Lucian Kantor

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeut, Psycholog přijímá nové pacienty

32 názorů +přidat

Objednat se Přidejte názor Zeptejte se specialisty 345 návštěv profilu během posledních 30 dní

Psycholog není terapeut. Jsem terapeut, nikoli psycholog. Psycholog by vás diagnostikoval a analyzoval, jako terapeut Vám pomohu zvládnout Vaše obtížné životní situace. Jsem stoupencem… Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.

Hodnocení pacientů

• P
    Umístění: Lucian KantorSlužby: běžný termín

Návštěvy pana Kantora pro nás s manželem byly užitečné. Doporučuji! Pomohl nám vzájemně přeložit "mužský a ženský jazyk". Líbí se mi, že nenabízí "hotová" řešení, naopak podporuje klienty formou otázek, aby si je našli sami.
    Petra

Lucian Kantor2018-10-01

Velmi mě těší ocenění, že nenabízím hotová řešení. Velmi se o to snažím, ale ne vždy se udržím. Cením si jak mužského, tak i ženského principu stejně, vnímám jejich odlišnost, a proto nemám rád preferování jednoho z nich, soutěžení mezi nimi či dokonce snahu o bezpohlavní model. Žena a muž se vzájemně doplňuji a v občasných vzájemných nedorozuměních mají možnost se vzájemně inspirovat. Proto vám oběma ze srdce přeji, aby jste se vzájemně inspirovali a obohacovali se novými pohledy. Lucian

• S
    Umístění: Lucian KantorSlužby: těžká rodinná situace

Lucian mi opravdu pomohl v překonání pro mě velmi tížívé rodinné situace, která se bohužel během terapií ještě zkomplikovala. Moc děkuji za Luciánovi služby a velmi doporučuji návštěvu.

Lucian Kantor2018-10-01

Jsou situace, které lze vyřešit, protože obě strany chtějí. A jsou situace, které vyžadují smíření. Smíření je, v mém světě, ukázkou velké pokory a odvahy. Rád se potkávám s odvážnými lidmi. Lucian

• Z

Pan Kantor získal mou důvěru a věřím, že mi pomůže orientovat se v tom, co mne k němu přivedlo.
    Je to člověk, který nejen ví, ale i umí.

Dobrý den Zdeno,
    každá zpětná vazba je pro mne velmi důležitá. Pomáhá mi lépe zorientovat se v moji práci. A pozitivní zpětná vazba mi pomáhá překonávat náročné situace, které v terapeutickém procesu čas od času zažívám.
    Velice děkuji.
    Lucian Kantor

• K
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Lucián nám s manželem pomohl vyřknout nevyřčené a svými otázkami nás dovedl k posunu, který byl po x měsících krize vysvobozením. Doporučuji!

Lucian Kantor2017-11-14

Kateřino, jsem velmi rád, že se vám s manželem podařilo překonat vaši krizi. Moje radost je o to větší, že jste velmi úsporným způsobem vyjádřila můj terapeutický záměr - otázkami rozproudit konstruktivní komunikaci.
    Vaše slova mne velmi mile hřeji na duši.

Děkuji.
    Lucian

• R
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Návštěvu u Luciana hodnotím velice kladně. Navodí příjemnou atmosféru, vyslechne, dokáže identifikovat a pojmenovat problém. Navrhne řešení, doporučí metodiku jak se potíží zbavit. Myslím, že v tíživé situaci je nejlepší navštívit tohoto odborníka. Usnadní to cestu a zkrátí trápení.

Lucian Kantor2017-11-14

Romane a Evo, velmi děkuji za vaší krásnou zpětnou vazbu. Všechna ta pozitivní slova doplňují mou energii pro terapeutickou práci. Každé ocenění je příjemné, ale to upřimné je nejcennější. Lucian

• T
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Luciana jsem vyhledala v nelehkém osobním i profesním období. Hned od začátku mi pomohl podívat se na mou situaci s klidem a věcně. Díky němu jsem pochopila, že jsem situaci, která není neobvyklá a zároveň může mít poměrně rychlé a hladké řešení. Lucian mi díky svým návodným otázkám pomohl, abych cestu ze své situace našla sama a přišla na řešení, které bude moje osobní a tím také účinné a trvalé. Díky němu mám opět svůj život ve svých rukou, přišla jsem na to, jak podobným situacím předcházet si a jak si sama pomoci v případě, že přes veškerou snahu nastanou.

