Olivova 5, Praha 1, Praha

KONZULTACE O VÍKENDU, SVÁTCÍCH A V NESTANDARDNÍ HODINY • od 5 000 kč +5 Více

Poradenství • od 1 000 kč

Terapie • od 1 000 kč

Koučink • od 3 000 kč

Psycholog není terapeut. Jsem terapeut, nikoli psycholog. Psycholog by vás diagnostikoval a analyzoval, jako terapeut Vám pomohu zvládnout Vaše obtížn...

• krize ve vztahu
  • životní krize
  • poruchy v mezilidských vztazích

Ukončené školy

• Pražská psychoterapeutická fakulta (1999)
  • Rodinná a systemická terapie - akreditovaný výcvik (2003)

Umístění: Lucian Kantor osobní psychoterapie

K Lucianovi jsem šel na doporučení přátel, kteří k němu chodili. Moc na tyhle věci nevěřím, ale byl jsem překvapen jak se dá na problémy koukat jednoduše a hlavně všechno bylo tak nějak v pohodě. Mluvím, mluvím, on to glosuje a pak najednou položí otázku, usměje se a mě všechno došlo! Ještě je to na dýl, ale už se cítím mnohem líp. Děkuju!

Lucian Kantor

Dobrý den Honzo, mám rád přemýšlivé klienty, kteří nejdou s davem a hledají si vlastní životní cestu.
Jsem velmi rád, že jsem Vás mohl poznat. Těším se na další setkání. Lucian

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor Vztahová krize

Pan lucian nám velmi pomohl uvědomit si, že svět není černobílý. Hraje všemi barvami. A to mluví samo za sebe. Hlavní je, když oba chtějí. Komunikace a sdílení názorů jsou klíčové. Děkujeme. H+P

Lucian Kantor

Každý vztah potřebuje čas od času krizi, aby se posunul na novou úroveň a vy jste pár s velkým potenciálem. Velmi se těším na další setkání.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor Vážný rodinný rozkol - nevěra

Rozumí lidem, navrhne, pojmenuje a upozorní na chyby které člověk ve vztahu dělá. Doporučuji. Další návštěvu jistě budu absolvovat. Děkuji VB

Dobrý den,
velice si cením Vašeho hodnocení. Mám klienty, kteří jsou často ve svízelné situaci a Vy jste ve velmi svízelné. Držím Vám palce, přeji pevné nervy a těším se na další setkání.
Lucian

Názor přidán dne 19.12.18 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor běžný termín

Lucián je výborný terapeut. Moc mi pomohl! Rozhodně bych doporučila jeho služby každému, kdo se ocitl ve svém životě ve slepé uličce.

Lucian Kantor

Velice děkuji za ocenění mojí práce. Každé upřímné ocenění motivuje jedince ke zlepšování. Je však důležité zmínit, že moje práce by se mi nedařila pokud bych se nepotkával s motivovanými klienty. Děkuji. Lucian

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor Pravidelne sezeni

Lucian Kantor je schopným psychoterapeutem, schopným analyzovat problém zmíněný i nezmineny pacientem a navrhnout řešení přímo v hovoru, aniž by si to pacient v tu chvíli uvědomil, což umožňuje pacientovi si řešení zdánlivě nalézt sám a tím pádem jej snáze přijmout a praktikovat.

Lucian Kantor

Děkuji za pozitivní zpětnou vazbu a věřím, že stejně pozitivní bude i Váš žívot. Ještě jednou děkuji. Lucian Kantor

Umístění: Lucian Kantor běžný termín

Návštěvy pana Kantora pro nás s manželem byly užitečné. Doporučuji! Pomohl nám vzájemně přeložit "mužský a ženský jazyk". Líbí se mi, že nenabízí "hotová" řešení, naopak podporuje klienty formou otázek, aby si je našli sami.
Petra

