Olivova 5, Praha 1, Praha

• krize ve vztahu
  • životní krize
  • poruchy v mezilidských vztazích

Ukončené školy

• Pražská psychoterapeutická fakulta (1999)
  • Rodinná a systemická terapie - akreditovaný výcvik (2003)

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor Vážný rodinný rozkol - nevěra

Rozumí lidem, navrhne, pojmenuje a upozorní na chyby které člověk ve vztahu dělá. Doporučuji. Další návštěvu jistě budu absolvovat. Děkuji VB

Dobrý den,
velice si cením Vašeho hodnocení. Mám klienty, kteří jsou často ve svízelné situaci a Vy jste ve velmi svízelné. Držím Vám palce, přeji pevné nervy a těším se na další setkání.
Lucian

Názor přidán dne 19.12.18 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor běžný termín

Lucián je výborný terapeut. Moc mi pomohl! Rozhodně bych doporučila jeho služby každému, kdo se ocitl ve svém životě ve slepé uličce.

Lucian Kantor

Velice děkuji za ocenění mojí práce. Každé upřímné ocenění motivuje jedince ke zlepšování. Je však důležité zmínit, že moje práce by se mi nedařila pokud bych se nepotkával s motivovanými klienty. Děkuji. Lucian

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor Pravidelne sezeni

Lucian Kantor je schopným psychoterapeutem, schopným analyzovat problém zmíněný i nezmineny pacientem a navrhnout řešení přímo v hovoru, aniž by si to pacient v tu chvíli uvědomil, což umožňuje pacientovi si řešení zdánlivě nalézt sám a tím pádem jej snáze přijmout a praktikovat.

Lucian Kantor

Děkuji za pozitivní zpětnou vazbu a věřím, že stejně pozitivní bude i Váš žívot. Ještě jednou děkuji. Lucian Kantor

Umístění: Lucian Kantor běžný termín

Návštěvy pana Kantora pro nás s manželem byly užitečné. Doporučuji! Pomohl nám vzájemně přeložit "mužský a ženský jazyk". Líbí se mi, že nenabízí "hotová" řešení, naopak podporuje klienty formou otázek, aby si je našli sami.
Petra

Lucian Kantor

Velmi mě těší ocenění, že nenabízím hotová řešení. Velmi se o to snažím, ale ne vždy se udržím. Cením si jak mužského, tak i ženského principu stejně, vnímám jejich odlišnost, a proto nemám rád preferování jednoho z nich, soutěžení mezi nimi či dokonce snahu o bezpohlavní model. Žena a muž se vzájemně doplňuji a v občasných vzájemných nedorozuměních mají možnost se vzájemně inspirovat. Proto vám oběma ze srdce přeji, aby jste se vzájemně inspirovali a obohacovali se novými pohledy. Lucian

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor těžká rodinná situace

Lucian mi opravdu pomohl v překonání pro mě velmi tížívé rodinné situace, která se bohužel během terapií ještě zkomplikovala. Moc děkuji za Luciánovi služby a velmi doporučuji návštěvu.

Lucian Kantor

Jsou situace, které lze vyřešit, protože obě strany chtějí. A jsou situace, které vyžadují smíření. Smíření je, v mém světě, ukázkou velké pokory a odvahy. Rád se potkávám s odvážnými lidmi. Lucian

Pan Kantor získal mou důvěru a věřím, že mi pomůže orientovat se v tom, co mne k němu přivedlo.
Je to člověk, který nejen ví, ale i umí.

Dobrý den Zdeno,
každá zpětná vazba je pro mne velmi důležitá. Pomáhá mi lépe zorientovat se v moji práci. A pozitivní zpětná vazba mi pomáhá překonávat náročné situace, které v terapeutickém procesu čas od času zažívám.
Velice děkuji.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Lucián nám s manželem pomohl vyřknout nevyřčené a svými otázkami nás dovedl k posunu, který byl po x měsících krize vysvobozením. Doporučuji!

Lucian Kantor

Kateřino, jsem velmi rád, že se vám s manželem podařilo překonat vaši krizi. Moje radost je o to větší, že jste velmi úsporným způsobem vyjádřila můj terapeutický záměr - otázkami rozproudit konstruktivní komunikaci.
Vaše slova mne velmi mile hřeji na duši.

Děkuji.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Návštěvu u Luciana hodnotím velice kladně. Navodí příjemnou atmosféru, vyslechne, dokáže identifikovat a pojmenovat problém. Navrhne řešení, doporučí metodiku jak se potíží zbavit. Myslím, že v tíživé situaci je nejlepší navštívit tohoto odborníka. Usnadní to cestu a zkrátí trápení.

Lucian Kantor

Romane a Evo, velmi děkuji za vaší krásnou zpětnou vazbu. Všechna ta pozitivní slova doplňují mou energii pro terapeutickou práci. Každé ocenění je příjemné, ale to upřimné je nejcennější. Lucian

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Luciana jsem vyhledala v nelehkém osobním i profesním období. Hned od začátku mi pomohl podívat se na mou situaci s klidem a věcně. Díky němu jsem pochopila, že jsem situaci, která není neobvyklá a zároveň může mít poměrně rychlé a hladké řešení. Lucian mi díky svým návodným otázkám pomohl, abych cestu ze své situace našla sama a přišla na řešení, které bude moje osobní a tím také účinné a trvalé. Díky němu mám opět svůj život ve svých rukou, přišla jsem na to, jak podobným situacím předcházet si a jak si sama pomoci v případě, že přes veškerou snahu nastanou.