Terezo, přeji Vám klidný a naplněný život. Děkuji Vám za Vaše slova. Lucian

• P
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Dobry ochotný vstřícný naslouchat druhému což si myslim je dobre a navíc celkové návštěva uplne vpohode

Lucian Kantor2017-11-14

Naslouchat je možné jen oboustranně. Je to obohacující energie. Většinou se nám vrací jen to, co vyšleme. Děkuji. Lucian

• R
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Jednalo se o druhou návštěvu. Potřebovala jsem se vypovídat a byla jsem poslouchána. Za mě dobrý pocit. Míla

Mílo, jsem rád, že se Vám ulevilo. Lucian

• A
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Jedním slovem - profesionál. Velmi empatický. Přesně mi pomohl rozpoznat základ mého problému.l. Zároveň oceňuji, že se snaží najít vnitřní motivaci a nevnucovat svůj pohled na věc. Velké dík !

Lucian Kantor2017-11-14

Adame děkuji. Senážím se být profesionál, ale stále mám dlouhou cestu zlepšování před sebou a každá takováto zpětná vazba mne utvrzuje, že jdu po správné cestě. Lucian

• J
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Naprostá profesionalita, pan Kantor poslouchá, občas proloží svým postřehem, nehodnotí, nesoudí, klade otázky, nebojí se chvíli mlčet, nepřebírá zodpovědnost, nesnaží se něco za nás vyřešit nebo poradit. Dává bezpečný prostor, abychom si mohli řešení najít sami a to je nejvíc. Vřelý dík.

Lucian Kantor2015-10-23

Jano, velice děkuji za zpětnou vazbu, protože zpětné vazby mi hodně pomáhají. Poslouchám mnoho příběhů a často se mi hlavou honí - to je jasné udělejte to tak a tak a budete šťastní, ale díky takovým hodnocením mám sílu a motivaci to vydržet a nechat aktivitu na klientovi, protože je to jen a jen jeho život. Ano, jsou situace, kdy je potřeba být poradcem a udělit radu či nabídnout alternativní pohled, ale je to dobré co nejlépe vyvážit. A to hledání té ideální hranice mě na mojí práci neskutečně baví.

Dotazy od pacientů (16)

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Zkušenosti a dovednosti

• Psycholog není terapeut. Jsem terapeut, nikoli psycholog. Psycholog by vás diagnostikoval a analyzoval, jako terapeut Vám pomohu zvládnout Vaše obtížné životní situace. Jsem stoupencem rodinné systemické terapie a mám vlastní, oceňovaný přístup. Pracuji s rodinou, párem i s jednotlivci.

Jsem i poradce a nebojím se sdělit své názory a zkušenosti získané v průběhu odborné praxe. Pravidelně proto spolupracuji s medii a v ČT jsem byl odborným poradcem vzdělávacích pořadů o partnerských vztazích.

Jsem také kouč a můžeme společně nalézt Váš životní cíl, nastartovat efektivní změny ve Vašem životě a překonat bariéry na cestě za Vaším úspěchem a spokojeností.

Jsem i supervizor, lektor a externí lektor vzdělávacích společností.

U svých klientů ctím absolutní diskrétnost, mám půlhodinové přestávky mezi klienty, abych co nejvíce uchránil jejich anonymitu.

NEPOSKYTUJI ŽÁDNÁ PÍSEMNÁ VYJÁDŘENÍ ČI ZPRÁVY!

Veškeré informace jsou důvěrné včetně té, že jste mými klienty.

Při práci s klientem i jako lektor upřednostňuji individuální přístup "zaměřený na řešení," vedoucí k sebepoznání a zvyšování kompetentnosti klientů a účastníků kurzu.

Ať již spolupracuji s jedincem, párem, rodinou či týmem, vždy je pro mne důležitý vztahový a kompetenční model celého systému.