Lucian Kantor

Velmi mě těší ocenění, že nenabízím hotová řešení. Velmi se o to snažím, ale ne vždy se udržím. Cením si jak mužského, tak i ženského principu stejně, vnímám jejich odlišnost, a proto nemám rád preferování jednoho z nich, soutěžení mezi nimi či dokonce snahu o bezpohlavní model. Žena a muž se vzájemně doplňuji a v občasných vzájemných nedorozuměních mají možnost se vzájemně inspirovat. Proto vám oběma ze srdce přeji, aby jste se vzájemně inspirovali a obohacovali se novými pohledy. Lucian

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor těžká rodinná situace

Lucian mi opravdu pomohl v překonání pro mě velmi tížívé rodinné situace, která se bohužel během terapií ještě zkomplikovala. Moc děkuji za Luciánovi služby a velmi doporučuji návštěvu.

Lucian Kantor

Jsou situace, které lze vyřešit, protože obě strany chtějí. A jsou situace, které vyžadují smíření. Smíření je, v mém světě, ukázkou velké pokory a odvahy. Rád se potkávám s odvážnými lidmi. Lucian

Pan Kantor získal mou důvěru a věřím, že mi pomůže orientovat se v tom, co mne k němu přivedlo.
Je to člověk, který nejen ví, ale i umí.

Dobrý den Zdeno,
každá zpětná vazba je pro mne velmi důležitá. Pomáhá mi lépe zorientovat se v moji práci. A pozitivní zpětná vazba mi pomáhá překonávat náročné situace, které v terapeutickém procesu čas od času zažívám.
Velice děkuji.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Lucián nám s manželem pomohl vyřknout nevyřčené a svými otázkami nás dovedl k posunu, který byl po x měsících krize vysvobozením. Doporučuji!

Lucian Kantor

Kateřino, jsem velmi rád, že se vám s manželem podařilo překonat vaši krizi. Moje radost je o to větší, že jste velmi úsporným způsobem vyjádřila můj terapeutický záměr - otázkami rozproudit konstruktivní komunikaci.
Vaše slova mne velmi mile hřeji na duši.

Děkuji.

Jsem velmi rád, že jsem Vás mohl poznat. Těším se na další setkání. Lucian

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor Vztahová krize

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor Vážný rodinný rozkol - nevěra

Lucian

Názor přidán dne 19.12.18 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor běžný termín

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor Pravidelne sezeni

Umístění: Lucian Kantor běžný termín

Petra

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Lucian Kantor těžká rodinná situace

Lucian Kantor

Je to člověk, který nejen ví, ale i umí.

Dobrý den Zdeno,
Velice děkuji.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Lucian Kantor

Vaše slova mne velmi mile hřeji na duši.

Děkuji.

21 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, mám před dost těžkou operací - resekce slinivky aj. Jsem ve stresu, potřebuju si o tom s manželem(nejbližším) povídat, na něm je vidět, že ho to obtěžuje. Na nic se nezeptá, plácám se v tom sama. Dokonce ani nezavolala jedné jeho známé lékařce, která pracuje v té samé nemocnici.Vůbec jeho reakce nechápu, jako kdyby se ho empatie ani nedotkla.

Dobrý den, plně rozumím Vašemu rozčarování. Ve chvíli, kdy potřebujete manželovu oporu, on se stáhl a dělá “mrtvého brouka.” Důvodů může být mnoho a není dobré si vytvářet dohady, proč tomu tak je. Pokud bych Vám mohl sdělit můj odborný názor, pak bych s manželem před operací již nic neřešil, aby nedocházelo k dalšímu Vašemu zraňování. Teď se potřebujete připravit na zákrok. Zkuste se obrátit na širší rodinu, kamarády, odbornou pomoc. K dobré rekonvalescenci potřebujete být co nejvíce v psychické pohodě. Manžela ted’ vnímejte jako začarovaného, to jak se teď chová není on. Je to vyjímka z pravidla, protože pokud by se tak choval delší dobu, neočekávala by jste od něj oporu. Už jsem zažil ve své praxi příběhy kdy strach o druhou osobu člověka natolik svázal, že okolí ho vnímálo jako necitlivého egoistu či cynika, nebo apatického člověka. Zdroj chování Vašeho manžela je nejasný a Vy teď by jste neměla mrhat své síly na hledání tohoto zdroje. Až se uzdravíte a neberete síly, bylo by dobré řešit Vaše psychické zranění párovou terapií. Zranění je to velké a Vy pro pochopení toho, proč se teď manžel chová takovým způsobem potřebujete bezpečný prostor. Přeji Vám mnoho sil, zdárně provedený zákrok, rychlou rekonvalescenci a víru v to, že až se vrátíte, nastartujete s manželem partnerský život, který vás bude oba těšit. Lucian

