne a ona vám na to pořád dává svůj úžasný sarapis, pupalku, fem+ atd. za které jsem tam nechala tisíce a ono je to pořád jen horší a ne lepší, tak tomu se nedá říct jinak než naprostá neprofesionalita a pouze tahání peněz na podporu cenapu!! Neříkám, že cenap je špatný, slýchávám dobré recenze na jejich kurzy, ale opravdu vás prosím nechoďte k té ženě, nestojí to za to!! Poslední kapka byla, když mi tvrdila, že ty křeče jsou určitě způsobeny nedostatkem hořčíku (bez jakýhkoliv krevních testů) a to i přes to že už jsem několik měsíců hořčík brala, řekla mi, že ty hořčíky v lékárně jsou na nic, že mám jít do specializovaného obchodu Fincosi a tam si vyžádat speciální hořčík (a taky pěkně drahej jako všechno!!)!! Já jsem k ní šla, protože jsem věděla, že mi nebude cpát antikoncepci, kterou jsem nechtěla, ale opravdu to nestojí za to!! Teď jsem si našla doktorku, které jsem přímo řekla, že nechci o antikoncepci ani slyšet, ona že s tím nemá problém, prostě mi ji nebude nabízet. Až ona mi řekla, že nejspíš trpím celkem vážným onemocněním, vše mi pořádně vysvětlila, nabídla mi alternativy postupu a nechala mě je zvážit a vybrat. Strávila jsem u ní v ordinaci 45 minut, kdy mi vše vysvětlovala, to by u Lázníčkové nešlo, tam je všechno šup šup a hlavně se na nic neptat!! Pokud nemáte vůbec žádný zdravotní problém, ani nechcete už otěhotnět, chcete jen jednou za rok zajít za doktorkou, která vás pochválí, že používáte PPR (a nedej Bože když ne, nehledě na jakékoliv okolnosti!!) a napíše vám sarapis, protože ten máte brát přeci pořád, tak u ní zůstaňte, ale jestli máte sebemenší zdravotní problém, nebo chcete v pořádku donosit děti, tak okamžitě od ní utíkejte!! Myslím, že hlavním zájmem paní doktorky určitě není pacientka a její stav!!

K paní doktorce chodím už pár let a moje pocity jsou značně rozporuplné. Jednou je milá, chápavá, trpělivá... a jindy mám dojem, že jsem jen další položka na seznamu. V prvním případě vyšetří, vysvětlí, pomůže, ve druhém se na mě ani pořádně nepodívá, doporučí nějaký doplněk z jejich prodejny, a konec.
Její názor na přijetí světa a dítěte chápu, ale nelíbí se mi, že má někdy touhu ho pacientkám vnucovat. Někdy ne. Ale na čem to záleží, na to jsem nepřišla.

Skvělá paní doktorka, velmi mi pomáhá. Můj zdravotní stav se po předešlé špatné léčbě u jiných gynekologů o mnoho zlepšil. Paní doktorka vše vysvětlí, má přehled a skvělý přístup. Vyšetření jsou bezbolestná. Paní doktorku všem doporučuji!

Pro CENAP jsem se rozhodla i přesto, že se podle těchto stránek názory různí a některé jsou vysloveně negativní. Já mám ale s paní doktorkou skvělé zkušenosti.
Nikdy předtím jsem nezažila, že by se doktorka tolik zabývala mým celkovým zdravím a byla tak chápavá a trpělivá. Po třech letech potíží konečně cítím výraznější a trvalé zlepšení mého stavu, díky pečlivému a celostnímu přístupu v CENAPu. Pokud mi je předepsán lék, jsem zvyklá se doptávat na jeho účinky, nutnost jeho indikace, snášení atd. a opakovaně se přesvědčuji, že paní doktorka Lázničková má výborný přehled a upřímnou snahu vybrat co nejšetrnější lék s co nejlepším působením. Vše trpělivě vysvětlí, odpoví na dotazy, případně i vytiskne instrukce, aby se k nim člověk mohl později vrátit.
Oceňuji i soukromí v její ordinaci (nikdy se nestane, že by někdo vyrušil v nevhodný okamžik, nevstupuje tam ani sestra) a velmi příjemnou sestřičku i ostatní zaměstnance.
Co se týče toho, že "CENAP nemá peníze", jak je tu často zmiňováno, tak to se na běžnou gynekologickou praxi nevztahuje, ta je samozřejmě normálně hrazena pojišťovnou. Pokud jde o nadstandardní služby, na které se pojištění nevztahuje, člověk jich využívat nemusí, pokud nechce, z vlastní zkušenosti ale mohu říct, že za tak nízkou cenu jsem se ještě nikde s podobně kvalitní péčí nesetkala a jelikož mi opravdu dost pomohla, jsem plně ochotná za ni těch pár korun zaplatit. (Jen pro doplnění - jsem studentka bez vedlejších příjmů a není pro mě problém si to dovolit.) Myslím si, že dlouhodobě jsou to naprosto zanedbatelné výdaje ve srovnání s cenou hormonální antikoncepce, nebo dokonce s částkami za asistovanou reprodukci později.
Péči paní doktorky můžu s čistým svědomím doporučit každé ženě, která svému tělu raději porozumí, než by ho chemicky nutila k něčemu nepřirozenému, co může jejímu zdraví dlouhodobě spíš ublížit.

Tak já jsem nedávno překonala dojem z negativních recenzí zde napsaných a k paní doktorce jsem pro sdílení stejných hodnot zariskovala přejít. Dle recenzí jsem si říkala, že sice nebudu muset vysvětlovat, proč odmítám tripple test, tomu bude paní doktorka fandit, ale že se musím připravit na osobnostně asi problematičtějšího člověka. Byla jsem tam zatím jen jednou, takže uvidíme, jaké dojmy budu mít dál, ale rozhodně jsem nezažila žádné "šup, šup", paní doktorka nikam nespěchala, měla jsem pocit, že má na mě čas, ke všemu přistupovala pečlivě, připadala mi přiměřeně vstřícná i přiměřeně komunikativní. Je pravda, že otázky typu "měla jste první pohlavní styk až po svatbě, nebo před svatbou?" člověka zarazily, a i přes sdílení stejných hodnot s paní doktorkou jsem je vnímala jako neadekvátní. Ale celkově zatím spokojenost.

V těhotenství nám pomohla vyhnout se současnému přemonitorovanému systému - nebyl pro ni problém, že nechodíme na žádná genetická a další vyšetření. V žádném případě se nejednalo o těhotenskou poradnu: kromě velmi nepříjemného vnitřního vyšetření na koze až do posledního stadia těhotenství nám příliš neporadila, pouze nás odkázala na své placené kurzy (skutečnou a výbornou těhotenskou poradnu nám poskytovala porodní asistentka Ladislava Ryšavá, včetně porodu a poporodní péče). Do toho zapadá i to, že poradně nemůže být přítomen partner - mohl do ordinace jen jednou při prvním ultrazvuku, a to až poté, kdy jsme podle dr. Lázničkové "zkontrolovaly, že je všechno v pořádku". Naší poslední návštěvou u dr. Lázničkové bylo vyšetření na konci šestinedělí: necitlivé, ale s doporučením placených kurzů a přípravků. Chápeme, že CENAP potřebuje peníze, ale lékařka by se měla především věnovat lidem a ne vydělávání peněz - přitom pokud by péče byla odpovídající, organizaci podpoříme.