Základním kamenem mojí práce je vlastní "Kompetenčně - komunikační model," který neustále zdokonaluji. Při individuální práci užívám často relaxačních a imaginačních technik (např. při ztrátě smyslu života, hlubokém smutku či k odstranění psychosomatických obtíží klienta - nevolnosti, rozlady, poruchy spánku.)

Jako správný profesionál si svou práci nechávám pravidelně supervidovat.

Jsem členem SOFT - Společnosti rodinných a systemických terapeutů v ČR
    a mimořádným členem AMRP - Asociace manželských a rodinných poradců ČR, o.s.

Jsem absolventem "Pražské psychoterapeutické fakulty" a svá teoretická východiska
    opírám především o akreditovaný výcvik "Rodinná a systemická terapie" (IRT Praha) a o komplexní vzdělávací a tréninkový program "Systemická supervize a koučování." (I-KOS Praha) a další vzdělávací akce.

V průběhu své odborné praxe jsem zastával, mimo jiné, tyto pracovní pozice:
    vedoucí terapeutického střediska, vedoucí terapeutického zážitkově-zátěžového programu, manželský poradce, psychoterapeut, školní psycholog, středoškolský pedagog (psychologie), smluvní terapeut České pošty, s.p., Praha - poskytování pomoci zaměstnancům, kteří prožili traumatickou událost.

Své poznatky jsem doposud uceleně nepublikoval, přednesl jsem je však na dvou mezinárodních konferencích AMRP a své postřehy často poskytuji mediím.

V roce 2008 jsem spolupracoval s redakcí vzdělávacích pořadů ČT, kde jsem se podílel, mimo jiné, jako odborný garant vzdělávacího pořadu: "Partnerské vztahy aneb Návod na přežití," který pro svůj úspěch zdvojnásobil počet dílu, dočkal se několika repríz, Silvestrovského dílu "Partnerské eskapády" a navazovala na něj talk show "Partnerské ladění." Celý projekt uzavřela populárně naučná kniha "Partnerské vztahy aneb Návod na přežití," pro kterou jsem vytvořil partnerské testy a byl jsem jejím odborným garantem.

Dále jsem se podílel na projektech "Nevzdávej to" (odborný poradce a kouč), "Experiment," "13. komnata" (odborný poradce).

Pravidelně jsem spolupracoval a spolupracuji i s ostatními médii, např.: TV Barrandov, Metropol TV, TV5, TV nova, TV Prima, TV Markíza, BBC, ČESKÝ ROZHLAS, Ráááádio Impuls, Frekvence 1, PSYCHOLOGIE DNES, MOJE PSYCHOLOGIE, Story, iDNES.cz, lidovky.cz, Xman ...

A kromě toho jsem i manžel a rodič, který více než třicet let pracuje s mládeží a více než deset let jsem byl garantem vzdělávání pracovníků Pionýr, os. Libereckého kraje; po celou dobu se podílím se na tvorbě a realizaci zážitkových programů. Pokud mi čas dovolí, relaxuji v přírodě, hlavně na táborové základně, horách a vodě, kde hledám hranice svých možnosti. Vše fotograficky dokumentuji a potom se šťastný vracím do kruhu svých blízkých, kde je mi nejlépe.

Moje motto:

"Můžeš mít vše, ale pokud nemáš dobrý vztah k sobě, nemáš nic."

• psychoterapie

Ukončené školy

• Pražská psychoterapeutická fakulta (1999)
  • Rodinná a systemická terapie - akreditovaný výcvik (2003)

Publikace

• Partnerské vztahy aneb návod na přežití, Albatros media (2010)

Stáže

• Lebenshilfe, Nürnberg (D) (1997)
  • Stallcombe House, Exeter (GB) (1998)

Nemoci

• krize ve vztahu
  • životní krize
  • poruchy v mezilidských vztazích
  • stres
  • nízké sebevědomí
  • dospělé děti z dysfunkčních rodin
  • krize
  • nespavost / nespavost
  • prokrastinace
  • syndrom vyhoření
  • problémy v rodině
  • psychosomatická obtíže
  • zasahování médií do osobního života - ztráta soukromí