Lucian Kantor

• Krásný den, přicházím za Vámi s pro mě vážnou otázkou a moc doufám, že společně najdeme odpověď. Předem moc děkuji.
    Mám mladšího bratra, nyní je mu patnáct let. Já už jsem dospělá. Bratr je adoptovaný, je si toho vědomí od mala, nikdy jsme mu o to m nelhali. Náš otec ho však nikdy podvědomě nepřijal. Miluje ho, dokáže se o něj v rámci jeho možností postarat, na první pohled byste si toho nevšiml. Já jsem to zjistila asi před půl rokem, když jsem si začala skládat všechno dohromady. Sama jsem se minulý rok potýkala s vážnými problémy (nespavost, stavy úzkosti, panické ataky několikrát denně a těžká deprese). Ale to už je za mnou. Dosáhla jsem klidu a odpuštění a nyní cítím už jen vděčnost, jsem vyrovnaná.. můj vztah s otcem už mám v sobě vyřešený a tuto kapitolu uzavřenou. Je to nyní v pořádku. Vše bylo v důsledku toho, že když jsme byli malí, náš táta se opíjel a v důsledku toho byl agresivní. Pět let jsme žili v psychickém i fyzickém teroru. Já už jsem v pořádku, ale těsně předtím, než jsem byla "na konci své cesty" k uzdravení a vyléčení se z těchto stavů, které byly důsledkem domácího násilí, se můj bratr začal chovat řekněme nehezky.
    V době, kdy se u nás odehrávaly hororové scénáře bratrovi bylo pět let, žil v tom tedy do svých deseti let. Je pravda, že si toho pamatuje méně než já a i jinak. Ale o to nejde. S otcem jsme se po rozvodu viděli jen na víkendy klasicky jednou za dva týdny. Ani jeden jsme k němu viditelně netíhli, protože nám ublížil. Bratr však vždy uměl dosáhnout toho, čeho dosáhnout chtěl. Otce využíval a vlastně i všechny okolo. Těsně předtím, než jsem se "vyhrabala" ze svých psychických problémů se bratr začal chovat divně. Spolu jsme vždy měli v celku bežný vztah. Nejdřív to začalo nadávkami a urážkami, které trvaly od rána do večera každý den. Postupem času jsem si zvykla a naučila se to ignorovat. Intenzita se však zvyšovala. Začal do mě pak žďuchat, jen tak "omylem". Což mu také nestačilo. Vše omlouval tím, že jsem na otce zlá, protože s ním nekomunikuji a hraju si na chudinku. Strop všeho nastal v den, kdy ze svých úst vypustil tuto větu: "Měla's chcípnout hned, jak ses narodila. Doktoři se vůbec neměli snažit nějak tě zachránit. Dýcháš můj vzduch. Nezasloužíš si žít. Překážíš mi.". Musím přiznat, že tato věta mi moc ublížila. V ten stejný den se velmi podobal mému otci. Podotýkám, že bratrovi bylo patnáct a byl střízlivý. Když byl otec opilý a agresivní, často nás chytal za ruku.. nebyly vidět modřiny, ale bolelo to jako čert, taky mě přimačkával židlí ke stolu. A obojí na mě toho dne "použil" můj bratr. Přidal ještě pár kopanců. V ten moment mi došlo, že takto nemohu dál. Vše se odehrávalo samozřejmě za zavřenými dveřmi, vše dělal tak, aby si toho nikdo nevšiml a já věděla, že když to doma řeknu, vysmějí se mi. Bratr na své okolí uměl působit jako hodný, fajn, vtipný chlapec. Je opravdu dobrý manipulátor. Ale já věděla, že něco dělat musím. Vyhýbala jsem se mu, ač to nebylo jednoduché, protože jsme sdíleli stejný pokoj. Snažila jsem se doma trávit co nejméně času a když už, tak být od něj daleko. On pokračoval v nadávkách a urážkách. Svěřila jsem se mamčinému příteli, který bratra "odhalil" už od počátku. Věřil mi.