Terezo, přeji Vám klidný a naplněný život. Děkuji Vám za Vaše slova. Lucian

Běžný termín

1 000 Kč

1 000 Kč

Lucian Kantor

Konzultace o víkendu, svátcích a v nestandardní hodiny

od 5 000 kč

Manželská a poradna

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor Vážný rodinný rozkol - nevěra

Dobrý den,
Lucian

Názor přidán dne 19.12.18 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor běžný termín

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor Pravidelne sezeni

Umístění: Lucian Kantor běžný termín

Petra

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor těžká rodinná situace

Lucian Kantor

Je to člověk, který nejen ví, ale i umí.

Dobrý den Zdeno,
Velice děkuji.

Lucian Kantor

Vaše slova mne velmi mile hřeji na duši.

Děkuji.

Terezo, přeji Vám klidný a naplněný život. Děkuji Vám za Vaše slova. Lucian

20 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, zjistil jsem podle mého chování, že trpím narcistickou poruchou osobnosti. Je nějaká varianta jak s tím pracovat, když se chci změnit a jak si uvědomovat své chování v daných situacích? Trpí hlavně mé partnerské vztahy a jsem hodně náladový a urážlivý i k blízkým. Přijde mi, že myslím jen na své dobro a neohlížím se k ostatním, chybí mi schopnost vcítit se do ostatních a dívat se na věci z jiného pohledu. Bylo pro mě docela zdrcující přijít na to a nechtěl jsem si to přiznat, ale bojím se, že trpím i více poruchami. Je na místě vyhledat psychologa nebo psychoterapeuta? A co bych na vašem místě měl dělat, děkuji.

Dobrý den, jste na velmi dobré cestě k pozitivní změně. Diagnózu jste si určil, a tak psychologa, který by Vám dal další, podle mého názoru, nepotřebujete. Chcete-li změnu, řešení, je dobré se obrátit na terapeuta. Je na Vás z kterého úhlu začnete svou situaci řešit. Můžete nejprve začít individuální terapií, nebo párovou terapií. Jelikož jste zmínil, že nejvíce trpí partnerské vztahy, na Vašem místě bych začal párovou terapií, aby jste nepřišel o nejbližšího člověka a zároveň, aby Vám se změnami někdo pomohl a efekt změny mohl nastoupit dříve. Přeji odvahu začít a šťastnou ruku při výběru terapeuta/terapeutky. Lucian

Lucian Kantor

• Dobrý den, mám před dost těžkou operací - resekce slinivky aj. Jsem ve stresu, potřebuju si o tom s manželem(nejbližším) povídat, na něm je vidět, že ho to obtěžuje. Na nic se nezeptá, plácám se v tom sama. Dokonce ani nezavolala jedné jeho známé lékařce, která pracuje v té samé nemocnici.Vůbec jeho reakce nechápu, jako kdyby se ho empatie ani nedotkla.

Dobrý den, plně rozumím Vašemu rozčarování. Ve chvíli, kdy potřebujete manželovu oporu, on se stáhl a dělá “mrtvého brouka.” Důvodů může být mnoho a není dobré si vytvářet dohady, proč tomu tak je. Pokud bych Vám mohl sdělit můj odborný názor, pak bych s manželem před operací již nic neřešil, aby nedocházelo k dalšímu Vašemu zraňování. Teď se potřebujete připravit na zákrok. Zkuste se obrátit na širší rodinu, kamarády, odbornou pomoc. K dobré rekonvalescenci potřebujete být co nejvíce v psychické pohodě. Manžela ted’ vnímejte jako začarovaného, to jak se teď chová není on. Je to vyjímka z pravidla, protože pokud by se tak choval delší dobu, neočekávala by jste od něj oporu. Už jsem zažil ve své praxi příběhy kdy strach o druhou osobu člověka natolik svázal, že okolí ho vnímálo jako necitlivého egoistu či cynika, nebo apatického člověka. Zdroj chování Vašeho manžela je nejasný a Vy teď by jste neměla mrhat své síly na hledání tohoto zdroje. Až se uzdravíte a neberete síly, bylo by dobré řešit Vaše psychické zranění párovou terapií. Zranění je to velké a Vy pro pochopení toho, proč se teď manžel chová takovým způsobem potřebujete bezpečný prostor. Přeji Vám mnoho sil, zdárně provedený zákrok, rychlou rekonvalescenci a víru v to, že až se vrátíte, nastartujete s manželem partnerský život, který vás bude oba těšit. Lucian

• krize ve vztahu
  • životní krize
  • poruchy v mezilidských vztazích

Ukončené školy

• Pražská psychoterapeutická fakulta (1999)
  • Rodinná a systemická terapie - akreditovaný výcvik (2003)

• psychoterapie

Stáže

• Lebenshilfe, Nürnberg (D) (1997)
  • Stallcombe House, Exeter (GB) (1998)

Účty sociálních médií

Publikace a články