    Bratr se shodou okolností do měsíce odstěhoval k otci. Bylo to kvůli neshodám, mamka po něm chtěla, aby se učil, on nechtěl a věděl, že otec mu dá vše, po čem bude toužit a když ne, tak si to prostě vezme. Nešel k němu proto, že by ho mě rád, ale z čisté vypočítavosti. Mé osobě se však paradoxně ulevilo, spadl mi obrovský balvan ze zad a lépe se mi dýchalo, mohla jsem zas být sama sebou. Bratr však ve své vypočítavosti pokračuje. Neustále všem ubližuje, slovně. Mamině také moc ublížil. A bohužel, ač se mi to neříká snadno, je to jen člověk veliký sobec a manipulátor, který pro druhé nehne ani prstem, jeho vlastní rodina mu je úplně jedno a chová se jako bezpáteřní člověk.
    Konečně se dostávám ke své otázce. Zajímám se o psychologii, učím se ji, čtu různé články a koukám na různé dokumenty. Hodně jsem si v návaznosti na bratrovo chování hledala různé studie a články o lidech, kteří jsou adoptovaní. Jsem si jistá tím, že si to určitě nesou s sebou životem a že touhla zjistit svůj původ je silná. Myslíte si, že jeho chování může mít něco společného s tím, že je adoptovaný? Jistě na jeho chování bude mít dopad i těch pět let tiranie, ale i tak. Nechce se mi věřit tomu, že někdo může být takhle zlým človekem, nehnout ani brvou.. Je bezcitný. Vím, že je majetnický, což je na jednu stranu logické, protože majetek mu v podstatě nikdo nevezme, ať se chová jakkoliv, je tu stále s ním. A takhle to s lidmi nefunguje. Tomu rozumím, dalo by se říct. Ale může být toto vše jen nějaký "Syndrom adoptovaného dítěte" nebo v tom hraje roli i něco jiného? Mohu mu nějak pomoci? I přesto, co mi udělala věřím, že to vše dělá z nějakého důvodu a za veškerou touto zlobou je "jen" zloba či vztek. Dá se mu nějak pomoci, pokud sám nechce?

Moc moc Vám děkuji. Krásný den

Dobrý den,
    Váš dotaz je plný lásky a vzájemnosti, ale bohužel ne ze strany Vašeho bratra. Každý odpovídá za svůj život a následky svých činů. Váš bratr začal vytvářet vztahy na základě moci a manipulace. Vaší snahu o pomoc pak muže v tomto nastavení vnímat jako Vaší slabost. Chcete-li mu opravdu pomoci, je velmi důležité, aby jste začala chránit svoje hranice a pocit pohody. Bratr potřebuje motivaci ke změně, bez ní to nepůjde. Jenom tím, že se vymezíte, mu můžete pomoc.
    Vím, že to není jednoduché, protože s podobnými klienty, jako jste Vy často pracuji.
    Hlavně nespěchejte a neočekávejte rychlou změnu jeho chování.

• krize ve vztahu
  • životní krize
  • poruchy v mezilidských vztazích

Ukončené školy

• Pražská psychoterapeutická fakulta (1999)
  • Rodinná a systemická terapie - akreditovaný výcvik (2003)

• psychoterapie

Stáže

• Lebenshilfe, Nürnberg (D) (1997)
  • Stallcombe House, Exeter (GB) (1998)

Účty sociálních médií

Publikace a články